dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 331 z 648
Pokaż wyniki od 6.601 do 6.620 z 12943
  1. #6601
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Tak, tam będzie taśma led

  2. #6602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja bym wobec tego zrobiła to podklejenie listwami ciętymi z płyty KW. Ona ma wystarczającą grubość, żeby taśmę led zmieścić w powstałej wnęce.
    To jest konkretne pytanie do Zdunów, czy taka konstrukcja wytrzyma ciężar, czy wystarczy na naklejone listwy nakleić KG czy też powinno być jednolicie, a więc KW i czy wzmacniać wkrętami?

  3. #6603
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar belgijska pralinka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    bialystok
    Kod pocztowy
    19-556
    Posty
    618

    Domyślnie

    mam ogromny problem ,przynajmniej tak mi sie wydaje ,otoz doczytalam gdzies ze przy wentylacji mechanicznej ,powinnismy zamontowac specjalny wklad kominkowy bez dojscia powietrza z domu ,tylko z zewnatrz.Kominek dawno zakupiony -zwykly i zeby nie juz zamontowany komin to w chol....e bym zrezygnowala z kominka.Moze cos podradzicie

  4. #6604
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Moze cos podradzicie
    Po prostu kupcie inny wkład kominkowy, przystosowany do domów z rekuperacją ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #6605
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Ja bym wobec tego zrobiła to podklejenie listwami ciętymi z płyty KW. Ona ma wystarczającą grubość, żeby taśmę led zmieścić w powstałej wnęce.
    To jest konkretne pytanie do Zdunów, czy taka konstrukcja wytrzyma ciężar, czy wystarczy na naklejone listwy nakleić KG czy też powinno być jednolicie, a więc KW i czy wzmacniać wkrętami?
    A nie lepiej by już było zrobić tą obudowę z profili wełny i płyt gipsowych? Przynajmniej byłoby do czego przykręcić te dwie podświetlane płyty.

  6. #6606
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarson78 Zobacz post
    Dziękuję bardzo za wyjaśnienie dotyczące profili.
    Ale w dalszym ciągu mam problem z wykonaniem moje obudowy.
    Obudowa ma wyglądać mniej więcej tak Załącznik 256287
    Jak w takiej sytuacji przymocować te dwie podświetlane płyty do płyt krzemianowych??
    Czy do nich przykręcić od zewnątrz profile i dopiero te płyty??? Czy to się będzie trzymać??

    Ciekawe...

    Słyszałem o chłopakach, którzy sobie sami motocykle składają, nawet przerabiają. Ba! Samochody podobnie ...Tylko nie słyszałem, by ktoś kto się sam za coś bierze, robił to nie mając zielonego pojęcia o majsterkowaniu....Zastanów się nad tym co napisałem, nie obrażaj (jak to zwykle bywa), poćwicz najpierw na karmikach dla ptaków...Potem możesz jakąś ściankę z suporeksu postawić...Urządzenie ogniowe, do tego skomplikowane, odradzam!

  7. #6607
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Ciekawe...

    Słyszałem o chłopakach, którzy sobie sami motocykle składają, nawet przerabiają. Ba! Samochody podobnie ...Tylko nie słyszałem, by ktoś kto się sam za coś bierze, robił to nie mając zielonego pojęcia o majsterkowaniu....Zastanów się nad tym co napisałem, nie obrażaj (jak to zwykle bywa), poćwicz najpierw na karmikach dla ptaków...Potem możesz jakąś ściankę z suporeksu postawić...Urządzenie ogniowe, do tego skomplikowane, odradzam!
    Obrażać się nie będę bo tu akurat masz rację że nie mam o tym zielonego pojęcia. Majsterkować będzie mój brat który lubi sobie samemu coś zrobić ale nigdy nie wykonywał obudowy kominka i stąd o tak wiele pytam.
    Jakbyś mógł coś doradzić jak tą obudowę wykonać to będę bardzo wdzięczny

  8. #6608
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarson78 Zobacz post
    Obrażać się nie będę bo tu akurat masz rację że nie mam o tym zielonego pojęcia. Majsterkować będzie mój brat który lubi sobie samemu coś zrobić ale nigdy nie wykonywał obudowy kominka i stąd o tak wiele pytam.
    Jakbyś mógł coś doradzić jak tą obudowę wykonać to będę bardzo wdzięczny
    No więc zaproś na forum brata majsterkowicza. Niech sam popyta.
    Może będzie zadawał konkretne pytania. A tak to TY możesz coś pokręcić tłumacząc bratu jak zbudować - zainstalować, palenisko - ognisko w pomieszczeniach mieszkalnych.

  9. #6609
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Ja chcę tylko się dowiedzieć jak prawidłowo zrobić obudowę. Kominek będzie podpinał fachowiec.
    Obudowę zrobię z płyt krzemianowych ale tak jak pisałem wcześniej nie wiem czy mogę od frontu obudowy przykleić do nich te dwie podświetlane płyty????

  10. #6610
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarson78 Zobacz post
    Ja chcę tylko się dowiedzieć jak prawidłowo zrobić obudowę. Kominek będzie podpinał fachowiec.
    Obudowę zrobię z płyt krzemianowych ale tak jak pisałem wcześniej nie wiem czy mogę od frontu obudowy przykleić do nich te dwie podświetlane płyty????
    Czyli na miejscu u siebie Masz kogo wypytać, pociągnąć za język.....
    Fachowiec to będzie robił w czasie godzin pracy, więc może się rozgadać więcej i bardziej szczegółowo. Tym bardziej, że zapewne poczęstujesz go kawą i może jakimś ciachem....

  11. #6611
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Ale on będzie mi tylko podłączał kominek do rur i czego tam jeszcze trzeba, natomiast jeśli chodzi o wykonanie obudowy to niestety on nie ma zielonego pojęcia bo się tym nie zajmuję.
    Ostatnio edytowane przez jarson78 ; 25-04-2014 o 13:29

  12. #6612
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Robi się coraz ciekawiej. Od czego jest ten "fachowiec", który nie ma zielonego pojęcia

  13. #6613
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Robi się coraz ciekawiej. Od czego jest ten "fachowiec", który nie ma zielonego pojęcia
    Fachowiec to Pan od instalacji gazowych, wodnych, solarnych, centralnego ogrzewania i tym podobnych. Więc ten Pan nie bawi się w obudowy kominków.

  14. #6614
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    To może lepiej znaleźć takiego co się bawi? Czytaj: zna się na kominkach a nie na wszystkim...

  15. #6615
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    To może lepiej znaleźć takiego co się bawi? Czytaj: zna się na kominkach a nie na wszystkim...
    U mnie w mieście ciężko znaleźć kogoś takiego niestety, przynajmniej moi znajomi którzy mają kominki nie polecają tych co im robili zabudowy.

  16. #6616
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarson78 Zobacz post
    U mnie w mieście ciężko znaleźć kogoś takiego niestety, przynajmniej moi znajomi którzy mają kominki nie polecają tych co im robili zabudowy.
    Wczoraj byłem w Twoim mieście!

    Masz niedaleko firmę z prawdziwego zdarzenia, ale tam trzeba było pójść od razu. Nie wiem czy Tomek będzie chciał z Tobą gadać. Porządne firmy lubią kompleksową obsługę a nie kombinacje.

    http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&...65397613,d.ZGU

  17. #6617
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Wczoraj byłem w Twoim mieście!

    Masz niedaleko firmę z prawdziwego zdarzenia, ale tam trzeba było pójść od razu. Nie wiem czy Tomek będzie chciał z Tobą gadać. Porządne firmy lubią kompleksową obsługę a nie kombinacje.

    http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&...65397613,d.ZGU
    Z tego co widzę ta firma jest w Tarnowie, Krakowie i na Słowacji a ja mieszkam w Busku - Zdroju więc nie wiem gdzie u mnie w mieście widziałeś tą firmę???

  18. #6618
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Nigdzie nie napisałem, że ta firma jest z Twojego miasta. Szukaj sobie dalej "fachowca" w Busku....

  19. #6619

    Domyślnie

    Spotkałem się z opinią, że do rewizji to rzadko ktokolwiek zagląda, a jeśli zachowane są kąty 45 stopni i używany będzie tzw sadpal do
    spalania sadzy to nie będzie potrzeby tam zaglądać.

    Co Szanowni Forumowicze o tym sądzicie ?

  20. #6620

    Domyślnie

    jarson78
    zawsze możesz dać zlecenie na jednym (albo nawet kilku) portalach ogłoszeniowych

Strona 331 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony