dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zakup odsnieżarki w terenie nie górskim jest uzasadniony?

Głosujących
24. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jak najbardziej. Mam i u

    0 0%
  • 6 25,00%
  • 3 12,50%
  • 10 41,67%
  • 5 20,83%
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Czy zakup odśnieżarki to dobry pomysł w dobie globalnego oci

    Cóż.... ocieplenie klimatu stało się faktem. Gdy wspomnę swoje dzieciństwo z śnieżnymi zaspami zza których nie było widać mojej czapki z pomponem ......

    Do rzeczy. Od 3 lat zastanawiam się nad zakupem odśnieżarki spalinowej. Mam do odśnieżenia jakieś 70 metrów od domu do ulicy, oraz kolejne 70 metrów wzdłuż chodników. Całkiem sporo.
    Ale, gdy przed trzema laty wpadłem na pomysł zakupu odśnieżarki to zwlekałem z jej zakupem do stycznia, lutego by uzyskać ewentualnie lepszą cenę wysprzedaży. Czekanie na zakup przychodziło mi tym łatwiej, że śniegu było w tym okresie jak na lekarstwo. Gdy minął bezśnieżny marzec, to odłożyłem zakup na rok kolejny, gdyż wyszedłem z założenia, że szkoda by odśnieżarka traciła gwarancję stojąc bezużytecznie w garażu. Po roku było podobnie. Śniegu ni hu, hu ....
    Kolejny rok moich rozterek. Kupować czy nie kupować.
    Czy warto wydawać kwotę 2 -3 tyś zł na coś, co może być użyte 2-3 razy na sezon?
    Nie mieszkam na terenach górskich. Ostatnimi laty obfitszy śnieg był rzadkością. Przeważnie naprószyło 2- 4 cm śniegu, z czym można było się uporać w godzinkę przy pomocy szufli lub zgoła miotły. Nie jestem przekonany, czy odśnieżarka zebrałaby cokolwiek z 2 cm warstwy śniegu.

    Jakie jest Wasze stanowisko, a przede wszystkim doświadczenia, w tym temacie?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.
    Może cos takiego?

    http://www.bagazniki-sklep.pl/?menu=plugi






    a tak na poważnie, to jak juz kupować to taki traktorek do koszenia trawy z możliwością dołożenia pługa.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  3. #3

    Domyślnie

    a może coś TAKIEGO i latem byłby pożytek

  4. #4

    Domyślnie

    a może coś TAKIEGO i latem byłby pożytek

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Hmm.. trzy tysiaki.
    Zatrudniasz okolicznego amatora tanich win. Za, powiedzmy, dwie dychy odgarnie. Przy obecnych zimach 5 x na rok. Stówa. Czyli to starczy na 30 lat

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MOLLAN

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Chyba zależy z jakiego rejonu Polski , jesteś u nas na zachodzie od paru lat za dużo byś tą maszyną nie poszalał.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Hmm.. trzy tysiaki.
    Zatrudniasz okolicznego amatora tanich win. Za, powiedzmy, dwie dychy odgarnie. Przy obecnych zimach 5 x na rok. Stówa. Czyli to starczy na 30 lat
    To juz nie te czasy.
    Kiedyś za parę złotych kopali lepiej fundamenty, niż koparki, a teraz....
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Hmm.. trzy tysiaki.
    Zatrudniasz okolicznego amatora tanich win. Za, powiedzmy, dwie dychy odgarnie. Przy obecnych zimach 5 x na rok. Stówa. Czyli to starczy na 30 lat
    To juz nie te czasy.
    Kiedyś za parę złotych kopali lepiej fundamenty, niż koparki, a teraz....
    Hmmm..... na "moim" terenie takie usługi nie są praktykowane. Kto wie? Może wykonanie takiej pracy było by poniżej godności odśnieżającego?
    Kradzież pokrywy z ulicznej kanalizacji burzowej to tak. Ale odśnieżać u kogoś?

    Tak na marginesie . Na Allegro oferta odśnieżarek obejmuje 9 stron. Zainteresowanie zakupem minimalne.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Tak na marginesie . Na Allegro oferta odśnieżarek obejmuje 9 stron. Zainteresowanie zakupem minimalne.
    Tak, jak ze wszystkim. Spadnie trochę śniegu to popyt wzrośnie. Podobnie jest latem z klimatyzatorami.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał Wowka
    Tak na marginesie . Na Allegro oferta odśnieżarek obejmuje 9 stron. Zainteresowanie zakupem minimalne.
    Tak, jak ze wszystkim. Spadnie trochę śniegu to popyt wzrośnie. Podobnie jest latem z klimatyzatorami.
    W ubiegłym sezonie przegladałem oferty na Allegro zarówno w listopadzie jak i w grudniu, styczniu, lutym.....Odzew kupujących podobny.
    Już wówczas odnosiłem wrażenie, że ktoś kto oferuje do sprzedaży 20 -30 sztuk odśnieżarek po prostu nie trafił z asortymentem.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  11. #11

    Domyślnie

    Ja bym doradził: kupić
    Bo lubie takie gadżety. Zresztą ciekawa propozycja jest z tym quadem.
    Dla mnie bomba, masz super pług, wyciągarke, a i z nudów będziesz mugł poszleć po błotku
    Co do odśnieżarki i warstw śniegu po 2-4 cm, to nie będzie ci sie chciało na cośtakiego jej odpalać.
    Kiedyś pracowałem w firmie X i mieliśmy odśnieżarke samojezdną. Przy małej ilości śniegi ta takie pipcenie a nie odśnieżanie.
    Do tego miała strasznie mały wyżut śniegu.
    Pług w tym przypadku byłby mi sie wydaje bardziej uniwersalny.
    Później kupiliśmy traktorek i spisywał się bez porownania lepiej.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Hmm.. trzy tysiaki.
    Zatrudniasz okolicznego amatora tanich win. Za, powiedzmy, dwie dychy odgarnie. Przy obecnych zimach 5 x na rok. Stówa. Czyli to starczy na 30 lat
    To juz nie te czasy.
    Kiedyś za parę złotych kopali lepiej fundamenty, niż koparki, a teraz....
    No to trzeba ze cztery mózgotrzepy zakopać w śniegu na końcu drogi do odśnieżania

  13. #13

    Domyślnie

    Tylko, że zadnego ocieplenia globalnego nie ma. Od 30 lat średnia temperatura na ziemi spadła o kilka stopni. Cieplej było w latach 30-tych niż teraz. Te dane pochodzą od naukowców a nie od szaleńców z Greenpeace, pseudoekologów i wszystkich, którzy na straszeniu nas kataklizmem ekologicznym (którego człowiek nie jest w stanie spowodować) zarabiają grube pieniądze.

    trochę faktów:
    - 98 % CO2 w atmosferze pochodzi z wody
    - CO2 jest niezbędny dla rozwoju roślin
    - w ostatnich latach nastąpił kilkuprotentowy przyrost masy roślinności na świecie (głównie w puszczy amazońskiej)
    - straszenie globalnym ociepleniem jest świetnym sposobem na wzrost ceny ropy naftowej
    - człowiek emituje do atmosfery 0,25% całości CO2

    Wnisek? Jeżeli chcemy walczyć z globalnym ociepleniem, (kórego w zasadzie nie ma)wysuszmy wszystkie morza. Jak widać człowiek tak na prawde nie my jako ludzie niewiele pomożemy, nawet jeżeli ograniczymy emisję CO2 dozera.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Broda79
    Tylko, że zadnego ocieplenia globalnego nie ma......
    Broda79 - Kiedy po raz ostatni ulepiłeś takiego bałwana ze śniegu, na którego mogłeś spogladać przez 3-4 tygodnie?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Cytat Napisał Broda79
    Tylko, że zadnego ocieplenia globalnego nie ma......
    Broda79 - Kiedy po raz ostatni ulepiłeś takiego bałwana ze śniegu, na którego mogłeś spogladać przez 3-4 tygodnie?
    Tutaj jest kilka artykułów rzucających trochę inne światło na sprawę.

    http://forum.muratordom.pl/ocieplani...wo,t128921.htm
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Hmm.. trzy tysiaki.
    Zatrudniasz okolicznego amatora tanich win. Za, powiedzmy, dwie dychy odgarnie.
    Jakiś rok temu, przed wiejskim sklepem niedaleko mnie, grupa amatorów degustuje i dyskutuje
    - Panowie, jest mała robótka do zrobienia.....
    - Eeeee, panie, nie opłaca się ..........
    (a nawet nie powiedziałem co jest do zrobienia i za ile)
    Pozdrawiam - Piotr

  17. #17

    Domyślnie

    Witam.
    Mam około 80 mb asfaltu do odśnieżenia (pod górkę) i placyk ze szlaki 150 m2. Dokupiłem dwa lata temu pług do mojego traktorka koszącego Murray i jak dla mnie jest to po prostu rewelacja. Pierwszej zimy najeździłem się dosyć sporo i bo często sypało. Natomiast ubiegłej zimy bolid raczej odpoczywał bo jak wiemy opadów było znacznie mniej. Odśnieżenie samej drogi z 15- 25 cm śniegu zajmuje mi 10-15 minut. A czesem jeszcze krócej bo wystarczy że zrobie tylko dwa kursy i z powrotem. Wiem że odśnieżarką trwa to o wiele dłużej, a i tak jak jest mało śniegu to nie udaje się zbierać wszystkiego. Jestem zadowolony i dla potrzebujących polecam moje rozwiązanie, ale z zaznaczeniem że jesli mieszkałbym na płaskim terenie to wogóle nie bawiłbym się w odsnieżanie.

    JEDNA WADA TRAKTORKA: Jak ktoś ma płytki w garażu albo jakieś kruche podłoże to przed wjazdem traktorkeim trzeba coś podłożyć bo łańcuchy które są niezbędne na koła( bez nich ani rusz) moga nieżle porysować powierzchnię. Ja przerobiłem sobie taki stary podnośnik z Fiata 125P tzn. dospawałem siodło i 3 gumowe kułka i po lekkim uniesieniu traktorka przeciągam go w dogodne miejsce. Taki oto mały mankamencik. Pozdrawiam i oby śniegu jak najmniej .

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Odśnieżarka nie musi być aż tak droga
    http://www.allegro.pl/item491768537_...r.html#gallery.

    Poza tym jak sie kupi to sie zapeszy i nie będzie śniegu ale przynajmniej tanio

  19. #19

    Domyślnie

    listek a kiedy ostatnio mogłeś spokojnie w lato przez 32 miesiące chodzić po dworze w slipach i sie pocić. To nie sa moje wymysły. Ja się opieram na danych naukowych, które mówią, że w latach 30-tych ubiegłego wieku średnia temperatura była o 2 stopnie wyższa niż teraz. Poza tym poziom mórz w ostatnich 30 latach spadł o 20 cm...

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel
    Odśnieżarka nie musi być aż tak droga
    http://www.allegro.pl/item491768537_...r.html#gallery.

    Poza tym jak sie kupi to sie zapeszy i nie będzie śniegu ale przynajmniej tanio
    To co pokazałeś to jest właściwie zabawką nieprzydatną w moich warunkach.
    Nie mam możliwości ciągniecia za soba 140 metrów przewodu elektrycznego

    pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony