dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 342 z 648
Pokaż wyniki od 6.821 do 6.840 z 12943
  1. #6821

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    To strop drewniany, że się obawiasz?
    Żelbet, ale znajomy mi mówił że może mi sufit pożółknąć. Co radzicie? Robić wcinkę poniżej, czy się tym nie martwić ?

  2. #6822
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrose Zobacz post
    Żelbet, ale znajomy mi mówił że może mi sufit pożółknąć. Co radzicie? Robić wcinkę poniżej, czy się tym nie martwić ?
    Bez związku. Izolacja albo komora dekompresyjna ochronią sufit przed temperaturą. Kratki zrobisz na takiej wysokości, jaką będziesz chciał, tylko nie rób kominka z wełny, bo ta zaraz Ci zacznie capić.

  3. #6823
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna605

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam!
    Potrzebuję pomocy od fachowców w doborze kominka. Wg moich ustaleń kominek musi być wąski w głębokości, ponieważ komin wybudowany jest "przy ścianie", a nie "w ścianie". W związku z tym chcę uniknąć robienia "kolosa" w salonie. Dlatego szukam trochę niestandarowego w wymiarach kominka. Wygrzebałam kominek Jaś 6KW. Ma on ok 35 zm głębokości, ale czy taki kominek ma sens.
    Pomóżcie fachowcy

  4. #6824
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kurcwald - Elbląg
    Abramowicz - Elbląg
    Znam polecam .
    Darek B

  5. #6825
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Z Legnicy to zdecydowanie bliżej np. tu:
    http://www.iskrakominki.pl/
    niż do Elbląga ...
    Pozdraiwam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  6. #6826
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    W Trójmiescie masz kilka firm, w samym Gdańsku godna polecenia - , w Olsztynie: .........
    ELBLĄG jednak zdecydowanie bliżej od Legnicy...
    Pytanie był o firmy pomiędzy Gdańskiem a Olsztynem.
    Darek B

  7. #6827

    Domyślnie

    Witam,
    chciałabym, żebyście pomogli wybrać mi piec wolnostojący. Do wyboru mam dwa modele: Andora i Invicta Belval. Pierwszy ładniejszy (jak dla mnie), ale stalowy, drugi żeliwny. Który lepszy?

    http://www.ceneo.pl/22213210#tab=spec
    http://www.ceneo.pl/15184941#tab=spec

  8. #6828
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    Ja już kiedyś męczyłam, ostatecznie jak mi się wydaje, padło na http://www.jotul.com/pl/kominek/Main...otul-I-150-FL/
    I teraz chciałabym wyciągnąć trochę informacji od mistrzów.
    1) czy nadaje się do rekuperacji - chodzi o doprowadzenie powietrza z zewnątrz, dom szczelny będzie.
    2) czy można w tym palić ciągle? W każdym razie bez zastanawiania się czy już nie za długo.
    3) dom ma mieć zapotrzebowanie 34 kwh/ m2 rok
    4) firma budująca zaproponowała mi obudowę z wełną, tutaj Panowie proponujecie płyty różnego typu. Jaką zabudowę zaproponwalibyście do tego maleństwa i w jakiej cenie to powinno być? Nic nadzwyczajnego nie planuję, kominek zlicowany ze ścianą, wystający do pomieszczenia gospodarczego po drugiej stronie ściany. Docelowo jakiś kamyk dookoła szyby przyczepiony, ale płaski, żeby w przejściu nie przeszkadzał.

  9. #6829
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    miszkowiec

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-653
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam forumowiczki i forumowiczów!

    Jest to mój pierwszy post więc grzecznie się przedstawiam - jestem Michał i od niedawno jestem posiadaczem segmentu w Warszawie (Wawer).

    Jak się zapewne domyślacie potrzebuję fachowej rady w sprawie wyboru kominka. Przejrzałem już kilkanaście stron i wiem jak ma wyglądać wykończenie ale wciąż nie wiem jakie serce włożyć do kominka... Wszędzie tylko dyskusje w stylu co lepsze Dovre czy Jotul czy Tarnava, itd.

    Moje podstawowe parametry/oczekiwania:

    • powierzchnia segmentu: 200mkw, parter ok. 70mkw

    • podstawowe ogrzewanie będzie gazowe,

    • ogień w kominku dekoracyjny i rekreacyjny, znając siebie i żonę raczej sporadycznie palony.


    Projekt parteru:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon_kuchnia.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	277935
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	277936

    Czy na podstawie powyższego jesteście w stanie coś zaproponować?
    Mam też wielką prośbę o doradzenie zaufanych wykonawców z Warszawy/okolic.

    Z góry dzięki!

  10. #6830
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zapraszam do odwiedzenia naszej wystawy .
    Dojazd z Warszawy. trasa katowicką S8 . od Janek 19 km , ewentualnie A2 zjazd na Grodzisk Mazowiecki
    W soboty porad udzielamy w godzinach 10.00-14.00

    WEŁNA MINERALNA ... dobra ale niekoniecznie do kominka , polecamy zabudowy ciepłe na bazie szamotów lub izolowane płytami glinokrzemianowymi.
    PALENISKA ..wkłady kominkowe i piecyki tzw kozy radzimy wybierać z100% poborem powietrza do spalania z poza budynku , komfort i ekonomia .
    Darek B

  11. #6831
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    14xyz

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedż. Niestety mam istniejacy komin w środku domu i praktycznie nie można go rozbudować , więc myślę może o wykorzystaniu 2 istniejacych oddzielnych kanałow went.14x14 zamiast jednego 20x20 , którego nie mogę mieć. Nie wiem czy ma to sens?.Myślałem o żeliwnym wkładzie ale jeżeli są wieksze plusy stalowego to mogę o nim pomysleć . Ale przede wszystkim to mam problem z tym zamałym kanałem dymowym !

  12. #6832
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Łączenie dwu kanałów jest błędem .
    Często kominiarze wykonują takie rozkuwania i łączenie , nie jest to jednak bezpieczne .
    Najlepiej wybrać wkład z przyłączem fi 150 mm
    Z Milanówka jest do nas 15 km , wiem bo jeździłem "na Piasta " .. zapraszam oglądanie ponad 20 palenisk jest GRATIS
    Darek B

  13. #6833
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Darku, no nie powtarzaj znowu kominkowych mitów ... jeżeli jest to wykonane prawidłwo i z głową to nie ma żadnego niebezpieczeństwa i działa jak najbardziej ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #6834

    Domyślnie

    Czy możecie Panowie wyrazić swoją opinię o wkładzie KFD Eco iLine 5161? Okazuje się, że do moich warunków najlepszy będzie nieduży wkład narożny, który powinien ogrzać powierzchnię ok 90 m2. Poszukuję takowego w cenie do 5 tys. zł

  15. #6835
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Łączenie dwu kanałów jest błędem .
    Często kominiarze wykonują takie rozkuwania i łączenie , nie jest to jednak bezpieczne .
    Najlepiej wybrać wkład z przyłączem fi 150 mm
    Z Milanówka jest do nas 15 km , wiem bo jeździłem "na Piasta " .. zapraszam oglądanie ponad 20 palenisk jest GRATIS
    Niebezpieczne?! Możesz rozwinąć?

  16. #6836
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Poszukuje szczelnego wklady do domu energooszczednego z WM, kominek bedzie uzytkowany okazjonalnie.
    Budzet 7 tys. Moze, moglby mi ktos doradzic na jakie firmy zwrocic uwage?
    Z gory dziekuje z pomoc
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #6837
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zobacz z naszej oferty.. Romotop
    KV075
    KV025F
    KV 2G 55.44.01
    KV 025LN.01
    Wszystkie wymienione można stosować jako:
    - dmuchające powietrzem wkłady konwekcyjne
    - zabudowane w "piec" szamotowy lub kaflowy HYPOKAUSTUM .
    Przykłady realizacji z zastosowaniem tych wkładów "bez kratek" są pokazane na naszej stronie np "Błonie" ..
    Stosujemy te paleniska od 8 lat, mamy więc jest odpowiednio przetestowane przez użytkowników
    Pobór powietrza do spalania w 100% z poza budynku
    Darek B

  18. #6838

    Domyślnie

    Witam.

    Podpowiedział by ktoś jaką "kozę" najlepiej kupić żeby długo trzymała ciepło, była bardzo dobra, stałopalna, do domu. budżet nie istotny.
    Obowiązkowo 100% powietrza z zewnątrz. Jakie firmy brać pod uwagę ?

  19. #6839
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Przyjedź do Łazisk, masz niecałe 30 km. Pokażę Ci o co chodzi.

  20. #6840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Przyjedź do Łazisk, masz niecałe 30 km. Pokażę Ci o co chodzi.


    To do mnie ?

    środa po 16 może być....?

Strona 342 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony