dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Wybór kotła na pellet

    Witam wszystkich,

    Jestem na etapie wybierania sposobu ogrzewania. Waham się pomiędzy gazem propan-butan a pelletem. Proszę o pomoc w wyborze kotła na pellet oraz jego mocy. Domek ma mieć powierzchnię 120m2, budowany z porothermu 24 + styropian 15 cm. Zależy mi na opiniach osób, które znają, użytkują, coś wiedzą na temat pieców, które niżej wymieniam. Najważniejsze informacje dla mnie to:

    1. Realna sprawność w %.
    2. Awaryjność.
    3. Realny poziom hałasu (np. głośny lub cichy).
    4. Serwis.
    5. Łatwość obsługi i czyszczenia.
    6. Roczny koszt ogrzania domku.

    KOTŁY NA PELLET

    1. Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
    2. Ulrich Kombopelletich KP
    3. Ecovarm ECOFIRE 24DP
    4. Buderus Funke Pellets
    5. Atmos D 20P
    6. Eko-KOMFORT A 25 kW
    7. HEF EKO-PLUS U PELLETS 25kW
    8. Verner A25
    9. Verner A251
    10. Fröling kocioł na pelety P2
    11. TERMO-TECH typ EKO-TECH 39kW – DUO
    12. Hilton 25 Kompakt
    13. R-eco Pellet
    14. Heatmatix BURNER
    15. Granpal ECO
    16. Klimosz

    Jeśli natomiast chodzi o gaz, to zastanawiam się nad kotłem pulsacyjnym firmy AUER. Proszę o podanie szacunkowego rocznego kosztu ogrzewania domku.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Po pierwsze - "szukaj".
    Po drugie - koszt kotłowni na pellet czy gaz z butli to min 10-15 koła.A koszt "sztrumu" czyli prądu to jakieś 2-3 tys zł (nowy Kospel czy Elterm).
    Różnica? Kalkulator i jazda.
    A koszt realny (przy taryfie G12W) zbliżony, na korzyść prądu(niestety i ta cisza...).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #3

    Domyślnie Re: Wybór kotła na pellet

    Cytat Napisał araks
    Witam wszystkich,

    Jestem na etapie wybierania sposobu ogrzewania. Waham się pomiędzy gazem propan-butan a pelletem. Proszę o pomoc w wyborze kotła na pellet oraz jego mocy. Domek ma mieć powierzchnię 120m2, budowany z porothermu 24 + styropian 15 cm. Zależy mi na opiniach osób, które znają, użytkują, coś wiedzą na temat pieców, które niżej wymieniam. Najważniejsze informacje dla mnie to:

    1. Realna sprawność w %.
    2. Awaryjność.
    3. Realny poziom hałasu (np. głośny lub cichy).
    4. Serwis.
    5. Łatwość obsługi i czyszczenia.
    6. Roczny koszt ogrzania domku.

    KOTŁY NA PELLET

    1. Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
    2. Ulrich Kombopelletich KP
    3. Ecovarm ECOFIRE 24DP
    4. Buderus Funke Pellets
    5. Atmos D 20P
    6. Eko-KOMFORT A 25 kW
    7. HEF EKO-PLUS U PELLETS 25kW
    8. Verner A25
    9. Verner A251
    10. Fröling kocioł na pelety P2
    11. TERMO-TECH typ EKO-TECH 39kW – DUO
    12. Hilton 25 Kompakt
    13. R-eco Pellet
    14. Heatmatix BURNER
    15. Granpal ECO
    16. Klimosz

    Jeśli natomiast chodzi o gaz, to zastanawiam się nad kotłem pulsacyjnym firmy AUER. Proszę o podanie szacunkowego rocznego kosztu ogrzewania domku.
    Szanowna Pani/Szanowny Panie,

    prosimy o podanie nazwy miejscowości oraz województwa, w którym będzie instalowany kocioł na pellet. Odpowiedź prosimy o przesłanie na e-mail: [email protected] .

    Z poważaniem,
    Wojciech Błędek
    Dział Obsługi Klienta Ulrich

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nautikus

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Zdecydowanie nie polecam kotła Kostrzewy!!!

    Nie polecam Kostrzewy ze względu na fatalny system serwisowy. Po zgłoszeniu serwisowym drobnej usterki wogóle nie było zadnej reakcji serwisu. Kocioł był na gwarancji a firma po zgłoszeniu nie wykonała zadnego ruchu. W międzyczasie cały czas monitowałem o pomoc. Mineły 2 miesiące i kocioł uległ poważniejszej usterce. Oczywiście firma nie uwzględniła gwarancji i musiałęm zapłacić za usługę. Rada pana z serwisu firmy była jedna - mógła pan wyłączyć kocioł i łaskawie czekać na nas 2 miesiące!!! Taka jest właśnie polityka firmy - niech klient kupi, zapłaci 10 000 zł. a jak cos się stanie to proszę czekać bez ciepła 2 miesiące. No i uwaga!!! Ostatnia rada pana z serwisu. Cytuję; "...Gdy zapala się kontrolka oleju w samochodzie to chyba Pan się nie śmieje tylko wyłącza silnik. No chyba że się mylę." No tak wyłączyć silnik i czekać 2 miesiące na środku drogi aż łaskawie zareaguje serwis gwarancyjny!!! Chyba nikt by nie kupił samochodu z takim serwisem gwarancyjnym, no chyba, że się mylę.
    Dla zainteresowanych chętnie służę całą korespondencją między mną a producentem. Nic dodać nic ująć. Po prostu Państwo sami ocenią.
    [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystkie kotły będa pracowac bezproblemowo o ile Twój instalator będzie miał o nich pojęcie i przekaże Ci na czym polaga zasada jego pracy. A więc ważniejsza od tego jaki będzie kocioł - jest odpowiedź na jakim instalator się zna i umie go serwisowac.
    Polecam kotły z historią doświadczeń przynajmiej kilku lat pracy. A najlepiej firmy od lat specjalizujące się w palnikach na pelety, które dobiorą kocioł do Twoich (i do palnika) potrzeb.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie Re: Zdecydowanie nie polecam kotła Kostrzewy!!!

    Cytat Napisał Nautikus
    Nie polecam Kostrzewy ze względu na fatalny system serwisowy. Po zgłoszeniu serwisowym drobnej usterki wogóle nie było zadnej reakcji serwisu. Kocioł był na gwarancji a firma po zgłoszeniu nie wykonała zadnego ruchu. W międzyczasie cały czas monitowałem o pomoc. Mineły 2 miesiące i kocioł uległ poważniejszej usterce. Oczywiście firma nie uwzględniła gwarancji i musiałęm zapłacić za usługę. Rada pana z serwisu firmy była jedna - mógła pan wyłączyć kocioł i łaskawie czekać na nas 2 miesiące!!! Taka jest właśnie polityka firmy - niech klient kupi, zapłaci 10 000 zł. a jak cos się stanie to proszę czekać bez ciepła 2 miesiące. No i uwaga!!! Ostatnia rada pana z serwisu. Cytuję; "...Gdy zapala się kontrolka oleju w samochodzie to chyba Pan się nie śmieje tylko wyłącza silnik. No chyba że się mylę." No tak wyłączyć silnik i czekać 2 miesiące na środku drogi aż łaskawie zareaguje serwis gwarancyjny!!! Chyba nikt by nie kupił samochodu z takim serwisem gwarancyjnym, no chyba, że się mylę.
    Dla zainteresowanych chętnie służę całą korespondencją między mną a producentem. Nic dodać nic ująć. Po prostu Państwo sami ocenią.
    [email protected]
    Witam. Niestety nie zgadzam się co do opinii przedmówcy. Mam kociołek Kostrzewy i naprawdę go polecam A co do serwisu to na chwilę obecną polecam serwis fabryczny.Mieszałem się z ustawieniami jeden sezon. Po zapoznaniu się z regulacją jest OK i teraz widzę zalety Terenowy serwis co prawda sobie radził ale problemy zniknęły po wizycie serwisu z Kostrzewy. Polecam więcej chęci do zapoznania się z produktem a pisanie że używa ktoś uszkodzone urządzenie i czeka na serwis to chyba coś nie tak ???? Na moim terenie pierwszą radą jest serwis autoryzowany. Rozumiem że czekał Pan na serwis fabryczny a w takim razie co robił serwis terenowy ???

  7. #7

    Domyślnie Jestem za Kostrzewą.

    Używam kotła Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic 50kW - ogrzewam dom z basenem, postanowiłam wypowiedzieć się na temat kotłów firmy Kostrzewa poniważ nie zgadzam się z niektórymi opiniami.

    Chciałabym się podzialić swoimi spostrzeżeniami. Sama prowadzę firmę produkcyjną i do wyboru podeszłam w racjonalny sposób:

    1. najważniejszą rzeczą byłą uniwersalność - pellets, groszek, drewno - mnie głównie interesował pellets - z mozliwością spalania innych paliw
    oprócz kostrzewy brak jednoznaczych ofert na rynku - niektóre firmy mają co innego napisane na www a co innego w ulotkach.
    2. wielkość sprzedanych urządzeń - kostrzewa - kilka tysięcy (źródło kostrzewa) w przypadku innych firm od kilkudziesięciu do kilkuset w kilka lat (źródło inne firmy)
    3. automatyka - kompleksowe sterowanie całym układem w moim przypadku 5 niazależnych obwodów grzewczych (razem z basenem)
    4. serwis - dotego tematu podeszłam bardzo ostrożnie - największa sieć serwisowa w Polsce - w każdym stadzie są czarne owce - w przypadku innych firm handlowiec lub sprzedawca bawią się w serwisanta. Ja osobiście zamówiłam serwis fabryczny - i powiem szczerze byłam bardzo zaskoczona kompetencją pana z kostrzewy - bardzo miły młody człowiek - za co bardzo dziękuję. Duuuży plus dla kostrzewy za forum które stworzył gdzie można znaleźć dużo porad technicznych - z tego co przeglądałam jedyny producent kotłów - ma wrażenie że inne firmy boją się pokazać całą prawdę o swoich urządzeniach

    Podsumowując - urządzenie kostrzewy jest użądzeniem bardzo zaawanowanym ale też nietrudnym w obsłudze - jestem kobietą i radzę z tym sobie. Myslę że niektóych panów przerasta nowa technologia i stąd też te wypowiedzi. W trudnych sytuacjach proponuję serwis fabryczny.

    ps. kilka dni temu zakończyły się targi w szczecinie na targach wystawiały się znane polskie firmy - dziś przeglądając forum producenta zobaczyłam informację, że kostrzewa otrzmał kolejną nagrodę... to mnie tylko utwierdziło w dokonanym zakupie

    gratuluję i pozdrwaim wszystkich czytelników forum


    dorota

  8. #8

    Domyślnie Re: Jestem za Kostrzewą.

    Jasne a nazywasz się pewnie Dorota Kostrzewa??Przecież nikt nie zainteresowany nie dodaje chwalebnego posta w tylu wątkach??
    Kobieta obsługuje ten piec??A jak Ci idzie czyszczenie kolana??
    Eeeech ci producenci.....podszyją się nawet pod księdza aby się uwiarygodnić....
    Generalnie sam piec jest oki. ale ten "największy serwis w Polsce" to już przesada przecież tu pełno ludzi oczekujących na takowy miesiącami bez ogrzewania w razie awarii!!!

  9. #9

    Domyślnie Re: Jestem za Kostrzewą.

    Cytat Napisał aldekor
    Jasne a nazywasz się pewnie Dorota Kostrzewa??Przecież nikt nie zainteresowany nie dodaje chwalebnego posta w tylu wątkach??
    Kobieta obsługuje ten piec??A jak Ci idzie czyszczenie kolana??
    Eeeech ci producenci.....podszyją się nawet pod księdza aby się uwiarygodnić....
    Generalnie sam piec jest oki. ale ten "największy serwis w Polsce" to już przesada przecież tu pełno ludzi oczekujących na takowy miesiącami bez ogrzewania w razie awarii!!!
    panie aldekor dlatego piszę bo przeczytałam wiele postów z tego forum i niestety nie mogę się zgodzić z niektórymi stwierdzeniami - większość z nich moim zdaniem jest bez pokrycia o czym swiadczy też pana wypowiedź - sugerując że nazywam się doradca kostrzewa - a ja mam na imię dorota i mieszkam pod szczecinem. czy zawsze jest pan taki podejżliwy w stosunku do kobiet....

    dorota

  10. #10

    Domyślnie Re: Jestem za Kostrzewą.

    Aha.Ciekawe.
    Zawsze jest jakaś dziwna zależność jak już pokaże się sporo negatywnych opinii o kotłach Kostrzewa to pojawia się jakiś zadowolony użytkownik znikąd który akurat założył na tę okazję konto.....
    Proszę nie obrażać inteligencji użytkowników tegoż forum....

  11. #11

    Domyślnie Re: Zdecydowanie nie polecam kotła Kostrzewy!!!

    Cytat Napisał Nautikus
    Nie polecam Kostrzewy ze względu na fatalny system serwisowy. Po zgłoszeniu serwisowym drobnej usterki wogóle nie było zadnej reakcji serwisu. Kocioł był na gwarancji a firma po zgłoszeniu nie wykonała zadnego ruchu. W międzyczasie cały czas monitowałem o pomoc. Mineły 2 miesiące i kocioł uległ poważniejszej usterce. Oczywiście firma nie uwzględniła gwarancji i musiałęm zapłacić za usługę. Rada pana z serwisu firmy była jedna - mógła pan wyłączyć kocioł i łaskawie czekać na nas 2 miesiące!!! Taka jest właśnie polityka firmy - niech klient kupi, zapłaci 10 000 zł. a jak cos się stanie to proszę czekać bez ciepła 2 miesiące. No i uwaga!!! Ostatnia rada pana z serwisu. Cytuję; "...Gdy zapala się kontrolka oleju w samochodzie to chyba Pan się nie śmieje tylko wyłącza silnik. No chyba że się mylę." No tak wyłączyć silnik i czekać 2 miesiące na środku drogi aż łaskawie zareaguje serwis gwarancyjny!!! Chyba nikt by nie kupił samochodu z takim serwisem gwarancyjnym, no chyba, że się mylę.
    Dla zainteresowanych chętnie służę całą korespondencją między mną a producentem. Nic dodać nic ująć. Po prostu Państwo sami ocenią.
    [email protected]
    A dlaczego nie zadzwoniłeś bezpośrednio do serwisanta tych pieców???
    Mi facet który uruchamiał piec, kazał dzwonić do niego bezpośrednio, jak usterka błacha to powie przez tel. jak usunąć, jak coś poważniejszego to przyjeżdża sprawdza naprawia, bądź zamawia części i naprawia po kilku dniach.

  12. #12

    Domyślnie

    swoje urzadzenie zgłosiłam do uruchomienia poprzez formularz ze strony producenta... w ciągu 8 dni przyjechał serwis fabryczny i naprawdę w profesjonalny sposób podszedł do sprawy.. a wiele w życiu widziałam....

    dorota

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Macie jakieś doświadczenia z tymi kotłami:
    Ecovarm ECOFIRE 24DP
    Atmos D 20P

    Jak jest z serwisem tych firm?
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Obawiam się, że największy problem z wyborem pieca to Pellet. Tak, nawet najlepszy piec daleko nie pojedzie na kiepskim pellecie. Z mojego krótkiego doświadczenia wnioskuję, że chyba jednym z ważniejszych kryteriów oceny pelletu jest długość pałeczek. Krótkie świadczą o kruchości towaru i tendencji do rozsypywania się. Kruchy pellet będzie się rozwalał do trocin w podajniku i skutecznie go blokował.
    Jak dotąd na horyzoncie widać tylko Barlinek ze swoim w miarę dobrym pelletem.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  15. #15

    Angry Kostrzewa

    Jeżeżeli zastawiacie sie nad kupnem kotła Kostrzewy - sprawdzcie najpierw jak głośno pracuje! Mój Platinum Bio Pellets 100 pracuje Niesamowicie głośno. Nawet na strychu słyszę pracę ślimaka w palniku. Dźwięk jest fatalny bo brzmi jak zepsuta pralka. Złożyłem zgłoszenie serwisowe. Czekam... przyszłedł autoresponse ale nikt się nie kontaktuje. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem kupując ten kocioł....

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukjaros Zobacz post
    Jeżeżeli zastawiacie sie nad kupnem kotła Kostrzewy - sprawdzcie najpierw jak głośno pracuje! Mój Platinum Bio Pellets 100 pracuje Niesamowicie głośno. Nawet na strychu słyszę pracę ślimaka w palniku. Dźwięk jest fatalny bo brzmi jak zepsuta pralka. Złożyłem zgłoszenie serwisowe. Czekam... przyszłedł autoresponse ale nikt się nie kontaktuje. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem kupując ten kocioł....
    Witam serdecznie. Z utęsknieniem czekałem na wrażenia z pracy tego kotła i palnika. Mógłbym prosić o opisanie eksploatacji i może kilka fotek (używanego palnika, całości, dostępu do miejsc które trzeba czyścić). Już wiemy, że palnik jest głośny. ;( jakie inne spostrzeżenia? Jak z awaryjnością i ekonomiką? Tutaj kilku ludzi jest głodnych wrażeń po tym palniku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...35#post4304535
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    prowansja

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Gdańśk
    Kod pocztowy
    80-732
    Posty
    1

    Domyślnie

    OSTRZEGAM przed kupowaniem tego pieca - mam rok - ciągle grzeje nie tak, wystarczy krótka przerwa w dostawie prądu, żeby się zapychał, przestawał pracować albo zawleczka się przepalała. W dodatku serwisanci w Gdańsku są beznadziejni - jeden nie potrafił porządnie nawet wyczyścić pieca, inny jak usłyszał, że powinien naprawić zawleczkę w ramach gwarancji - w ogóle się nie pojawił. Jeszcze inny (który go zresztą montował) po roku prawie przyjechał zamontować część, której od razu nie zamontował bo nie miał - pojemnik na wodę - i zaśpiewał 250 zł! za coś, co powinien zrobić od razu. Szkoda słów- nie kupujcie tych pieców!!!

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał prowansja Zobacz post
    OSTRZEGAM przed kupowaniem tego pieca - mam rok - ciągle grzeje nie tak, wystarczy krótka przerwa w dostawie prądu, żeby się zapychał, przestawał pracować albo zawleczka się przepalała.
    ...dlatego u mnie piec podłączony jest do UPS-a który podtrzyma jego pracę przez kilka godzin. Po zatrzymaniu pieca i wypaleniu paliwa w kolanie następuje zgromadzenie się tam nagaru. Nagar blokuje ślimak podajnika i następuje ZERWANIE zawleczki. - NORMALKA.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Chyba pomyliliście kociołki - była mowa o Pellets100, a piszecie o wadach FL-a.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    techniczny kostrzewa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukjaros Zobacz post
    Jeżeżeli zastawiacie sie nad kupnem kotła Kostrzewy - sprawdzcie najpierw jak głośno pracuje! Mój Platinum Bio Pellets 100 pracuje Niesamowicie głośno. Nawet na strychu słyszę pracę ślimaka w palniku. Dźwięk jest fatalny bo brzmi jak zepsuta pralka. Złożyłem zgłoszenie serwisowe. Czekam... przyszłedł autoresponse ale nikt się nie kontaktuje. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem kupując ten kocioł....
    witam,
    rzeczywiście jest partia urządzeń głośniej pracujących - wynika to z budowy motoreduktora. na prośbę klientów wprowadziliśmy ciche motoreduktory więc skoro jest to tak bardzo uciążliwe proszę się skontaktować z serwisem pisząc prośbę o bezpłatną zamianę na [email protected].

    techniczny

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony