dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 68 z 91
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 1807
  1. #1341
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mareek1980
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Plannja Flex Hard Coat 50 Glossy 23,13 netto za arkusz 745mm x 1185 mm. Odpad z arkusza w przypadku mojego dachu, obliczyli mi na ok. 10% - 12%.

  2. #1342

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareek1980 Zobacz post
    Plannja Flex Hard Coat 50 Glossy 23,13 netto za arkusz 745mm x 1185 mm. Odpad z arkusza w przypadku mojego dachu, obliczyli mi na ok. 10% - 12%.
    No i gdzie ta plannja tańsza ja widze ze to samo
    Ostatnio edytowane przez photos ; 15-03-2014 o 17:37
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  3. #1343
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mareek1980
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mnie za m2 blachdachówki Aria Nova jak robiłem wycenę policzyli 28, 50 netto i odpad ok. 20%, dlatego napisałem, że jest dużo droższa.

  4. #1344

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareek1980 Zobacz post
    Mnie za m2 blachdachówki Aria Nova jak robiłem wycenę policzyli 28, 50 netto i odpad ok. 20%, dlatego napisałem, że jest dużo droższa.
    Plannja wychodzi za m2 wedlug Twojej wyceny 26,24 netto. Arię we wspomnianej powloce możesz mieć za podobne pieniądze, badz nawet lekko niższe. Wyceń gdzie iindziej, bo uwierz mi że da się. No ale jak podoba Ci sie flex to po co kombinować.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  5. #1345
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mareek1980
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Plannja wychodzi za m2 wedlug Twojej wyceny 26,24 netto. Arię we wspomnianej powloce możesz mieć za podobne pieniądze, badz nawet lekko niższe. Wyceń gdzie iindziej, bo uwierz mi że da się. No ale jak podoba Ci sie flex to po co kombinować.
    Podoba mi się i jedna i druga. Na pewno zanim zamówię pokrycie to porozmawiam z dekarzem, żeby wyliczył mi dokładnie ilość potrzebnego materiału wraz z elementami wykończeniowymi i wówczas poproszę o szczegółową wycenę Flexa i Arii Nova w kilku miejscach.

    W każdym razie jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie moim tematem i porady. Cieszę się, że są jeszcze ludzie, który chcą bezinteresownie doradzić i pomóc.
    Ostatnio edytowane przez Mareek1980 ; 15-03-2014 o 19:41

  6. #1346

    Domyślnie

    Witam!
    Chciałbym się dowiedzieć jakie będą mniej więcej oczywiście cenowe różnice w poszczególnym wykonaniu dachu, jakie bedą straty przy czterospadowym?
    Niestety dokładnych wymiarów dachu na razie nie znam, mam tylko takie zdjęcia.
    Dach będzie miał kąt nachylenia 25 stopni.
    Czy ten dach (czterospadowy) można zaliczyć do skomplikowanych?
    Z góry dziekuję za cenne rady.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	248840
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	248841

  7. #1347
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    To czy dach jest skomplikowany czy nie zależy od cieśli i dekarzy Na blachodachówce przy tym czterospadowym odpadów będzie bardzo dużo. Jeśli chodzi o ten dwuspad, to przy takim nachyleniu będzie wyglądał paskudnie.
    Ostatnio edytowane przez bracki88 ; 16-03-2014 o 21:50

  8. #1348

    Domyślnie

    Cytat Napisał bracki88 Zobacz post
    To czy dach jest skomplikowany czy nie zależy od cieśli i dekarzy Na blachodachówce przy tym czterospadowym odpadów będzie bardzo dużo. Jeśli chodzi o ten dwuspad, to przy takim nachyleniu będzie wyglądał paskudnie.
    Dokładnie tak jak piszesz, w dwuspadowym wyglądu nie ma, widziałem realizacje tego projektu. Natomiast w czterospadowym będzie dużo odpadów-i bądź tu mądry jak koszta grają główną rolę, ale jeśli koszta byłyby większe o jakieś 4 tyś to zdecydowałbym się na czterospadowy.
    Z kim rozmawiać dokładnie o takim wyliczeniu z dekarzem czy raczej w sklepie gdzie sprzedają blachę? I czy na podstawie tych danych co mam są mi wstanie wyliczyć wogóle ten dach. Dodam, że projektu na razie nie mam a chciałbym być trochę zorientowany przed ostatecznym wyborem.

  9. #1349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Musisz mierzyć siły na zamiary. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #1350

    Domyślnie

    Ach te siły
    A odnośnie wyceny to kogo mam się pytać?
    Również serdecznie pozdrawiam!

  11. #1351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Projektant powinien Ci powiedzieć, która wersja domu będzie tańsza. Radziłbym rozważyć pokrycie dachu dachówką cementową. Najlepsza relacja żywotność - cena. Będzie dość tanio i dobrze. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #1352
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Trzeba mieć plan. Bez planu to ciężko cokolwiek powiedzieć. Zważ na to, że cena za robociznę będzie inna dla dwuspadu a inna dla wielopołaciowego. W planie znajduje się mniej więcej powierzchnia dachu i kubatura drzewa. Mając takie coś oszacować koszty można dużo łatwiej.

  13. #1353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Projektant powinien Ci powiedzieć, która wersja domu będzie tańsza. Radziłbym rozważyć pokrycie dachu dachówką cementową. Najlepsza relacja żywotność - cena. Będzie dość tanio i dobrze. Pozdrawiam.
    To że tańsza wersja będzie dwuspadowa to projektant nie musi mi mówić, tylko jak samemu oszacować dach nie mając projektu, a na stronie z projektem nie ma więcej danych. Na dachówkę raczej się nie piszę ponieważ działka jest delikatnie podmokła,przy mokrej wiośnie wysoki poziom wód gruntowych (na razie bez badan, tylko dwuletnie moje obserwacje) co przekładałoby się na wzmocnienie ławy, ścian itd i chyba jednak wyjdzie drożej niż blachodachówka.
    bracki88 niestety nie mam żadnych planów tak jak pisałem wyżej.
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kosztów tzn dach kopertowy vs czteropołaciowy(czterospadowy) który wychodzi drożej i o ile mniej więcej.

  14. #1354

    Domyślnie

    Witam,mam pytanie musze zdemontowac z dachu dwuspadowego eternit,chcialbym zamontowac blachodachówke,jaka polecacie do 30 zł za m kwadratowy.Moje drugie pytanie obecnie nie ma na dachu pod tym eternitem zadnego zabezpieczenia prosze mi napisac co potrzeba aby zabezpieczyc jeszcze dach (folia? jaka,jakies ocieplenie wełna mineralna ?).
    Prosze o odpowiedz

  15. #1355
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gregory222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    44

    Domyślnie

    Witam miał ktoś styczność z blacha mi
    kingas eco plus lub
    modułowa germania
    na niemieckich blachach thyssen krup czy są to blachy godne uwagi?

  16. #1356
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matador

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    1

    Domyślnie Blachotrapez - modułowa GERMANIA

    Cytat Napisał Gregory222 Zobacz post
    Witam miał ktoś styczność z blacha mi
    kingas eco plus lub
    modułowa germania
    na niemieckich blachach thyssen krup czy są to blachy godne uwagi?
    Montowałem klientowi modułową Germanię. Świetny towar, blacha sztywna, gruba, niemiecka jakość. Żadnego problemu z montażem. Powłoki Thyssen Krupp robi ciekawe , ostatnio blacha była czarna jakby pokryta "szronem" - nazywają ten efekt " ICE CRYSTAL". Jeśli ktoś szuka takiej blachy w okolicach Białegostoku to polecam zajrzeć wpierw na stronę www.amaro-mb.pl - dużo informacji o blachach modułowych.

  17. #1357

    Domyślnie

    Cytat Napisał matador Zobacz post
    Montowałem klientowi modułową Germanię. Świetny towar, blacha sztywna, gruba, niemiecka jakość. Żadnego problemu z montażem. Powłoki Thyssen Krupp robi ciekawe , ostatnio blacha była czarna jakby pokryta "szronem" - nazywają ten efekt " ICE CRYSTAL". Jeśli ktoś szuka takiej blachy w okolicach Białegostoku to polecam zajrzeć wpierw na stronę www.amaro-mb.pl - dużo informacji o blachach modułowych.
    To samo można napisać o venecji, czy flexie z plannjii. Tyle ze pewnie nie kupimy ich u Ciebie w AMARO
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  18. #1358
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pillproof

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    119

    Domyślnie

    Może się powtórzę, ale nie znalazłam odpowiedniego porównania na moduły:
    1) BM Venecja
    2) R finnera
    3) P Flex
    4)BT Germania

    Z tego co wyczytałam wszystkie mają dobry rdzeń, dwustronny ocynk 275, no i ładny kształt (dachówki z przyczyn technicznych nie mogę położyć ;( )

    Chciałabym dach matowy (ok 350m2) najlepiej b. ciemny brąz lub czarny/grafit. Dach jest w kształcie litery T z dwoma lukarnami i 4 oknami połaciowymi.
    Nie wiem, na którą z tych blach się zdecydować, a chciałabym ok. 30 letnią gwarancję (w dłuższe nie wierzę ), dobrą i grubą powłokę, która nie wypłowieje i się nie złuszczy za szybko, no i byłaby najlepsza z tych czterech Może ktoś pomoże?

  19. #1359
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Czym impregnować łaty pod blacho-dachówkę? Czy to zielone z tartaku może być?

  20. #1360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Niczym! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 68 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony