dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie parterówka + piwnica + garaż

    Witam
    W czerwcu startuję z budową domku. Parterówka 150m2 na parterze + garaż 49m2 + piwnica 81m2.
    Planowane jest ogrzewanie gazem ziemnym.
    W piwnicy są pomieszczenia, które też muszą być ogrzewane ( pralnia/suszarnia, pokój rekreacyjny ).
    Pytanie moje jak zrobić ogrzewanie aby było najtańsze w użytkowaniu.
    Wstępny plan jest aby na całym parterze podłogówka + drabinka w łazience podłączona do podłogówki. W piwnicy grzejniki niskotemperaturowe ( klimakonwektory ). W garażu też musi panować akceptowalna temperatura ponieważ z garażu mam wejście do piwnicy. Garaż w bryle budynku, ocieplony.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Przede wszystkim dopilnuj odpowiedniej (wyliczonej) izolacji budynku (podłoga, ściany, strop/dach, okna) oraz jakości wykonanych prac izolacyjnych (błędy wykonawcze zniweczą jakość nawet najlepszych materiałów). To główne czynniki kosztowe dla ogrzewania. Warto też zainwestować w projekt ogrzewania z dokładnymi wyliczeniami - instalator będzie miał łatwiej, a Ty taniej.
    Do tego wentylacja mechaniczna.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 24-03-2018 o 20:05
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony