dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nedalnib

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Drzwi Pol-Skone wejściowe B-30 C-30

    Witam
    Poszukuję opinii użytkowników o drzwiach Pol-Skone B-30 / C-30
    Mieszkam w bloku i mam teraz mam podwójne drzwi, ale:
    - wewnętrzne są w strasznym stanie i koniecznie muszę je wymienić [mimo że są obite matą "wygłuszającą" i całkiem szczelnie pasują]
    - zewnętrzne może by i mogły zostać ale są bardzo "liche" i nieszczelne; pewnie przy wymianie wewnętrznych zewnętrzne i tak trzeba będzie je ponownie montować
    - klatka nie jest bardzo głośna, ale zdaje sobie sprawę, że pojedyncze drzwi mogą nie dać mi takiego komfortu akustycznego jak mam teraz; stąd moje usilne poszukiwania

    Byłem już prawie że zdecydowany na PORTA Granit [36dB] ale w ostatniej chwili znalazłem:
    - Zbigmet model Alfa-B => tłumienie = 41dB [potwierdzone certyfikatem];(niestety póki co nie znalazłem żadnego dystrybutora na śląsku w okolicach Katowic)
    - właśnie POL-SKONE model B-30 (C-30) tłumienie 39dB

    O drzwiach PORTA Granit w internecie znalazłem sporo [bardzo pozytywnych] opinii. O Pol-Skone B-30 / C-30 szczerze powiedziawszy w necie cisza. (no może poza narzekaniem ogólnie na Pol-Skone ze słaba jakość, i że problemy z reklamacjami).

    Mimo wszystko kusi mnie to 39dB (to jednak sporo wiecej niż Porta, tama 36dB tłumienia).

    Jesli ktoś z Was ma któres z powyższych drzwi i może sie podzielic jakimiś cennymi uwagami to z góry dziękuję.

    Generalnie interesuje mnie "dzwiękochłonność" takich drzwi i "ogólne wrażenia" z uzytkowania

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nedalnib

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    dobra, kupiłem Porta-Granit. Na razie jestem zadowolony. Wygląda na to, że jest ciszej niż z drzwiami podwójnymi wcześniej.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    truskawka78

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-639
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie,
    Pytanie do tych, co mają w bloku podwójne drzwi: Czy to rzeczywiście lepiej tłumi hałas z klatki schodowej? Chcę zamontować, ale gdzieś słyszałam, że może być efekt pudła rezonansowego. Jak to jest? Jesteście zedowoleni?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kollorowa

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    2

    Domyślnie pol-skone

    Ja mam C-30 z pol-skone. Kupiliśmy je jeszcze w tamtym roku i muszę przyznać że są naprawdę solidne, co jest dla mnie bardzo ważne. Zdecydowaliśmy się na antywałamaniowe, bo lepiej dmuchać na zimne.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jonaszka

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja również kupiłem te drzwi jeszcze pod koniec zeszłego roku. Drzwi jak drzwi, ja jestem zadowolony. Podobnie jak przedmówca zdecydowałem, ze najlepsze bedą antywłamaniówki bo w dzisiejszych czasach bezpieczeństwa nigdy za wiele.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony