dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 125
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 2492
  1. #2201

    Domyślnie

    Dla mnie najlepsze rozwiazanie separujace calkowicie rolete od wnetrza
    I przede wszystkim nie majace wpływu na prawidlowy montaz okien

  2. #2202
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dubi1985

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    dziękuję za opinię.Niestety, nadproża są już gotowe, okna będą wypuszczone po 2 cm,i przy 20 cm styropianu - będą schowane w elewacji.Rozumiem że proponujesz opcję ich podgrzewania? montażem zajmie się firma Oknoplast Kraków, mam nadzieję że będzie dobrze

  3. #2203

    Domyślnie

    Juz sie boje efektow
    Po co wypuszczasz okna 2 cm ? By dac 2 cm ocieplenia na nadprozu?
    Lepiej dopłac za profile pod prowadnice i okna zamontuj w licu sciany lub dokladnie patrz na rece ekipie ocieplajacej

  4. #2204
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dubi1985

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    tak mi doradzono ... Twoja wątpliwość daje mi do myślenia... okna chcieli zamontować wypuszczone o 2 cm aby schować rolety w tynku - przy czym zapewniając że to bez znaczenia. Na montażu zupełnie się znam, więc ciężko byłoby ocenić ich pracę. lepsze profile pod prowadnice tzn? możesz coś zaproponować?

  5. #2205

    Domyślnie

    Dlugo by pisac. Moze cofniesz sie i przeczutasz watek ?
    To skarbnica wiedzy takze montazoqej6

  6. #2206

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Juz sie boje efektow
    Po co wypuszczasz okna 2 cm ? By dac 2 cm ocieplenia na nadprozu?
    Lepiej dopłac za profile pod prowadnice i okna zamontuj w licu sciany lub dokladnie patrz na rece ekipie ocieplajacej
    Dlaczego tak bardzo jesteś przeciwny wysuwaniu okien? Przecież jeżeli profil okna ma załóżmy 9 cm, to te 2-3 centymetry niczego nie zmienią.
    Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego, jak to wszystko zostanie wykonane.

  7. #2207

    Domyślnie

    Swego czasu byłem orędownikiem takiego montażu z wysunięciem około dwóch centymetrów ale później zgłaszono mi problemy I co zauważyłem że cały wysiłek monterów okien został popsuty przez ekipe od ocieplenia
    W praktyce wyglądało to tak że między wysuniętym oknem a ociepleniem nie było nic. żadnego uszczelnienia żadnego docieplenia tego miejsca
    Stąd moja uwaga o nadzorze ekipy wykonującej ocieplenie a tak na marginesie takie wysunięcie jeżeli nie jest konieczne nie daje jakiś radykalnych zmian strat połączenia okna z murem

  8. #2208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    W praktyce wyglądało to tak że między wysuniętym oknem a ociepleniem nie było nic. żadnego uszczelnienia żadnego docieplenia tego miejsca Stąd moja uwaga o nadzorze ekipy wykonującej ocieplenie a tak na marginesie takie wysunięcie jeżeli nie jest konieczne nie daje jakiś radykalnych zmian strat połączenia okna z murem
    A jak prawidłowo powinno zostać wykonane ocieplenie elewacji wokół wysuniętego o ok. 2 cm okna ? Styropian z elewacji zlicowany z krawędzią okna, a następnie wąski pasek styropianu (cieńszy o te 2 cm wysuniętego okna) przyklejony bezpośrednio do profilu okiennego ? Mnie więcej tak jak na załączonym zdjęciu ? Biorąc pod uwagę szerokość prowadnic od rolet to tego miejsca na przyklejenie styropianu raczej nie zostanie zbyt dużo. Czy tak ma być ?
    P.S. To nie jest moje zdjęcie, mam nadzieję, że autor nie gniewa się za umieszczenie tutaj jego fotki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wegarek.jpg
Wyświetleń:	333
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	375407

  9. #2209

    Domyślnie

    Przede wszystkim musi byc dokladnie wypelniona przestrzen miedzy wysunieta czescia okna a ociepleniem.
    Nagminnie.dosuwane sa tylko plyty ocieplenia i powstaja szpary.
    Doklejenie pozniej wegarka niewiele pomoze.
    Ja bym to zrobil tak:
    Na wystajaca czesc okna nakleilbym najpierw tasme rozprezna 20/5 i dopiero pozniej docisnal ocieplenie
    Zamiast tasmy mozna.zribic inaczej. Zostawic szczeline 10-15 mm miedzy oknem a ociepleniem a.pozniej dokladnie wypelnil to piana.
    Dopiero pozniej wkleilbym wegarek ze stryropianu na klej do ocieplenia w pianie.

  10. #2210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze dwa pytania:
    1) Jak prawidłowo powinien zostać zamontowany i ocieplony parapet zewnętrzny, żeby nie było mostków termicznych ? Wiem, trochę offtop, ale pytam o okno z roletą
    2) W którym miejscu profilu okiennego powinna kończyć się prowadnica rolety typu Integro, żeby prawidłowo wykończyć styropianem okno przy parapecie ? Czy trzeba jakoś specjalnie przypilnować producenta rolet, żeby prowadnice były krótsze ?

  11. #2211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dubi1985

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    w/w uwagi (nikt ważny) są na tyle cenne że warto sobie je zapisać na kartce papieru ja tak zrobiłem, i czekam na kolejną odpowiedz na pytanie ,Pozdrawiam

  12. #2212

    Domyślnie

    1 - prawidlowo przykleja sie go piana montazowa. Wazne by byla od całym parapetem a nietylko puktowo
    2 - zalezy jakie beda parapety. Prowadnica powinna byc na tyle dluga by dotykala parapetu

  13. #2213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    1 - prawidlowo przykleja sie go piana montazowa. Wazne by byla od całym parapetem a nietylko puktowo
    2 - zalezy jakie beda parapety. Prowadnica powinna byc na tyle dluga by dotykala parapetu
    Jak już piszemy o parapetach to pozwolę sobie pociągnąć ten temat. Załóżmy, że będą montowane parapety aluminiowe, jakie uszczelnienie zastosować pomiędzy parapetem, a listwą parapetową okna ? I czy powinno się jakoś dodatkowo wygłuszyć parapet przyklejony na całej powierzchni pianą montażową ? Jeśli tak, to czym najlepiej ?

  14. #2214

    Domyślnie

    Albo przykrecasz wydre parapetu do listwy podparapetowej
    Albo wsuwasz wydre w pierwszy rowek profulu oscieznicy i dokladnie powstala przestrzen pianujesz. Rozwiazanie lepsze prawie jak ciepły parapet
    Najmniej bedzie ci dudnic w parapet jak pod nim nie bedzie pustek powietrznych ale o tym jak to zrobic juz pisalem

  15. #2215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Albo przykrecasz wydre parapetu do listwy podparapetowej
    Albo wsuwasz wydre w pierwszy rowek profulu oscieznicy i dokladnie powstala przestrzen pianujesz. Rozwiazanie lepsze prawie jak ciepły parapet
    Najmniej bedzie ci dudnic w parapet jak pod nim nie bedzie pustek powietrznych ale o tym jak to zrobic juz pisalem
    Jeszcze raz dzięki za rzeczową i błyskawiczną odpowiedź. Ostatnie dwa pytania, dotyczące parapetów...obiecuję Jak powinna zostać dobrana szerokość parapetów zewnętrznych, czy powinny być szersze niż szerokość ocieplonej wnęki okiennej (tzn. czy parapet ma wchodzić bo bokach w styropian elewacji) ? Jak poradzić sobie z rozszerzalnością termiczną parapetów aluminiowych/stalowych i jak zapobiec ewentualnemu pękaniu tynku na elewacji spowodowanym pracą parapetu podczas intensywnego nasłonecznienia ?

  16. #2216

    Domyślnie

    Parapet ma dodatkowe koncowki z tworzywa lub aluminium (drozsze ale o wiele wiele lepsze)
    Musi byc luz miedzy parapetem a murem. Przewaznie parapety sa szerokosci okna by pozniej wegarek ocieplenia naszedl na koncowki czyli ok 2 cm
    Przestrzeń miedzy koncowkami a ociepleniem powinna byc wypelniona materialem trwale plastycznym (uszczelniacz budowlany badz tasma rozprezna)

  17. #2217

    Domyślnie

    Jestem na etapie wyboru rolet zewnetrznych i mam 2 opcje:

    1- rolety do zabudowy- Byłoby to chyba najlepsze rozwiązanie tylko nie mam w nadproży styropianu (nadproże kształtka U solbet 24) i zastanawiam czy jak odsunę 2 cm od nadproża i włożę tam styropian to czy nie będzie to na tyle zimne miejsce że w tym miejscu będzie mi w domu pojawiała się pleśń

    2- rolety elewacyjne- myślałem aby przykręcić je u góry do ramy okiennej - minusem jest wygląd oraz to iż zasłoni mi kawałek okna/ szyby.

    Proszę o opinie który wariant będzie lepszy
    Ostatnio edytowane przez szlapt ; 07-01-2017 o 16:43

  18. #2218

    Domyślnie

    Czy ktoś miał do czynienia z roletami firmy Drutex?

  19. #2219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    woj33tek

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-311
    Posty
    17

    Domyślnie

    DAKO ogranicza się tylko do jednego rodzaju profilu więc nie robią szerszych ale inni producenci już produkują

  20. #2220
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    woj33tek

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-311
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Architekt zaproponował RKS-y do okien łączonych systemowym łącznikiem 90 stopni? Gratuluję (braku) wyobraźni przestrzennej...
    Poza tym RKS to przestarzały system z przewagą wad na zaletami.
    polemizowałbym co do opinii nt. RKS-ów poza tym gdzie tam widzisz rolety do okien łączonych 90*??

Strona 111 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony