dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 510 z 648
Pokaż wyniki od 10.181 do 10.200 z 12943
  1. #10181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Taki eksperyment to lipa, to nie jest zwykły smog za oknem, ten pył jest bardzo drobny, a proces wietrzenia termicznego, eksfoliacji płyty krzemianowej jest rozłożony na lata.
    No teraz błysnąłeś...szacun!

  2. #10182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrusia1 Zobacz post
    Studiuję temat gdyż planuje zakup kominka z płaszczem wodnym. Wybór padł na model: Lucy PW 20. Mam nadzieję że będzie to dobry wybór.

    Problemy narastaję gdy planujemy jak go podłączyć, ponieważ komin mam tylko na piętrze (!?). W środku rura ceramiczna o średnicy 123cm. Kominek będzie się znajdował na parterze, więc trzeba go podłączyć pod komin dobudowując go na dole.Myślałam by wprowadzić giętką rurę kominową fi 200 do komina ceramicznego (gdyż wylot z kominka ma średnicę fi 200) a na dole połączyć rurę giętką z rurą stalową o tym samym przekroju i obudować wszystko płytami izolacyjno-konstrukcyjnymi.Cały komin musi znajdować się wewnątrz budynku.

    Ponieważ zamawiam kominek i przyłącza przez internet nie chciałabym pominąć żadnego elementu.

    Chcę żeby kominek służył przez lata i był bezpiecznie przyłączony, ale mam ograniczony budżet, więc zależy mi też na oszczędności, ale nie kosztem bezpieczeństwa.

    Myślałam żeby podłączyć kominek bezpośrednio do komina, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie by kominek sam był "wyczystką". Po wielu godzinach studiowania internetu wydaje mi się że lepiej będzie giętką rurę połączyć z pionową rurą stalową a na dole, z boku zamontować kratkę do czyszczenia komina i na trójniku dołączyć rurę do kominka.Dolot powietrza będzie z zewnątrz,przekuty przez ścianę.

    Jeżeli ma Pan lepszy pomysł na to podłączenie to jestem otwarta na propozycje.

    Będę bardzo wdzięczna za pomoc.Załącznik 384636
    Rura ceramiczna 123 cm....Proponuję zacząć od tego....

  3. #10183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Piotrze, może warto Piotrusi wyjaśnić, że w takim ustawieniu jak na rysunkach to kominek nie będzie, przynajmniej dostatecznie dobrze nie będzie mógł funkcjonować jako wyczystka.

    123 cm Przypuszczam, że zjadła przecinek
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #10184
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotrusia1

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    No,widzę że ktoś czyta dokładnie.Przepraszam za pomyłkę. Oczywiście rura ceramiczna w kominie ma 220mm(już poprawiłam błędne dane), więc mam nadzieję umieścić w niej giętki przewód spalinowy 2-warstwowy fi200.
    Ostatnio edytowane przez Piotrusia1 ; 20-03-2017 o 21:14

  5. #10185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrusia1 Zobacz post
    No,widzę że ktoś czyta dokładnie.Przepraszam za pomyłkę. Oczywiście rura ceramiczna w kominie ma 220mm(już poprawiłam błędne dane), więc mam nadzieję umieścić w niej giętki przewód spalinowy 2-warstwowy fi200.
    To bardzo dobry pomysł, ale zweryfikuj jeszcze raz wymiar. Moim zdaniem 220 mm jest z zewnątrz, więc do środka nie wejdzie spiro fi 200....

  6. #10186
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotrusia1

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Rura giętka fi200 się zmieści i jeszcze jest luz.
    Zależy mi na informacji jakie elementy będą potrzebne żeby to wszystko podłączyć i żeby prawidłowo i bezpiecznie służyło przez lata.
    (Zdjęcia to tylko ściągnięte z netu przykłady podobnych połączeń jakie chcę u siebie).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komikek.komin.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	5,3 KB
ID:	384900
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jak.podlaczyc.komin.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	9,1 KB
ID:	384898  
    Ostatnio edytowane przez Piotrusia1 ; 23-03-2017 o 21:02

  7. #10187
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrusia1 Zobacz post
    No,widzę że ktoś czyta dokładnie.Przepraszam za pomyłkę. Oczywiście rura ceramiczna w kominie ma 220mm(już poprawiłam błędne dane), więc mam nadzieję umieścić w niej giętki przewód spalinowy 2-warstwowy fi200.
    A od kiedy to taki giętki przewód nadaje się do wykonywania kominów dymowych ?
    Darek B

  8. #10188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrusia1 Zobacz post
    Rura giętka fi200 się zmieści i jeszcze jest luz.
    Zależy mi na informacji jakie elementy będą potrzebne żeby to wszystko podłączyć i żeby prawidłowo i bezpiecznie służyło przez lata.
    (Zdjęcia to tylko ściągnięte z netu przykłady podobnych połączeń jakie chcę u siebie).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komikek.komin.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	5,3 KB
ID:	384900
    Komin masz, potrzebujesz przyłącza do niego. Pokaż fotkę jak wygląda zakończenie tego komina z rur ceramicznych. Generalnie jest zwykle problem, ze szczelnym podłączeniem elementów przyłącza do takiego komina od stropu. Zastosowanie wkładu kominowego na całej długości, załatwia problem przyłącza i uzyskania szczelności, wraz zachowaniem kierunku spływu skroplin. Można to wykonać z wyczystką, lub bez. Wykonanie bez wyczystki (takie jak pokazałaś w poprzedniej sesji), wymaga spełnienia pewnych warunków, o których Ci powiem po obejrzeniu zdjęć.

  9. #10189
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JanPasz

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam mam wkład Blanka z Kratek,ostatnio bardzo często pachnie w domu wędzonką,kiedyś to zdarzało się rzadko,a teraz bardzo często.Zauważyłam ,że wieje z tych kratek gdzie jest wajcha,która reguluje dopływ powietrza z zewnątrz.Już ostatnio podczas palenia w kominku też zauważyłam ,że wieje z tego samego miejsca. Założyliśmy przepustnicę i po zamknięciu jej też wiało.Rozumiem ,że mam ciąg wsteczny z komina dlatego wieje opróćz oczywiście tego ,że tam jest nieszczelność.
    Ponieważ nie za bardzo mam fundusze na zmianę wkładu pomijając fakt ,że wkład nie ma 5 lat i chyba mogę to reklamować,to zastanawiam się czy jak dam na komin taką nasadę to nie będzie zaciągało z komina i myślę aby dać na rurę nad kominkiem czopuch i zamykać go jak nie palę w kominku.
    Czy to mi trochę pomoże?
    A poza tym się zastanawiam czy jak gaśnie w kominku to ta nieszczelność nie spowoduję,że się zaczadzę?
    Ciąg w kominie mam dobry,powiem ,że nawet zbyt dobry,przy zamkniętej przepustnicy (ale tej oryginalnej we wkładzie)huczy ,gwiżdze i też myślałam co by tu zadziałać aby tyle drewna się nie spalało.
    Bardzo proszę o radę,co by można było temu zaradzić

  10. #10190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanPasz Zobacz post
    Witam mam wkład Blanka z Kratek,ostatnio bardzo często pachnie w domu wędzonką,kiedyś to zdarzało się rzadko,a teraz bardzo często.Zauważyłam ,że wieje z tych kratek gdzie jest wajcha,która reguluje dopływ powietrza z zewnątrz.Już ostatnio podczas palenia w kominku też zauważyłam ,że wieje z tego samego miejsca. Założyliśmy przepustnicę i po zamknięciu jej też wiało.Rozumiem ,że mam ciąg wsteczny z komina dlatego wieje opróćz oczywiście tego ,że tam jest nieszczelność.
    Ponieważ nie za bardzo mam fundusze na zmianę wkładu pomijając fakt ,że wkład nie ma 5 lat i chyba mogę to reklamować,to zastanawiam się czy jak dam na komin taką nasadę to nie będzie zaciągało z komina i myślę aby dać na rurę nad kominkiem czopuch i zamykać go jak nie palę w kominku.
    Czy to mi trochę pomoże?
    A poza tym się zastanawiam czy jak gaśnie w kominku to ta nieszczelność nie spowoduję,że się zaczadzę?
    Ciąg w kominie mam dobry,powiem ,że nawet zbyt dobry,przy zamkniętej przepustnicy (ale tej oryginalnej we wkładzie)huczy ,gwiżdze i też myślałam co by tu zadziałać aby tyle drewna się nie spalało.
    Bardzo proszę o radę,co by można było temu zaradzić
    Powinieneś najpierw się zwrócić z tymi problemami do osoby która montowała urządzenie, lub je sprzedała. To zawsze "pierwsza instancja" w takich sprawach. Oni z pewnością znają to urządzenie i sposób jego montażu, więc łatwiej im będzie wychwycić również sposób zażegnania problemu...Zawsze łatwiej jest na miejscu ogarnąć taki kłopot, niż korespondencyjnie...

  11. #10191
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JanPasz

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    6

    Domyślnie

    Niektórzy instalatorzy po zamontowaniu nie za bardzo przejmują się co się dzieje potem.Prawdę mówiąc dzwoniłam i widzę,że on nie za bardzo wie co dalej.Ma mi wymienić sznurek w drzwiczkach,chyba muszę jednak szukać rozwiązania samodzielnie ...
    Ostatnio edytowane przez JanPasz ; 31-03-2017 o 08:14

  12. #10192
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanPasz Zobacz post
    Witam ostatnio bardzo często pachnie w domu wędzonką,
    wkład nie ma 5 lat i chyba mogę to reklamować,to zastanawiam się czy jak dam na komin taką nasadę to nie będzie zaciągało z komina i myślę aby dać na rurę nad kominkiem czopuch i zamykać go jak nie palę w kominku.
    Czy to mi trochę pomoże?
    A poza tym się zastanawiam czy jak gaśnie w kominku to ta nieszczelność nie spowoduję,że się zaczadzę?
    Bardzo proszę o radę,co by można było temu zaradzić
    To nie wina wkładu tylko wentylacji w mieszkaniu, jest niedokończona.
    Jeżeli w kominku gaśnie z powodu wypalenia się paliwa, to zaczadzenie nie wchodzi w grę.
    Wędzonka może podrażniać układ oddechowy i powodować dyskomfort.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #10193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Na nieszczelności wkładu pewnie niewiele poradzisz, natomiast ciąg wsteczny to problem niezależny. Fakt, że gdybyś miał szczelne palenisko, cofka nie miałaby którędy wyjść, bo to zwykle nieznaczny ruch powietrza - o wiele słabszy od ciągu kominowego. Ciąg wsteczny to zwykle nieodpowiednia wentylacja budynku. Może jakiś kumaty kominiarz by pomógł? Czy coś się zmieniło w elementach wyposażenia domu, skoro przedtem tego zjawiska nie było?

  14. #10194
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boonk

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznań/Sędzinko
    Kod pocztowy
    60-107
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No witam wracam do tematu mojej reklamacji z kratek.pl wkład Nadia 14 reklamacja przyjeta dostarczono nowy wkład wraz z plytami krzemianowo wapiennymi w zadoscuczynieniu w ilosci 10 szt. Pochwalam firme ze wzgledu nie na wklad kominkowy oczywiscie tylko na sposob podejscia do klienta. Teraz pytanie do fachowców przy rozbiorce obudowy z gownianego wermikulitu ktory mi sie poruszył bo sie przegrzał, i wyjeciu wkladu z obudowy okazało sie ze plyty ktore byly przyklejone gr.3 cm do tylu sciany sa głuche nie wiem dlaczego puscily czy teraz wystarczy je wzmocnic tylko metalowymi kotwami czy musze je rowniez te plyty z tylu kominka zdemontowac i na jakąś wikse przykleić? I na co ? Bo te plyty wermikulitowe sa miekkie jakos takie kruche i klej sie od nich atlas plus odpażył ? Poprosze o porade nie prześmiewki . pozdr. dla forumowiczow.

  15. #10195
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JanPasz

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    To nie wina wkładu tylko wentylacji w mieszkaniu, jest niedokończona.
    Jeżeli w kominku gaśnie z powodu wypalenia się paliwa, to zaczadzenie nie wchodzi w grę.
    Wędzonka może podrażniać układ oddechowy i powodować dyskomfort.
    Z wentylacją jest ok mieszkam w nowym domu .

  16. #10196
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JanPasz

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Na nieszczelności wkładu pewnie niewiele poradzisz, natomiast ciąg wsteczny to problem niezależny. Fakt, że gdybyś miał szczelne palenisko, cofka nie miałaby którędy wyjść, bo to zwykle nieznaczny ruch powietrza - o wiele słabszy od ciągu kominowego. Ciąg wsteczny to zwykle nieodpowiednia wentylacja budynku. Może jakiś kumaty kominiarz by pomógł? Czy coś się zmieniło w elementach wyposażenia domu, skoro przedtem tego zjawiska nie było?
    Zdarzało się ale rzadko,a może teraz jesteśmy na to bardziej wyczuleni.
    Kominiarza muszę sprowadzić i wyczyścić komin,a czy ta nadstawka na kominie coś pomoże?

  17. #10197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanPasz Zobacz post
    Zdarzało się ale rzadko,a może teraz jesteśmy na to bardziej wyczuleni.
    Kominiarza muszę sprowadzić i wyczyścić komin,a czy ta nadstawka na kominie coś pomoże?
    Na ciąg wsteczny nie pomoże.

  18. #10198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał boonk Zobacz post
    No witam wracam do tematu mojej reklamacji z kratek.pl wkład Nadia 14 reklamacja przyjeta dostarczono nowy wkład wraz z plytami krzemianowo wapiennymi w zadoscuczynieniu w ilosci 10 szt. Pochwalam firme ze wzgledu nie na wklad kominkowy oczywiscie tylko na sposob podejscia do klienta. Teraz pytanie do fachowców przy rozbiorce obudowy z gownianego wermikulitu ktory mi sie poruszył bo sie przegrzał, i wyjeciu wkladu z obudowy okazało sie ze plyty ktore byly przyklejone gr.3 cm do tylu sciany sa głuche nie wiem dlaczego puscily czy teraz wystarczy je wzmocnic tylko metalowymi kotwami czy musze je rowniez te plyty z tylu kominka zdemontowac i na jakąś wikse przykleić? I na co ? Bo te plyty wermikulitowe sa miekkie jakos takie kruche i klej sie od nich atlas plus odpażył ? Poprosze o porade nie prześmiewki . pozdr. dla forumowiczow.
    Skoro Ci "wiksa" puściła, daj kołki. No i zrób to z głową. Jakąś zmyślną obudowę... Tak żebyś przy kolejnych wymianach wkładu na nowy miał mniej roboty...

  19. #10199
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanPasz Zobacz post
    Z wentylacją jest ok mieszkam w nowym domu .
    Nowy dom ma niedokończoną wentylację.
    Jest wentylacja wywiewna, pytanie brzmi, czy jest i gdzie wentylacja nawiewna?
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #10200
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boonk

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznań/Sędzinko
    Kod pocztowy
    60-107
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jakies jeszcze porady?

Strona 510 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony