dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 76 z 91
Pokaż wyniki od 1.501 do 1.520 z 1807
  1. #1501
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    No te 30 zł nie jest jakoś wygórowane, ale nie masz co wierzyć w 30 lat gwarancji.

  2. #1502
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Całkiem dobrze się prezentuje, ale dlaczego stawiasz na blachodachówkę ? Czy twoja więźba nie będzie w stanie wytrzymać ciężaru dachówki. Bo jeśli jest z nią wszystko dobrze to czy jednak nie warto wybrać dachówkę betonową np. od Braas gdzie cena za 1m2 dachówki romańskiej, czy celtyckiej kosztuje też prawie, że równo 30 zł i też masz 30 lat gwarancji. Estetycznie dachówki cementowe bardzo ciężko rozróżnic od ceramiki, a jedynie mają średnio parenacie lat krótszą od nich żywotność, ale w porównaniu do niektórych blach to ta różnica jest ogromna, oczywiście dla dachówki na plus. Pozdrawiam

  3. #1503

    Domyślnie

    Ciężar dachówki, a dom jest dość stary. Zdecydowaliśmy się na blacho dachówkę, czyli rozumiem że w takiej cenie nie mam jakoś specjalnie wyboru ? JendrzejJawor dlaczego Pan uważa że nie na 30lat ?
    Ostatnio edytowane przez holdfast ; 19-04-2015 o 12:06

  4. #1504
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Czemu według mnie w tych okolicach plus-minus 30zł można znaleźć coś ciekawego, jeżeli dobrze poszukasz. Z tą gwarancją będzie ciężej, bo 30 lat to na prawdę na to pokrycie sporo, ale jak znajdziesz to dobrze przeczytaj opis gwarancji, żebyś potem nie był zaskoczony

  5. #1505

    Domyślnie

    A co sądzicie o blasze z huty amerykańskiej nie pamiętam dokładnie nazwy ale coś koło ussa, bo właśnie z tej huty blacha użyta jest w superior hb

  6. #1506
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o gwarancję to musisz dobrze przeczytać, bo często są kruczki np. jedna z firm dachówek podobno ma w gwarancji taki wpis:
    "Gwarancja nie obejmuje :
    a) uszkodzen spowodowanych działaniem mrozu , których obowiazujące normy nie kwalifikuja jako niedopuszczalne uszkodzenia dachowek ceramicznych,
    itd."
    Nie miałem tej gwarancji w rękach więc nie ręczę za to, ale przynajmniej ten przykład dobrze pokazuje na co zwracać uwagę.

  7. #1507

    Domyślnie

    A mieliście styczność z firmą blachotrapez ?
    Na blache mają z niemiec, na superior hb udzielają gwarancji 15 lat na powłokę czyli estetyczna i 30 lat na rdzeń czyli techniczna. I jeszcze jedno pytanie czy taką blachę kupić zafoliowaną czy nie jest to konieczne ?
    Ostatnio edytowane przez holdfast ; 20-04-2015 o 15:12

  8. #1508

    Domyślnie

    Cytat Napisał holdfast Zobacz post
    A mieliście styczność z firmą blachotrapez ?
    Na blache mają z niemiec, na superior hb udzielają gwarancji 15 lat na powłokę czyli estetyczna i 30 lat na rdzeń czyli techniczna. I jeszcze jedno pytanie czy taką blachę kupić zafoliowaną czy nie jest to konieczne ?
    Blachotrapez to znany producent, przynajmniej w moim regionie. Odnośnie gwarancji nie wypowiadam się, wczesniej wspomniałem ile jest w stanie dac budmat aby sprzedać swoje produkty, takęz słąbe wrażenie robi blachotrapez
    Odnośnie foliowania.
    Folia przydaje się w produkcji i podczas wyginania obróbek. Teraz zależy od jakiego producenta kupujemy pokrycie, bo od takiego garażowego, chyba najlepiej aby wszystko było foliowane, już tłumacze o co chodzi. Otóż wiadomo że blachodachówka, gąsiory i blacha plaska podczas profilowania (plaska na obrobki), w miejscu zagieć rozciągaja się i potrafi powstac rysa, sprzyjaja tez temu wyeksploatowane narzedzia, zarowno zaginarki dekarzy jak i maszyny tloczace, wycofane od duzych producentow i dzialajace jeszcze dlugie lata w garazowych produkcjach.
    Reasumujac, foliowana najlepiej aby byla plaska blacha, gąsior i blachodachowka są juz wytloczone, nic zlego nie powinno sie im stac, jak już sie nie stało. Plaskiej jeszcze może.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  9. #1509

    Domyślnie

    Ok dzięki za odpowiedź, chyba się zdecydowałem na blachotrapez superior hb a styl blachodachówki to talia. Na styl wygięć talia jest teraz promocja bo to nowość i przy ilości jaką potrzebuję ( ponad 300m2 ) podali mi cenę 28zł m2

  10. #1510
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał holdfast Zobacz post
    Ok dzięki za odpowiedź, chyba się zdecydowałem na blachotrapez superior hb a styl blachodachówki to talia. Na styl wygięć talia jest teraz promocja bo to nowość i przy ilości jaką potrzebuję ( ponad 300m2 ) podali mi cenę 28zł m2
    Blachotrapez to w tej chwili jeden liderow w blachach.
    Smialo polecam. Tesciu dekarz tez poleca blachotrapeze.
    Wszystkie blachy tej firm na obrobki i gasiory sa foliowane.
    Sama blacha jest dostarczanag na paletach i dobrze zabezpieczona.
    A jeszcze lepiej na dachu uklada sie modulowa
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  11. #1511

    Domyślnie

    Cytat Napisał holdfast Zobacz post
    Ok dzięki za odpowiedź, chyba się zdecydowałem na blachotrapez superior hb a styl blachodachówki to talia. Na styl wygięć talia jest teraz promocja bo to nowość i przy ilości jaką potrzebuję ( ponad 300m2 ) podali mi cenę 28zł m2
    na nowosci nigdy nie ma promocji. Albo jest to nowosc i jak chcesz to miec to trzeba zaplacic, albo to sie nie sprzedaje i jest promocja. No ale marketing dziala
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  12. #1512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Blachotrapez to w tej chwili jeden liderow w blachach.
    Smialo polecam. Tesciu dekarz tez poleca blachotrapeze.
    Wszystkie blachy tej firm na obrobki i gasiory sa foliowane.
    Sama blacha jest dostarczanag na paletach i dobrze zabezpieczona.
    A jeszcze lepiej na dachu uklada sie modulowa
    ta, badzmy realistami, kazdy producent sie tak tytuluje, bo moze. W razie czego powie ze jako pierwszy wprowadzil jakis ksztalt np rowka kapilarnego.
    w kazdej firmie mozesz kupic gasiory i blachy obrobkowe foliowane, w kazdej firmie blacha jest dostarczana na paletach i zabezpieczana, np w budmacie
    owinieta kartonem i streczem na koniec dodam ze kazda modulowa uklada sie lepiej niz tradycyjna. I tak doszlismy do wniosku ze jest to producent jakich wielu
    Ostatnio edytowane przez photos ; 20-04-2015 o 22:15
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  13. #1513

    Domyślnie

    Co do promocji wzoru talia to rzeczywiście są wszędzie informacje że to nowy produkt na rynku i jest rabat 5% na niego do końca kwietnia.

    Może ktoś widział

    http://www.blachotrapez.eu/pl/prtm/757/talia

  14. #1514
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    ta, badzmy realistami, kazdy producent sie tak tytuluje, bo moze. W razie czego powie ze jako pierwszy wprowadzil jakis ksztalt np rowka kapilarnego.
    w kazdej firmie mozesz kupic gasiory i blachy obrobkowe foliowane, w kazdej firmie blacha jest dostarczana na paletach i zabezpieczana, np w budmacie
    owinieta kartonem i streczem na koniec dodam ze kazda modulowa uklada sie lepiej niz tradycyjna. I tak doszlismy do wniosku ze jest to producent jakich wielu
    Niestety Budmat nie ma takich idealnych tłoczen jak blachotrapez i ciezko sie go pasuje i trzeba wiecej farmerow nakrecic by ideahlnie przylegal. Z blachotrapezem tego problemu nie ma. Tloczenia sa idealne i jniej farmerow idzie,
    A nie w tym szkopul by napierdzielic farmerow by blacha lezala idealnie
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  15. #1515
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał holdfast Zobacz post
    Co do promocji wzoru talia to rzeczywiście są wszędzie informacje że to nowy produkt na rynku i jest rabat 5% na niego do końca kwietnia.

    Może ktoś widział

    http://www.blachotrapez.eu/pl/prtm/757/talia
    Nie nowa bo z konca 2014 roku.
    Wyglada ladnie w zielonym graficie.
    Tylko w lejach niech ci ja przycinaja idealnie recznie nozycami, nie maszynowo, bo widac.
    Farmry standardowo co 2 fala i oczywiscie od roga frontu zgodnie ze wskazowkami zegara, nie odwrotnie. Dobrze sie ja pasuje jadac od dolu do gory po 2 pola w szerz i 3 do gory czyli 6 na raz, i stapac po nizej wytloczen zwlaszcza przy kladzeniu w bardzo cieple dni.
    Prezentuje sie super z grafitowymi rynnami kaniona( polecam bo u siebie kladlem, maja 4 gumki na zlaczkach i nigdzie sie nie leje w porownaniu do innych producentow) ale co tu duzo mowic kanion to niestety lider w produkcji rynien
    Ostatnio edytowane przez Św.Mikołaj ; 21-04-2015 o 23:21
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  16. #1516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Niestety Budmat nie ma takich idealnych tłoczen jak blachotrapez i ciezko sie go pasuje i trzeba wiecej farmerow nakrecic by ideahlnie przylegal. Z blachotrapezem tego problemu nie ma. Tloczenia sa idealne i jniej farmerow idzie,
    A nie w tym szkopul by napierdzielic farmerow by blacha lezala idealnie
    Powiedzial handlowiec blachotrapezu
    Ostatnio edytowane przez photos ; 22-04-2015 o 06:34
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  17. #1517
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Powiedzial handlowiec blachotrapezu
    Nie bylem , nie jestem i nie zamierzam nim zostac
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  18. #1518
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Być może nie jesteś ale Twoje wypowiedzi są nie etyczne! Promujesz jedne firmy negatywnie wypowiadając się o innych. Wypisywanie takich tekstów to spam. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #1519
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Być może nie jesteś ale Twoje wypowiedzi są nie etyczne! Promujesz jedne firmy negatywnie wypowiadając się o innych. Wypisywanie takich tekstów to spam. Pozdrawiam.
    Polecam lekture slownika co to jest spam
    Obiecuje sie poprawic
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  20. #1520
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Być może dla każdego to coś innego ale dla mnie spam bo spełnia 3 podstawowe warunki takiej informacji!
    Nie piszesz do konkretnej osoby.
    Nikt Cię nie prosił o podanie nazw firm.
    Na podstawie przekazanych treści można przypuszczać, że osiągniesz nieproporcjonalne zyski.
    Nie mniej dziękuję, że podszedłeś ze zrozumieniem do sprawy i obiecujesz poprawę.
    Pamiętaj też trochę o pisowni bo to język ojczysty. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 76 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony