dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 115 z 125
Pokaż wyniki od 2.281 do 2.300 z 2492
  1. #2281
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Uogólnienie
    Wszystko zależy od szerokości i powierzchni pancerza i nie zawsze związane jest ze zmianą podstawowej wysokości na większą

  2. #2282

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Uogólnienie
    Wszystko zależy od szerokości i powierzchni pancerza i nie zawsze związane jest ze zmianą podstawowej wysokości na większą
    Nie rozumiem ale nie istotne. Wymiar byl podany (270 / 230)

  3. #2283
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    to jak podzielisz na dwa oddzielne pancerze nie ma potrzeby dawać wyższych lameli, wręcz odwrotnie, można dać niższe i tym samym skrzynka zamiast się powiększyć może się zmniejszyć.
    Sorry ale co tu rozumieć ?
    Wypowiedź była natury ogólnej nie odnoszącej się konkretnie do tego przypadku.

  4. #2284

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    to jak podzielisz na dwa oddzielne pancerze nie ma potrzeby dawać wyższych lameli, wręcz odwrotnie, można dać niższe i tym samym skrzynka zamiast się powiększyć może się zmniejszyć.
    Sorry ale co tu rozumieć ?
    Wypowiedź była natury ogólnej nie odnoszącej się konkretnie do tego przypadku.
    Hehe, długi weekend nie służy

    Piszesz: "Dlaczego podział rolety ma mieć wpływ na wielkość skrzynki ?" a teraz sobie odpowiedziałeś. Czepiasz się czegoś a potem sam piszesz, że skrzynka bez podziału będzie większa jak ta z podziałem.

  5. #2285

    Domyślnie

    Witam

    Mam problem, podczas wznoszenia ścian nie pomyślałem o cofnięciu nadproży pod rolety integro. Wszystkie nadproża są monolityczne, czy istnieje jakaś możliwość ocieplenia rolety ? Nie wchodzi w grę pomniejszenie okien i wstawienie rolety nad oknem, okna będą montowane na równo z murem. Grubość muru 24 cm + 20cm przyjdzie styropian, grubość skrzynki rolety 14 i dwie 18 (na największym oknie). Dzięki za porady.

  6. #2286
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Bercin, folia aluthermo quattro na nadproże, okna będą wtedy wysunięte poza lico ściany o 1cm. pozostałe z mniejszymi skrzynkami wysunąć można więcej (na kotwach do tego przeznaczonych) i ocieplenie dać na istniejące nadproże.

    Skrzynka 18 z z katownikem do zabudowy ma 20cm a 14cm ma 16cm z zabudowa.

  7. #2287

    Domyślnie

    dzięki za info chyba kupię to folię

  8. #2288

    Domyślnie

    Marmax orientujesz się jakiej szczerości są skrzynki integro ?

  9. #2289

    Domyślnie

    Dystans 22mm pod prowadnice (aluprof) i zyskasz choć 20mm na ocieplenie. Skrzynka 18 wejdzie wtedy "na styk" bo zazwyczaj 20 ocieplenia oznacza te 21,5cm na gotowo

  10. #2290

    Domyślnie

    Będe miał nadproża monolityczne ile je muszę cofnoąć aby zmieściły się rolety podtynkowę i chciałbym dać styrodur międzye roletą a nadprożem

  11. #2291

    Domyślnie

    Stoję przed dylematem dotyczącym wyboru rolet, dom już wybudowany, ocieplony i mówią że najłatwiej będzie dać rolety elewacyjne. Ale czy elewacyjne zapewniają taką ochronę przed zimnem a w lecie przed gorącem jak te które sa umieszczone nad oknem we wnęce?
    Pomiędzy górą wnęki a początkiem szyby mam 12 cm, najmniejsze skrzynki jakie widziałem to 13,4 cm a więc jeśli dałbym rolety nad okno do wnęki to nachodziłyby 1,4 cm na szybe + około 3,5 cm (nigdy nie wsuwają się do końca). To daje 5 cm światła i z mieszkania moze wyglądać zle.
    Które rolety radzicie? Czy elewacyjne spełnią swoją rolę? trochę mnie martwi kwestia wyglądu, że prowadnice zamiast we wnęce będą na elewacji..

  12. #2292

    Domyślnie

    Mam, podobnie jak użytkownik kilka postów wyżej, pytanie o ocieplenie nadproża przy rolecie integro. Jednak u mnie sytuacja trochę inna - cofnąłem nadproża o 10cm, Budowlańcy wstawili 2x5cm styropianu U=0,038.
    Z jednej więc strony mam cofnięte i zaizolowane nadproże, z drugiej nie jest to izolacja odpowiadająca 20cm grafitu.

    Czy ktoś może polecić co zrobić? Warto wydłubywać ten styropian i zmieniać to na jakąś płytę PIR albo styrodur? Pogodzić się z tym co mam i uznać za wystarczające?

    Instalator rolet proponuje tak jak ktoś wyżej dodatkowe 2cm aluthermo quattro, jednak po przeczytaniu wątku na tym forum (http://www.forum.muratordom.pl/showt...używał/page3 ) doszedłem do wniosku że to żaden zysk.

    Dodatkowe pytanie czy okno może być bez problemu zamocowane do wypełnionego styropianem nadproża?

  13. #2293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Przy montażu na kotwy mocowane one za do nadproża poza oknem więc powinno się udać bez stosowania kolnol do montażu w warstwie ocieplenia
    Policz sobie powierzchnię jaka zajmują skrzynki na nadprożu
    Porównaj z powierzchnią ścian i....daj sobie spokój z wydlubywaniem czegokolwiek
    Zostaw
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #2294

    Domyślnie

    Witam, Pytanie o sterowanie rolet, czy by rolety podłączyć do jakiegoś sterownika który będzie dawał sygnał zamknięcia lub otwarcia danych rolet należny wziąć jakiś konkretny model czy każda da się później tak sterować. Czy np możne to być tylko elektryczna z sterowaniem klawiszami obok okna czy powinienem wziąć ze sterowaniem radiowym. Jeśli chodzi o silnik to skłaniam się ku SOMFY - czy trzeba wziąć jakiś konkretny model, o co pytać sprzedawcę?

  15. #2295
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    @PrzyszłyBudowniczy
    Jeśli chodzi o cofnięte nadprożę pod roletę:
    -to skrzynka rolety też trochę izoluje
    -uważam że wystarczy 5cm ocieplenia i tak zrobilem (na scianie mam 20cm grafit)
    -wstawiłbym XPS żeby stanowił stabilne oparcie dla rolety, chociaż rolete i tak montuje sie do okna a nie do nadproża więc styropian chyba też może być

    Czemu wystarczy tylko 5 cm? bo 20cm betonu + 5cm ocieplenia 0,035(tyle ma XPS przynajmniej) ma U ~ 0,5 W/m2K czyli tyle ile 2 komorowy pakiet szybowy(3 szyby) czyli montaż rolety znaczy dla energetyki domu tyle co okno wyższe o wysokość skrzynki rolety. Jak dałeś więcej to masz tylko lepiej

  16. #2296
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    emilprezes

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Kod pocztowy
    46-220
    Posty
    4

    Domyślnie Rolety Portos

    Witam, po 5 latach mieszkania w "Przemyślanym" chciałbym podzielić się opinią nt. rolet zewn. firmy Portos z Kalisza. W moim przypadku niestety jestem z nich mega niezadowolny!!! Przynajmniej raz w roku jestem zmuszony do wymiany plastikowego elementu rolety znajdującego się na końcach belki, na którą zawijana jest roleta( zdjęcie poniżej), które zwyczajnie pękają lub rozłamują się na dwie części. Dotyczy to rolet w oknach jak i rolety tarasowej z silnikiem. Proszę o komentarze co może być przyczyną. Jak dla mnie to po Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171212_182347.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	402926Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171212_182358.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	35,7 KB
ID:	402927 prostu dobór materiału jest tego przyczyną!
    Ostatnio edytowane przez emilprezes ; 12-12-2017 o 18:03

  17. #2297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    -to skrzynka rolety też trochę izoluje
    ciekawa teoria
    Potrafisz ja w jakiś sposób rozwinąć i wytłumaczyć?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #2298
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Witam, prześledziłem wątek i widzę, że są tu osoby ktore fachowo podchodzą do tematu.
    Po krótce: mieszkam już parę lat w wykończonym domku, elewacja 15 cm styropianu, zamontowane rolety zewnętrzne 10 sztuk z kasetą schowaną w ociepleniu, pod nią podciete nadproże i styrodur, wał rolet fi 40 mm, rolety na sznurek który planuję zamienić na napęd radiowy. Problem w tym, że nie pomyślałem o tym na etapie budowy i nie ma nawet zasilania przy oknach. w związku z tym obrałem taką drogę, ukradnę prąd z gniazdek na poddaszu (z trzech gniazdek do 10-ciu rolet) przewiercę sie przez ścianę, wyjde z kablem pod podbitką a od kasety wytnę/wywiercę dziurę w środku elewacji wzdłuż ściany pod podbitkę gdzie bedzie kabel, który wsadzę w peszla przeciagniętego przezwyciety wcześniej otwòr.(dzieki temu nie będę pruł elewacji). Aby nie ryć dziur przy oknach na włączniki zdecydowałem sie na silniki radiowe sterowanie z pilota oraz centralkę i możliwość sterowania ze smarkfona. taki zestaw planuję:
    silnik MOBILUS 10NM SENSO z Radiem detekcją i elektronicznymi krańcówkami M35 ERS 10/14 - 10 sztuk
    - pilot Mobilus COSMO HCT 24 kanałowy do Rolet - 1 sztuka
    - Centralka Sterująca MOBILUS COSMO GTW - 1 sztuka
    za całość 3500pln.(czy to dobra cena?)

    Pytanie nr 1 Czy wystarczy kabel 3 x 1,5mm2, dodam, że z pierwszego gniazdka bedzie zasilanych 5 rolet, z drugiego 3 rolety a z trzeciego 2 rolety.
    Pytanie nr 2 Czy do centralki obsługi doprowadzamy jakieś kable od rolet czy tylko podłączamy do gniazdka i podpinamy internet kablem i to wszystko?
    Pytanie nr 3 Czy do wymienionych wyżej silników potrzebuję jeszcze jakieś wieszaki, blokady czy coś w tym stylu?
    Pytanie nr 3 Co sądzice o tym zestawie Mobilus, czy warto kupować? brałem pod uwagę jeszcze SELVE ale zestaw z takimi opcjami co daje mobilus wychodzi drożej o około2tys.pln.

  19. #2299

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Potrzebuję pomocy w dobraniu rolet (firma, rodzaj). Mam 3 problemy:

    1. Niestety nie zostały przewidziane w projekcie wiec chyba będę musiał je umieścić w warstwie ocieplenia.
    2. Rozmiar okna (260 x 360)
    3. Okno na piętrze jest trójkątne - czy występują rolety do takich okien (elewacja przednia zapożyczona z projektu "w laurach")

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widok-1-projekt-dom-w-laurach__289.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	406901

  20. #2300
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Polecam firmę UNIROL, pełen profesjonalizm. Mają rolety i polskie i niemieckie (Heroala) ja je wybrałem.
    Znajdziesz ich w necie.

    pzdr

Strona 115 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony