dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 648
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 12943
  1. #181

    Domyślnie

    Witam
    jeżeli możesz zdradzić tajemnicę jak wykonać obudowę kaflową i jakich materiałow użyć
    pozdro Waldon

  2. #182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Garfield

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Janówek Pierwszy
    Kod pocztowy
    05-124
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    Witam ja tez mam pare pytań dotyczacych kominka oraz spraw związanych z tym.

    1. zakupięlm dom w stanie surowym po paru zmianch doszliśmy do wniosku że przeniesiemy kominek! co prawda przeniesliśmy go do innego komina ale ma teraz do dyspozycji dwa kanały 14x14 bez zadnej rury w środku czy taki układ zapwenim mi odpowienia wentylację, z tego co rozmawiałem ze specjalistą od kominków to powiedział zeby wykonac "portki" przed wejściem do komina oraz aby ponad dachem połaczyc oba kominy w jeden! że to będzie ok! żeby juz nic do środka nie wkładac gdyz to jeszcze bardziej ograniczy miejsce w środku (prześwit)
    2. kominy sie zaczynaja troche przed sufitem na parterze, nie ma wyczystki, czy musze wykonać rozkucie ścian i zamontowanie rewizji na dole ściany!? czy moge sie obejśc bez tego?
    3. mam miec kominek z płaszczem wodnym, połaczony z instalacja gazową (piec Vaillanta) rozumiem że musze zamontowac w sumie trzy pompy obiegowe, jedna do kominka, druga w piecu i trzeci a w obiegu pieca gdyz jak piec nie grzeje to pompka tez nei chodzi! jakie są możliwości sterowania ta trzecia pompą! czy ona ma byc z pięta z pompą od kominka czy całkiem samodzielnie zarządzana! dodatkowo czy powinienem montowac w obiegu pieca dodatkowy zawor odcinajacy doplyw do pieca a równocześnie otwierzajcy kanał zwrotny.... jeżeli tak to co ma sterować tym zaworem!? kolejny sterownik? czy może piec lub układ kominka!?
    bardzo dizekuje za wyjasnienie tych drobnych moich pytań!?

  3. #183
    IZ_EK
    Guest
    IZ_EK

    Domyślnie Kominek marmurowy pytanie do Forest

    Mam kominek z marmurowych elementów złożonych na klej.
    Wybudowaliśmy dom i chcemy ten kominek przenieść. Spece, którzy składali kominek powiedzieli, że klej rozpuści się pod wpływem wody i będzie można go przenieść i znowu złożyć. Czy to prawda i jak to zrobić?

  4. #184

    Domyślnie Re: szkola palenia w kominku

    Cytat Napisał alterm
    Cytat Napisał Karusia
    czy jest jakas najlepsza szkola palenia w kominku?

    To moj pierwszy sezon w kanadyjczyku...

    Witam,
    sorki za tak pozna odpowiedz,ale mialem mnostwo pracy i dopiero teraz nadrabiam zaleglosci.
    Prosze mi podeslac bardziej szczegolowe informacje na temat kominka.Tak czy owak w ciagu kilku dniu podesle na priva ogolne instrukcje....jak palic...
    Pozdrawiam
    Ja też poproszę te instrukcje ......

  5. #185
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kocurro

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    Proszę donieść się do mojego pytania w dziale 'Zrób to Sam' temat Buduje kominek!!! Prosze o pomoc!!!

  6. #186

    Domyślnie

    Witam
    Do kominka z płaszczem wodnym mam doprowadzenie powietrza rurą fi 50 mm. Wyczytałam, że to bardzo mało. Mam wiec pytanie jakie mogą być tego skutki? Jak naprawić ten błąd innymi sposobami. Dodam że kominek znajduje się w pomieszczeniu o powierzchni 26 m2 otwartym na jadalnie i kuchnię o powierzchni 30 m2.
    Tylko nie piszcie proszę że koniecznie trzeba rurę wymienić bo niestety nie mam już mozliwości (dom jest otynkowany).

  7. #187

    Domyślnie

    Wydaje mi się że dodatkowa kratka/otwór na dole na salon + ta rura fi 50 poradzą sobie. Gdyby rura była była większa możnaby było nie robić dziury pod kominkiem. Niektórzy wogóle nie mają i żyją - zależy do czego będziesz używać tego kominka - rekraacyjnie_sporadycznie czy grzewczo-stałopalnie.
    PS
    A sory nie doczytałem że z płaszczem czyli palenie ciągłe - to tu już niech się wypowiedzą specjaliści o możliwościach dosciągnięcia dodatkowego powietrza.

  8. #188

    Domyślnie

    Cześć,
    Wymyśliłem coś takiego, kominek jako piec z odzyskiem ciepła przez DGP.
    W salonie na parterze kominek w prostopadłościennej obudowie z pełnej cegły, na poddaszu nad obudową ściana przyklejona do komina jako fragment ściany działowej. Nadmiar ciepła odbierany przez DGP i ogrzewający dalej położone pomieszczenia na parterze kratkami w suficie i pomieszczenia na poddaszu kratkami przy podłodze. Oczywiście odzysk ciepła z rekuperatorem na strychu.
    Jak to wszystko prawidłowo zrobić, może ktoś już coś takiego wykonał w swoim domu i będzie mógł mi coś doradzić i na co zwrócić uwagę.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  9. #189
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygmor
    Cześć,
    Wymyśliłem coś takiego, kominek jako piec z odzyskiem ciepła przez DGP.
    W salonie na parterze kominek w prostopadłościennej obudowie z pełnej cegły, na poddaszu nad obudową ściana przyklejona do komina jako fragment ściany działowej. Nadmiar ciepła odbierany przez DGP i ogrzewający dalej położone pomieszczenia na parterze kratkami w suficie i pomieszczenia na poddaszu kratkami przy podłodze. Oczywiście odzysk ciepła z rekuperatorem na strychu.
    Jak to wszystko prawidłowo zrobić, może ktoś już coś takiego wykonał w swoim domu i będzie mógł mi coś doradzić i na co zwrócić uwagę.
    Nie ty pierwszy o tym pomyślałeś już wczreśniej takie ogrzewanie wykonali krzyżacy na zamku w Malborku
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  10. #190

    Domyślnie

    mariobros35,
    To co wymyśliłem to nie dokońca ma być hypocaustum, ale coś podobnego.
    Ale jeżeli możesz coś doradzić to zamieniam się w słuch...
    Jak nie na Forum to pisz na priv
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  11. #191

    Domyślnie

    No to ja mam też pytanie. Jak prawie wszyscy planuję kominek.
    Żadnego wielkiego DGP mechanicznego nie chcę. Tylko wykorzystując szyb wentylacyjny w kominie, chcę wypuścić gorące powietrze piętro wyżej i po wybiciu otworów w kominie wyciagnąć kratkami do pomieszczeń przylegających do komina. Niestety kominki same w sobie są duże a do tego obudowa, komory itp i robi się z tego ustrojstwo na 2m wysokie, prawie 1m szerokie i z 0,5m głębokie. Podobają mi się piece kominkowe, małe zgrabne itp. ale nie znalazłem nigdzie modelu z możliwością DGP ani sposobu wyciągnięcia z tego ciepłego powietrza

    Spotkał się ktoś z czymś takim ? Mam nadzieję
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  12. #192

    Domyślnie

    dokupuje się poprostu gotową obudowę do DGP i gotowe. Większość firm sprzedających kominki ma to w swojej ofercie. Dodatkowo warto zadbać o to aby można było powietrze doprowadzić pod kominek i z tamtąd do wnętrza paleniska, a tego już nie posiadają wszystkie kominki...
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  13. #193
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Szukam w literaturze ale nie moge znaleźć odpowiedzi na moje pytnia odnośnoie DGP . Może ktos z was wie i podzieli się swoja wiedza , zaspokajajac moje niewiedzę.
    1. Jaka moze być maksymalna odległość wentylatora od kominka (długość knału którym bedzie pobierane gorace powietrze z czapy kominka do wentylatora (eletrycznego) ?
    2. Ile mozna zejsc w dół przy wymuszonym DGP ? Jesli bede miał rozprowadzenie nad sufitem powieszonanym w użytkowym poddaszu , to czy moge zejść w dół przez cała wysokość poddasza , strop i wyjść w pokoju na parterze (długość około 2,7 m) z wylotem , czy turbina da radę ? Jak rozmawiałem z jednym fachowcem od kominków to wiedział ze nie bedzie problemu i wyreguluje sie na anemostatach . Ale jakos nie jestem przekonany.

    Jesli ktos umie odpowiedziec na moje pytania bede wdzieczny .
    pozdr
    Jacek

  14. #194

    Domyślnie

    L U D Z I S K A

    [/b]ZAŁOŻYCIEL TEGO WĄTKU NIC KONKRETNEGO NIE DORADZA
    POCZYTAJCIE WIĘC TO FORUM W TEMACIE JAKI WAS INTERESUJE A NIE DRUKUJCIE PYTAŃ W WATKU W KTORYM BRAK ODPOWIEDZI

    OPAMIETAJCIE SIĘ
    powodzonka
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  15. #195

    Domyślnie kominek INVICTA

    Witam ! Kto podpowie błądzącemu czy warto zawracać sobie głowę kominkiem żeliwnym,skręcanym INVICTA nr 6280-44 "800" grande vision, 15kW, szer 80cm, wys 95cm, waga 165kg. Co to warte zakładając, że cena jest w przedziale od 2700-3200zł. Różnie mówią o francuzach, pytanie czy ten konkretny typ ktoś ma i co o nim sądzi? Lub doradźcie co wziąść w tym przedziale cenowym. Będzie jako dodatkowe źródło ciepła.[/url]

  16. #196
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kris_pp
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    245
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie Proszę o porade

    prosze o rady bo mam już metlik w głowie czy dobrze zrobiłem. Wygląda to tak mam komin do którego bedzie przyłączony kominek w salonie. Kominek bedzie na płaskiej scianie, sam nie wiem czy dobrze kazałem zrobił wyjscia z komina systemowego:
    1. Skraplacz - na wprost do salonu
    2. Wyczystka - na bok (z tyłu na klatke schodową nie było jak wyprowadzić bo tam kolidowało to z schodami betonowymi)
    3. Przyłacze kominowe - na wprost do salonu (na bok może byłoby lepiej ale komin jest wklejony na 12cm w sciane i by na bok nawet się nie zmieścił; podejmujac decyzje o schowaniu komina w sciane nawet nie myslałem że to ma takie konsekwencje )
    Czy nie będzie zbyt wystawać kominek w strone salonu?

    Wyglada to tak:


  17. #197

    Domyślnie

    Czy pod kominek potrzeny jest fundament?

  18. #198

    Domyślnie

    Jeśli jesteś tak dobry to przyjedz do Ostródy i pokaż jak się robi kominki,bo tutaj same lebiegi..... z wieloletnim stażem.Pozdrawiam, ja poprawiałem sam w myśl zasady umiesz liczyć licz na siebie

  19. #199
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie Re: Proszę o porade

    Cytat Napisał kris_pp
    prosze o rady bo mam już metlik w głowie czy dobrze zrobiłem. Wygląda to tak mam komin do którego bedzie przyłączony kominek w salonie. Kominek bedzie na płaskiej scianie, sam nie wiem czy dobrze kazałem zrobił wyjscia z komina systemowego:
    1. Skraplacz - na wprost do salonu
    2. Wyczystka - na bok (z tyłu na klatke schodową nie było jak wyprowadzić bo tam kolidowało to z schodami betonowymi)
    3. Przyłacze kominowe - na wprost do salonu (na bok może byłoby lepiej ale komin jest wklejony na 12cm w sciane i by na bok nawet się nie zmieścił; podejmujac decyzje o schowaniu komina w sciane nawet nie myslałem że to ma takie konsekwencje )
    Czy nie będzie zbyt wystawać kominek w strone salonu?

    Wyglada to tak:

    Co do trójnika to lepszy byłby z odejściem pod kątem 45 stopni natomiast co do wyczystki to zastanów się jak będziesz wybierał z niej popiół jak zabudujesz kominek obudową
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  20. #200

    Domyślnie

    Witam! Fachowcem nie jestem, sam przerabiam obecnie kominek i mogę powiedzieć, że od obudowy wkładu ceramicznego musisz doliczyć: 4-5cm izol termicznej + dystans ok 10cm od izol do ścianki tylnej wkładu + głębokość kominka ok 40-50cm czyli przednia ścianka kominka(drzwiczki) będzie oddalona od obudowy wkładu kominowego ok 65cm. Do tego jakieś 15-20cm półka. Myślę, że niewiele mogłem się pomylić. Z tą wyczystką to jest problem!

Strona 10 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony