dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 71 z 91
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 1807
  1. #1401

    Domyślnie

    Cytat Napisał WLODEK73 Zobacz post
    Jasne... szczególnie przy amortyzacji 6,5% rocznie... po 15,5 roku możesz otrzymać figę z masłem.

    polecam doczytać punkt 4

    http://www.traffic-blachy.pl/upload/gwarancje.pdf

    Gratuluje wyboru !


    a pomijam że nie znalazłem gwarancji i warunków na hps200... ale już przy aluzynku gdzie niby jest 20 letnia gwarancja wg warunków kończy się po 15 latach.
    Zapomnijcie ludzie o gwarancji. Rzadko kiedy reklamacja jest rozpatrywana pozytywnie dla klienta.
    Jeżeli w ciągu pierwszych dwóch trzech lat coś się dzieje to może jeszcze coś się uda wskórać ale po dłuższym czasie to już po zawodach.
    Większość gwarancji ma zapis że pokrycie należy przynajmniej raz w roku myć z zanieczyszczeń i odtłuszczać. Kto to robi tak naprawdę? I jeszcze ma na to faktury? I oczywiście korozja musi pokrywać co najmniej 5% powierzchni dachu. Ktoś kto liczy że kupując blachodachówkę z 40 letnią gwarancją po 30 latach złoży reklamację która zostanie rozpatrzona pozytywnie jest chyba naiwniakiem.

    Co do zabezpieczenia antykorozyjnego.
    Powłoka lakiernicza w zdecydowanej większości jest bardzo łatwa do zarysowania a wtedy zabezpieczeniem jest już tylko powłoka bezpośrednio zabezpieczająca rdzeń blachy. Już na etapie krycia dachu zarysowań powłoki lakierniczej jest cała masa więc nie wiem która powłoka jest ważniejsza. Pomijam już fakt że należało by przed przykryciem zabezpieczyć wszystkie krawędzie cięte. Nawet te cięte fabrycznie.

  2. #1402
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WLODEK73

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    . Pomijam już fakt że należało by przed przykryciem zabezpieczyć wszystkie krawędzie cięte. Nawet te cięte fabrycznie.
    Zabezpieczyć trzeba krawędzie blach które nie maja powłoki z czystego cynku. Czyli blachy aluzynkowane czy też cynkowomagnezowe. Zjawisko samogalwanizacji ze względu na mniejszą ilość cynku po prostu jest słabsze.

    http://www.budujemydom.pl/budujemy-d...dachy-z-blachy

  3. #1403

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Zapomnijcie ludzie o gwarancji. Rzadko kiedy reklamacja jest rozpatrywana pozytywnie dla klienta.
    a to prawda...i piszę to ja handlowiec, ale nie producent... Niestety tak jest.
    Co do Hps200 ultra...ciezko cokolwiek na temat tej blachy powiedzieC. Wszyscy wiemy jak skonczylo sie powlekanie blach plastizolem 15 lat temu. Oczywiście to juz nie jest to samo...dopracowali te powloke itd. ale jakos trudno klienta przekonac do tej blachy, ba ja sam raczej wolałbym z SSAB powlokę NOVA niż HPS. Dlaczego?? a chociażby dlatego że im nie przytrafił się taki bawół jak ten z plastizolem...
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  4. #1404
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WLODEK73

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    52

    Domyślnie

    Heh, miałem racje - popatrzcie na to :

    http://www.dachowkastalowa.eu/realizacje.html

    i niech ktoś powie, że nie jest to najładniejsze pokrycie dachowe. Wszystko inne się chowa

  5. #1405
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dachowkaportugalka

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-611
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał WLODEK73 Zobacz post
    Heh, miałem racje - popatrzcie na to :

    http://www.dachowkastalowa.eu/realizacje.html

    i niech ktoś powie, że nie jest to najładniejsze pokrycie dachowe. Wszystko inne się chowa
    Faktycznie jest ładna ale zdjęcia tego nie pokazują, trzeba ją zobaczyć w rzeczywistości - dużo zyskuje w realu. A widziałeś Finisha Maxa? To blacha jaką niektórzy pamiętają jako Nola (lata 90-te) tylko z wyższym przetłoczeniem czoła fali. Mi się strasznie podoba.

  6. #1406
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paputos

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    witam,
    jestem z żoną na etapie wyboru blachy na dach- powierzchnia 230m dach kopertowy, wszyscy z którymi rozmawiamy polecają blachodachówkę modułową. Na rynku są dostępne:
    - Ruuki Finera
    - BudMat Venecja
    - Planja Flex.
    Jakie są wasze doświadczenia? Co wybrać?

    Czy miał ktoś styczność z firmą BlachProfil2 a dokładnie blacha modułowa Zet roof? ciekawią mnie pinie na jej temat, oto link o strony
    http://www.zet-roof.eu/2,a,system.htm

    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez paputos ; 08-09-2014 o 21:14

  7. #1407
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kass2403

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Płaza
    Kod pocztowy
    32-552
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich odwiedzających tę stronę, nie chcę zajmować miejsca mało ważnymi sprawami czy też nie na temat, ale mam bardzo wielką prośbę, piszę pracę licencjacką na temat: "Cena a jakość wykonywanych usług w branży budowlanej". Mam ankietę związaną z firmami dekarskimi i bardzo potrzebne są mi osoby które z takowych usług korzystały, ankieta jest oczywiście anonimowa pytania są proste i przyjemne jest ich tylko 20. Pomyślałam że właśnie na stronie muratora znajdę rzetelne osoby które pomogą mi w wykonaniu tego zadania. Poniżej link do ankiety:


    http://www.ankietka.pl/ankieta/15959...udowlanej.html


    Potrzebuję około 25 ankiet od różnych osób, bardzo proszę o pomoc, i z góry dziękuję osobom które zechcą wypełnić ankietę.
    Pozdrawiam

  8. #1408
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartus66

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-237
    Posty
    4

    Domyślnie BUDMAT_rdza po 10 latach

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140902.jpg
Wyświetleń:	564
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	280020 Witam. Na moim dachu pokrytym blachodachowka Zefir firmy BUDMAT po 10 latach pojwily się ogniska rdzy roznej wielkości, producent odpisal ze gwarancja się skonczyla i tyle na ten temat. Zwracam się z prosba do szanownych forumowiczow, co można z tym zrobić ? Jak i czym zabezpieczyć blache przed dalsza korozja ?
    Dziekuje i Pozdrawiam

  9. #1409

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartus66 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140902.jpg
Wyświetleń:	564
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	280020 Witam. Na moim dachu pokrytym blachodachowka Zefir firmy BUDMAT po 10 latach pojwily się ogniska rdzy roznej wielkości, producent odpisal ze gwarancja się skonczyla i tyle na ten temat. Zwracam się z prosba do szanownych forumowiczow, co można z tym zrobić ? Jak i czym zabezpieczyć blache przed dalsza korozja ?
    Dziekuje i Pozdrawiam
    ta rdza nie pojawila sie po 10 latach. Ze djecia wynika ze byla znacznie wczesniej i sam jestes sobie winien, trzeba bylo wczesniej sie za to wziac.
    Co z tym można zrobic...na moje oko to juz nic bo przy dzisiejszych grubosciach blach i tak wielkich ogniskach rdzy to juz ten rdzen jest przezarty na wylot. Pewnie przy czyszczeniu sie o tym przekonasz. Ale warto sprobowac pozbyc sie ognisk rdzy i zabezpieczyc antykorozyjnie
    Ostatnio edytowane przez photos ; 17-09-2014 o 05:16
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  10. #1410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Czyszczenie takiej blachy to syzyfowa praca tym bardziej, że rdza jest praktycznie na każdym przetłoczeniu. 10 lat to i tak dużo. Jak masz krycie wstępne wykonane papą to śpisz spokojnie do puki blacha nie spadnie. Jak masz folię to wymiana pokrycia dość pilna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #1411
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartus66

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-237
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziekuje Panowie.
    Wiem ze nie po 10 latach ale myslalem ze Zefir z BUDMATu wytrzyma więcej ( teraz ponoc gwarancja w budmacie na 30 lat - smiech), nie wchodzę na dach kilka razy w roku sprawdzać stan pokrycia...
    Wlasnie wczoraj poczyscilem kilka miejsc, dziur nie ma ale czym to pomalować ? Cos na ocynk czy może rdze ?
    Dziekuje i Pozdrawiam

  12. #1412
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dachowkaportugalka

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-611
    Posty
    27

    Domyślnie

    Wymień samą blachę - to nie jest duży koszt. Blacha za 100m2 kosztuje 2000 pln. Jakieś 300 odzyskasz na złomie za 100 m2 starej blachy. Albo na to miejsce weź dachówkę - teraz są po 27 pln/m2 naturalne "Staroklasztorne". Nawet łat nie musisz przebijać bo są co 35 cm.

  13. #1413
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Fajne rady! Szkoda, że mało profesjonalne. Może poza promowaniem dachówki. Po pierwsze pokrycie trzeba zdemontować, po drugie wywieźć na złom a po trzecie za 100 m2 blachy uzyska się 48~50,-. Nowa blachodachówka w cenie 20,- za 1m2 to tandeta, która pewnie wytrzyma wytrzyma kolejne 10 lat. Żeby w miejsce lekkiego pokrycia proponować ciężkie należy sprawdzić czy więźba jest na to przygotowana. Kolejna sprawa to rozstaw krokwi i przekrój łat. Gdyby te wszystkie kwestie były OK to należałoby jeszcze sprawdzić rozmieszczenie łat bo pod blachodachówkę ich montaż jest dość dowolny.
    Jak widać rady handlowca trochę odbiegają od rad dekarza. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #1414
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartus66

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-237
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzieki za rady. Na ta chwile wszystkie "brzydkie" miejsca poczyszczone, odtluszczone i pomalowane farba na ocynk.
    Po zimie zdecyduje co dalej.
    Pozdrawiam

  15. #1415
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro wykonałeś tak jak piszesz to to pokrycie jeszcze trochę posłuży. Nie robiłbym nic tylko obserwował stan blachy wystarczy raz w roku właśnie po zimie. Będzie OK. Nie zmienia to faktu, że warto już zacząć odkładać na nowe pokrycie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #1416

    Domyślnie

    Niedługo czeka mnie wymiana dachu razem z całym "drewnem"... Temat interesujący i mam nadzieję, że w razie czego pomożecie.

  17. #1417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #1418
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dachowkaportugalka

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-611
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Fajne rady! Szkoda, że mało profesjonalne. Może poza promowaniem dachówki. Po pierwsze pokrycie trzeba zdemontować, po drugie wywieźć na złom a po trzecie za 100 m2 blachy uzyska się 48~50,-. Nowa blachodachówka w cenie 20,- za 1m2 to tandeta, która pewnie wytrzyma wytrzyma kolejne 10 lat. Żeby w miejsce lekkiego pokrycia proponować ciężkie należy sprawdzić czy więźba jest na to przygotowana. Kolejna sprawa to rozstaw krokwi i przekrój łat. Gdyby te wszystkie kwestie były OK to należałoby jeszcze sprawdzić rozmieszczenie łat bo pod blachodachówkę ich montaż jest dość dowolny.
    Jak widać rady handlowca trochę odbiegają od rad dekarza. Pozdrawiam.
    Piszesz takie bzdury bo się nudzisz? Czytaj opisy do dachówek.
    Jest dachówka, która ma wymóg rozstawu łat 35 cm tak jak większośc blach. Stąd na małych połaciach nie trzeba nawet przełatowywać.
    Ale większośc dekarzy tak kombinuje żeby się skończyło kapitalnym remontem dachu.
    Jak widać rady dekarza trochę odbiegają od rad handlowca.

  19. #1419
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No pewnie, że odbiegają bo nie masz zielonego pojęcia o praktycznym wykonaniu dachu. Zajmij się tatem tym na czym się choć trochę znasz czyli namawiaj do kupna produktów, którymi handlujesz. No i uważaj co sprzedajesz żebyś znowu nie miał problemów z reklamacjami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #1420

    Domyślnie

    i po co te kłótnie Panowie?? bez nerwów - każdy może mieć swoje zdanie

Strona 71 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony