dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 330 z 648
Pokaż wyniki od 6.581 do 6.600 z 12943
  1. #6581
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Kominiarzu ... dużo rzeczy można samemu i owszem ... też robię podobnie jak Piotr ... Ale są granice skromności ... oraz ekonomii, o których raczysz zapominać ... nie da się, chocbyś chciał nie wiem jak bardzo, zrobić żeliwnej czwórki HKD własnym sumptem, tak jak nie da się zrobić Stil'a o jakim pisze Pestka ... a czasami skromność i pokora przychodzi po "entym" palenisku, w którym znowu nie przewidziało się tego czy owego i trzeba kolejny raz poprawiać ...
    Możemy robić ... i robimy, dużo dobrych palenisk, trzeba wiedzieć gdzie jest nisza, którą można zająć i ją dobrze zagospodarować, a nie gadać że można zrobić wszystko i to najtańszym kosztem i porywać się często na rzeczy, których nie da się (z wielu różnych względów) jednak wykonać samemu ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #6582

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Brunner = very expensive
    takie coś można spokojnie wykonać za 1/2 ceny albo jeszcze taniej samemu
    przepraszam... klamka będzie inna
    Słowo się rzekło.....
    A więc dawaj i rozwijaj... konkretnie gdzie oszczędności na produkcie i jakie koszty robiąc samemu...

    Po ilu sprzedanych sztukach..... zaczynasz zarabiać "na czysto"

  3. #6583
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz Godzic Zobacz post
    O wysoko poprzeczkę postwiłaś W żadnym razie nie będzie to palenisko zdunskie. Co więcej nie jest to wkład, którym można by skutecznie i tanio ogrzewać dom, ale za to wizja ognia i długich płomieni... przepiękna

    ...i jeszcze jedno -oryginał nie posiada żadnej klamki
    Tego Brunnera wzięłam jako przykład wielkości. Jest oczywiście znakomity i wiem, że do ogrzewania w sensie współpracy z kumulacją się nie nadaje.
    W zadnym razie nie chodzi mi o skopiowanie Stil'a. Intereuje mnie porównanie tej wielkości i klasy wkładu z tej samej wielkości paleniskiem-kominkem wybudowanym przez zduna i zaopatrzonym w szybę osłaniającą ogień. W znajomym domu widziałam drzwiczki harmonijkowe bez pionowych opraw szyb.
    W wątku Piotra wkleiłam pomysł, który narzucił mi mój komin, jego umiejcowienie między salonem i kuchnią oraz wielkość pomieszczenia.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 17-04-2014 o 08:59
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #6584
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Kominiarzu ... dużo rzeczy można samemu i owszem ... też robię podobnie jak Piotr ... Ale są granice skromności ... oraz ekonomii, o których raczysz zapominać ... nie da się, chocbyś chciał nie wiem jak bardzo, zrobić żeliwnej czwórki HKD własnym sumptem, tak jak nie da się zrobić Stil'a o jakim pisze Pestka ... a czasami skromność i pokora przychodzi po "entym" palenisku, w którym znowu nie przewidziało się tego czy owego i trzeba kolejny raz poprawiać ...
    Możemy robić ... i robimy, dużo dobrych palenisk, trzeba wiedzieć gdzie jest nisza, którą można zająć i ją dobrze zagospodarować, a nie gadać że można zrobić wszystko i to najtańszym kosztem i porywać się często na rzeczy, których nie da się (z wielu różnych względów) jednak wykonać samemu ...
    Pozdrawiam.
    ...

  5. #6585
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Brunner = very expensive
    takie coś można spokojnie wykonać za 1/2 ceny albo jeszcze taniej samemu
    przepraszam... klamka będzie inna
    Witam po okresie banicji....
    Kominiarzu, jestem zainteresowany Twoim wpisem o możliwościach produkcji produktów w połowie ceny.
    Może Masz jakiś szczegółowy plan... dostęp do tanich materiałów i taniej siły roboczej. No i oczywiście do taniego projektanta technicznego - co by to rozrysował na obrabiarki CNC (laser, giętarki, itp.)
    Widziałeś na Targach Dragona X - też Masz koncepcje jak go zrobić w połowie aktualnej jego ceny?

  6. #6586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Tego Brunnera wzięłam jako przykład wielkości. Jest oczywiście znakomity i wiem, że do ogrzewania w sensie współpracy z kumulacją się nie nadaje.
    W zadnym razie nie chodzi mi o skopiowanie Stil'a. Intereuje mnie porównanie tej wielkości i klasy wkładu z tej samej wielkości paleniskiem-kominkem wybudowanym przez zduna i zaopatrzonym w szybę osłaniającą ogień. W znajomym domu widziałam drzwiczki harmonijkowe bez pionowych opraw szyb.
    W wątku Piotra wkleiłam pomysł, który narzucił mi mój komin, jego umiejcowienie między salonem i kuchnią oraz wielkość pomieszczenia.
    Zrobię jak trzeba...Najlepiej zrezygnować z gilotyny. Będzie się wtedy mniej psuł od oryginału...

  7. #6587
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Panowie takie pytanko, robiąc obudowę kominka z płaszczem z np. płyt silca na profilach, czy trzeba jakoś zabezpieczyć profile od wewnątrz przed działaniem wysokich temperatur??
    Czy na taką obudowę dawać dodatkowo płyty kartonowo - gipsowe aby obudowa nie pękała??

  8. #6588
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Zabudowy z płyt krzemianowo-wapniowych nie robi się "na profilach" ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #6589
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Wiem, że się nie robi ale ja chciałem zrobić na profilach po to aby obudowa była sztywniejsza.

  10. #6590
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Prawidłowo wykonana obudowa z płyt KW jest dużo sztywniejsza niż ta zrobiona na podbudowie z profili ...
    Możesz to obłożyć z zewnątrz płytą kartonowo-gipsową, ale raczej pomaga ona tylko w wykończeniu zenwętrznym takiego kominka lub przy montażu np. elementów kamiennych wokół paleniska (ramki).
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #6591
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Ok, dzięki za odpowiedź.
    Obudowę zrobię z KW tak jak się ją prawidłowo powinno wykonać a dodatkowo przykręcę do wcześniej wykonanego stelaża.
    Jakbyś mi jeszcze napisał co z profilami, nic im nie będzie w tej obudowie, temperatura nic z nimi nie zrobi?
    I jeszcze jedno pytanko, kominek będzie z Kratek a dokładnie Oliwia 17 KW, ile kratek i jakiej wielkości zrobić w obudowie (kratki będą po bokach obudowy)???

  12. #6592
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Obudowę zrobię z KW tak jak się ją prawidłowo powinno wykonać a dodatkowo przykręcę do wcześniej wykonanego stelaża.
    Jakbyś mi jeszcze napisał co z profilami, nic im nie będzie w tej obudowie, temperatura nic z nimi nie zrobi?
    Jarson78 ... ręce mi zaraz opadną ... weź przeczytaj jeszcze raz co napisałem wcześńiej ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #6593
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Wiem, że napisałeś że profili się nie stosuje przy tych płytach ale ja się uparłem i chcę je zastosować (będę spokojniejszy) i dlatego pytam.

  14. #6594
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Skoro się uparłeś żeby zrobić coś świadomie źle, to po co w ogóle się kogokolwiek pytasz ?
    Zrób tak jak uważasz i tyle ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #6595
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarson78 Zobacz post
    Ok, dzięki za odpowiedź.
    Obudowę zrobię z KW tak jak się ją prawidłowo powinno wykonać a dodatkowo przykręcę do wcześniej wykonanego stelaża.
    Jakbyś mi jeszcze napisał co z profilami, nic im nie będzie w tej obudowie, temperatura nic z nimi nie zrobi?
    I jeszcze jedno pytanko, kominek będzie z Kratek a dokładnie Oliwia 17 KW, ile kratek i jakiej wielkości zrobić w obudowie (kratki będą po bokach obudowy)???
    Witam.
    Zabudowy z płyt krzemianowo-wapniowych nie robi się "na profilach" ...
    Bo to nic nie daje, a szkodzi... no chyba że te profile zaizolujesz dokładnie płytami krzemianowo - wapniowymi przed działaniem temperatury

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 22-04-2014 o 16:06

  16. #6596
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Witam

    Jestem nowicjuszem w temacie kominków.
    Chciałem zapytać fachowców lub doświadczonych użytkowników o wyrażenie opinii o wkładzie żeliwnym Supra Altima 105 11kW.
    Jest już zamontowany i rozprowadzone DGP.
    Zamieszkamy w tym niewielkim domku za 3-4 lata(trzeba uzbierać pieniądze na wykończenie,a drewno się suszy)
    Czy ten wkład przystaje do obecnych wymogów?
    Czy może trzeba będzie coś usprawnić,żeby palić czysto i ekonomicznie?(trochę szamotu,PW-tylko jak poprowadzić?)
    Bardzo proszę o radę.
    Pozdrawiam.
    Paweł

  17. #6597
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Witam.
    Zabudowy z płyt krzemianowo-wapniowych nie robi się "na profilach" ...
    Bo to nic nie daje, a szkodzi... no chyba że te profile zaizolujesz dokładnie płytami krzemianowo - wapniowymi przed działaniem temperatury

    Pozdrawiam.
    W jaki sposób profile mogą zaszkodzić? Pytam bo nie wiem.
    A może użyć profili stalowych??
    Ostatnio edytowane przez jarson78 ; 23-04-2014 o 11:34

  18. #6598
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarson78 Zobacz post
    W jaki sposób profile mogą zaszkodzić? Pytam bo nie wiem.
    A może użyć profili stalowych??
    W każdej sytuacji, łączenie na stałe dwóch różnych materiałów, które będą poddawane działaniu temperatury dosyć wysokiej jest niewskazane. No chyba, że te materiały są o takim samym współczynniku rozszerzalności. Robienie różnego rodzaju przerw (dylatacji) to są podstawy budownictwa i nie tylko. Płyty są miękkie, więc umiejętnie wkręcone wkręty, mogą sobie same wyrobić miejsce do ruchu i zdylatować rozszerzające się profile.
    Tego nie wiem z doświadczenia, bo takowych realizacji nie czyniłem, no ani też nie wykonywałem takowych testów na swój koszt.

    Ważne aby to co proste, nie komplikować.

  19. #6599
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za wyjaśnienie dotyczące profili.
    Ale w dalszym ciągu mam problem z wykonaniem moje obudowy.
    Obudowa ma wyglądać mniej więcej tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	256287
    Jak w takiej sytuacji przymocować te dwie podświetlane płyty do płyt krzemianowych??
    Czy do nich przykręcić od zewnątrz profile i dopiero te płyty??? Czy to się będzie trzymać??

  20. #6600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Co tam będzie świeciło? Bo jeśli taśma led, to płyty nie muszą być w dużej odległości od obudowy. Wtedy wydaje mi się, że wystarczyłoby podkleić listwami z płyt tych co obudowa i w ten sposób stworzyć "wnękę" na listwę led. Może dodatkowo skręcić.
    To na mój babski rozum
    Zajrzyj na stronę Orac Clusiv - oni mają spec profile do podświetleń. Też można podpatrzeć, a może nawet wykorzystać.

Strona 330 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony