dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 125
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2492
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    - ochrona przed wiatrem - polemizowałbym zwłaszcza przy dużych powierzchniach rolety, jakże często hałasują pod podmuchem silnego wiatru
    - ochrona przed utrata ciepła - tez bym po polemizował zwłaszcza w świetle dostępnych szyb o k=0,7 czy mniejszym jak i nagminnym jeszcze stosowaniem wentylacji grawitacyjnej
    Do wielkiego balkonu mamy taśmę - tylko mąż to obsługuje.
    Oczywiście, że rolety hałasują przy wietrze ale lepiej one niż okno. Przy ostatnich tajfunach, szkwałach itp. naprawdę się przydały.
    Co do ciepła to oczywiście bez przesady - ale przy mroźnym wietrze - od otworu okiennego "nie ciągnie" i podkreślam, że roleta zasłania cały otwór okienny a nie tylko szyby.
    No i oczywiście przy zakupie bez elektrycznego silnika to nie bajer tego rozmiaru co klimatyzator.
    Ale każdemu wg potrzeb. U nas w tym domu w którym teraz mieszkamy - naprawdę się przydają.

  2. #202

    Domyślnie

    My za roletę nadstawną w brązie na duże drzwi tarasowe o powierzchni ponad 6m2(bez dzielenia) + silnik+ włącznik z pamięcią zapłaciliśmy 2000zł. Żadne rolety nie są antywłamaniowe, no chyba że kraty roletowe W naszej klapka rewizyjna jest od środka od dołu, więc tynk normalnie przykrywa skrzynkę od środka salonu.
    My zdecydowaliśmy się na roletę aby pełniła funkcję ochronną przed Słońcem oraz mroźnym wiatrem zimą.

  3. #203

    Domyślnie Jakie rolety???

    Witam!

    jestem na etapie budowy domu narazie mam strop.
    Pytanie moje, jaki rodzaj rolet zastosować lepiej zewnetrzne czy może chowane pod tynkiem??
    Jaka jest różnica w cenie? Czy otwory okienne powinny być większe jeśli są chowane ???
    Pozdrawiam

  4. #204

    Domyślnie Rolety zewnętrzne

    Witam
    Buduję wkrótce dom, zastanawiam się jakie zamontowac rolety zewnętrzne (informacja istotna przy stawianiu ścian) Czy zespolone, czy integro czy RKSy? Wiem, że rolety nie chronią przed włamaniem. Wazny dla mnie jest jednak komfort użytkowania, bezawaryjność oraz wygląd zewnętrzny (tzn aby nie było widocznych skrzynek itp). Żona zdecydowała, ze chce miec rolety to je będzie mieć
    Jakich producentów polecacie?
    Prosze o opinie i ewentualnie linki do producentów (ceny równiez mile widziane)

    za info z góry dziekuję

  5. #205

    Domyślnie

    Polecam nadproża roletowe typu ,,ZFE'' które produkowane są z cegly ceramicznej i przenoszą obciążenia stropu wieńca oraz muru kondygnacji powyżej nadproża. Wszystko ukryte w obrębie muru ( nie burzą koncepcji architektonicznej elewacji )
    Strona producenta - www.zfe-ziegel.com

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławas7
    Polecam nadproża roletowe typu ,,ZFE'' które produkowane są z cegly ceramicznej i przenoszą obciążenia stropu wieńca oraz muru kondygnacji powyżej nadproża. Wszystko ukryte w obrębie muru ( nie burzą koncepcji architektonicznej elewacji )
    Strona producenta - www.zfe-ziegel.com
    jednym słowem RKS - powiedz mi slawas7 dlaczego nie podajesz od razu tej nazwy?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #207

    Domyślnie

    jednym słowem RKS - powiedz mi slawas7 dlaczego nie podajesz od razu tej nazwy?[/quote]
    nie od dzisiaj wiadomo Jareko że jesteś zwolennikiem ,, integro'' a słowa RKS -nie używam dlatego że najczęściej kojarzone jest ono ze styropianową skrzynką na rolety która z nadprożem roletowym z cegły ceramicznej nie ma wiele wspólnego

  8. #208
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie Re: Rolety zewnętrzne

    Cytat Napisał Hugo26
    Witam
    Wiem, że rolety nie chronią przed włamaniem.
    Nie ma na rynku rolet z "wystarczającą" ochroną antywłamaniową (jakkolwiekby nie budować definicji "wystarczającej" ochrony antywłamaniowej), ale jedne można uznać za mniej, a inne za bardziej chroniące przed włamaniem. Są przecież normy i klasy ochrony, np. PN-ENV 161627:2006(U). I okazuje się, że owszem są rolety spełniające np. klasę 1 (najniższą) albo klasę 2 (wyższą) tej normy (klas jest aż 6). Jeśli aspekt ochronny jest istotny, warto poszukać na stronach instytucji atestujących. Zakup rolet nazwanych przez producenta antywłamaniowymi acz bez atestu może być zasadny z każdego innego dowolnego powodu - poza powodem ochrony antywłamaniowej.

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławas7
    j...nie od dzisiaj wiadomo Jareko że jesteś zwolennikiem ,, integro'' a słowa RKS -nie używam dlatego że najczęściej kojarzone jest ono ze styropianową skrzynką na rolety która z nadprożem roletowym z cegły ceramicznej nie ma wiele wspólnego
    chłop swoje baba swoje
    czepiłeś się skrzynek styropianowych jak rzep psiego ogona
    RKS bez względu na materiał w którego jest wykonane nadproże to dalej RKS ze swojej zasady działania
    Handlujesz tymi nadprożami - super - ale nie wciskaj ludziom kito na sile ze jest to coś innego - zasada działania jest identyczna a TY w imię wyższej sprawy udajesz ze nie rozumiesz o czym ja mowie i po raz kolejny moj wyklad o roznicach miedzy rodzajami rolet wyśmiejesz zamiast podejść do zarzutów wobec RKS-ow merytorycznie
    Tak, jestem zwolennikiem Integro, rolet elewacyjnych także - bo ich zasada działania jest inna i gwarantuje prawidłowe zamontowanie okna gwarantujące jego trwałość bez używania rożnego rodzaju samodzielnych rozwiązań które i tak guzik dają
    W następnej kolejności jestem zwolennikiem BeClewera który jednak zawiódł - miał być połączeniem zalet RKS ( ukryta skrzynka) z zaletami Integro ( prawidłowe zamontowanie okna) i do okien o szerokości do 180 cm spełnia swoje zadanie - niestety później okno znów lata zamiast być sztywno zamontowane
    Jak ktos chce - niech montuje RKS ale niech ma świadomość ze przy oknach o szerokości przekraczającej 100-120 cm juz będzie miał kłopot - a podstawowy kłopot o którym nikt nie mówi klientom jest jeden - realnie pozbywa sie gwarancji na okna z racji złego ich montażu, wystarczy ze serwisant podejdzie do okna, otworzy a pozniej przy zamykaniu oscieznica drgnie
    Koniec w temacie bo wiedzę ze chyba jesteś niereformowalny
    Promuj swego pracodawce dalej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #210

    Domyślnie

    Jak ktos chce - niech montuje RKS ale niech ma świadomość ze przy oknach o szerokości przekraczającej 100-120 cm juz będzie miał kłopot - a podstawowy kłopot o którym nikt nie mówi klientom jest jeden - realnie pozbywa sie gwarancji na okna z racji złego ich montażu, wystarczy ze serwisant podejdzie do okna, otworzy a pozniej przy zamykaniu oscieznica drgnie
    Koniec w temacie bo wiedzę ze chyba jesteś niereformowalny

    Jeśli chodzi o mocowanie górnej części ościeżnicy to sam jesteś niereformowalny Jareko, ale nie będziemy powielać dyskusji na temat stabilizatora okiennego, miało to miejsce w innym wątku.
    Dla mnie nalepszą rekomendacją są setki zadowolonych klientów a nie opinia nawet najlepszego doradcy na forum

  11. #211

    Domyślnie

    Proszę o pisanie na temat: najlepiej jaka firma i ile kosztuje przykładowo, i czy są Państwo zadowoleni. Najlepiej ci z Państwa co już mają założone żaluzje, a nie ci co się na, czytali bo tyle to sama wiem.
    d22 zacisze

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysiaasia
    Proszę o pisanie na temat: najlepiej jaka firma i ile kosztuje przykładowo, i czy są Państwo zadowoleni. Najlepiej ci z Państwa co już mają założone żaluzje, a nie ci co się na, czytali bo tyle to sama wiem.
    popieram, przyłączam sie do prosby

    pozdrawiam

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Ja mam integro, kosztowały mnie 5000zł (bez silników). Jakie mam okna można sprawdzić w moim dzienniku.

    Generalnie nie są złe - dwie z nich jednak wymagały kilku wizyt serwisanta, bo jedna nie chciała opadać (musiała być dodatkowo dociążona), druga się blokowała w skrzynce. Nie miałem problem z obsługą posprzedażową (firma z Dąbrowy Górniczej) - dzwoniłem że nie działa i przyjeżdżali.

  14. #214

    Domyślnie Re: Rolety zewnętrzne

    Cytat Napisał Hugo26
    Witam
    Buduję wkrótce dom, zastanawiam się jakie zamontowac rolety zewnętrzne (informacja istotna przy stawianiu ścian) Czy zespolone, czy integro czy RKSy? Wiem, że rolety nie chronią przed włamaniem. Wazny dla mnie jest jednak komfort użytkowania, bezawaryjność oraz wygląd zewnętrzny (tzn aby nie było widocznych skrzynek itp).
    Mam i jestem zadowolony, ale u mnie widać skrzynki - więc się pewnie nie liczę

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławas7
    Polecam nadproża roletowe typu ,,ZFE'' które produkowane są z cegly ceramicznej i przenoszą obciążenia stropu wieńca oraz muru kondygnacji powyżej nadproża. Wszystko ukryte w obrębie muru ( nie burzą koncepcji architektonicznej elewacji )
    Strona producenta - www.zfe-ziegel.com
    Zainteresowałam się ofertą tej firmy. Oddzwonił pan i powiedział, że do moich okien (a potrzebuję ok. 35 mb nadproży) nadproża będą kosztowały 6,5 tysiąca. Więc zrezygnowałam, co z tego, że transport gratis.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  16. #216

    Domyślnie

    Witam ja mam zamontowane rolety integro z elektryka i pelnym sterowaniem z pilota i centralnie oraz kazda z osobna, sa na silnikach francuskich (nazwy nie pamietam) cala zabawa kosztowala mnie ok 11 tysi.

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał heniecki
    Witam ja mam zamontowane rolety integro z elektryka i pelnym sterowaniem z pilota i centralnie oraz kazda z osobna, sa na silnikach francuskich (nazwy nie pamietam) cala zabawa kosztowala mnie ok 11 tysi.
    jakiego producenta są rolety (mile widziana strona www) i jaka jest powierzchnia Twoich okien?

    pozdrawiam

  18. #218

    Domyślnie

    Witam rolety zamawialem razem z oknami, mam ich w sumie 11, silniki sa jakiejs francuskiej firmy ( symfoni czy jakos tak musialbym sprawdzic), pancerz jest firmy aluprof w kolorze raeal zloty dab.Okna zamawialem firmie pod opolem Vitra, tu masz adres:http://www.vitra.com.pl/pl_oknadr.htm

  19. #219

    Domyślnie

    http://www.vitra.com.pl/ powierzchnia okien to 33.40mkw.

  20. #220

    Domyślnie

    a ja mam całkiem poplątane ale działa bez zarzutu. Cen nie pamiętam lecz było w 2006 w dość atrakcyjnej cenie.

    Nie chciałem systemu integra - rewizja (klapka do ewentualnych napraw) znajduje się na zewnątrz budynku co powoduje cofnięcie okna do pokoju i tym samym parapet wewnętrzny jest mniejszy.

    Nie chciałem skrzynek RKS - naczytałem się opinii, że przez nie wieje - nie wiem czy to prawda.
    Dla wszystkich okien przyjąłem jeden wymiar skrzynek z ewentualną koniecznością dokładania styropianu do skrzynek w przypadku pozostawienia miejsca w skrzynce po zastosowaniu pancerza.
    Podniosłem wszystkie naproża okienne, ocieplenie zewnętrzne w całości przykryło skrzynki rolet. Od wewnątrz doklejono styropian aby uzyskać płaszczyznę ściany (dodatkowe ocieplenie) i położono tynk.

    Skrzynki zastosowałem firmy Beclever
    http://www.beclever.eu/

    Pancerz wybrałem w Prodmalu:
    http://www.prodmal.pl/mario/?strona=rolety
    Mają atrakcyjne ceny w stosunku do np. Anwis Włocławek

    Silniki zastosowałem Nice
    nie posiadam włączników ściennych ani central. Poszczególnymi grupami rolet steruję z a pomocą pilotów Nice obsługujących szereg okien kuchnia/wykusz, salon, poddasze, sypialnie.
    Dla pilotów przewidziane są uchwyty do przyklejenia w dowolnym miejscu w celu obsługi jakby z ściennego włącznika. Dostępne są też włączniki ścienne, które obsługują rolety bezprzewodowo - generalnie brak kabli i rozterek gdzie będzie włącznik optymalnie umiejscowiony (przy łóżku, przy drzwiach, przy oknie itd.)

    Silniki Nice są dość popularne więc nie ma problemu z ich serwisowaniem. Dodatkowo działają na zasadzie radiowej a nie podczerwieni - pilot steruje z odległości ok 20-30 metrów i nie musi "patrzeć" w okno lub ukryty włącznik połączony kablem z silnikiem w rolecie.

    A teraz, co najważniejsze w sterowaniu - łatwo zmieniam sterowanie radiowe w silniku oryginalnym Normstahla (przekaźnik w motorze bramy wjazdowej) i w roletach okien dachowych Fakro.

    Okna dachowe Fakro fabrycznie mają silniki w roletach działające na zasadzie podczerwieni - pilot (trochę gigant gabaryt) musi patrzeć w "oko" włącznika gdzieś na ścianie połączonego kablem z roletą - i jaka tu bezprzewodowość? Włącznik konieczny w miejscu widocznym aby pilot go zobaczył.
    Silniki Nice do rolet dachowych Fakro przygotował mi jeden z przedstawicieli Nice w W-wie i wysłał do Fakro. Fakro wywaliło oryginalne motory ze swych rolet i zastosowało Nice.

    Tym samym wszystko (wszystkie rolety ścienne i dachowe w jednym pomieszczeniu plus ewentualnie łazienka) działa na jednym pilocie.

    Aha - cokolwiek mam nie jest to roleta antywłamaniowa o ile takowe istnieją i są w przystępnej cenie rolet komercyjnych, nie są obrzydliwie przemysłowe.

    Pozdrawiam

Strona 11 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony