dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Remont tarasu

  1. #1

    Domyślnie Remont tarasu

    Witam Wszystkich. Jestem tu nowy, ale mam nadzieję, że zawitam na dłużej. Rodzice emeryci posiadają dom, z tarasem/garażem, który jest w dość kiepskim stanie (szczególnie taras) postanowiłem pomóc, zaczynając od remontu tarasu, który chyba jest najpilniejszy.
    Opis przypadku: taras jest umiejscowiony obok domu mieszkalnego, nad garażem/piwnica. Sam taras był robiony raczej środkami "gospodarczymi" w zeszłym wieku - po wylaniu posadzki (niestety bez spadku), został przykryty jedną warstwą papy zgrzewalnej. Niestety po jakiś dwudziestu paru latach, jest w dość kiepskim stanie, papa w niektórych miejscach przecieka (mimo doraźnych uszczelnień), sama powierzchnia tarasu jest "pofałdowana" - w niektórych miejscach zbierała się woda (brak spadku), powodując stałe wybrzuszenia. Tynk na ścianach również odpada (brak rynien). Trochę zabrałem się za plan pracy, sporządziłem go jak poniżej, czy mógłbym prosić o komentarze / sugestie (niestety jestem kompletnie nie z branży..., szczególnie o wykonanie samej powierzchni tarasu)?. Generalnie chciałbym, aby rozwiązanie było trwałe, w miarę estetyczne, przy średnim /nie za dużym koszcie.


    - Remont nawierzchni tarasu (folia EPDM 1.2, nst. wylanie betonu nieprzepuszczjącego wodę klasy B 15, nienachylenie 1.5deg
    Papa: 1-wsza warstwa: BAUDER - PAPA BIT G 200 DD, PODKłADOWA (17zł/m) 2-ga warstwa: Papa dachowa BAUDER BauderPRO F, łupek naturalny - dł. 7m (35zł/m), LUB Lotos Asfalt NEXLER OPTIMUM G42H kolor bordo);
    - remont elewacji garażu pod tarasem (naprawa tynku, malowanie), wymiana drzwi drewnianych do piwnicy (podwójna warstwa desek);
    - Zamontowanie rynien/rur odprowadzających wodę ( Rynny - stalowe/ocynkowane)

    Wymiary: tarasu z garażem 7x7m, wys. 1.9.

    Dziękuję,
    Pozdrawiam
    Tomasz.

  2. #2

    Domyślnie

    Czemu powierzchnią tarasu jest papa ? Po papie chodzicie ?

    Skąd taki beton B-15 nieprzepuszczający wodę ? Nie znam takiej technologii.

    Proponuje zdjąć wszystko do warstwy konstrukcyjnej. I na to zaprawa uszczelniąca. I na to płytki jakiejś.
    Jeżeli warstwa konstrukcyjna jest nierówna, bez spadku to trzeba ją nadlać jakąś cienką wylewką.
    Ostatnio edytowane przez wojtusp ; 21-07-2016 o 08:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony