dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 85 z 91
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 1807
  1. #1681
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kachattt

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    To dpiero mnie czeka jesteśmy właśnie przed wyborem blachodachówki

  2. #1682

    Domyślnie

    Widać, że blachodachówka nie ma w tym wątku zbyt wielu fanów, ale niektóre powłoki dachowe są naprawdę godne polecenia. Ja sam przetestowałem na własnej skórze, a raczej dachu, że dobre materiały ma budmat. Wykorzystują szwedzkie powłoki, co daje solidny efekt oraz gwarantuje długą żywotność produktu. Mam nadzieję, że będzie również dobrze tłumiła dźwięk, ponieważ budowa mojego domu jest dopiero na wykończeniu i nie mogę realnie sprawdzić czy nie będzie przez nią jakość głośno, ale mam nadzieję, że takiej sytuacji nie będzie.

  3. #1683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krajan321 Zobacz post
    Widać, że blachodachówka nie ma w tym wątku zbyt wielu fanów
    Dlaczego, trzeba tylko dobrze dopasowac pokrycie do budynku, nie zawsze blachy dachówkopodobne sa odpowienie

    Cytat Napisał Krajan321 Zobacz post
    ale niektóre powłoki dachowe są naprawdę godne polecenia
    To prawda

    Cytat Napisał Krajan321 Zobacz post
    Ja sam przetestowałem na własnej skórze, a raczej dachu, że dobre materiały ma budmat
    Jak przetestowałeś?? Jesli nawet kupiłeś jakiś produkt z budmatu to masz nadzieje ze sie sprawdzi, ale nic nie przetestowałes

    Cytat Napisał Krajan321 Zobacz post
    Wykorzystują szwedzkie powłoki
    Wykorzystuja szwedzkie blachy, powloka jest tego nastepstwem

    Cytat Napisał Krajan321 Zobacz post
    co daje solidny efekt oraz gwarantuje długą żywotność produktu
    ech....tu juz widac sprzedawce.
    jeszcze wiele się musisz nauczyc.

    Cytat Napisał Krajan321 Zobacz post
    Mam nadzieję, że będzie również dobrze tłumiła dźwięk
    Nie będzie

    I zeby nie było sam sprzedaje blachy, budmat również
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  4. #1684

    Domyślnie

    Dobry Wieczór!

    Jest to mój pierwszy post na tym forum, aczkolwiek odwiedzam je już od wielu lat. Zdecydowałem się dołączyć i wziąć udział w dyskusji, gdyż obecnie sam stoje przed dylematem wyboru pokrycia dachowego.

    Z jednej strony nie zależy mi na dachówce ceramicznej, więc po co wchodzić w dodatkowe koszty, z drugiej jednak chciałbym aby wybrany produkt posłużył jak najdłużej.

    Dom który buduje to dom z poddaszem użytkowym, ma dwuspadowy dach 30 stopni o powierzchnii 295m2 (skierowany północ-południe, jeśli ma to jakieś znaczenie).

    Rozważam zakup ICOPAL QUATRO
    lub BRAAS TEGALIT PROTEGON

    Chciałbym jednak poznać opinie innych użytkowników, szczególnie Panów Photos'a i Andrzeja.

    Głównie interesuje mnie kwestia akustyki w przypadku ICOPAL'a, czy ta wersja z doklejoną membraną faktycznie się sprawdzi ? Czy może są jakieś lepsze materiały które mógłbym zastosować ?
    Jestem z Krakowa, przeglądając jednak internet nie znalazłem dekarza który miał by na swoim koncie jakieś doświadczenia z ICOPAL'em, z BRAAS jest ich pełno.

    Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

  5. #1685
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro śledzisz Forum to z pewnością znasz moje stanowisko w tej kwestii. Jak można zastosować oryginał to po co imitacja tym bardziej, że będzie droższa od oryginału. Na nowym dachu oryginał. Głośność pokrycia to sprawa dość istotna tym bardziej, że z reguły sypialnie są lokowane na poddaszu. Należy pamiętać jednak, że odpowiednio wykonana izolacja cieplna dość skutecznie chroni przed tą dolegliwością. Natomiast wykonanie izolacji nakrokwiowej chroni zupełnie. Kolejna kwestia to żywotność pokrycia. Dachówka cementowa to najlepsze pokrycie w relacji żywotność - cena. Kolejna kwestia to ciężar pokrycia. Lekkość pokrycia nie jest zaletą, jest wadą. Ciężkie pokrycie stabilizuje więźbę. Lekkie pokrycie nie upoważnia do pocieniani więźby. Oczywiście wybór należy do Ciebie. Życzę trafnych i rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #1686

    Domyślnie

    Pięknie dziękuję za tak szybką odpowiedź. Rozwiał Pan w takim razie moje wątpliwości. Czy jako niekwestionowany znawca tematu byłby Pan uprzejmy wypowiedzieć się jeszcze czy mój wybór tego konkretnego modelu i firmy to dobry (najlepszy) wybór?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 01-12-2017 o 21:49 Powód: Lokowanie produktu.

  7. #1687
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Dajcie mi Dach z blachy, a wejdę do chałupy tylko z nożem do konserwy!..

  8. #1688
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Dobry wybór. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #1689

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Dobry wybór. Pozdrawiam.
    Bardzo dziękuję za opinie. A jak wypada ta dachówka z innymi tego rodzaju, np. Creatona ? Lub może jest jakiś inny, lepszy model?
    Pytam o to bo co prawda jestem zdecydowany, ale zawsze dobrze mieć alternatywę.

    Pozdrawiam.

  10. #1690
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro wybór został dokonany to po co alternatywa? Był swego czasu taki serial "Alternatywy 4". To jawna sugestia, że powinny być w takim razie cztery alternatywy tak na wszelki wypadek. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #1691
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rodzicewsieci

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    3

  12. #1692

    Domyślnie

    Witam,

    stoją przed wyborem blachy na dach.
    Biorę pod uwagę m.in takie firmy jak: Bratex Allano, Blachotrapez Germania, Pola, Symetric
    Rozważałem początkowo Ruukki ale firma posiada w ofercie tylko blachę modułową (Finnera) - a ja chcę z arkusza.

    Co jesteście w stanie powiedzieć o firmie Bratex ? Niestety na internecie jest bardzo mało opinii.
    Zastanawiam się nad Bratex Allano VOESTALPINE Magnez Matt cynk-magnez

    Dzięki za odpowiedź.

  13. #1693

  14. #1694
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zibi_zg

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    zielonagóra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zapomnijcie o blachodachówce. Ja wybrałem Borga. Gdy dałem za nie jeszcze ponad 30zł/m2 to jeszcze myślałem, że jakość musi mieć swoją cenę. Wmawiano mi, że blachodachówka taka piękna, lekka, gwarancja i że Borga to klasa.
    I co? Po 10 latach tragedia. Dziś myślę, że to rozbój w biały dzień a Borga? Żenada. Dlatego przestrzegam innych, którzy się zastanawiają.
    Różnica w cenie chyba nie zrekompensuje Wam nerwów i kłopotów.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	borga1.jpg
Wyświetleń:	351
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	411950

  15. #1695
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Koledzi i kolezanki,
    pod koniec czerwca powinienem miec gotowa konstrukcje dachu, pokrycie to zdecudowanie blacha na prawdziwy rabek wykonywany na miejscu przez dekarzy, zaden klik/panel.

    Zaczalem przegladac rozne oferty na blachy i potrzebuje Waszego wparcia aby dokonac odpowiedniego wyboru - co bedzie najlepszym wyborem i jak bardzo jakosc blach jednego producenta odbiega od drugiego (jesli w ogole?).

    Dach dwuspadowy, prosty, powierzchnia calkowita 260m2.
    1. Pruszynski Poliester Mat, powloka lakiernicza 25mikronow, cena ok 7,4k
    2. Pruszynski Poliester Mat gruboziarnisty, powloka lakiernicza 30mikronow, cena ok 7,8k
    3. Pruszynski Purmat, powloka lakiernicza 50mikronow, cena ok 10,5k
    4. ThyssenKrup Pladur Wrinke Mat, powloka lakiernicza 35mikronow, cena ok 10,8k

    Zadna z tych wycen mnie nie przeraza, ale widzac 3k roznicy miedzy podobnymi blachami (#2 oraz #4), zastanawiam sie czy jest sens doplacac skoro za to moge miec juz 50% rolek maty strukturalnej (makaronu)
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  16. #1696
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    pomozecie?
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  17. #1697
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja jestem po wstępym rozpoznaniu oferty producentów blachodachówki. Facet, który robił mi wyceny twierdzi, że najlepszy na rynku jest obecnie Thysenkruupp MAT PLUS - jedyny z 50 letnią gwarancją bez dodatkowych obwarowań na rdzeń i powłokę.

  18. #1698
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Wygląda imponująco ale z tego co widzę, to odpowiednik tej blachy to właśnie Pruszyński Purmat - przynajmniej mają taką samą grubość poloki lakierniczej choć Pruszyński daje "tylko" 30 lat gwarancji. Z drugiej strony to mam na obecnym domu 20 letnia blachodachówke od Pruszyńskiego i nie widzę żadnych niepokojących objawów starzenia więc nie wiem czy posiadanie blachy naj naj naj droższej ma sens

  19. #1699
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Myślę, że produkt z 20 letnią gwarancją na kolor i 30 na rdzeń jest wystarczający. Przynajmniej dla mnie.
    Co ciekawe tyseenkrup od Blachotrapezu z 50 letnią gwarancją nie wychodzi dużo drożej od bud matu, który daje 30 lat (nie pamiętam teraz nazwy powłoki).
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 22-05-2018 o 14:36

  20. #1700

    Domyślnie

    kemot_p zdradzisz ceny m2? Katalogow blachotrapez z 50 letnią gwarancją to 50pln m2 czyli cena dachówki cementowej pytanie czy warto ..

Strona 85 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony