dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 648
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 12943
  1. #1041

    Domyślnie

    Czy mogę bez obaw zamontować listwy przysufitowe (styropianowe) na zabudowie kominka?
    Nie ulegną stopieniu? Firma, która handluje tymi listwami twierdzi, że zaczyna się z nimi coś dziać gdy temperatura przekroczy 70 stop. C.
    To czy na obudowie pod sufitem może być taka temperatura?
    Kominek będzie wykonany z kafli aż do wysokości 1,8 m. A ta obudowa jest potrzebna, gdyż jest zamontowana rura, która doprowadzi ciepłe powietrze z kominka na piętro.

  2. #1042
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tosinek
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    Mój mąż zadał mi zadanie: kochanie to ty się zorientuj w kominkach i poszedł. Jak ma wyglądać, z tym nie mam problemu ale jaki mam kupić wkład, kompletnie nie wiem. Proszę o pomoc czego i gdzie mam szukać. Jak firma?
    Dom ma 200 m2, na dole 130 m2, ma być prosty ( chodzi mi o to, zeby na ścianie wewnętrznej nie było jeleni na rykowisku itp), prawdopodobnie dgp, A rura na powietrze jest przygotowana - ta od spodu, i rzeby nie był za głęboki
    Czy do obudowy kominka stosuje się specjalny gips karton?
    kupię sobie kielnie i wymuruję mur
    A tu jest mój dziennik:
    dziennik Tosi
    skomentuj proszę dziennik Tosi

  3. #1043
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał tosinek
    Mój mąż zadał mi zadanie: kochanie to ty się zorientuj w kominkach i poszedł. Jak ma wyglądać, z tym nie mam problemu ale jaki mam kupić wkład, kompletnie nie wiem. Proszę o pomoc czego i gdzie mam szukać. Jak firma?
    Dom ma 200 m2, na dole 130 m2, ma być prosty ( chodzi mi o to, zeby na ścianie wewnętrznej nie było jeleni na rykowisku itp), prawdopodobnie dgp, A rura na powietrze jest przygotowana - ta od spodu, i rzeby nie był za głęboki
    Czy do obudowy kominka stosuje się specjalny gips karton?
    fajnie jak można zwalić na kogoś za 1000zł czy za 10tyś a może lepszy (cenowo) ??? czy w działaniu, efekt czy grzanie? może to i to?
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  4. #1044
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tosinek
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    cena zapomniałam powiedzieć, nie wydam na kominek 7 tys za całość, więc myślę o wydaniu okolo 5 tys. I ma być i estetycznie i grzewczo. Czy kominek musi koniecznie istalować instalator?
    kupię sobie kielnie i wymuruję mur
    A tu jest mój dziennik:
    dziennik Tosi
    skomentuj proszę dziennik Tosi

  5. #1045
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał tosinek
    cena zapomniałam powiedzieć, nie wydam na kominek 7 tys za całość, więc myślę o wydaniu okolo 5 tys. I ma być i estetycznie i grzewczo. Czy kominek musi koniecznie istalować instalator?
    ryzyko że coś zostanie sp... i 0 gwaracji cały 7tyś materiały podstawowe ok 2tyś ( bez rozprowadzenia ciepła ) jak zrobić za 0 zł, to zostaje 5tyś za tyle można załapać się na tarnawę albo hajduka
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  6. #1046
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tosinek
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    A ilu watowy mam kupić 18 vat? I gdzie załatwia sie panów instalatorów??? gdzie w stolicy mam to załatwić?
    kupię sobie kielnie i wymuruję mur
    A tu jest mój dziennik:
    dziennik Tosi
    skomentuj proszę dziennik Tosi

  7. #1047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał tosinek
    A ilu watowy mam kupić 18 vat? I gdzie załatwia sie panów instalatorów??? gdzie w stolicy mam to załatwić?
    jako dogrzewanie wystarczy, w warzywnym wkład kupisz ?
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  8. #1048
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tosinek
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    problem w tym, że warzywniaka nie mam tylko jakieś brico. A tam takich nie sprzedają bajerów
    kupię sobie kielnie i wymuruję mur
    A tu jest mój dziennik:
    dziennik Tosi
    skomentuj proszę dziennik Tosi

  9. #1049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  10. #1050
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tosinek
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    A co to za firma hajduka?
    kupię sobie kielnie i wymuruję mur
    A tu jest mój dziennik:
    dziennik Tosi
    skomentuj proszę dziennik Tosi

  11. #1051
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    hajduk internet Masz? Polski producent wkładów, prawie spartherm
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  12. #1052
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Cytat Napisał tosinek
    cena zapomniałam powiedzieć, nie wydam na kominek 7 tys za całość, więc myślę o wydaniu okolo 5 tys. I ma być i estetycznie i grzewczo.
    Takie rzeczy to tylko w erze

    Za dobry wklad trzeba dac 5 tys. DGP to koszt okolo 1,5 tys (same graty) a gdzie praca instalatora i koszt obudowy kominka. No ale mozna kupic "gotowca" w markecie i jakos bedzie grzal zanim sie nie rozpadnie.
    Ale i tak mi sie wydaje ze w 5 sie nie zmiescisz

    Proponuje przemyslec sprawe bo kominek to nie szafeczka ktora mozna wywalic przez okno i kupic nowa. Kazda "modernizacja" kominka wiaze sie z nielada balaganem.

  13. #1053

    Domyślnie

    Kupiłem Spartherma Varia 2Rh 510. Mam problem z podnoszeniem szyby. Tak naprawde kominek jeszcze do końca nie rozpakowałem. Szyba unosi się tylko trochę, może do 1/3 swojej wysokości i dalej coś stoi na przeszkodzie. Wiem,że szyba nie idzie do samego końca ale ta pozycja jest zdecydowanie za niska. Czy jest w tym kominku jakaś blokada transportowa uniemożliwiająca całe podnoszenie tej szyby do normalnej pozycji. Jeżeli tak to gdzie i jak ją zwolnić?

  14. #1054
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tosinek
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    A Dgp to mechaniczne czy grawitacyjne?
    kupię sobie kielnie i wymuruję mur
    A tu jest mój dziennik:
    dziennik Tosi
    skomentuj proszę dziennik Tosi

  15. #1055
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kordian
    Kupiłem Spartherma Varia 2Rh 510. Mam problem z podnoszeniem szyby. Tak naprawde kominek jeszcze do końca nie rozpakowałem. Szyba unosi się tylko trochę, może do 1/3 swojej wysokości i dalej coś stoi na przeszkodzie. Wiem,że szyba nie idzie do samego końca ale ta pozycja jest zdecydowanie za niska. Czy jest w tym kominku jakaś blokada transportowa uniemożliwiająca całe podnoszenie tej szyby do normalnej pozycji. Jeżeli tak to gdzie i jak ją zwolnić?
    na obudowie odważników są śruby
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał tosinek
    A Dgp to mechaniczne czy grawitacyjne?
    zależy od projektu domu
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  17. #1057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Szanowny Kordianie.
    Po raz pierwszy na Forum (a jestem tu obecny ponad pięć lat doradzając potencjalnym, przyszłym użytkownikom kominków) użyję w tym "poście" epitetów. Ale zrobię to z premedytacją i pełną świadomością.
    Albo debilem jest sprzedawca, który cieszy się teraz że sprzedał komuś wkład kominkowy nie nadający się raczej do sprzedaży inaczej jak wyłącznie z montażem przez świadomego tego co czyni montażystę/kominkarza/zduna (jeżeli tak to podaj to do publicznej wiadomości na forum i napisz jeszcze o tym do polskiej siedziby firmy Spartherm, albo Ty jesteś...
    No właśnie - chyba typowym przedstawicielem polskiej nacji, która nigdy nie ma i nie będzie miał zamiaru przeczytać jakiejkolwiek instrukcji obsługi choćby najbardziej skomplikowanej rzeczy jaką kupi w swoim życiu.
    Zadam Ci pytanie - czy kupując samochód za kilkaset tysięcy złotych będziesz go próbował otworzyć szarpiąc z całej siły za klamkę i zapierając się "butem" o drzwi? Nie? A dla czego? Czym się różni wkład za kilka tysięcy złotych, który jest w końcu kilkukrotnie droższy od przeciętnego "żeliwniaka" z marketu od równie skomplikowanego samochodu w porównaniu z "maluchem" z trzy stówki (chyba nawet "przepłaciłem")? Dla Ciebie chyba niczym.
    Z lewej strony (lub obydwu stron w przypadku wkładów z serii Linear) masz ................(zdecydowałem się zmienić tutaj moją wypowiedź gdyż An-bud w międzyczasie, w prosty sposób powiedział Ci co masz zrobić)...............Jest to wbrew pozorom całkiem zaawansowany mechanizm techniczny, opierający się na łożyskowanych rolkach, które być może już pokrzywiłeś przez swoją głupotę (wybacz, ale inaczej nie mogę tego nazwać, tym bardziej że wkłady są transportowane przy podniesionych drzwiach, a środku jak wół na polu znajduje się instrukcja obsługi zapakowana wraz z innymi rzeczami do obsługi paleniska i gratisami od firmy Spartherm.
    Czy lodówkę, którą kupisz być może też za kilka tysięcy złotych będziesz otwierał na siłę, stojącą jeszcze na palecie i zabezpieczoną przed otwarciem podczas transportu?
    Pomyśl chłopie...
    Pozdrawiam mimo wszystko.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  18. #1058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    Szanowny Kordianie.
    Po raz pierwszy na Forum (a jestem tu obecny ponad pięć lat doradzając potencjalnym, przyszłym użytkownikom kominków) użyję w tym "poście" epitetów. Ale zrobię to z premedytacją i pełną świadomością.
    Albo debilem jest sprzedawca, który cieszy się teraz że sprzedał komuś wkład kominkowy nie nadający się raczej do sprzedaży inaczej jak wyłącznie z montażem przez świadomego tego co czyni montażystę/kominkarza/zduna (jeżeli tak to podaj to do publicznej wiadomości na forum i napisz jeszcze o tym do polskiej siedziby firmy Spartherm, albo Ty jesteś...
    No właśnie - chyba typowym przedstawicielem polskiej nacji, która nigdy nie ma i nie będzie miał zamiaru przeczytać jakiejkolwiek instrukcji obsługi choćby najbardziej skomplikowanej rzeczy jaką kupi w swoim życiu.
    Zadam Ci pytanie - czy kupując samochód za kilkaset tysięcy złotych będziesz go próbował otworzyć szarpiąc z całej siły za klamkę i zapierając się "butem" o drzwi? Nie? A dla czego? Czym się różni wkład za kilka tysięcy złotych, który jest w końcu kilkukrotnie droższy od przeciętnego "żeliwniaka" z marketu od równie skomplikowanego samochodu w porównaniu z "maluchem" z trzy stówki (chyba nawet "przepłaciłem")? Dla Ciebie chyba niczym.
    Z lewej strony (lub obydwu stron w przypadku wkładów z serii Linear) masz ................(zdecydowałem się zmienić tutaj moją wypowiedź gdyż An-bud w międzyczasie, w prosty sposób powiedział Ci co masz zrobić)...............Jest to wbrew pozorom całkiem zaawansowany mechanizm techniczny, opierający się na łożyskowanych rolkach, które być może już pokrzywiłeś przez swoją głupotę (wybacz, ale inaczej nie mogę tego nazwać, tym bardziej że wkłady są transportowane przy podniesionych drzwiach, a środku jak wół na polu znajduje się instrukcja obsługi zapakowana wraz z innymi rzeczami do obsługi paleniska i gratisami od firmy Spartherm.
    Czy lodówkę, którą kupisz być może też za kilka tysięcy złotych będziesz otwierał na siłę, stojącą jeszcze na palecie i zabezpieczoną przed otwarciem podczas transportu?
    Pomyśl chłopie...
    Pozdrawiam mimo wszystko.
    No to tak dla Twojej wiadomości mój drogi" epitetowcu"
    Wkład przyjechał do mnie na palecie, zafoliowany a jego drzwiczki były w pozycji zamknietej.
    Dalej - wewnątrz faktycznie znajdowała sie instrukcja obsługi ale w jezyku niemieckim, którym nie władam. Znlazłem w niej zapis o treści "Transportsicherung" stąd też pojawiły sie moje przypuszczenia co do zabezpieczenia
    Po trzecie nic na siłę nie starałam sie zrobić - tylko po wyczuciu oporu odpusciłem sobie i zadałem pytanie na forum.
    Mam wersję Linear
    Ale wiesz co.
    Dzięki mimo wszystko.

  19. #1059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Czyli sprzedawca...
    Tak na marginesie - każdy "normalny" partner handlowy tej firmy dostaje komplet identycznych jak te we wkładzie, ładnie wyglądających i jasno po polsku napisanych instrukcji obsługi i instrukcji zabudowy. I to w ilości dowolnej. Ile sobie zażyczy i o każdej porze roku.
    I ma obowiązek, podkreślam - obowiązek wręczenia tych dokumentów, wraz z oryginalną, niemiecką kartą gwarancyjną, znajdującą się już właśnie we wnętrzu wkładu - bo jest na niej numer seryjny wkładu. A numer ten należy wpisać na kartę polską. Czyli bez "odpakowania" wkładu niejako przy kliencie i pokazania mu jak to się robi (zdejmowanie zabezpieczeń transportowych) oraz wypisania niejako na miejscu karty gwarancyjnej raczej nie sprzedaje się tych wkładów.
    Tak to jest pomyślane.
    A że w naszym kraju jest zwyczaj kupowania wszelkich rzeczy tam gdzie taniej, ale za to bez jakiejkolwiek fachowej obsługi merytorycznej, to już inna sprawa.
    Pozdrawiam i życzę bezproblemowego użytkowania.
    PS. Dla przykładu - niedawno jeszcze, bardzo duża "hurtownia" wkładów znajdująca się w zachodniej części naszego kraju sprzedawała (a raczej usiłowała sprzedawać) znaczne ilości wkładów tej firmy. Ponieważ mnożyły się tego typu przypadki, została "spuszczona na drzewo". Podobnie budują rynek swoich autoryzowanych sprzedawców inne firmy z Niemiec, Austrii i Szwajcarii: Leda, Rueg, Brunner, Austroflamm, Szmid. Po prostu sprzedając rzeczy skomplikowane techniczne i droższe przez to od innych, musi być to realizowane przez sieć sprzedawców wiedzących w jaki sposób się je obsługuje.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #1060

    Domyślnie

    Sorki, ale wkręcę się z pytaniem...
    Czy stawiając kominek może być pod nim terakota czy nie, bo nie wiem jak układać w salonie zostawiajać miejsce czy jak?

Strona 53 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony