dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 500 z 648
Pokaż wyniki od 9.981 do 10.000 z 12943
  1. #9981
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    . Ma niezłe wkłady o sporych mocach.
    Opinia na podstawie ... ??
    MD.
    Ten Twój dom wybudowany A.D. 2017 ... to jest czy dopiero będzie ?
    Darek B

  2. #9982
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarzab

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Sękocin Nowy
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    No właśnie: "popatrz" Skąd wiesz jak jest "w praniu"?


    A Ty coś wiesz z własnych doświadczeń na temat tych wkładów? Chętnie bym się czegoś więcej dowiedział na temat konkretnych modeli od ludzi którzy na kominkach zęby zjedli Myślałem jeszcze nad Arysto, sprawiają wrażenie bardzo solidnej firmy - ale wkłady o mocy nominalnej 23-24 kw to trochę za dużo, nawet dla mnie

  3. #9983
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wrócił mi dobry humor ...
    Darek B

  4. #9984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Arysto Piotr właśnie testuje i ostro mu daje popalić . Zajrzyj na bloga, albo fb.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #9985
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarzab

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Sękocin Nowy
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Arysto Piotr właśnie testuje i ostro mu daje popalić . Zajrzyj na bloga, albo fb.


    Widziałem widziałem, właśnie pod wpływem tych testów zainteresowałem się tymi wkładami - ale z tego co widzę w ofercie na ich stronie, to "najsłabsze" modele z płaszczem wodnym są ciut zbyt mocne

  6. #9986
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Dawno nie zaglądałem na stronę tego producenta , obejrzałem modele wodne i trochę poczytałem opisów , mam wrażenie że ten jest najciekawszy A10WWLP/510
    Szyba 670 x 510 boki 450 x 510
    Moc całkowita 24 kW
    Moc płaszcza wodnego 18kW
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A10-ww-LP-510-c1.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	4,9 KB
ID:	379800  
    Darek B

  7. #9987

    Domyślnie

    Robirena użytkuję trzeci sezon jako główne źródło ogrzewania więc mogę coś tam powiedzieć. Po prostu palę w nim codziennie w sezonie grzewczym.

    Obecnie użytkuję dwa kominki: w domu, w którym przejściowo mieszkam jest właśnie robiren, a w domu do którego mam nadzieję się w tym roku przeprowadzę jest brunner. Dlatego piszę o obydwu firmach w różnych wątkach. O robirenie nie mogę złego słowa powiedzieć, tym bardziej, że jego cena jest bardzo dostępna dla przeciętnego kowalskiego.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  8. #9988
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Arysto Piotr właśnie testuje i ostro mu daje popalić . Zajrzyj na bloga, albo fb.
    Testuję wkład powietrzny. Na temat wody wypowiadałem się wielokrotnie. Nie ma na razie polskiego producenta płaszcza wodnego, który bym chciał u siebie zamontować....

  9. #9989
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarzab Zobacz post
    Widziałem widziałem, właśnie pod wpływem tych testów zainteresowałem się tymi wkładami - ale z tego co widzę w ofercie na ich stronie, to "najsłabsze" modele z płaszczem wodnym są ciut zbyt mocne
    Przestań kupować oczami! 18 kW które widzisz w jednym opisie, jest słabsze od 12 kW w innym.

  10. #9990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Testuję wkład powietrzny. Na temat wody wypowiadałem się wielokrotnie. Nie ma na razie polskiego producenta płaszcza wodnego, który bym chciał u siebie zamontować....
    A tak zupełnie teoretycznie w jaki wkład z PW byś zainwestował?
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  11. #9991
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarzab

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Sękocin Nowy
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Przestań kupować oczami! 18 kW które widzisz w jednym opisie, jest słabsze od 12 kW w innym.
    Idzie to jakoś rozpoznać na podstawie danych technicznych udostępnianych przez producenta? Dla Was to pewnie wszystko jest banalne, ale komuś kompletnie nie obcykanenu w temacie kominków, i nie ma Waszego doświadczenia - tak jak w moim przypadku -przysparza to niemałych problemów

  12. #9992
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    A tak zupełnie teoretycznie w jaki wkład z PW byś zainwestował?
    Sama nazwa "płaszcz wodny" sugeruje złe spalanie.
    Dół z szamotu a woda tylko powyżej paleniska a to raczej wygląda jak nasada wodna.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #9993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    A tak zupełnie teoretycznie w jaki wkład z PW byś zainwestował?
    W żaden...Właśnie przebudowuję instalację grzewczą w warsztacie z wodnej na akumulacyjną....Przez rok testowałem nowe palenisko akumulacyjne, teraz czas je wykorzystać. Potwierdzam słowa Animusa...Najlepsze firmy produkują najpierw wkład wodny, a potem dorabiają do tego filozofię, parametry itp...Nie da się dobrze spalić drewna, chłodząc wodą drogę dymu do komina. Prawie dobrze spala Brunner, Romotop, Spartherm...jeszcze kilka firm zza miedzy...Ale te trzy marki są w Polsce w miarę popularne...

  14. #9994
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Sama nazwa "płaszcz wodny" sugeruje złe spalanie.
    Dół z szamotu a woda tylko powyżej paleniska a to raczej wygląda jak nasada wodna.
    Jakie palenisko opisujesz powyżej ?
    Sama nazwa sugeruje złe spalanie ?
    A niby z jakiego powodu tak uważasz ?

    Poniżej porównanie wyników badań KV 025W do obowiązujących obecnie i przyszłych norm czystości spalin
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd6.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	379878  
    Darek B

  15. #9995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    ...

    Poniżej porównanie wyników badań KV 025W do obowiązujących obecnie i przyszłych norm czystości spalin
    A czy romotop udostępnia wynik badania dla modelu heat 2 w 70.50.01 ?

  16. #9996

    Domyślnie Jaki wkład kominkowy przy WM z REKU?

    Witam
    Przeglądając liczne tematy forum ciężko o konkrety w tym temacie. Domów z WM ciągle przybywa, firmy oferują nowe modele wkładów do takiej wentylacji, więc postanowiłem odświeżyć ten temat - może inni skorzystają przy okazji. Jeśli źle zrobiłem to na wstępie Sorry

    Skłaniam się ku WM ale kominek również chcę mieć i tu jest pies pogrzebany. Im więcej czytam tym mniej wiem - a powinno być odwrotnie
    Jest wiele (albo i nie) wkładów kominkowych z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz ale czy jest tak w 100% ono z zew.
    Funkcja czystej szyby. Skąd pobierane jest powietrze?

    Więc:
    Jaka marka?
    Jaki model?
    Ewentualnie dlaczego taki wybór


    Prosiłbym o wypowiedzi użytkowników wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jak i również osoby obeznane w tym temacie.
    Jakie konkretnie wkłady (marki - modele) posiadacie. Jak się sprawdzają w użytkowaniu?

    Dzięki
    Piotrek

  17. #9997
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Jakie palenisko opisujesz powyżej ?
    Sama nazwa sugeruje złe spalanie ?
    A niby z jakiego powodu tak uważasz ?
    Typowe 2 przekroje, kominki "pożal się Boże" skrzynka z wodą, takich sprzedaje się najwięcej.




    Ten "o niebo" lepszy, woda tylko powyżej drzwiczek, jet też szamot i podwójna szyba.



    Ten prawie idealny, szamot, szyba dual, deflektor i komora dopal. z wermikulitu.


    Najpierw spalamy w całości paliwo, a dopiero odbieramy energię ze spalin.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 28-01-2017 o 14:46
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #9998

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez MD. ; 28-01-2017 o 15:56
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  19. #9999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Co tu się zastanawiać
    Wkład musi być szczelny, a to znaczy przede wszystkim, że z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz bezpośrednio do wkładu. To podstawa.
    Poza tym trzeba pamiętać, że częściej nie zachowują szczelności wkłady z tzw. gilotyną.
    Reszta to informacja od producenta, którą jasno podaje „wkład spełnia warunki...”.
    Oczywiście są lepsze i gorsze wkłady, także w ramach jednego producenta. Ale to podstawowy sposób wyboru. Żadna tajemnica i żadna filozofia
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #10000

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_d Zobacz post
    Witam
    Przeglądając liczne tematy forum ciężko o konkrety w tym temacie. Domów z WM ciągle przybywa, firmy oferują nowe modele wkładów do takiej wentylacji, więc postanowiłem odświeżyć ten temat - może inni skorzystają przy okazji. Jeśli źle zrobiłem to na wstępie Sorry

    Skłaniam się ku WM ale kominek również chcę mieć i tu jest pies pogrzebany. Im więcej czytam tym mniej wiem - a powinno być odwrotnie
    Jest wiele (albo i nie) wkładów kominkowych z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz ale czy jest tak w 100% ono z zew.
    Funkcja czystej szyby. Skąd pobierane jest powietrze?

    Więc:
    Jaka marka?
    Jaki model?
    Ewentualnie dlaczego taki wybór


    Prosiłbym o wypowiedzi użytkowników wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jak i również osoby obeznane w tym temacie.
    Jakie konkretnie wkłady (marki - modele) posiadacie. Jak się sprawdzają w użytkowaniu?

    Dzięki
    Piotrek
    Temat bezsensownie założony bo dużo informacji ale odpowiem. Po pierwsze producent wkładu deklaruje czy nadaje się do WM czy nie. Po drugie ja używam robiren i brunner, obydwa w warunkach WM i nie ma problemów.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

Strona 500 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony