dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: zakup drewna do kominka

Domyślnie zakup drewna do kominka

Mam zamiar kupić dom z ogrzewaniem kominkowym.chciałbym się dowiedzieć czy warto kupować drewno już suche na palecie ułożone(można u nas kupić za 130zł 1m3)nie wiem dokładnie jakie za tyle jest ale chyba chodzi o brzozę ,czy lepiej przyczepę do pocięcia za 500-600zł ? ile mniej więcej w przyczepię będzie w przeliczeniu na m3?sam nie potnę więc musiałbym komuś jeszcze zapłacić więc moje pytanie brzmi czy dużo taniej wyjdzie z przyczepą czy nie będzie to duża różnica cenowa.

Domyślnie

Cytat Napisał kazik1906 Zobacz post
    Mam zamiar kupić dom z ogrzewaniem kominkowym.chciałbym się dowiedzieć czy warto kupować drewno już suche na palecie ułożone(można u nas kupić za 130zł 1m3)nie wiem dokładnie jakie za tyle jest ale chyba chodzi o brzozę ,czy lepiej przyczepę do pocięcia za 500-600zł ? ile mniej więcej w przyczepię będzie w przeliczeniu na m3?sam nie potnę więc musiałbym komuś jeszcze zapłacić więc moje pytanie brzmi czy dużo taniej wyjdzie z przyczepą czy nie będzie to duża różnica cenowa.
    Bierz przyczepę do pocięcia ! Tylko żeby była sucha ! Jak sam nie potniesz daj cynk to ci pomogę - za darmo . Tylko kup najpierw przyczepę a potem dom z ogrzewaniem kominkowym . Nie pomyl kolejności zakupów !

3. Pomysł na nowoszczeny kominek bez komina: ekologiczny biokominek, jako wypełnienie każdego wnętrza Stylowe kominki. Obejrzyj kominki marmurowe, rzeźbione oraz wykończone drewnem Budowa kominka: warunki techniczne i przepisy budowlane Czyszczenie kominka: jak wyczyścić szybę w kominku, popielnik i wkład kominkowy? Poradnik
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Kominki Piotr Batura
    Kod pocztowy
    62-100
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową www.kominki-batura.pl Lokalizacja: Wielkopolska i okolice, Tel. 502 607 546

Domyślnie

130 zł za M3 to super cena nawet za mokre. Pewnie nie wiesz, że to chodzi o MP (a nie M3). No i czarują zapewne, że to suche.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar niktspecjalny
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

Domyślnie

Znalazłem foreścika z 2003 roku.

Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Jeżeli chodzi o drewno to wg kolejności od najlepszego:
    -brykiet (obojętnie jaki - iglasty czy liściasty)
    -grab
    -dąb
    -wiąz
    -robinia (akacja)
    -buk
    -jesion
    -klony i jawor
    -brzoza (jest ok. ale faktycznie bardzo kopci nawet jak jest sucha)
    Innych nie warto używać do palenia bo mają małą wartość opałową.
    Ale:
    -zawsze warto mieć trochę osiki do przepalenia komina (nowego) z sadzy
    -zawsze najlepiej rozpala się iglastym (dla mnie świerkiem)
    -jeżeli mam do wyboru palenie mokrym liściastym i suchym iglastym to bez wachania należy wybrać to drugie.
    Pozdrawiam
    A jeśli chodzi o wybranie opcji to zdecydowanie ta z przyczepą.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 15-04-2014 o 06:23

SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Myśliciel
    Kod pocztowy
    60-001

Domyślnie

Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    No i czarują zapewne, że to suche.
    Też kiedyś się nadziałem na taką firmę. Kupiłem drewno "niby to suche 13% wilgotności". No i fakt faktem tyle miało, ale po zewnątrz, jak zacząłem palić to całe palenisko brudne, szyba czarna i wtedy zorientowałem się że nabito mnie w balona, po zmierzeniu drewna w środku okazało się że ma prawie 30% Cóż człowiek uczy się na błędach.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz Godzic

Kod pocztowy
    41-253

Domyślnie

30% wilgotności po rozłupaniu polana to nie jest tragiczny wynik. Wskazuje na min 1 rok leżakowania, a jeżeli polana były bardzo grube, to nawet po dwóch latach wilgotnościomierz mógł wskazać taki wynik. Rzadko kiedy wilgotność polana jest taka sama na całej objętości.
    Do mnie z "suchym" drewnem przyjeżdżali i odjeżdżali ponieważ proporcja wyglądała inaczej : 20-24% po zewnątrz, a po rozłupaniu okazywało się, że drewno ma 50% wilgotności.

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55

Domyślnie

Cytat Napisał kazik1906 Zobacz post
    Zaproponuję Ci jednak brykiet - na palecie - wygodnie - taniej - bez wykopceń.
    Bylebyś tylko znalazł prawdziwy, porządny, czysty brykiet dębowo-bukowy u producenta ( RUF).
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-brykiet/page9
    Cieplutko - hanka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia