dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 120
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie grzejniki Kermi - prośba o opinię

    Gdzie kupowaliście grzejniki? Jestem zdecydowana na Kermi. Ceny instalatorów wyższe niz w cenniku na stronie producenta - odpadją. Economy dało mi w pierwszym podejściu 25% rabatu - ale też od wyższych cen niż w ineternetowym cenniku Czy ktoś wie jak to jest z tym cennikim Kermi? Chcą mnie wyrolować w sklepie?
    Mam z forum jeden namiar na punkt w Mosinie, gdzie ktoś dostał 30% upustu, ale sama nie wiem czy mi się to uda...
    Muszę się zdecydować konkretnie bo w tygodniu kupuję już podejścia pod grzejniki
    Może też oświeci mnie ktoś czym różni się grzejnik kompaktowy od zaworowego (wyglądają z wierzchu identycznie a zaworowy droższy ).
    Może pmożecie mi roziązać jakoś moje dylamty Który rodzaj kupić za ile

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Swego czasu też chciałem kupić grzejniki Kermi. Sprawdziłem ich ceny katalogowe (chyba sciągniete z internetu) i szukałem jakie dostanę rabaty u lokalnych dystrybutorów. Niestety w moim mieście nie było zbyt dużo sklepów je sprzedających, więc i rabaty były niskie (max 10%). Szukając tych grzejników w hurtowniach internetowych znalazłem parę miejsc, gdzie mógłbym je kupić z 40% rabatem. Uwzgledniając ich transport rabat ten by się trochę zmiejszył.
    Trafiłem też do lokalnego dilera, który miał swój własny cennik (bo jak twierdził hurtowo zakupuje te grzejniki w Niemczech; ale tak chyba robią wszyscy ) i od niego dawał rabat 10%, który w rzeczywistosci okazywał się 35% rabatem od cennika oficjalnego Kermi.
    PS. Mimo, że Kermi było u mnie na pierwszym miejscu, to kupiłem Stelrady z 35% rabatem.
    pozdrawiam
    Konrad

  3. #3

    Domyślnie

    JA mam Cosmonova chyba lepsze od kermi a na pewno tańsze.
    Kupiłem przez intenet z transportem.
    Firma z okolic Wolsztyna.
    PRO

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    PRO szczerze mówiąc to nie słyszałam o Cosmonovie, ale sprwdzę No a moglbys podac namiary na tę internetową hurtownię skoro jest sprawdzona. Popatrzę co mają w ofercie
    Z kupowaniem przez interent jest tak, że dobrze jednak mieć sprawdzony namiar

  5. #5

    Domyślnie

    Adres producenta:

    http://www.vnwt.com/index_PLK.htm

    Generalnie podobne do Purmo, ale jakośc wykonania duzo lepsza.

    Adres dystrybutora:

    http://niewiadomski.com.pl/do/index.jsp
    PRO

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Dzięki - podzwonie i wezmę oferę. Poczytała trochę o cosmo - widzę, że maja dobre opinie. Jeśli więc cena będzie korzystna ...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: grzejniki Kermi - prośba o opinię

    Cytat Napisał iga9
    Gdzie kupowaliście grzejniki? Jestem zdecydowana na Kermi. Ceny instalatorów wyższe niz w cenniku na stronie producenta - odpadją. Economy dało mi w pierwszym podejściu 25% rabatu - ale też od wyższych cen niż w ineternetowym cenniku Czy ktoś wie jak to jest z tym cennikim Kermi? Chcą mnie wyrolować w sklepie?
    Mam z forum jeden namiar na punkt w Mosinie, gdzie ktoś dostał 30% upustu, ale sama nie wiem czy mi się to uda...
    Muszę się zdecydować konkretnie bo w tygodniu kupuję już podejścia pod grzejniki
    Może też oświeci mnie ktoś czym różni się grzejnik kompaktowy od zaworowego (wyglądają z wierzchu identycznie a zaworowy droższy ).
    Może pmożecie mi roziązać jakoś moje dylamty Który rodzaj kupić za ile
    kompaktowy (pewnie chodzi o typ c lub k) to taki z zasilaniem bocznym - żeby prawidłowo podłączyć musisz w niego wkręcić zawór (z boku) lub zawory (zasilanie+powrót), co do zaworowego to jest taki w którym jest zamontowana wkładka termostatyczna na którą wystarczy nakręcić głowicę termostatyczną i który ma podejście pod spodem (tzw "v").
    Co do Kermi to uważaj na strone podłączenia ponieważ nie są to grzejniki uniwersalne i podejście jest z prawej strony (chyba, że zamówisz lewy).
    Co do ceny sprawdź korado, a co do rabatów to patrz na cene finalna a nie % upustu.
    Aha uważaj na np starmexy czy brugmanny - bo tam każdy drobiazg jest płacony osobno.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Zgłebiam temat... Właściwie grzejniki i piec to elementy instalacji, ktroe kupuje sama. Na reszcie dalam niezle zarobic instlatorowi, ale z moja wiedza budowlana nie byloby mi latwo kupic elemantow podlogowki

    Jesli chodzi o namary od PRO dostalam tam na Cosmonove niezle ceny z darmowym dowozem towaru w partich tak jak sobie zycze. W Poznaniu robili problemy. Duze prawdopodobienstwo, ze wezme od nich - dziekuje

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    A co myślicie o grzejnikach ECA? Są na Allegro, np. tu:
    http://allegro.pl/item111359627_grze...at_gwara_.html

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie Re: grzejniki Kermi - prośba o opinię

    Cytat Napisał iga9
    Gdzie kupowaliście grzejniki? Jestem zdecydowana na Kermi. Ceny instalatorów wyższe niz w cenniku na stronie producenta - odpadją. Economy dało mi w pierwszym podejściu 25% rabatu - ale też od wyższych cen niż w ineternetowym cenniku Czy ktoś wie jak to jest z tym cennikim Kermi? Chcą mnie wyrolować w sklepie?
    Mam z forum jeden namiar na punkt w Mosinie, gdzie ktoś dostał 30% upustu, ale sama nie wiem czy mi się to uda...
    Muszę się zdecydować konkretnie bo w tygodniu kupuję już podejścia pod grzejniki
    Może też oświeci mnie ktoś czym różni się grzejnik kompaktowy od zaworowego (wyglądają z wierzchu identycznie a zaworowy droższy ).
    Może pmożecie mi roziązać jakoś moje dylamty Który rodzaj kupić za ile
    Pracuję w firmie robiacej instalacje wod-kan i c.o.Rozmawiałam z szefem i pytałam o to jakie grzejniki najlepiej zamontować w domu (w końcu w przyszłym roku też będę je zakładać ). Usłyszałam odpowiedź:te które kupię najtaniej. Nie ma różnicy pomiędzy Kermi, Purmo, Buderus...jakościowo sa takie same i trzeba patrzeć na cenę. Osobiście wiem, że wezmż Buderus bo z tej firmy będziemy mieli piec.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie Re: grzejniki Kermi - prośba o opinię

    Cytat Napisał kusi
    ... Pracuję w firmie robiacej instalacje wod-kan i c.o.Rozmawiałam z szefem i pytałam o to jakie grzejniki najlepiej zamontować w domu (w końcu w przyszłym roku też będę je zakładać ). Usłyszałam odpowiedź:te które kupię najtaniej...
    zgadzam sie z opinia Twojego szefa ...

    pzdr

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Pracuję w firmie robiacej instalacje wod-kan i c.o.Rozmawiałam z szefem i pytałam o to jakie grzejniki najlepiej zamontować w domu (w końcu w przyszłym roku też będę je zakładać ). Usłyszałam odpowiedź:te które kupię najtaniej

    I to właśnie nazywa się ignorancja i krótkowzroczność.
    Dla szefa, który przeważnie umawia się z klientem co do ceny "całości",
    jest oczywiste, że największy zysk osiągnie zabudowując najtańsze materiały. Dla jego klienta już to nie musi być takie oczywiste....

    Czy inne rzeczy też tak kupujecie?

    Krótka historyjka: Jak się kupuje u Chińczyków?
    -Chcę kupić baterie umywalkowe.
    -Ile Pan chce zapłacić?
    -3 dolary za sztukę.
    -ok. są w tym kontenerze -
    -a te baterie w tamtym kontenerze?
    -o, te kosztują 10 dolarów za sztukę
    -ale przecież są identyczne
    -pozornie. Tamte są metalowe a nie z tworzywa. Pan przecież chce
    zapłacić 3 dolary za sztukę?........

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Pracuję w firmie robiacej instalacje wod-kan i c.o.Rozmawiałam z szefem i pytałam o to jakie grzejniki najlepiej zamontować w domu (w końcu w przyszłym roku też będę je zakładać ). Usłyszałam odpowiedź:te które kupię najtaniej

    I to właśnie nazywa się ignorancja i krótkowzroczność.
    Dla szefa, który przeważnie umawia się z klientem co do ceny "całości",
    jest oczywiste, że największy zysk osiągnie zabudowując najtańsze materiały. Dla jego klienta już to nie musi być takie oczywiste....

    Czy inne rzeczy też tak kupujecie?

    Krótka historyjka: Jak się kupuje u Chińczyków?
    -Chcę kupić baterie umywalkowe.
    -Ile Pan chce zapłacić?
    wiesz nie wydaje mi sie, robimy instalacje prawie we wszystkich lidlach w Polsce, w drogeriach rossmann, nie ma rekalamacji. Te grzejniki niczym się od siebie nie różnią poza ceną. Gdyby cos było nie tak to po prostu nasz zleceniodawca więcej by nas nie wziął do pracy to chyba normalne.
    A czasy wstawiania tąnszych materiałów już mijają, bo klient jest coraz bardziej wybredny.
    -3 dolary za sztukę.
    -ok. są w tym kontenerze -
    -a te baterie w tamtym kontenerze?
    -o, te kosztują 10 dolarów za sztukę
    -ale przecież są identyczne
    -pozornie. Tamte są metalowe a nie z tworzywa. Pan przecież chce
    zapłacić 3 dolary za sztukę?........

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał kusi
    Cytat Napisał boguslaw
    Pracuję w firmie robiacej instalacje wod-kan i c.o.Rozmawiałam z szefem i pytałam o to jakie grzejniki najlepiej zamontować w domu (w końcu w przyszłym roku też będę je zakładać ). Usłyszałam odpowiedź:te które kupię najtaniej

    I to właśnie nazywa się ignorancja i krótkowzroczność.
    Dla szefa, który przeważnie umawia się z klientem co do ceny "całości",
    jest oczywiste, że największy zysk osiągnie zabudowując najtańsze materiały. Dla jego klienta już to nie musi być takie oczywiste....

    Czy inne rzeczy też tak kupujecie?

    Krótka historyjka: Jak się kupuje u Chińczyków?
    -Chcę kupić baterie umywalkowe.
    -Ile Pan chce zapłacić?
    wiesz nie wydaje mi sie, robimy instalacje prawie we wszystkich lidlach w Polsce, w drogeriach rossmann, nie ma rekalamacji. Te grzejniki niczym się od siebie nie różnią poza ceną. Gdyby cos było nie tak to po prostu nasz zleceniodawca więcej by nas nie wziął do pracy to chyba normalne.
    A czasy wstawiania tąnszych materiałów już mijają, bo klient jest coraz bardziej wybredny.
    -3 dolary za sztukę.
    -ok. są w tym kontenerze -
    -a te baterie w tamtym kontenerze?
    -o, te kosztują 10 dolarów za sztukę
    -ale przecież są identyczne
    -pozornie. Tamte są metalowe a nie z tworzywa. Pan przecież chce
    zapłacić 3 dolary za sztukę?........

    no i z tego wszystkiego aż mi się ręka zatrzęsła i nikt nie dojdzie o co chodzi w tym poście. To co mówisz to bzdura. Jesli bralibyśmy najtańszy, niesprawdzony materiał to już dawno kto inny robiłby te roboty, które my robimy. To normalne. W Polsce zmieniło się podejście ludzi, nie dadzą sobie wcisnąć bubla. Zresztą szef jest znany z tego, że na materiale i na ludziach nie oszczędza i być może dlatego nie mieszka jeszcze w wielkiej rezydencji. Ale jeśli jest możliwość oszczędzenia na czymś i nie przepłacania to dlaczego nie skorzystać. A i tak każdy zrobi jak chce.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    A co myślicie o grzejnikach ECA? Są na Allegro, np. tu:
    http://allegro.pl/item111359627_grze...at_gwara_.html
    Jasne... Brugmann daje 6 lat , każdy znaczšcy 5, a tu nagle jakaœ firma wyskakuje z... 10 latami(Boguslaw nie piję do Ciebie ). Radzę bardzo dokładnie poczytac warunki gwarancji.Żeby się nie okazało że musisz zawieŸć osobiœcie grzejniczek do Niemiec.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    My się w końcu na 99% zdecydowalismy na Stelrada. Nie trafiłam jeszcze na osobę, która te grzejniki odradzała, design - średni na jeża (są na pewno ładniejsze), ale tu nie mam wyśrubowanych wymagań poza kilkoma grzejnikami z płaską płytą. Cena w porównaniu z Radsonem bardzo korzystna. W naszym przypadku Radson wyszedł sporo taniej od Kermi, chociaż miało być odwrotnie .

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Stwierdzenie :
    nie ma znaczenia firma, marka liczy się tylko najniższa cena wynika wprost ze stwierdzenia kusi'ego.
    Reszta to tylko próba rozproszenia tematu, nie mająca nic wspólnego z tym powyższym stwiedzeniem.
    jakie grzejniki najlepiej zamontować w domu (w końcu w przyszłym roku też będę je zakładać ). Usłyszałam odpowiedź:te które kupię najtaniej. Nie ma różnicy pomiędzy Kermi, Purmo, Buderus...jakościowo sa takie same i trzeba patrzeć na cenę.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Jasne... Brugmann daje 6 lat , każdy znaczšcy 5, a tu nagle jakaœ firma wyskakuje z... 10
    Mały! Masz na myśli Korado?
    Akurat jeśli chodzi o Niemcy to nie ma tam problemu z prostymi produktami typu grzejniki, gorzej w Rosji czy też na Ukrainie, gdzie instalacje co. często wpięte są wprost bez wymienników do sieci ciepłowniczej, w rurach której płynie rdzawe błoto.
    Najbardziej dostają tam w kość zawory termo, których wkładki po prostu rozsypują się, jak włożone do kwasu.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Stwierdzenie :
    nie ma znaczenia firma, marka liczy się tylko najniższa cena wynika wprost ze stwierdzenia kusi'ego.
    Reszta to tylko próba rozproszenia tematu, nie mająca nic wspólnego z tym powyższym stwiedzeniem.
    jakie grzejniki najlepiej zamontować w domu (w końcu w przyszłym roku też będę je zakładać ). Usłyszałam odpowiedź:te które kupię najtaniej. Nie ma różnicy pomiędzy Kermi, Purmo, Buderus...jakościowo sa takie same i trzeba patrzeć na cenę.
    I teraz nie wiem czy się mnie czepiasz czy nie....

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    My się w końcu na 99% zdecydowalismy na Stelrada. Nie trafiłam jeszcze na osobę, która te grzejniki odradzała, ...
    równiez postawiłem na Stelrada - jakość porównywalna z Kermi
    a za samą nazwe nie zamierzałem przepłacac ...

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony