dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Rabata z kwitnących krzewów.

    Witam.
    W ubiegłym roku zakładałem trawnik. Obecnie zainspirowany tym forum dojrzałem do tworzenia w nim rabat. Chciałbym stworzyć podwyższoną murkiem z kamieni, wysokości 20-30 cm. rabatę z kwitnących krzewów o różnej wysokości. Ma to być rabata idąca przy ogrodzeniu i wcinająca się na kilkanaście metrów w trawnik, przed tarasem. Jest to zachodni bok ogrodzenia, a więc rośliny byłyby dobrze nasłocznione przez cały dzień.
    Ziemia lekka, klasa VI. , lekko kwaśna, to jakieś 30 cm humusu , pod nim piach. Jest 10 cm. nawiezionej, żyznej ziemi, a pod roślinki mogę kopać doły i wrzucać żyznaj ziemi. Za ogrodzeniem rośnie sosnowy lasek i mech.
    Zaprojektowałem taką rabatę i mam pytanie, czy taki układ roślin i ich kolorystyka będzie odpowiedni. Czy nie są za gęsto. Brzeg rabaty chcę obsadzić płożącymi roślinkami/ijlakami/ przewieszającymi się przez murek.

    Dla lepszego zobrazowania przedstawię najpierw ogólny szkic działki z zaznaczoną falistą rabatą.



    Na tym zdjęciu widać to miejsce zaznaczone sznurkiem, wcięte w trawnik.



    I projektowana rabata. Kolorem zielonym zaznaczyłem istniejące już sosny , różnej wysokości. Szkic jest zrobiony na kartce A4 , Jest wcięta w trawnik na 12m. szerokości ok. 4 m.

    Ostatnio edytowane przez volder1 ; 07-09-2010 o 20:13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony