dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 125
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2492
  1. #1
    Guest

    Domyślnie ROLETY ZEWNĘTRZNE - wątek zbiorczy: firmy, opinie, jakie wybrać? co polecacie?

    WŁASNIE ZACZYNAM W PRZYSZŁYM TYGODNIU SCIANY, JAK PORADZIC SOBIE Z ROLATAMI,ZEBY POTEM NIE WYSTAWAŁY NA ZEWNATRZ SKRZYNKI?
    DOSTAŁAM OD ZNAJOMYCH JAKIES SKRZYNKI W KTÓRE WKŁADA SIĘ ROLETY BO POSZERZYLI SOBIE OKNA, A CZY JA MOGE JE PRZYCIĄĆ??
    POMÓŻCIE
    KASIA(COŚ NIE TAK Z HASŁEM??)

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomek__

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Znane mi są 2 rozwiązania. Jedno to kasety, które są wstawiane nad otworami okiennymi w trakcie murowania ściany i pełnią jednocześnie funkcję nadproża. Drugie możliwe rozwiązanie to wymurowanie otworów z "normalnym" nadprożem, a następnie montaż okien ze skrzynką roletową umieszczoną nad górną ramą okna. Taka skrzynka jest później maskowana styropianem i niewidoczna w elewacji. Trzeba tylko pamiętać, żeby otwór okienny był odpowiednio powiększony o wysokość skrzynki.
    Ja wybrałem to pierwsze rozwiązanie - kasety RKS firmy Mirola z Mikołowa i na razie jestem zadowolony.
    Nie wiem jakie dostałaś skrzynki i czy można je skrócić, ale sądzę że tak.

  3. #3

    Domyślnie

    CZY SĄ TU JAKIEŚ STANDARTY,ŻE KAŻDA FIRMA RZEPKE SOBIE SKROBIE?
    JESLI CHODZI O WIELKOŚCI SKRZYNEK OCZYWIŚCIE,
    JAKIE SA PRZYBLIZONE KOSZTY KUPNA I ZAINSTALOWANIA ??TAK Z CIEKAWOŚCI

  4. #4

    Domyślnie

    CZY SĄ TU JAKIEŚ STANDARTY,ŻE KAŻDA FIRMA RZEPKE SOBIE SKROBIE?
    JESLI CHODZI O WIELKOŚCI SKRZYNEK OCZYWIŚCIE,
    JAKIE SA PRZYBLIZONE KOSZTY KUPNA I ZAINSTALOWANIA ??TAK Z CIEKAWOŚCI

  5. #5

    Domyślnie

    Wielkość skrzynki zależy od szerokości otworu okiennego, jego wysokości i szerokości muru. Zwinięta roleta musi w całości schować się do kasety, zatem przy większych otworach np. drzwi tarasowe, roleta musi być większa.

  6. #6

    Domyślnie Rolety zewnętrzne

    Jestem na etapie uzgodnień detali domu z architektem. Doszliśmy do tematu rolet zewnętrznych w oknach.
    No i arch proponuje jakieś kasety w murze na rolety - dużo lepiej to wygląda.
    Ale jak jest ze stroną cieplną takiego rozwiązania? Planuję ścianę 3 warstwową i nie wiem gdzie i jak taka kaseta miała by być schowana żeby to nie przemarzało.

    Pomocy!!

    Wojtek

  7. #7

    Domyślnie

    Kaseta taka jest wykonana ze styropianu i osadzona jest przeważnie na całej grubości muru. System nazywa się RKS -szerokości kaset to 20 . 24 , 36 cm.Na zewnątrz i wewnątrz pokryta jest supremą żeby łatwiej otynkować.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    tak w przypadku RKS-u i SKS-i jak i kaset zewnętrznych należy liczyć się z mostkiem cieplnym, przy czym w przypadku RKS i SKS utrata ciepła będzie większa ze względu na przelot linki lub taśmy do podciągania/opuszczania rolet. Chyba że zastosujesz wszędzie silniki.
    Lepsze są linki, gdyz otwór może być mniejszy.
    Najlepiej jeśli masz dosyć grubą ściane np. 24+15, możesz wówczas zastosować kasety i ukryć je pod tynkiem, jeśli ściany są węższe to będą wystawać np. 3-6 cm, lub zrezygnujesz z szerokich parapetów wewmnątrz.

    U mnie będą kasety zewnętrzne, które zlicują się ze ścianą zewnętrzną
    ale będą widoczne. Nie wygląda to źle a przy dobranym odpowiednio kolorze, nawet ładnie - kwestia gustu.
    Zależało mi na jak najmniejszej stracie ciepła.

    CZ.

  9. #9

    Domyślnie

    Mostek termiczny na powierzchni 2cm2. ??!!

  10. #10

    Domyślnie

    A jeśli ja mam tak :
    porotherm 30 cm, nadproża lite z betonu ok. 19,5 cm do tego cegła osłonowa porotherm 11,5 i do tego planuję ocieplenie 12 cm styropian ?
    Gdzie tu zamontować to ustrojstwo ?

  11. #11

    Domyślnie

    Skrzynki na rolety w systemie RKS montujemy na etapie wznoszenia ścian przed wykonaniem nadproża lub wieńca.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Magdalenka - proponuję tak jak u mnie, czyli w ścianie osłonowej. Ponieważ skrzynka ma 15cm, więc wejdzie 3.5cm w ocieplnie, co nie jest tragedią. Dla poprawy izolacji za skrzynką możesz dać polistyren, a nie styropian. Tak czy owak i tak będzie znacznie lepiej ocieplone niż RKS. Za 2 tygodnie będzie u mnie po wszystkim - właśnie dogrywam ostatnie szczegóły zamówienie, to będę mógł napisać więcej.

  13. #13

    Domyślnie

    Frankai, a jak masz zamocowane prowadnice rolet? Po wewnętrznej stronie ścianki osłonowej?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Będą na ościeżnicy okna.

  15. #15

    Domyślnie

    A jak duży masz odstęp (w sumie, tzn ocipelenie + ew. szczelina wentylacyjna) między ścianą nośną i osłonową? I jak daleko masz wysunięte okna. Masz może jakieś zdjęcia?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Szaruś - okna będą tam, gdzie im wypadnie z uwagi na rolety. Spodziewam się, że będzie to ok. 2-3 cm w głąb ocieplenia (skoro skrzynka ma 15 cm i będzie zaraz pod tynkiem), co zresztą przy ociepleniu 13cm będzie w okolicach środka.

  17. #17

    Domyślnie

    A nie obawiasz się, że prowadnice i skrzynka będą się trochę przesuwały w stosunku do siebie (np. pod wpływem zmian temperatury), co może utrudnić prowadzenie płaszcza w prowadnicach?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    A nie obawiasz się, że Twoje obawy są przesadzone? Przecież logiczne jest, że skrzynka będzie z nimi - i oczywiście oknem - skręcona. Skrzynkę po prostu mocuje się do okna nad nim. Choć wystaje ona generalnie z przodu okna, to jednak jest z nim skręcona.

  19. #19

    Domyślnie

    Ja tylko tak piszę, bo mi "okniarze" mówili, że okien nie powinno się łączyć na sztywno ze ścianą osłonową, bo okna i ta ściana to inaczej "pracują". I właśnie nie wiem co o tym sądzić.

    A ta skrzynka w ściane osłonowej połączona z oknem to właśnie takie sztywne połączenie. A tynk na ściane osłonowej nie popęka (jak okno taką skrzynkę trochę "pociągnie")?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Odpowiem po następnym lecie, jak zobaczę jak pracują i jak dokładnie toto jest skręcone i zamocowane. Generalnie się nie boję

Strona 1 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony