dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 510 z 510
Pokaż wyniki od 10.181 do 10.191 z 10191
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss

Domyślnie

Taki eksperyment to lipa, to nie jest zwykły smog za oknem, ten pył jest bardzo drobny, a proces wietrzenia termicznego, eksfoliacji płyty krzemianowej jest rozłożony na lata.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

Kocioł Rakoczy 38kW,p. ślimakowy, sterownik-MultiFun i Ecoal-odczyt, ruszto-deflektor, komora szamot.
    Dom - 440 m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://esterownik.pl/device/8164
    https://e-multifun.pl/nastawyGlowne
    http://muratordom.pl/galerie/budowa/...zy-gigar,2029/

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Remiks
    Kod pocztowy
    58-560
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

Domyślnie

Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Taki eksperyment to lipa, to nie jest zwykły smog za oknem, ten pył jest bardzo drobny, a proces wietrzenia termicznego, eksfoliacji płyty krzemianowej jest rozłożony na lata.
    Rozumiem że to złuszczanie obserwujesz od lat (masz na myśli wietrzenie insolacyjne?). A Twoim zdaniem jaki rozmiar ma pył z krzemianów? Eksfoliacja kamienia naklejonego na kominek też będzie rozłożona na lata.
    Ps. Tak wiem masz na myśli wietrzenie isolacyjne bo przecież piszesz o eksfoliacji
    A i jeszcze dodaj karbonizację i wietrzenie biologiczne
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 19-03-2017 o 21:31
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotrusia1

Kod pocztowy
    44-200

Domyślnie Jak najlepiej podłączyć?

Studiuję temat gdyż planuje zakup kominka z płaszczem wodnym. Wybór padł na model: Lucy PW 20. Mam nadzieję że będzie to dobry wybór.

Problemy narastaję gdy planujemy jak go podłączyć, ponieważ komin mam tylko na piętrze (!?). W środku rura ceramiczna o średnicy 220mm. Kominek będzie się znajdował na parterze, więc trzeba go podłączyć pod komin dobudowując go na dole.Myślałam by wprowadzić giętką rurę kominową fi 200 do komina ceramicznego (gdyż wylot z kominka ma średnicę fi 200) a na dole połączyć rurę giętką z rurą stalową o tym samym przekroju i obudować wszystko płytami izolacyjno-konstrukcyjnymi.Cały komin musi znajdować się wewnątrz budynku.

Ponieważ zamawiam kominek i przyłącza przez internet nie chciałabym pominąć żadnego elementu.

Chcę żeby kominek służył przez lata i był bezpiecznie przyłączony, ale mam ograniczony budżet, więc zależy mi też na oszczędności, ale nie kosztem bezpieczeństwa.

Myślałam żeby podłączyć kominek bezpośrednio do komina, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie by kominek sam był "wyczystką". Po wielu godzinach studiowania internetu wydaje mi się że lepiej będzie giętką rurę połączyć z pionową rurą stalową a na dole, z boku zamontować kratkę do czyszczenia komina i na trójniku dołączyć rurę do kominka.Dolot powietrza będzie z zewnątrz,przekuty przez ścianę.

Jeżeli ma Pan lepszy pomysł na to podłączenie to jestem otwarta na propozycje.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jak.podlaczyc.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	384636
    Ostatnio edytowane przez Piotrusia1 ; 20-03-2017 o 20:50

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Kominki Piotr Batura
    Kod pocztowy
    62-100
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową www.kominki-batura.pl Lokalizacja: Wielkopolska i okolice, Tel. 502 607 546

Domyślnie

Cytat Napisał animuss Zobacz post
    No teraz błysnąłeś...szacun!

Kod pocztowy
    62-100
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową www.kominki-batura.pl Lokalizacja: Wielkopolska i okolice, Tel. 502 607 546

Domyślnie

Cytat Napisał Piotrusia1 Zobacz post
    Studiuję temat gdyż planuje zakup kominka z płaszczem wodnym. Wybór padł na model: Lucy PW 20. Mam nadzieję że będzie to dobry wybór.

Problemy narastaję gdy planujemy jak go podłączyć, ponieważ komin mam tylko na piętrze (!?). W środku rura ceramiczna o średnicy 123cm. Kominek będzie się znajdował na parterze, więc trzeba go podłączyć pod komin dobudowując go na dole.Myślałam by wprowadzić giętką rurę kominową fi 200 do komina ceramicznego (gdyż wylot z kominka ma średnicę fi 200) a na dole połączyć rurę giętką z rurą stalową o tym samym przekroju i obudować wszystko płytami izolacyjno-konstrukcyjnymi.Cały komin musi znajdować się wewnątrz budynku.

Ponieważ zamawiam kominek i przyłącza przez internet nie chciałabym pominąć żadnego elementu.

Chcę żeby kominek służył przez lata i był bezpiecznie przyłączony, ale mam ograniczony budżet, więc zależy mi też na oszczędności, ale nie kosztem bezpieczeństwa.

Myślałam żeby podłączyć kominek bezpośrednio do komina, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie by kominek sam był "wyczystką". Po wielu godzinach studiowania internetu wydaje mi się że lepiej będzie giętką rurę połączyć z pionową rurą stalową a na dole, z boku zamontować kratkę do czyszczenia komina i na trójniku dołączyć rurę do kominka.Dolot powietrza będzie z zewnątrz,przekuty przez ścianę.

Jeżeli ma Pan lepszy pomysł na to podłączenie to jestem otwarta na propozycje.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jak.podlaczyc.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	384636
    Rura ceramiczna 123 cm....Proponuję zacząć od tego....

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Kod pocztowy
    05-530

Domyślnie

Piotrze, może warto Piotrusi wyjaśnić, że w takim ustawieniu jak na rysunkach to kominek nie będzie, przynajmniej dostatecznie dobrze nie będzie mógł funkcjonować jako wyczystka.

123 cm Przypuszczam, że zjadła przecinek
    INSPIRACJE KOMINKOWE

PINTEREST pestki56

Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

(Groucho Marx)

Piotrusia1

Kod pocztowy
    44-200

Domyślnie

No,widzę że ktoś czyta dokładnie.Przepraszam za pomyłkę. Oczywiście rura ceramiczna w kominie ma 220mm(już poprawiłam błędne dane), więc mam nadzieję umieścić w niej giętki przewód spalinowy 2-warstwowy fi200.
    Ostatnio edytowane przez Piotrusia1 ; 20-03-2017 o 21:14

Kod pocztowy
    62-100

Domyślnie

No,widzę że ktoś czyta dokładnie.Przepraszam za pomyłkę. Oczywiście rura ceramiczna w kominie ma 220mm(już poprawiłam błędne dane), więc mam nadzieję umieścić w niej giętki przewód spalinowy 2-warstwowy fi200.
    To bardzo dobry pomysł, ale zweryfikuj jeszcze raz wymiar. Moim zdaniem 220 mm jest z zewnątrz, więc do środka nie wejdzie spiro fi 200....

Piotrusia1

Kod pocztowy
    44-200

Domyślnie

Rura giętka fi200 się zmieści i jeszcze jest luz.
    Zależy mi na informacji jakie elementy będą potrzebne żeby to wszystko podłączyć i żeby prawidłowo i bezpiecznie służyło przez lata.
    (Zdjęcia to tylko ściągnięte z netu przykłady podobnych połączeń jakie chcę u siebie).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komikek.komin.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	5,3 KB
ID:	384900
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jak.podlaczyc.komin.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	9,1 KB
ID:	384898  
    Ostatnio edytowane przez Piotrusia1 ; 23-03-2017 o 21:02

Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

Domyślnie

A od kiedy to taki giętki przewód nadaje się do wykonywania kominów dymowych ?
    Darek B

Kod pocztowy
    62-100

Domyślnie

Rura giętka fi200 się zmieści i jeszcze jest luz.
    Zależy mi na informacji jakie elementy będą potrzebne żeby to wszystko podłączyć i żeby prawidłowo i bezpiecznie służyło przez lata.
    (Zdjęcia to tylko ściągnięte z netu przykłady podobnych połączeń jakie chcę u siebie).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komikek.komin.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	5,3 KB
ID:	384900
    Komin masz, potrzebujesz przyłącza do niego. Pokaż fotkę jak wygląda zakończenie tego komina z rur ceramicznych. Generalnie jest zwykle problem, ze szczelnym podłączeniem elementów przyłącza do takiego komina od stropu. Zastosowanie wkładu kominowego na całej długości, załatwia problem przyłącza i uzyskania szczelności, wraz zachowaniem kierunku spływu skroplin. Można to wykonać z wyczystką, lub bez. Wykonanie bez wyczystki (takie jak pokazałaś w poprzedniej sesji), wymaga spełnienia pewnych warunków, o których Ci powiem po obejrzeniu zdjęć.

Strona 510 z 510

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia