dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zmiana w ubikacji

    Z góry przepraszam jeśli taki temat już był ale mam mały problem. A mianowicie od dłuższego czasu przymierzam się do wymiany muszli klozetowej wraz ze spłuczką. Chodzi o niewielką ubikację w wieżowcu 11piętrowym .(Cała instalacja wraz z muszlą jest oryginalna) . Planuje wstawić tam zwykłą muszlę wraz z bezpośrednio połączoną ceramiczną spłuczką. Aktualny system z racji swojego wieku nie spełnia już oczekiwań, jest wodnochłonny, głośny, nieszczelny...
    Zstanawiam się jedynie czy dał bym sobie radę sam, jakie "niespodzianki mogą na mnie czekać. Z tego co wiem to za drewnianą ścianą wykonane jest już przyłącze (podprowadzona rura) do zasilania dolnopłuka. Należało by jedynie zaślepić jakoś górne przyłącze i dokręcić zawór i wężyk na dole do przyszłego dolnopłuka. Oczywiście nie obejdzie się bez demontażu całej ściany z paneli... Budynek jest z lat 70-tych. Aktualnie znajduje się tam górnopłuk. Pewnie trzeba będzie też zrobić nowe odprowadzenie kanalizacyjne z PCV (aktualnie jest tam jakaś dziwna, niespotykana kształtka z PRLu, która zapewne odejdzie razem z muszlą. Jeśli będą potrzebne jakieś bardziej szczegółowe informacje czy zdjęcia to postaram się dostarczyć.

    Nie jestem fachowcem ale czasami podejmuje się różnych napraw MIN. HYDRAULICZNYCH JAK WYMIANA KRANU czy montaż zlewu (razem z ojcem) .
    Pozdrawiam.

    Jeśli admini mogą to niech usunął ten sam temat, któy założyłem nieumyślnie w nieodpowiednim dziale o wymianie doświadczeń z budowy.
    Ostatnio edytowane przez mateuszolsztyn ; 07-09-2010 o 19:23

  2. #2

    Domyślnie

    Zastanów się dobrze czy chcesz miskę kompaktową (ze spłuczką ceramiczną na ubikacji) czu może lepiej kupić nową spłuczkę do górnopłuka i zabudować to jaką fajną safką żeby nie było widać spłuczki lub wymienić również miskę wolnostojącą na nową. Przy zamianie misek wolnostojących na kompaktowe ludzie nie uwzględniaja tego że muszą być one odstawione dalej od ściany i wychodzą dalej na pomieszczenie. Jeżeli jednak chcesz zrobić taką zamianę to podstawa najpierw wybrać konkretny model kompaktu i dopiero do niego robić wszystkie podłączenia. Musisz jeszcze uwzględnić to że prawie wszystkie kompakty są produkowane jako lejowe i tylko firma Koło produkuje kompakt z półką nie wszyscy bowiem lubią jak zawartość miski ustępowej podmywa ich podczas dłuższego psiedzenia i jeżeli masz kogoś w domu gdzie potrzebne są wymazy kału do badań to z miski lejowej nie pobierzesz materialu do badań. Temat może mało przyjemny ale ludzie tego nie wiedzą i później budzą sie z ręką w nocniku. Po zakupie wymarzonego modelu podłaczasz spłuczkę przez zawór wodny np.kulowy)wężykiem w oplocie lub np. za pomocą rurki pex-al-pex do wody a wyjście z miski za pomocą złączki harmonijkowej do rury kanalizacyjnej i przykręcasz miskę do posadzki lub przyklejasz na silikon lub klej montażowo-uszczelniający.Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez ronin 007 ; 26-09-2010 o 15:34

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Dawno tu nie zaglądałem ale dzięki Wielkie za odpowiedz!! Wprawdzie nie zamontowałem jeszcze dolnopłuka tylko odnowiłem ściany a to dlatego, że dowiedziałem się, że w budynku będzie wymieniana instalacja wod-kan. Właśnie trwa wymiana i trzeba min. zdejmować sedesy więc połączę wymianę muszli z wymianą pionów wod-kan aby już podpiąć sedes do nowej instalacji.. Ale bardziej martwi mnie jedna rzecz - konieczność demontażu zabudowań rur w mieszkaniu. Mieszkanie to nie jest moje tylko dziadków i dwa lata temu podczas remontu pokoju babci zabudowano rury płytami kartonowo-gipsowymi i oczywiście zaszpachlowane, zamalowane. Teraz trzeba to zdjąć Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać - nie miałem nigdy do czynienia z tymi płytami - w jaki sposób to zdemontować, czy będą one po demontażu nadawały jeszcze do zamontowania ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony