dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 509 z 648
Pokaż wyniki od 10.161 do 10.180 z 12943
  1. #10161
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    No, nie jestem pewna, że przestaną. Jednak to w końcu gładka powierzchnia, która nie dotykana powinna nie pylić. Na mój babski rozum to trochę jak z płytą kartonowo-gipsową. Jak pociągniesz po niej suchym pędzlem to się sypie. Minimalni,e ale jednak. Na palcach zostają ślady. Nie dotykana nie sypie się Nie sypie sie też gdy na nią dmuchasz.
    To nie jest gładka powierzchnia tylko porowata, jeżeli w trakcie obróbki płyty krzemianowej należy używać maski to widocznie mikro pył jest szkodliwy i przenika do płuc, igiełki unoszące się w powietrzu są drobniejsze od tych od wełenki.
    Płyta g/k nie pyli, może jedynie na kantach, cala powierzchnia płyty g/k jest oklejona papierem z dwóch stron wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #10162
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Odpowiem pytaniami;

    Które materiały podczas cięcia " na sucho" nie pylą ?

    Przy cięciu których materiałów NIE ZALECA się stosowania ubrań i sprzętu ochronnego ?
    Darek B

  3. #10163
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ciekawe wnioski, cagła przy obróbce pyli i to jak, zwłaszcza pod tarczą diamentową Bardzo prosto można sprawdzić w warunkach domowych na ile pylą płyty w obudowie i nie będzie gdybania
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #10164
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Jesteś tego pewna, bo ja nie.

    Przy grawitacyjnym przepływie powierza pylą, a jak wygląda to przy agresywniejszym, wymuszonym przepływie powierza np. turbinką
    Proponuje kupować te lepszej jakości , w budownictwie najtańsze materiały to zazwyczaj zły wybór ....

    Argument z turbinką...... rozśmieszający......
    Darek B

  5. #10165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Każdy pył jest dla płuc szkodliwy. Można się nabawić całkiem poważnych chorób. A problemem wełny jest oczywiście pylenie i to bardzo nieprzyjemne również dla skóry. Nieźle uczula Ale dyskusja na początku dotyczyła nie pylenia, co wydzielania do atmosfery szkodliwych i woniejących substancji nie z samych włókien wełny, ale ze spoiwa i nie naskutek ruchu powietrza, ale po ogrzaniu go do całkiem niewysokiej temperatury 200 st C
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #10166
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Płyty krzemianowe pylą przy obróbce - wełna z czasem pyli coraz mocniej "bez obróbki", dodatkowo jest przekaźnikiem kurzu - dajmy spokój tej obronie wełny, bo niczemu to nie służy, szczególnie nowym inwestorom. Tak, jak Pestka pisze - są jeszcze wszelkie smrodki z lepiszcza, taśm itp.

    I nie piszemy tu o wełnie do ociepleń - to inna technologia/zastosowanie
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 18-03-2017 o 20:40
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #10167
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Płyty krzemianowe pylą przy obróbce - wełna z czasem pyli coraz mocniej "bez obróbki", dodatkowo jest przekaźnikiem kurzu - dajmy spokój tej obronie wełny, bo niczemu to nie służy, szczególnie nowym inwestorom. Tak, jak Pestka pisze - są jeszcze wszelkie smrodki z lepiszcza, taśm itp.

    I nie piszemy tu o wełnie do ociepleń - to inna technologia/zastosowanie
    A kto tu broni wełnę, wełna przy zabudowie kominka to najgorszy wybór nie dość że pylą to jeszcze smród lepiszcza.
    Płyta krzemianowa pyli też po jej wbudowaniu i nie trzeba jej katować piłą.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 18-03-2017 o 21:40
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  8. #10168

    Domyślnie

    Przepraszam ,że się wtrącę do dyskusji.nie do końca się zgodzę co do tego tego pylenia płyt krzemianowych.Przy budowie swojego kominka zakupiłem wysokotemperaturowy grunt przeznaczony specjalnie do tych płyt,wewnetrzna strona obudowy była po nim gładka i nic nie zostawało na dłoni po przejechaniu.nie sądzę żeby miała pylic w tracie eksploatacji.Nie pamietam niestety nazwy tego środka,jedynie co wiem to ,że był diabelnie drogi.

  9. #10169
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Płyta krzemianowa pyli też po jej wbudowaniu i nie trzeba jej katować piłą.
    Może cos więcej, na jakiej podstawie te wnioski?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #10170
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A kto tu broni wełnę, wełna przy zabudowie kominka to najgorszy wybór nie dość że pylą to jeszcze smród lepiszcza.
    Płyta krzemianowa pyli też po jej wbudowaniu i nie trzeba jej katować piłą.
    A kto tu pisze o katowaniu piłą?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #10171
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Może cos więcej, na jakiej podstawie te wnioski?
    Z obserwacji.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  12. #10172
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Pyli ? W takim razie proponuje szamot ... i kafle.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kominek Warszawa Żaścianek.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	384554  
    Darek B

  13. #10173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A szamot podczas cięcia nie pyli ?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #10174
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Pyli ? W takim razie proponuje szamot ... i kafle.
    Dla mnie już za późno.

    A szamot podczas cięcia nie pyli ?
    To nieistotne.
    Nie siedzisz chyba w masce przeciwpyłowej, przy rozpalonym kominku.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 19-03-2017 o 18:19
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  15. #10175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Pyli ? W takim razie proponuje szamot ... i kafle.
    Łaaaał.. piękna, misterna robota, gratuluję... Szczęka opadła...

  16. #10176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pewnie, że nie, ale też jak już palę w kominku to i szamot pocięty
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #10177
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Z obserwacji.
    No patrz a ja obserwuję u siebie i nie pyli Jak już będziesz miał wszystko zabudowane, wykończone, odkurzone itd. to zrób sobie takie doświadczenie - weź odkurzacz na koniec rury nawiń jakąś tkaninę filtracyjną włóż rurę do kratki wentylacyjnej i włącz odkurzacz na np. 15 minut. Jak tkanina będzie ciemna to łatwiej będzie Ci zidentyfikować pył krzemianów.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #10178
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Taki eksperyment to lipa, to nie jest zwykły smog za oknem, ten pył jest bardzo drobny, a proces wietrzenia termicznego, eksfoliacji płyty krzemianowej jest rozłożony na lata.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  19. #10179
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Taki eksperyment to lipa, to nie jest zwykły smog za oknem, ten pył jest bardzo drobny, a proces wietrzenia termicznego, eksfoliacji płyty krzemianowej jest rozłożony na lata.
    Rozumiem że to złuszczanie obserwujesz od lat (masz na myśli wietrzenie insolacyjne?). A Twoim zdaniem jaki rozmiar ma pył z krzemianów? Eksfoliacja kamienia naklejonego na kominek też będzie rozłożona na lata.
    Ps. Tak wiem masz na myśli wietrzenie isolacyjne bo przecież piszesz o eksfoliacji
    A i jeszcze dodaj karbonizację i wietrzenie biologiczne
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 19-03-2017 o 21:31
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  20. #10180
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotrusia1

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    3

    Domyślnie Jak najlepiej podłączyć?

    Studiuję temat gdyż planuje zakup kominka z płaszczem wodnym. Wybór padł na model: Lucy PW 20. Mam nadzieję że będzie to dobry wybór.

    Problemy narastaję gdy planujemy jak go podłączyć, ponieważ komin mam tylko na piętrze (!?). W środku rura ceramiczna o średnicy 220mm. Kominek będzie się znajdował na parterze, więc trzeba go podłączyć pod komin dobudowując go na dole.Myślałam by wprowadzić giętką rurę kominową fi 200 do komina ceramicznego (gdyż wylot z kominka ma średnicę fi 200) a na dole połączyć rurę giętką z rurą stalową o tym samym przekroju i obudować wszystko płytami izolacyjno-konstrukcyjnymi.Cały komin musi znajdować się wewnątrz budynku.

    Ponieważ zamawiam kominek i przyłącza przez internet nie chciałabym pominąć żadnego elementu.

    Chcę żeby kominek służył przez lata i był bezpiecznie przyłączony, ale mam ograniczony budżet, więc zależy mi też na oszczędności, ale nie kosztem bezpieczeństwa.

    Myślałam żeby podłączyć kominek bezpośrednio do komina, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie by kominek sam był "wyczystką". Po wielu godzinach studiowania internetu wydaje mi się że lepiej będzie giętką rurę połączyć z pionową rurą stalową a na dole, z boku zamontować kratkę do czyszczenia komina i na trójniku dołączyć rurę do kominka.Dolot powietrza będzie z zewnątrz,przekuty przez ścianę.

    Jeżeli ma Pan lepszy pomysł na to podłączenie to jestem otwarta na propozycje.

    Będę bardzo wdzięczna za pomoc.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jak.podlaczyc.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	384636
    Ostatnio edytowane przez Piotrusia1 ; 20-03-2017 o 20:50

Strona 509 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony