dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 513 z 648
Pokaż wyniki od 10.241 do 10.260 z 12943
  1. #10241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Oj tam.....Drzwiczki szwabskie, reszta nasza.... http://www.kominki-batura.pl/galeria,nowoczesne-23,6,48

  2. #10242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał idas Zobacz post
    Czy moge dostac przyklady dla podkreslonej cześci wypowiedzi oraz tej zaznaczonej na niebiesko?
    Nie będę pisał personalnie źle o firmach w takim kontekście, jakiego oczekujesz ode mnie na forum. To wszystko moi znajomi, kumple, albo....zawistni zazdrośnicy....Musisz bazować na przeczytanych opiniach. Takie tworzone na szybko odpowiedzi, mogą też zawierać manipulację, więc po co? Trzeba się doktoryzować z wiedzy o kominkach, albo zaufać intuicji...

  3. #10243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie będę pisał personalnie źle o firmach w takim kontekście, jakiego oczekujesz ode mnie na forum. To wszystko moi znajomi, kumple, albo....zawistni zazdrośnicy....Musisz bazować na przeczytanych opiniach. Takie tworzone na szybko odpowiedzi, mogą też zawierać manipulację, więc po co? Trzeba się doktoryzować z wiedzy o kominkach, albo zaufać intuicji...
    Nie chodzi mi nawet o nazwy producentów czy modeli lecz o rzeczy/opisy których należy unikać lub włożyć między bajki. Nie chciałbym tracić czasu na niepotrzebne zaznajomienie sie z danymi wersjami

  4. #10244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tych informacji, do porównania z wiedzą Piotra, nie znajdziesz na stronach producentów lub sprzedawców. O tym, czy wkład jest bez wad niestety trzeba przekonywać się doświadczalnie. Samo oglądanie wkładu też najczęściej nic Ci nie da. Wady produktu wychodzą na jaw w eksploatacji dopiero.
    Natomiast o błędach i fuszerkach niekompetentnych montażystów było tu w wątku wiele razy. O tym chyba nawet ja mogłabym napisać.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #10245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał idas Zobacz post
    Nie chodzi mi nawet o nazwy producentów czy modeli lecz o rzeczy/opisy których należy unikać lub włożyć między bajki. Nie chciałbym tracić czasu na niepotrzebne zaznajomienie sie z danymi wersjami
    Jak nie chcesz tracić czasu, to strac go na drogę do mnie...Paru forumowiczów tu było, zaufało...jakoś nikt na mnie nie pluje, choć pewnie nie wszystkim dogodziłem tak jakbym chciał....Jak chcesz wydać trochę więcej grosza niż na szmelc z marketu, czy promocję najbardziej znanych marek na rynku, wsiadaj w pędzidło...Nawet jak nie kupisz, wiedza (darmowa) bezcenna...

  6. #10246

    Domyślnie

    Aktualnie w miejscu gdzie ma stanąć kominek jest szalunek. Na jego spodzie jest chudziak i wyprowadzona rura (kanalizacyjna, pomarańczowa). Pod kominek chce dać 10 cm styroduru i na to 20cm betonu. Pytanie brzmi: jak przeprowadzić ta rurę od powietrza przez ta cześć? Tez ma być taka pomarańczowa, czy jakaś inna?

  7. #10247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pomarańczowa na zero z docelową posadzką.

  8. #10248
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zazwyczaj 5 cm od ściany i w osi wkładu.
    Darek B

  9. #10249

    Domyślnie

    Wczoraj mój syn, niezamierzenie oczywiście, doprowadził do tego rzadkiego wydarzenia, czyli wybuchu kominka. Rozwaliło całą szybę kominkową. Zdaje się, że nieumiejętnie palił w nim brykietem kominkowym, bo nie poczekał, aż się rozpali i przymknął popielnik. A teraz moje pytanie - czy taki wkład kominkowy nadaje się jeszcze do użytku, czy trzeba kupić nowy?

  10. #10250
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Jeżeli pękła tylko szyba to tak.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #10251
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jeśli wkład jest z żeliwa to radziłbym obejrzeć go wyjątkowo dokładnie...
    Darek B

  12. #10252

    Domyślnie

    Witam wszystkich i o radę proszę.

    Chcemy z mężem zamontować wkład kominkowy, który chcemy następnie obudować. I już na wstępie pojawiają się problemy, bo wkład jesteśmy zmuszeni podłączyć do komina, do którego podłączony jest już kocioł 17kw. Mąż twierdzi, że to żaden problem, bo podłączy wkład nad stropem parteru (remontujemy obecnie stary dom, mąż to typ "złota rączka") i będzie ok. Ale ja już oczami wyobraźni widzę cofający się dym z kotła do kominka i duszący nas w nocy. Mąż twierdzi, że jak każda baba przesadzam. Mam wybrać wkład, który mi się podobna i dla niego sprawa jest zamknięta. No więc poczytałam co nieco i wychodzi, że to powinien być tak naprawdę piec a nie jakiś tam zwykły wkładzik, bo drzwiczki muszą być szczelne. Oczywiście rozglądam się za wkładem z dopływem powierza z zewnątrz (innego nie biorę pod uwagę). No i padło na wkłady firmy kratki. Typy to Basia 15 i Zibi 12. Ten drugi wiem, że jest do rekuperacji, gdzie u nas będzie/jest wentylacja grawitacyjna. Wymiar komina w środku 24x24cm.
    Da się to w ogóle zrobić? Czy te dwa wkłady się nadają?

    Sorki, jeśli gadam od rzeczy (pewnie macie niezłą polewkę ) ale jestem zielona w temacie i będę wdzięczna za rozjaśnienie umysłu.
    Ostatnio edytowane przez Ruth ; 28-04-2017 o 11:38

  13. #10253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ruth, podaj wysokość komina. Na jakiej wysokości jest wejście rury dymowej od kotła grzewczego w komin. Jaki to kociol i czym palicie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #10254

    Domyślnie

    pestka56, komin ma ok. 7m (w tym jest 0,5m nad kalenicą), przyłącze kotła na wysokości 1,75m, kocioł skam-p premium 17kW, palone ekogroszkiem/drzewem.

  15. #10255
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ruth oto przepis: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
    § 145. 1. Trzony kuchenne i kotły grzewcze na paliwo stałe oraz kominki z otwartym paleniskiem lub zamkni ́tym wkładem kominkowym o wielkości otworu paleniskowego kominka do 0,25 m 2 mogą być przyłączone wyłłcznie do własnego, samodzielnego przewodu kominowego dymowego, posiadającego co najmniej wymiary 0,14x0,14 m lub średnicę 0,15 m, a w przypadku trzonów kuchennych typu restauracyjnego oraz kominków o większym otworze paleniskowym — co najmniej 0,14x0,27 m lub średnię ́ 0,18 m, przy czym dla większych przewodów o przekroju prostokątnym należy zachować stosunek wymiarów boków 3:2.
    2. Piece na paliwo stałe, posiadające szczelne zamknięcie, mogą być przyłączone do jednego przewodu kominowego dymowego o przekroju co najmniej 0,14x0,14 m lub średnicy 0,15 m, pod warunkiem zachowania różnicy poziomu włączenia co najmniej 1,5 m oraz nieprzyłączania więcej niż 3 pieców do tego przewodu.

    Jak masz wątpliwości zaproś kominiarza.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  16. #10256

    Domyślnie

    Remiks, ja ten przepis znam, dlatego napisałam co w przypadku, gdy wklad kominkowy jest szczelny, z doplywem powietrza tylko z zewnątrz, czyli de facto jest piecem. Chyba że to moja nadinterpretacja. Dlatego też napisałam, że mąż myśli o podłączeniu kominka nad stropem parteru, czyli byłoby zachowane te 1,5m (odnoszę się do § 145. 2.)

  17. #10257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ruth Zobacz post
    Remiks, ja ten przepis znam, dlatego napisałam co w przypadku, gdy wklad kominkowy jest szczelny, z doplywem powietrza tylko z zewnątrz, czyli de facto jest piecem. Chyba że to moja nadinterpretacja. Dlatego też napisałam, że mąż myśli o podłączeniu kominka nad stropem parteru, czyli byłoby zachowane te 1,5m (odnoszę się do § 145. 2.)
    De facto tej jakości "piec" jest szczelny kilka pierwszych tygodni palenia....

  18. #10258

    Domyślnie

    Piotrze, to co proponujesz?

  19. #10259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ruth Zobacz post
    Piotrze, to co proponujesz?
    Kotła z kominkiem bym nie łączył.....

  20. #10260
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ruth Zobacz post
    Remiks, ja ten przepis znam, dlatego napisałam co w przypadku, gdy wklad kominkowy jest szczelny, z doplywem powietrza tylko z zewnątrz, czyli de facto jest piecem. Chyba że to moja nadinterpretacja. Dlatego też napisałam, że mąż myśli o podłączeniu kominka nad stropem parteru, czyli byłoby zachowane te 1,5m (odnoszę się do § 145. 2.)
    Raczej to nadinterpretacja. § 145. 2.mówi o piecach podłączonych do jednego przewodu a Ty masz kocioł i wg Ciebie "piec" co niczego nie zmienia bo patrz § 145. 1. "kotły grzewcze na paliwo stałe ... mogą być przyłączone wyłącznie do własnego, samodzielnego przewodu kominowego dymowego".
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 513 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony