dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 125
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 2492
  1. #1801
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    beclever to profil tak samo jak profil do produkcji okien
    a co producent z niego zrobi to już inna bajka
    silnika nie znam ale wiem że nie ma nic za darmo

  2. #1802
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Produkcja MS.

  3. #1803
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    nie znam produktu jakim są ich rolety ale rok temu chyba silniki było orange

  4. #1804

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    beclever to profil tak samo jak profil do produkcji okien ....
    a mnie się wydawało, że BeClewer to nazwa systemu rolet nadstawnych a nie profila z którego wykonano roletę - ale widać niedouczony jestem

  5. #1805

  6. #1806
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    a mnie się wydawało, że BeClewer to nazwa systemu rolet nadstawnych a nie profila z którego wykonano roletę - ale widać niedouczony jestem
    albo mnie źle uczona i weź tu jedź na szkolenia

  7. #1807
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SzpadelFan

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    82-123
    Posty
    2

    Domyślnie

    Chcę zainstalować roletę w małym oknie łazienkowym. Ma ono nietypowy wymiar 35x122cm. Facet montujący okno polecił firmę MODEROWANO, ale przeglądając ofertę MODEROWANO nie znalazłem informacji czy znajdę coś pod ten wymiar. Miał ktoś w ogóle stycznosć z produktami tej firmy?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 06-02-2015 o 10:22 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem (pkt 5.2)

  8. #1808
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzpadelFan Zobacz post
    Chcę zainstalować roletę w małym oknie łazienkowym. Ma ono nietypowy wymiar 35x122cm. Facet montujący okno polecił firmę ale przeglądając ofertę ( ) nie znalazłem informacji czy znajdę coś pod ten wymiar. Miał ktoś w ogóle stycznosć z produktami tej firmy?
    wow ale masz wielkie okno
    jeśli roleta na elewację to powinni zrobić bo z tego co się orientuję to min szerokość to 40cm , przyjmując że taka właśnie ci maja zamontować to będzie 45cm czyli jeszcze silnik wejdzie
    firmy nie znam a na stronie informacji o producencie rolet nie znalazłem
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 06-02-2015 o 10:22 Powód: usunięcie linków z cytatu.

  9. #1809

    Domyślnie

    mnie to wygląda na subtelną próbę zareklamowania producenta

  10. #1810
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    i to z naciskiem na roltki materiałowe do wewnątrz

  11. #1811
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Myślę że spokojnie znajdziesz coś bliżej Bytomia no chyba że wszyscy strajkują

  12. #1812

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś posiada roletę nadstawną TP1000 z moskitierą firmy portos i mógłby mi powiedzieć jak ona się sprawuje? Firma, w której zamawiamy okna współpracuje z nimi i dali nam ofertę na te rolety. Jakieś opinie?

  13. #1813

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś wie/użytkował lub montował rolety nadstawne z nawiewnikiem, aluprof ma skrzynki razem z nawiewnikiem. Wydaje mi sie, że mają duży plus w postaci wysokiej izolacyjności akustycznej, do tego nie trzeba kombinować i dziurawić okien. Czy U rolety zmieni się tak bardzo ? Podobno go strasznie podnosi, ale przecież nawiewnik i tak zatrzyma zimno, ew go przepuści. Jak sprawdza się to w użytkowaniu.

  14. #1814

    Domyślnie

    zacznijmy od tego czy skrzynka nadstawna, sama z siebie szczelność Ci zagwarantuje

  15. #1815

    Domyślnie

    Tak też mi się wydaje. Przeczytałem wątek od początku i wiem, że polecane mocną są systemy rolet intermo. Jednak rewizja od strony zewnętrznej na piętrze może być kłopotliwa, dodatkowo nadstawne można zamontować wraz z oknem w warstwie ocieplenia (okna), no i można ukryć prowadnice w elewacji. Czy może idę złym tokiem rozumowania. Czy te straty będą aż tak wysokie ? Okien około 20 szt, myślałem o dobrym PVC (V90+ lub synergy) albo drewno-alu (te o nieco gorszych parametrach z uwagi na dość wysoki koszt okien dobrej kategorii).

  16. #1816

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mall Zobacz post
    Tak też mi się wydaje. Przeczytałem wątek od początku i wiem, że polecane mocną są systemy rolet intermo. Jednak rewizja od strony zewnętrznej na piętrze może być kłopotliwa, dodatkowo nadstawne można zamontować wraz z oknem w warstwie ocieplenia (okna), no i można ukryć prowadnice w elewacji. Czy może idę złym tokiem rozumowania. Czy te straty będą aż tak wysokie ? Okien około 20 szt, myślałem o dobrym PVC (V90+ lub synergy) albo drewno-alu (te o nieco gorszych parametrach z uwagi na dość wysoki koszt okien dobrej kategorii).
    Kompletnie nie przemawia do mnie roleta nadstawna - mostek termiczny jest duży, bo powietrze w kasecie jest powietrzem zewnętrznym, a od środka nie zabudujesz rolety aż tak szczelnie (no i stracisz wtedy dostęp do rewizjii, z wewnątrz). tym bardiej nie robiłbym tego przy montażu w warstwie ocieplenia.
    Nie jestem specem, ale jeżeli chcesz montować okno w warstwie ocieplenia to możesz zastosować system mowo lub winframer lub cokolwiek innego tworzącego ciepłą ramkę dookoła okna i właśnie do tej ramki zamontuj roletę, ale integro. Tutaj http://oknotest.pl/montaz-okien/mont...zej-niz-zwykle jest opisany montaż z wykorzystaniem mowo (choć po swojemu i oszczędnie). Przy takim zmodyfikowanym montażu polecałbym najpierw wybrać ekipę, która mogłaby to wykonać i dać gwarancję na montaż, bo może być z tym problem natury gwarancyjno/prawnej.
    Możesz też zastosować poszerzenie górne okna i do tego poszerzenia zamocować roletę (też integro ), a od środka ocieplić sryropianem. Wtedy otwory okienne muszą powiększone o to rozszerzenie, więc to już na etapie projektu należy wziąć pod uwagę.

    PS. Czy przy rolecie nadstawnej istnieje stabilny sposób zamocowania okna w jego górnej części? Czy jest na to jakieś systemowe rozwiązanie?

  17. #1817

    Domyślnie

    ja osobiście polecam MODEROWANO, wszystkie okna, drzwi, bramy i drzwi garażowe mam od nich i nie ma nawet najmniejszej rzeczy do której mógłbym się przyczepić, jeśli ktoś szuka właśnie czegoś podobnego, porządnej roboty, i materiałów i to wszystko za nie duże pieniądze to gorąco polecam.
    [url]http: MODEROWANO
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 19-03-2015 o 10:15 Powód: reklama jest niezgodna z regulaminem forum

  18. #1818
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    Witam mam takie otwory okienne. Okna nie otwierane

    2 szt. - wys 90 x szer 210
    2 szt. - wys 240 x szer 90
    1 szt. - wys 240 x szer 70
    2 szt. - wys 240 x szer 150 (jedno okno o szerokości 3,00m dzielone na pół)
    2 szt. - wys 240 x szer 220
    1 szt. - wys 240 x szer 120 (drzwi)
    1 szt. - wys 240 x szer 120

    czy przy takich wielkościach da się zastosować skrzynkę 18cm. Pytam gdyż chcę dać styropian 24cm na fasadzie i przy skrzynce 20.5 mało będzie styro między skrzynka ,a nadprożem. Czy warto dawać skrzynki z ociepleniem w środku skoro i tak cała rama skrzynki owija to ocieplenie ?

    Rolety nie chcę jakiś kosmosów nie muszą się zwijać w 2-3 sec. nie muszą mieć super kolorów itp. Istotne dla mnie to bezawaryjność silników i minimalizacja mostków t. Na co warto jeszcze zwrócić uwagę ?

  19. #1819
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    Witam mam takie otwory okienne. Okna nie otwierane

    2 szt. - wys 90 x szer 210
    2 szt. - wys 240 x szer 90
    1 szt. - wys 240 x szer 70
    2 szt. - wys 240 x szer 150 (jedno okno o szerokości 3,00m dzielone na pół)
    2 szt. - wys 240 x szer 220
    1 szt. - wys 240 x szer 120 (drzwi)
    1 szt. - wys 240 x szer 120

    czy przy takich wielkościach da się zastosować skrzynkę 18cm. Pytam gdyż chcę dać styropian 24cm na fasadzie i przy skrzynce 20.5 mało będzie styro między skrzynka ,a nadprożem. Czy warto dawać skrzynki z ociepleniem w środku skoro i tak cała rama skrzynki owija to ocieplenie ?

    Rolety nie chcę jakiś kosmosów nie muszą się zwijać w 2-3 sec. nie muszą mieć super kolorów itp. Istotne dla mnie to bezawaryjność silników i minimalizacja mostków t. Na co warto jeszcze zwrócić uwagę ?
    Z tego co piszesz wychodzi że nadproża nie są cofnięte i ocieplone?
    w takiej sytuacji stosujemy folie aluthermo gr 10mm odpowiada ona 20cm wełny mineralnej (mniej więcej)
    nawet przy zastosowaniu puszki 20,5 spokojnie schowasz je pod elewacje mając pewność że w miejscu rolet nie będzie "zimnego miejsca"
    pozdrawiam

  20. #1820

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    czy przy takich wielkościach da się zastosować skrzynkę 18cm. Pytam gdyż chcę dać styropian 24cm na fasadzie i przy skrzynce 20.5 mało będzie styro między skrzynka ,a nadprożem. Czy warto dawać skrzynki z ociepleniem w środku skoro i tak cała rama skrzynki owija to ocieplenie ?

    Rolety nie chcę jakiś kosmosów nie muszą się zwijać w 2-3 sec. nie muszą mieć super kolorów itp. Istotne dla mnie to bezawaryjność silników i minimalizacja mostków t. Na co warto jeszcze zwrócić uwagę ?
    Moim zdaniem skrzynka 18 będzie za mała, chyba że zrezygnujesz z wieszaków z blokadą na rzecz blaszek czego w napędzie silnikiem robić się nie powinno, nawet mając silniki w wyłącznikami krańcowymi elektronicznymi, natomiast przy mechanicznych krańcówkach blaszka to proszenie się o kłopoty
    ale nawet mając 24 cm styropianu zmieścić się ze skrzynką 20. Skoro nie masz docieplonego naroża pod prowadnice dodaje się profil dystansowy 2 cm i masz 22,5 cm. Wszelki ocieplane skrzynki to nieporozumienie, widzę żę to sam zauważyłeś i nie dajesz sobie wcisnąć głupot

    Roleta podnosząca się 2-3 sek ? Nie widziałem takich silników turbodoładowanych natomiast warto zainwestować w silniki z elektronicznymi wyłącznikami krańcowymi
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 01-04-2015 o 14:01

Strona 91 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony