dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 344 z 648
Pokaż wyniki od 6.861 do 6.880 z 12943
  1. #6861

    Domyślnie

    Hela - wg instrukcji w niezabudowanym wkładzie NIE WOLNO palić, pomijając palenie kontrolne/testowe. Przypuszczam, że zapis taki to zabezpieczenie producenta na wypadek poparzenia się kogoś o gorący wkład. Nie wiem, jakie by miały być techniczne powody, dla których niewskazane jest palenie w wolnostojącym wkładzie, ale nie wykluczam że są i jakiś mądrzejszy Forumowicz o tym napisze. (sam zeszłej zimy paliłem w niezabudowanym wkładzie i jakoś nie widzę, żeby to miało jakiekolwiek niepożądane skutki, pomijając, że DGP nie działało)

    Kominki stawia się zazwyczaj (zawsze?) na dedykowanym stelażach/nogach. Istotne, żeby przewidzieć ich miejsce na etapie fundamentów, to jednak spory ciężar, więc powinien mieć wzmocnienie.

    Jak wnieść? To zależy od siły niosących - na prostych rękach wesoło pogadując, na wyciągniętych maksymalnie do ziemi, trzęsących się z wysiłku i w pełnej stękania ciszy, albo na jakimś wózku.
    Wojtek, prawie zawsze.

  2. #6862
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jimminen
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Dzień Doby

    Wymarzyłem sobie Brunnera HKD 2.2. z bloczkami akumulacyjnymi z Cezbudu krakowskiego bodajże...
    Tyle o marzeniach, chęciach i pragnieniach... a realia no cóż i tu rodzi się pytanie o alternatywę do tego żeliwnego diabełka zza Odry?
    W założeniach ma być szczelny i przystosowany do tzw akumulacji, o okienku płaskim prostokątnym. Druga kwestia dotyczy kształtek, a mianowicie jest jakaś alternatywa, chociaż i te Cezbudowe to już i tak wersja budżetowa dla "odrobugowców"...

    W związku z wentylacją mechaniczną szczelność powinna być nie tylko pustym zapisem katalogowym.

    Generalnie jestem z Krakowa i szukam też dystrybutora całego kompletu... i pewnie i montażu ustrojstwa.

    Pozdrawiam
    tomasz

  3. #6863
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    W ofercie ROMOTOP wszystko co w nazwie ma KV025 można legalnie montować w zabudowach bez wentylacji , są także dwie opcja z czopuchem normalnym lun z podstawą pod pierścienie Ortnera/cebudu .
    NOWOŚĆ 2014 to system akumulacji MAMMOTH , całkowicie gazoszczelny bez możliwości pękania pierścieni
    Napisz do nas wyślemy rysunki i opis .
    Darek B

  4. #6864
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jimminen
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    W ofercie ROMOTOP wszystko co w nazwie ma KV025 można legalnie montować w zabudowach bez wentylacji ... .
    Czy te paleniska są bez rusztowe i jaką temperaturę dają na wylocie bo ringi (naklatk)i mnie nie interesują... w ogóle ja potrzebuje klocków do budowy wymiennika a ściślej akumulatora coś takiego...
    http://www.cebud.eu/index.php?page=n...8&admin_show=1

    A może jakieś palenisko ceramiczne bezrusztowe wyjdzie taniej niż brunnerek?

    pozdrawiam

  5. #6865
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Paleniska serii KV 025 przeznaczone są do zabudów piecowych z zastosowaniem kanałów lub pierścieni akumulacyjnych .
    Na naszej ekspozycji mamy pracujące palenisko KV025F.01 z podłączonymi kanałami , kto chce zobaczyć jak działają zapraszamy.
    Każde palenisko budowane z szamotu wyjdzie taniej jak "brunnerek" ...
    Darek B

  6. #6866

    Domyślnie

    Witam!
    jesteśmy na etapie wyboru wkładu kominkowego, sposobu obudowy itp. Mamy o tyle nietypową sytuację że kominek będzie się znajdował pod schodami, schody są w kształcie l_I są poprowadzone w koło komina. mamy poprowadzone podłączenie powietrza z zewnątrz, komin znajduje się między pokojem dziennym (ok25mkw) a otwartą kuchnią (16mkw). schody są ze stalowej konstrukcji i docelowo będą z kamiennymi stopnicami.
    Kominek będzie pełnił raczej tylko funkcje dekoracyjne, rozpalany będzie tylko okazjonalnie.

    Pierwszym wkładem który wpadł nam w oko był panoramiczny kominek 101-E jakiejś hiszpańskiej firmy, ale okazało się że nie jest wyposażony w otwór do pobierania powietrza z zewnątrz (kupno takiego wkładu i oddawanie go do przeróbki chyba nie ma sensu?) a szkoda bo jak do tej pory to wkład który wizualnie spodobał się nam najbardziej.
    druga opcja to sporo mniejszy kominek a mianowicie Basia z kratki.pl, tańszy i mniejszy niż poprzedni typ.
    ostatnio pojawił się pomysł zamontowania kominka narożnego tzn z dodatkową szybą boczną, jakiś marketowy model za ok 3tys.

    Jesteśmy w kropce i zupełnie nie wiemy na co się zdecydować. obudowę kominka planujemy murowaną, tzn nie z tych gipsowych różowych płyt, tylko klinkier, szamot, lub jakieś bloczki. w temacie kominków jesteśmy zupełnymi amatorami, z góry dziękuje za odp i pomoc.

  7. #6867
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wrocław / Środa Śląska
    Posty
    225

    Domyślnie

    Wkład ZIBI z kratek, obudowa z płyt varmsena. Doprowadzenie pow. z zewnątrz, rozprowadzenie DGP bez turbiny - 4 rury fi 125. Kratka na dole i na górze 17x40. Wentylacja przestrzeni pod stropem 2 kratki 11x17. Pytanie o przestrzeń w środku - zaplanowałem po około 7 cm z boków oraz około 10cm z tyłu. Czy tyle nie będzie za mało?

  8. #6868

    Domyślnie

    Dosyć długo szukałem odpowiedzi na swoje pytanie, ale go nie znalazłem; pozwolę więc sobie je zadać:

    Czy, a raczej jak można samemu wykonać kratki do obudowy zimnej? Myślę o zespawaniu "w ramkę" czterech odcinków kątownika. Nie wiem tylko, z czego miałby on być i jak ewentualnie zabezpieczony/wykończony? Nierdzewki nie mam jak spawać, chromy odpadają (nie wiem zresztą jak z ich wytrzymałością na wysoką temp.) Być może moje rozmyślania do niczego się nie nadadzą, ale cena gotowych "loftów" zachęciła mnie do poszukiwań tańszego rozwiązania.
    Dodatkową zaletą byłaby idealnie dobrana powierzchnia kratek.
    Wojtek, prawie zawsze.

  9. #6869
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czy będzie taniej ?
    Możliwe ..
    Jak zamawiam coś u ślusarza to zawsze wychodzi drożej jak "fabryczne"...
    Darek B

  10. #6870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał manhatan17 Zobacz post
    Witam!
    jesteśmy na etapie wyboru wkładu kominkowego, sposobu obudowy itp. Mamy o tyle nietypową sytuację że kominek będzie się znajdował pod schodami, schody są w kształcie l_I są poprowadzone w koło komina. mamy poprowadzone podłączenie powietrza z zewnątrz, komin znajduje się między pokojem dziennym (ok25mkw) a otwartą kuchnią (16mkw). schody są ze stalowej konstrukcji i docelowo będą z kamiennymi stopnicami.
    Kominek będzie pełnił raczej tylko funkcje dekoracyjne, rozpalany będzie tylko okazjonalnie.

    Pierwszym wkładem który wpadł nam w oko był panoramiczny kominek 101-E jakiejś hiszpańskiej firmy, ale okazało się że nie jest wyposażony w otwór do pobierania powietrza z zewnątrz (kupno takiego wkładu i oddawanie go do przeróbki chyba nie ma sensu?) a szkoda bo jak do tej pory to wkład który wizualnie spodobał się nam najbardziej.
    druga opcja to sporo mniejszy kominek a mianowicie Basia z kratki.pl, tańszy i mniejszy niż poprzedni typ.
    ostatnio pojawił się pomysł zamontowania kominka narożnego tzn z dodatkową szybą boczną, jakiś marketowy model za ok 3tys.

    Jesteśmy w kropce i zupełnie nie wiemy na co się zdecydować. obudowę kominka planujemy murowaną, tzn nie z tych gipsowych różowych płyt, tylko klinkier, szamot, lub jakieś bloczki. w temacie kominków jesteśmy zupełnymi amatorami, z góry dziękuje za odp i pomoc.
    Zależy ile pieniędzy chcesz wydać.
    W opisanej sytuacji ja celowałabym we wkład kominkowy czterostronny, przy czym nie wszystkie szyby muszą być otwierane.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #6871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia Wojtek Zobacz post
    Dosyć długo szukałem odpowiedzi na swoje pytanie, ale go nie znalazłem; pozwolę więc sobie je zadać:

    Czy, a raczej jak można samemu wykonać kratki do obudowy zimnej? Myślę o zespawaniu "w ramkę" czterech odcinków kątownika. Nie wiem tylko, z czego miałby on być i jak ewentualnie zabezpieczony/wykończony? Nierdzewki nie mam jak spawać, chromy odpadają (nie wiem zresztą jak z ich wytrzymałością na wysoką temp.) Być może moje rozmyślania do niczego się nie nadadzą, ale cena gotowych "loftów" zachęciła mnie do poszukiwań tańszego rozwiązania.
    Dodatkową zaletą byłaby idealnie dobrana powierzchnia kratek.
    A może zrób to metodą jaką stosuje się w piecach kaflowych.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #6872

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    A może zrób to metodą jaką stosuje się w piecach kaflowych.
    Chętnie, czyli.... ?

    A co do ceny - Zdun Darek B - płaciłbym wyłącznie za materiał, więc chyba nie wydałbym na kratkę ponad 100 zł, jak chcą za to w np. kratki.pl. Pomijając, że wyrób własny byłby raczej pozbawiony wewnętrznej maskownicy, czyli byłaby to dosłownie ramka z kątownika.

    Swoją drogą - rozumiem, że to nie jest warunek konieczny jej prawidłowego działania? (Mówię o "kierunkowej" blendzie wewnątrz kratki)
    Wojtek, prawie zawsze.

  13. #6873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jak chcecie faktycznie zaoszczędzić to po co w ogóle wstawiać kratkę ... ?
    Przecież pozostawienie samej dziury będzie najtańsze ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #6874
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Właśnie o tym pisałam w obudowach kaflowych wstawia się kafelki z otworami. Coś takiego można zrobić też w obudowie kominka. Otwory nie muszą być koniecznie aż takie duże jak tu

    Nazwa:  Waterfront-House-Australia-Living-Space-Sofas.jpg
Wyświetleń: 190
Rozmiar:  90,4 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #6875

    Domyślnie

    Witam
    Ładnie prosimy o podpowiedz/pomoc w dobraniu kominka do naszego domku
    Dom 130m 2 ogrzewanie gazowe/podłogówka , rekuperacja .
    Kominek ma pełnić funkcje tylko wizualną i dla samej przyjemności palenia w domku .
    Do wydania mamy max 2,5 - 3,5 tyś .
    Czytaliśmy już trochę o polecanych wkładach ale we wszystkich niestety łapiemy się w Dolnych widełkach :/
    Nasze typy to :

    Unica hermes 2
    http://allegro.pl/wklad-kominkowy-ko...57256444.html#

    Haas+ sohn jonava IV

    http://allegro.pl/wklad-kominkowy-ko...57256444.html#

    Pama diablo 2

    http://allegro.pl/pama-diablo-ii-wkl...22333447.html#

    Czy moglibyście nam coś jeszcze polecić ?
    Ewentualnie który w tej cenie jest najlepszą opcją :?
    (Szukamy w nowoczesnej prostej lini do zabudowy)

    Z góry dziekujęmy za pomoc .
    Ostatnio edytowane przez Wielgosie ; 25-09-2014 o 19:27

  16. #6876
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wrocław / Środa Śląska
    Posty
    225

    Domyślnie

    A mi ktoś zechce pomóc?

    Cytat Napisał lockter Zobacz post
    Wkład ZIBI z kratek, obudowa z płyt varmsena. Doprowadzenie pow. z zewnątrz, rozprowadzenie DGP bez turbiny - 4 rury fi 125. Kratka na dole i na górze 17x40. Wentylacja przestrzeni pod stropem 2 kratki 11x17. Pytanie o przestrzeń w środku - zaplanowałem po około 7 cm z boków oraz około 10cm z tyłu. Czy tyle nie będzie za mało?

  17. #6877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał lockter Zobacz post
    A mi ktoś zechce pomóc?
    Spokojnie. Wystarczyłoby nawet 5 cm. O takiej minimalnej przestrzeni było tu na wątku przy okazji problemów Julianny16
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #6878

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Jak chcecie faktycznie zaoszczędzić to po co w ogóle wstawiać kratkę ... ?
    Przecież pozostawienie samej dziury będzie najtańsze ...
    Pozdrawiam.
    Bo chcemy i mieć "kratkę" i zaoszczędzić Co chyba nie jest niczym zdrożnym. Wydaje mi się, że cena około 100 zł za taki element to sporo, choć jeśli się nie uda sprawy załatwić "tymi ręcami", po prostu odpowiednie kratki kupimy. Ale, jeśli na czymś można zaoszczędzić, dodatkowo ciesząc się z własnoręcznie wykonanego dodatku - czemu nie.
    Pytam, bo zrobić go nie problem, problemem jest dla mnie ustalenia JAK zrobić, żeby było dobrze.

    Pozdrawiam (sąsiada jeśli się nie mylę) również
    Wojtek, prawie zawsze.

  19. #6879
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Spawasz z ogólnie dostępnej stali i malujesz puszką farby w aerozolu za 15 zeta. Czarny mat wysokotemperaturowy. Zwykle piszą 400 / 600 stopni....

  20. #6880

    Domyślnie

    Dziękuję.

    Wojtek, prawie zawsze.

Strona 344 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony