dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 125
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 2492
  1. #1981
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Wawa

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-587
    Posty
    115

    Domyślnie

    Witam,
    Zaplanowałem w domu rolety w systemie integro, niestety na chwilę obecną nie stać mnie na zakup rolet do wszystkich okien, wstawię tylko w salonie, zobaczę jak będą stały finanse po zakończeniu budowy i może je wstawię w późniejszym terminie, a może po doświadczeniach z tymi w salonie postanowię, że nie są mi potrzebne w innych pomieszczeniach. Moje pytanie brzmi, czy możliwe jest zamontowanie na tym etapie wyłącznie skrzynek i podpięcie zasilania, jeżeli tak to jak podciągnąć te kable? Czy jest jakiś łatwy sposób za wypełnienie skrzynek, zatkanie otworów do czasu aż znajdą się tam docelowe rolety? Czy jeżeli nigdy nie zdecyduje się na dokupienie rolet to te zamontowane skrzynki będą w czymś przeszkadzały? Byłbym wdzięczny za rady

  2. #1982

    Domyślnie

    Ogólnie przeczytałem większą część tego temu.
    Jak zrozumiałem, kluczowe jest to, aby pomiędzy roletą a nadprożem była jak najgrubsza warstwa styropianu. U mnie sytuacja wygląda tak, że niestety nie cofnąłem nadproży. Aktualnie aby naprawić ten błąd, planuje wysunąć okna w stronę ocieplenia o około 3 cm. Wówczas w tę przerwę chce włożyć aerożel o grubości 3 cm (dzięki temu u ściany wyniesie około 0.4600 a więc całkiem znośnie).
    Jednakże z racji grubości głównego ocieplenia (20 cm) zostanie mi zaledwie (w najgorszym wariancie gdy szerokość skrzynki wyniesie 16,5 cm) 0,5 cm na narzucenie tynku z siatką.

    Teraz mam dwa pytania:
    - czy istotne jest ocieplenie skrzynki z przodu? Wydaje mi się, że nie ale jak to jest w rzeczywistości?
    - oraz czy owe 0,5 cm wystarczy aby ładnie obrobić skrzynkę i schować ją w warstwie ocieplenia tak aby nie była widoczna?

  3. #1983

    Domyślnie

    Robiłem podobnie ale zwróć uwagę czy przy oknach balkonowych nie będziesz miał większych skrzynek , ja mam skrzynki 20,5 cm więc na tych ścianach dawałem 25 cm styropianu.

  4. #1984

    Domyślnie

    Nie ma konieczności ocieplenia skrzynki z zewnątrz bo i tak to nic nie daje. Wystarczy klej i siatka aczkolwiek na skrzynce i w jej okolicy proponuję dbać dwie warstwy siatki by to miejsce wzmocnić

  5. #1985
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr Wawa Zobacz post
    Witam,
    Zaplanowałem w domu rolety w systemie integro, niestety na chwilę obecną nie stać mnie na zakup rolet do wszystkich okien, wstawię tylko w salonie, zobaczę jak będą stały finanse po zakończeniu budowy i może je wstawię w późniejszym terminie, a może po doświadczeniach z tymi w salonie postanowię, że nie są mi potrzebne w innych pomieszczeniach. Moje pytanie brzmi, czy możliwe jest zamontowanie na tym etapie wyłącznie skrzynek i podpięcie zasilania, jeżeli tak to jak podciągnąć te kable? Czy jest jakiś łatwy sposób za wypełnienie skrzynek, zatkanie otworów do czasu aż znajdą się tam docelowe rolety? Czy jeżeli nigdy nie zdecyduje się na dokupienie rolet to te zamontowane skrzynki będą w czymś przeszkadzały? Byłbym wdzięczny za rady
    Zamontowanie od strony technicznej jest możliwe, rurę z silnikiem i pancerz możesz założyć w każdej chwili tylko to bez sensu jest. Po pierwsze ekonomicznie, nikt Ci później w tej samej cenie montażu nie zrobi a wręcz przeciwnie jeszcze dorzuci "grubo" za niedogodności. A dwa jak już zrobisz elektrykę, zamówisz puszki prowadnicę to ponosisz koszty dość znaczące. I na koniec stwierdzisz, że nie chcesz to ekonomia minus i jeszcze z niedocieplonymi nadprożami zostaniesz.

  6. #1986
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Robisz skrzynkę na poszerzeniu nad oknem, od zewnatrz przykrywasz 5cm styropianu, a on wewnątrz wklejasz na poszerzenie 15 cm styropianu/styroduru. I masz mostek zminimalizowany.
    Ja się zastanawiam który sposób jest lepszy, ten o którym pisze fotohobby czy wersja z węższym nadprożem i izolacją z PIR pomiędzy skrzynką a nadprożem ?

  7. #1987

    Domyślnie

    Witam, właśnie architekt powiedział nam, żebyśmy się zastanowili nad potrzebą rolet zewnętrznych, gdyż:
    -bardziej ściąga złodzieja niż odstrasza,a od zabezpieczenia domu jest alarm
    -znaczne mostki cieplne na skrzynkach napędowych i straty ciepła
    -wydatek bez pokrycia, zasugerował, że temat przereklamowany i robić wtedy gdy zbywa kasy...

    Brzmi to nawet przekonywająco, a co Wy na to? Jaki główny argument za roletami?

  8. #1988
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Przeczytaj choćby dwie ostatnie strony a się dowiesz, że nie była potrzebna wizyta u architekta
    Argument za? Dobra możliwość zacienienia latem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #1989

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ...Dobra możliwość zacienienia latem.
    Dzięki! Ale chyba zaciemnienia! Bo zabezpieczenie przed nagrzaniem domu wraz z jego zaciemnieniem to marny efekt. Nie tańszy i lepszy klimatyzator i roletki/żaluzje wewnętrzne?
    Sorry, ale też zaczynam o tym myśleć i wychodzą duże minusy...
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 15-01-2016 o 18:54

  10. #1990
    Banned
    arztin

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    zacieniać pomieszczenie mozna też od wewnątrz.. na pewno wyjdzie taniej.... i zero mostków.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 15-01-2016 o 21:06 Powód: modeowano obraz reklamowy

  11. #1991

    Domyślnie

    Ja to nie wiem, że ktoś mając wątpliwości zastanawia się nad roletami. Skoro nie widzisz plusów to ich nie instaluj. Ja u siebie będę miał rolety bo po prostu chce ję mieć i nie usprawiedliwiam sobie tego zakupu, że jakieś wydumane oszczędności, ochrona przed włamaniem itp. wymysły. Chcesz mieć i stać Cie to sobie zafunduj a jak usprawiedliwiasz sobie ile to minusów i żadnych plusów to po co w ogóle myślisz o roletach?

  12. #1992
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anastazja-81

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-068
    Posty
    4

    Domyślnie

    Właśnie stoję przed wyborem rolet zewnętrznych do swojego domu. Szukając trafiłam na ofertę firmy Roletex. Ma ktoś u siebie rolety od nich? jak się sprawdzają? Polecacie?

  13. #1993
    Banned
    arztin

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Witam, właśnie architekt powiedział nam, żebyśmy się zastanowili nad potrzebą rolet zewnętrznych, gdyż:
    -bardziej ściąga złodzieja niż odstrasza,a od zabezpieczenia domu jest alarm
    -znaczne mostki cieplne na skrzynkach napędowych i straty ciepła
    -wydatek bez pokrycia, zasugerował, że temat przereklamowany i robić wtedy gdy zbywa kasy...

    to są moje argumenty.. z naciskiem na ten peirwszy.. tym nardzoej ze nikt na naszym osiedlu nie ma rolet.. wiec jeden dom z roletami moze przyciaga uwage pewnych osób..



  14. #1994
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie
    Jestem w trakcie podjęcia decyzji o montażu rolet i chcę się poradzić co do mostków termicznych.Przeczytałem parę stron ,ale zależy mi na czasie dlatego proszę o pomoc.
    Okna będą wstawiane w ściany solbet 600 24cm o przenikalności 0.8.Chcę rolety podtynkowe i tu pojawia się problem odseparowania skrzynek od muru. Ocieplenie ścian będzie docelowe 20cm skrzynki w zależności od okna mają 15-18cm szerokości.Wykonawca proponuje wysunąc okna z licu o 1cm i pod skrzynkę dać 1cm ocieplenia ,żeby nie było mostka.Dla mnie to trochę lipa..skucie nadproża betonowego też nie wchodzi w grę.Można coś tu zardzić? czy te straty na 8 oknach będą jakieś zauważalne czy to tylko moje wyobrażenie jest zbyt nadgorliwe.
    bardzo proszę o rady i pomoc.

  15. #1995

    Domyślnie

    Hmm 1 cm ocieplenia? to po co robić 20 cm? Wg mnie będzie ewidentny mostek, dodatkowo może się grzyb pojawiać nad nadprożami w środku.

  16. #1996
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    bo puszka największa ma 18cm i fajnie by było ją schować,wsumie policzyłem i można dać 2cm styroduru co myślicie??lepiej wysunąc okno o te 2cm czy dać dystanse pod rolete 2cm?

  17. #1997
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85PL Zobacz post
    bo puszka największa ma 18cm i fajnie by było ją schować,wsumie policzyłem i można dać 2cm styroduru co myślicie??lepiej wysunąc okno o te 2cm czy dać dystanse pod rolete 2cm?
    Moim zdaniem tem 1 lub 2 cm niewiele da i czy jest sens dawać ten materiał izolacyjny.
    Możesz dać płyty PIR mają lepsze właściwości, zmienić grubość izolacji w okolicach nadproży aby schować skrzynki ( zamiast 20 cm dasz 25 styropianu ).

    Ja mam teraz 20 cm XPS na boku płyty fundamentowej i zastanawiam się czy przycinać XPS czy też izolację ścian zwiększyć do np. 25 cm.

  18. #1998
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    no widzisz tylko ja planowałem 15cm i te 20 to już dla mnie raczej na pewno max jaki mogę zorbić,najbardziej zależy mi na odizolowaniu skrzynki-rolety od ściany iż nadproże jest betonowe zlicowane z ścianą i różne kombinacje typu cofnięcie nadproża nie wchodzi w grę ;/

  19. #1999

    Domyślnie

    By zapobiec przemarzanu min 2cm styropianu

  20. #2000
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    dzięki,a powiedz mi panie kolego czy lepiej dystanse czy wysunąć okno?rama okna 82mm

Strona 100 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony