dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 125
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 2492
  1. #2161

    Domyślnie

    No dobra. Zabiore glos.
    Czy ta firma powiedziała Ci jak bedzie.zamontowane okno ?
    Odpowiedziala jak ocieplone cofniete 5 cm wzgledem lica sciany ?
    Rozwiazanie czesto proponowane klientom na ich zgube.
    Chcesz na sile schowac skrzynke ? Pogodz sie ze zwiekszeniem grubosci ocieplenia

  2. #2162
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Wazny a moglbys jasniej?

    W nadprozu daje uskok 5cm daje styrodur na to mocuje kasete i daje na to jeszcze styropian z elewacji oczywiscie nie 18-20 tylko ile wyjdzie 2-5cm
    Jest ok???

  3. #2163
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Zwiekszeniem grubosci ocieplenia?

  4. #2164

    Domyślnie

    Na rysunku jaki zamiesciles okno jest cofniete do srodka wzgledem lica muru a jesli tak ma byc to kiepsko. Gdyz to miejsce bedzie slabo ocieplone i biorac pod uwage wszystkie okna to wartosc strat bedzie juz znaczaca.
    Kiedys mialem klienta ktory tak chcial cofnac okno wzgledem muru by skrzynki sie zmiescily w 15 cm ocieplenia. Rozwiazalem to w ten sposob ze po bokach dodalem poszerzenia
    Powiem wiecej.
    Polaczenia okna i prowadnic jest przy tradycyjnym momtazu dos kiepskie termicznie i warto z zalozenia dodawac po szerokosci okna poszerzenia. Chocby 20-30 mm. Wtedy prowadnica jest montowana na oknie a ocieplenie zakrywa polaczenie calosci z murem i poszerzenie.
    Jak zaobserwowalem w Niemczech dosc czesto stosowane rozwiązanie

  5. #2165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Podeslalbys jakis schemat takiego rozwiazania???

  6. #2166

    Domyślnie Rolety- domontowanie blokady

    Witam
    Próbowałem przejrzeć wątek, ale niestety spory się zrobił i mogłem przegapić…
    Mam rolety Krispola, większość ze zwijaczem, dwie z silnikami.
    Nie zwróciłem uwagi przy kupnie, dopiero teraz zauważyłem że nie mają żadnej blokady otwarcia- można podejść, podważyć i podnieść. Rodzice X lat temu mieli takie małe zasuwkiblokujące na końcu rolety, myślałem że to standard ;-(
    Dzwoniłem do producenta, da się to przerobić, ale poprzez wymianę elementów, pewnie dolnej listwy rolety.
    Może jest jakiś prostszy sposób, np. dokręcenie od środka małej zasuwki ?
    Miał ktoś podobny problem?
    Zdaję sobie sprawę że taka mini zasuwka nie zablokuje działań gościa z łomem i determinacją, ale mnie osobiście poprawi humor
    Pozdrawiam
    Jarek

  7. #2167
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Próbowałam przejrzeć wątek, jednak okazała się zbyt obszerny... Jeśli więc odp na moje pytanie tu już padła, to PROSZĘ o odesłanie do konkretnej strony
    A stoję przed wyborem rolet zew na okna do budynku ze ścianami 1-owarstwowymi (bez docieplenia styro, czy wełną...). W tej chwili mieszkam w domu budowanym w tej samej technologii, a rolety zew są montowane "podtynkowo", czyli skrzynka z roletą jest na zew (kosztem nadproża) PO kilku latach użytkowania nie zauważyłam problemów z ubytkami ciepła... Jedynym minusem tego typu montażu jest bardzo wąski parapet wew
    Dlatego teraz zastanawiam się nad roletami "nadstawnymi". Technicznie montaż wygląda na łatwiejszy, parapety szersze, ogólnie "no problem"... Moje wahanie wynika wyłącznie z obawy przed mostkami termicznymi. Mimo, że producent zastosował ocieplenie puszki z roletą wew, to niewiele tego styropianu tam wchodzi.
    (Przy tego typu rolecie będę mogła zastosować ok. 12cm styro, lub wełny na puszkę i nadproże - po zew str ściany)
    Pytanie: Ze względu na powstawanie mostków termicznych/ ubytków ciepła, radzicie roletę zew PODTYNKOWĄ, czy NADSTAWNĄ???
    Pozdrawiam

  8. #2168

    Domyślnie

    Ocieplenie na skrzynce jest zbedne bo jej środku panuje identyczna temperatura jak na zewnatrz zwlaszczagdy roleta jest opuszczona.
    Nie brales pod uwage rolety elewacyjnej montowanej na sciane ?
    Tak byłoby najcieplej

  9. #2169
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie


    Nie wiedziałam, że jest aż tak źle... Mówisz, że temp w puszce dorównuje temp panującej na zew... No, szkoda bardzo...
    Jak już wspomniałam, o roletach "elewacyjnych", czyli takich montowanych po str zew nadproży, już oczywiście myślałam. Właśnie takich rolet jestem obecnie użytkownikiem i pod względem ubytków ciepła nie mam na co narzekać
    Jednak pod względem estetycznym/ wizualnym wolałabym te nadstawne ("wąskie parapety wew" i skomplikowany montaż ze względu na to, że ściana jest jednowarstwowa)
    Nie wiem jedynie, (a właściwie nie wiedziałam zanim odpowiedziano, ) jak to jest właśnie z tymi ubytkami ciepła....

  10. #2170
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    ok, dzięki Znalazłam sposób Zamontuję rolety podtynkowe na poszerzonej ościeżnicy Pozdrawiam..
    http://www.tur-plast.net.pl/rolety/r...#headerredline

  11. #2171

    Domyślnie

    Bardzo dobre i bardzo cieple rozwiazanie
    Niestety sporo osobztego rezygnuje z powodu kosztu ale to najlepszy wybor.
    Pamietaj tylko by poszerzenia na gorze okna byly ze wzmocnieniem. Nie tnij bezsensownie kosztow bo bedzie problem z oknami

  12. #2172
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Jeszcze raz dzięki za radę Okazuje się, że koszt wcale nie tak wielki... Wychodzę z podobnego, co ty założenia i wciąż uważam, że się opłaca
    Nie wiem tylko o jakich wzmocnieniach dla poszerzeń na górze okien mówisz? Dochodzi tam jeszcze coś, czego nie przedstawiono na okazanym rysunku? Jeśli tak, to bardzo proszę o odpowiednią wskazówkę

  13. #2173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak, na środkowym rysunku brakuje wzmocnień w poszerzeniu (są wyraźnie zaznaczone w profilach okna). Może ta firma nie widzi takiej potrzeby, ale większość uznanych producentów wymaga, by w poszerzeniach była stal. Okno bez tego może się wypaczać.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #2174
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    ooo... Dzięki... A można prosić o jakieś namiary na firmę/stronę www/ link z odp rys, gdzie mogłabym zasięgnąć więcej info o tych wzmocnieniach? ...Tak na wszelki wypadek

  15. #2175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #2176

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaris Zobacz post
    Pewnie się powtórzę, ale wątek ma ponad 100 stron. Od zeszłego roku interesuje się ofertą Fakro (markizy). Proszę o opinię jakiegoś znawcę, a najlepiej posiadacza.
    Ja należę do tych osób. Jestem bardzo zadowolony z funkcjonowania markiz. Mam je na oknach najbardziej narażonych na działanie światła/słońca. Jeśli masz jakieś techniczne pytania, na forum jest osoba z Fakro, która odpowiada na pytania. O markizach jest osobny wątek chyba.

  17. #2177
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kajloren

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam,
    odnośnie tego montowania rolet na poszerzeniach - w takim razie koniecznym jest cofnięcie okna podczas montażu wgłąb budynku? Czy to prawidłowo?

  18. #2178

    Domyślnie

    Jeżeli masz na myśli poszerzenia tylko na górze to okna Nie możesz cofnąć Natomiast jeśli także poszerzenia z boku to możesz

  19. #2179
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Moshis

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-241
    Posty
    21

    Domyślnie

    Możesz mi ktoś napisać od czego zależy obecność tego plastikowego noska na pancerzu rolety?
    Chodzi o ten element widoczny na poniższym zdjęciu i zaznaczony w czerwonym prostokącie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rolety.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	8,2 KB
ID:	373757

  20. #2180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ogranicznik otwarcia. "Dzięki" niemu nie zwiniesz całej rolety do środka skrzynki (wtedy mogłaby się zablokować).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 109 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony