dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 516 z 648
Pokaż wyniki od 10.301 do 10.320 z 12943
  1. #10301

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Poczytaj, przemyśl. Ja tak zrobiłem i cieszę się kominkiem za każdym razem kiedy w nim rozpalam. Forum jest stronnicze.
    I to jest ta rada? Bo jesteśmy w temacie "Pomogę i doradzę we wszystkim co dotyczy kominków."

  2. #10302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Forum nie jest stronnicze, ale Zduni, czyli Ci od których wszyscy oczekujemy rady w kwestii kominków, mają swoje preferencje jak każdy fachowiec zresztą. Ci, którzy wiedzą trochę o kominkach, ale nie są fachowcami (ja np.) mogą pomóc pozbierać się trochę z tematem, ale tylko tyle.

    Czy ja dobrze rozumiem, że w miejscu, gdzie ma stać kominek, masz położone rurki podłogówki? Delikatnie mówiąc to może być problem dla podłogówki z powodu temperatury wewnątrz obudowy wkładu.
    Chcesz kominek angielski, ale z wkładem? Ile masz miejsca na całość razem z obudową? Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być kominek? Czy masz doprowadzenie powietrza z zewnątrz?
    I wreszcie czy dom ma rekuperację, bo nie każdy wkład spełnia wymagania w takiej sytuacji?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #10303
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Porada o wzmocnieniu miejsca nad podłogówką całkiem słuszna.

    Wkład ?
    Może taki ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Heat_KV_6.6.2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	389637  
    Darek B

  4. #10304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Forum nie jest stronnicze, ale Zduni, czyli Ci od których wszyscy oczekujemy rady w kwestii kominków, mają swoje preferencje jak każdy fachowiec zresztą. Ci, którzy wiedzą trochę o kominkach, ale nie są fachowcami (ja np.) mogą pomóc pozbierać się trochę z tematem, ale tylko tyle.

    Czy ja dobrze rozumiem, że w miejscu, gdzie ma stać kominek, masz położone rurki podłogówki? Delikatnie mówiąc to może być problem dla podłogówki z powodu temperatury wewnątrz obudowy wkładu.
    Chcesz kominek angielski, ale z wkładem? Ile masz miejsca na całość razem z obudową? Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być kominek? Czy masz doprowadzenie powietrza z zewnątrz?
    I wreszcie czy dom ma rekuperację, bo nie każdy wkład spełnia wymagania w takiej sytuacji?
    Pestka. Temperatura przy podłodze, nawet w kiepsko wentylowanej obudowie, nie przekroczy 40 o C, a temat wzmacniania kilka razy już dyskutowaliśmy. Jeśli kominek nie przekroczy wagi szafy z książkami, to tak jak pod ta szafę, nie trzeba nic wzmacniać. Przy cięższych kominkach, trzeba raczej zadbać o strop pod rurkami i zastosować rozwiązania pozwalające rurkami się nie przejmować.

  5. #10305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarzenaTG Zobacz post
    Potrzebuję pomocy w kwestii wyboru kominka - jak i firmy wykonawczej, ponieważ mam niestety wrażenie, że w salonach kominków próbuje mi się z góry wciskać bardzo drogie rozwiązania (niekoniecznie optymalne i mi potrzebne).

    Kominek ma pełnić u mnie w domu funkcje raczej rekreacyjno - estetyczna czyli ma budować atmosferę, a nie być źródłem ogrzewania. Mamy w domu 100% podłogówki, nie ma rekuperacji. Marzy mi się kominek taki tradycyjny, w angielskim stylu, z białym portalem. Dziś w salonie pan pokazał nam wkład za ponad 7000 zł - jakiś niemiecki, chociaż nie widział naszego wnętrza, słysząc, że w miejscu gdzie ma stać kominek biegnie niestety podłogówka już od razu tłumaczył jakie wykona zbrojenie do ściany i tak dalej. Oczywiście cenię pomysłowość, ale nie jestem pewna czy to będzie konieczne i niezbędne.

    Jednym słowem: do okazjonalnego palenia w kominku nie chciałabym płacić 7 koła za wkład, czy możecie mi podpowiedzieć jak mam się zabrać za temat kominka, dobór mocy, rodzaj wkładu i jak szukać fachowca, który dobierze nam optymalne rozwiązania, niekoniecznie te najdroższe.
    Jednak czytać, najlepiej wypowiedzi nie kierowane do Ciebie i samemu wyciągać wnioski. Albo komuś zaufać, ale tu jawi się problem, że mogą to być próby manipulacji...

  6. #10306
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarzenaTG Zobacz post
    Potrzebuję pomocy w kwestii wyboru kominka - jak i firmy wykonawczej,

    Jednym słowem: do okazjonalnego palenia w kominku nie chciałabym płacić 7 koła za wkład, czy możecie mi podpowiedzieć jak mam się zabrać za temat kominka, dobór mocy, rodzaj wkładu i jak szukać fachowca, który dobierze nam optymalne rozwiązania, niekoniecznie te najdroższe.
    Podaj przybliżony adres budowy , posiadamy rozbudowaną sieć sprzedaży , pomogę dobrać odpowiedniego wykonawcę z Twojej okolicy .

    Inny niedrogi wkład ;
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd26.JPG
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	389638  
    Darek B

  7. #10307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zero doswiadczenia i wiedzy z mojej strony. Czyli kratka nawiewna skutecznie działa. Myslałam, że może tam przy podłodze być wyższa temperatura. Nie chodzilo mi o nacisk.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #10308
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek1910

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzień Dobry.
    Mam pytanie odnośnie dystrybucji ciepła w istniejącym już kominku. Poniżej zamieszczam uproszczony schemat rozmieszczenia pomieszczeń odległość między kratkami wylotowymi a kominkiem to tak jak na rysunku około 8m kanału. Chciałbym rozprowadzić ciepło do 2 pomieszczeń tak jak na rysunku. Klatka schodowa na rys nr 1 prowadząca na poddasze jest nie ogrzewana tak jak całe poddasze

    Czy można puścić te kanały grawitacyjnie ??? czy konieczna jest pompa.
    Jaki przekrój przewodu ???
    Jaka izolacja szczególnie ta na nieogrzewanej klatce ???

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	389764
    Ostatnio edytowane przez wojtek1910 ; 22-05-2017 o 16:57

  9. #10309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zadanie jest wykonalne, ale czy rękami majsterkowicza? To nie jest skomplikowane, ale wymaga odrobiny wyczucia i precyzji. Ocieplenie w części nieogrzewanej 15 - 20 cm wełny wokół rury. Przekroje 15 - 18 cm. Usytuowanie kanału nawiewnego najlepiej pod sufitem, ale nie zupełnie. Musisz zapewnić powrót powietrza do kominka (dołem), kanałami o podobnych przekrojach (mogą być trochę mniejsze)

  10. #10310
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek1910

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    Myślałem o prostokątnych kanałach 200x90 mm. Tak myślałem że dedykowane pod rury rękawy nie sprostają zadaniu na nieogrzewanej klatce.Wełna to chyba dobry pomysł. Kominek jest zbudowany tak że dołem wpada powietrze z pomieszczenia w którym się znajduje myślałem że to wystarczy jutro wrzucę zdjęcie. Tylko czy przy takiej długości kanału temperatura powietrza na wylocie będzie w stanie ogrzać tak odległe pomieszczenia. ??? Dodam że kominek jest na 140 m2. wiec zapas spory i jak dobrze się w nim napali to jest prawdziwa sauna ( w jednym pomieszczeniu)

    P.s nie takie rzeczy ze szwagrem się robiło

  11. #10311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Powrót powietrza faktycznie jest przez pomieszczenia ogrzewane. Musisz podciąć drzwi, albo w nich kratki porobić. Długość kanału nie była przeszkodą w moich realizacjach...Szwagier porządny?!

  12. #10312
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek1910

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    Szwagier... hmmmm ... zależy po jakim paliwie ale ogólnie dobry chłopak.
    Tylko tej długości się obawiałem ale skoro to nie jest problem po dobrej izolacji może będzie jakoś hulało.
    Kratki w "okapie" musza być dużo niżej niż wyjście rur dpg ?

  13. #10313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Różnica kilku - kilkunastu cm zwykle się sprawdza. Kanał delikatnie pod górkę też....Jak możesz zrobić próbę na prowizorce, to wszystko sam ogarniesz najlepiej przed montażem na stałe.

  14. #10314
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek1910

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki za rady! Teraz trzeba czekać na trochę wolnego i do roboty

  15. #10315
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciekkr

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-638
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cześć,
    Planuję w takim domku kominek https://www.extradom.pl/projekt-domu-bw-49-JGC1116
    Ściany pototherm +15cm styropianu, do ogrzania salon i DGP na dwie większe sypialnie u góry. Palenie pewnie okazjonalne albo w okresach przejściowych. Dom w małopolsce, czyli zaostrzone normy (chyba) wydajności.
    W jaką moc wkładu celować ? Czy musi mieć jakieś wyjścia do DGP, czy to załatwia zabudowa wkładu ? Można prosić jakieś przykłady (raczej tańsze rozwiązania) ?
    Z góry dziękuję

  16. #10316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekkr Zobacz post
    Cześć,
    Planuję w takim domku kominek https://www.extradom.pl/projekt-domu-bw-49-JGC1116
    Ściany pototherm +15cm styropianu, do ogrzania salon i DGP na dwie większe sypialnie u góry. Palenie pewnie okazjonalne albo w okresach przejściowych. Dom w małopolsce, czyli zaostrzone normy (chyba) wydajności.
    W jaką moc wkładu celować ? Czy musi mieć jakieś wyjścia do DGP, czy to załatwia zabudowa wkładu ? Można prosić jakieś przykłady (raczej tańsze rozwiązania) ?
    Z góry dziękuję
    Skoro nie ma być do grzania, nie skupiałbym się na mocy...W kwestii jakości, trzeba poczytać opinie i wyrobić sobie własną na tej podstawie. Jak zapytasz konkretnie, jeden poleci Ci Kratki, drugi Romotopa, a trzeci Hajduka...Jeszcze inni Robirena, Arysto, Hitze, Unico czy MCZ...I wszyscy będą mieli rację!

  17. #10317
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    raczej skup się na odpowiednio MAŁEJ mocy.... i jakości spalania + możliwość akumulacji dającej rozłożenie grzania w czasie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd19.JPG
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	389875  
    Darek B

  18. #10318

    Domyślnie

    1. Specyfika budynku
    - dom dwurodziny (bliźniak)
    - powierzchnia: całkowita - 80m2 / użytkowa 74,71m2
    - sciany: pustak max-19, ocieplenie Yetico Fasada Alfa 10cm
    - strop: drewniany
    - poddasze: użytkowe, ocieplone wełną 20cm
    - okna: dwuszybowe
    - ogrzewnie podstawowe gazowe, piec Junkers
    - współczynnik przenikania ciepła dla ścian (dla t > 16st C): Kmax = 0.55 W/m2K
    - mamy przygotowaną instalację nawiewową (mówiac kolokwialnie dzira w posadce z wylotem na zewnątrz budynku, o ile pamiętam nazywa się DGP)
    2. Oczekiwania względem kominka
    - kominek będzie bez płaszcza wodnego i będzie służył do dodatkowego dogrzewania mieszkania;
    - planujemy palić w nim głównie w sezonie grzewczym (kilka godzin dzinnie)
    - chcemy aby kominek był narożny
    - kominek powinien być narożny, prostokątny, z boczną szybą, możliwe wąski
    - bezawaryjność (o ile możemy o takim parametrze w odniesieniu do kominków mówić)
    - dobry stosunek ceny do jakości

    Proszę o poradę
    - jakiej marki i mocy kominek wybrać;
    - o co warto zadbać przed zakupem i instalacją;
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 25-06-2017 o 21:37

  19. #10319
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Axmaster. Masz blisko...Ludzie ciągną do mnie nawet z drugiego końca Polski, żeby pogadać o tych wszystkich "stosunkach" kominkowych. Kupisz nie kupisz, ale co zobaczysz i przyswoisz to Twoje...Kilkanaście czynnych kominów w jednej firmie kominkowej!

  20. #10320
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Romotop HEAT ?
    Namiary na dobre firmy kominkowe w całej Polsce 663443321
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd28.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	390318   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd29.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	390319   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Romotop_Heat_R_2G_S_65.51.40.01.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	390320  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 31-05-2017 o 09:52
    Darek B

Strona 516 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony