dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 125
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 2492
  1. #2001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tu masz różne materiały izolacyjne :

    http://www.izomat.net/

    Jeśli już masz dać 2 cm to niech to będzie coś lepszego niż standardowy styropian.

  2. #2002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    dzięki,myślałem o styrodu 0,031 albo ten aerożel tylko to drogie bardzo,

    a jak myślicie z tym wysuwaniem okien??w sumie na różnych stronach producentów piszą o tym ,ze tak się robi nawet nie zależny człowiek z firmy moich okien z centrali potwierdził ,że bez problemu można wystawiać okna o te 2 cm dać tylko jakieś kotwy klasy A 2mm. Chociaż kilku doradców na forum mówi ,że to złe rozwiązanie ,ale nie wiem czy wogule jest sens słuchać ludzi którzy może w ogóle nie wiedzą o czym piszą?

  3. #2003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W ogóle to nie ma sensu słuchać ludzi, którzy nie wiedzą o czym mówią. Tylko jak ich odróżnić od tych, którzy jednak się znają? Twój dom - Twój wybór.
    Na wspomnianej wyżej stronie są różne materiały - także PUR (o ile dobrze pamiętam nazwę) - cenowo pośrednio.
    Musisz wiedzieć, że wysunięcie okna o 2cm na dole (bo tak się je na ogół mierzy) nie zawsze jest równe dwóm cm na górze (ściany często nie mają pionu). Wtedy ten zakładany dwu-centymetrowy styrodur nie musi się zmieścić.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #2004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    No właśnie dlatego analizuję wszystkie rozwiązania i wiadomo decyzję podejmę sam.
    A Twoim zdaniem ,albo jak byś był w mojej sytuacji co byś zrobił?

  5. #2005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Godząc zdanie mojego dostawcy okien i kwestie montażowe - wysunąłbym okno ile się da bez zagrożenia niestabilnego podparcia + zastosował dystanse.
    Ale ja się na roletach nie znam, także więcej nie mam co powiedzieć.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #2006
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    tzn zagłębiłem się w temacie dystansów i chyba lepiej było by wysunąc okno.Okna to produkt oknoplastu winergetic premium jak można ocenić ile to jest ten max wysunięcia dla tych okien?

  7. #2007
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    a może system jb/dl coś by mi pomógł czy nie ma sensu kasy tracić? szczerze to mi się odechciewa tych rolet przez te kombinacje

  8. #2008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Właśnie jestem "na zakupach" i wpadł mi taki przykład maty pod skrzynkę:
    http://mongutage.pl/Matatermoizolacy...x10mm-240.html
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #2009
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Witam,może ktoś mi tutaj doradzi co wybrać do odizolowania puszki rolety od ściany budynku tak ,żeby maksymalnie zmniejszyć mostek termiczny a zarazem nie narazić okna na uszkodzenia w wieloletnim użytkowaniu.
    Okna ciepłe u=0,8 trzyszybowe standardowe oprócz tarasowego 2.3x3.0m i w wykuszu 1,7x2,4m.
    Szerokość ramy 82 mm.
    Opcja:

    5mm. aerogelu
    10mm aergoelu

    Wiadomo im cieplej tym lepiej ,ale wtedy rama okna musi wyjść więcej po za lico ściany.Wiem ,że mogę zrobić jak mi się podoba ,ale chce poznać opinie osób które może miały podobny problem.

    Z góry dziękuje za pomoc.

  10. #2010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Ja daję u klientów 10mm aerożelu.

  11. #2011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    też wysuwając okno po za lic ściany? dodam ,że firma montuje okna na dyble.Myślisz ,że te 10mm wysunięcia nie zaszkodzi?

  12. #2012
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85PL Zobacz post
    też wysuwając okno po za lic ściany? dodam ,że firma montuje okna na dyble.Myślisz ,że te 10mm wysunięcia nie zaszkodzi?
    Dyble? To niezbyt dobry pomysł w tej sytuacji. Chyba, że dyblami nazywasz wkręty ościeżnicowe.
    Przy dużych oknach można dać dodatkowo kotwy.

  13. #2013
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    tak mi powiedział monter ,że dyble ,ze takie duże i ciężkie okna się tak montuje..rozumiem ,że chodzi o krawędź okna i ryzyko skruszenia się ??przecież to 10mm bliżej krawędzi a jak któs ma okno 65 mm to już bez wysuwania ma ta odległość od krawędzi...

    nie wiem ja już po woli mam dość tego forum co osoba to inna opinia a tak naprawdę konkretów brak

  14. #2014

    Domyślnie

    Albo wierzysz nam albo sprzedawcy
    Zastanów się przez chwilę jaki my mamy interes w tym żeby posadzić Cie na mine
    Wielu z nas ma ogromne doświadczenie w montażu i tylko zwracamy ci na pewne rzeczy uwage a zrobisz jak uważasz
    Wez tez pod uwage fakt ze wogole nie mamy obowiązku wam doradzać
    To wasze budowy i problemy w 99% na wlasne zyczenie

  15. #2015
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Wiem doceniam to i za to każdemu z Was dziękuję,z drugiej strony co zależy montażystą którzy dają 7 lat gwarancji na spapraniu roboty ?? tym bardziej ,że szukałem w necie godzinami o montażu dybli ile od krawędzi ścian i nic nie znalałem

  16. #2016
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85PL Zobacz post
    Wiem doceniam to i za to każdemu z Was dziękuję,z drugiej strony co zależy montażystą którzy dają 7 lat gwarancji na spapraniu roboty ?? tym bardziej ,że szukałem w necie godzinami o montażu dybli ile od krawędzi ścian i nic nie znalałem
    No to kiepsko szukałeś Zobacz np. katalog Wkręt-Metu strona 56.

    Poza tym na pewno dostajesz 7 lat gwarancji na montaż? Czy też na okna?

  17. #2017

    Domyślnie

    Kiepsko szukales. Sa pewne minalne odleglosci w zależności od użytego materiału do mocowania jak i materiału z ktorego wykonano ścianę .
    W wiekszosci wypadkow podaje sie minimum 30 mm od krawedzi otworu. Czyli przy dyblu 35 mm od krawedzi sciany do osi otworu
    Co przy przy szerokosciach oscieznic realnie wyklucza jakiekolwiek wysuniecie poza lico przy montazu na dyble i to każdy montażysta powiniem wiedziec to niejako abecadlo prawidłowego montażu

  18. #2018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    A to muszę sprawdzić z tą gwarancją czyli u mnie wysunę okno 10mm więc jak przebiją ramę idealnie w środku to będzie po 41 mm od środka w obie strony więc do krawędzi będę miał 31mm to źle?do tego te piankowanie też okno usztywni (kiedyś widziałem nie jedną budowę gdzie na samą piankę dali i do tej pory nic się nie dzieje,to może faktycznie nie będzie tak źle?

  19. #2019
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85PL Zobacz post
    Wiem doceniam to i za to każdemu z Was dziękuję,z drugiej strony co zależy montażystą którzy dają 7 lat gwarancji na spapraniu roboty ?? tym bardziej ,że szukałem w necie godzinami o montażu dybli ile od krawędzi ścian i nic nie znalałem
    7 lat gwarancji jest na okna, pakiety szybowe, na montaż jest rok gwarancji.
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  20. #2020

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85PL Zobacz post
    A to muszę sprawdzić z tą gwarancją czyli u mnie wysunę okno 10mm więc jak przebiją ramę idealnie w środku to będzie po 41 mm od środka w obie strony więc do krawędzi będę miał 31mm to źle?do tego te piankowanie też okno usztywni (kiedyś widziałem nie jedną budowę gdzie na samą piankę dali i do tej pory nic się nie dzieje,to może faktycznie nie będzie tak źle?
    Napisaliśmy Ci że robisz źle ale eksperymentuj, w końcu robisz to na swoim
    jasne, piana jest elementom mocującym wszak nie na darmo napisali na niej piana montażowa
    Raaaaaany załamać się idzie
    To że dybel ci przy montażu nie rozwali ściany jeszcze nie znaczy że pod silnym parciem wiatru to nie nastąpi....ach zapominałem, piana dodatkowo zamontuje

Strona 101 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony