dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 112 z 125
Pokaż wyniki od 2.221 do 2.240 z 2492
  1. #2221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Wojtku33
    Wykaż zalety RKS bo ja w dalszym ciągu widzę same wady
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #2222
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    woj33tek

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-311
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Wojtku33
    Wykaż zalety RKS bo ja w dalszym ciągu widzę same wady
    Opiniując dany rodzaj rolet nie można patrzeć przez pryzmat jednego rozwiązania
    Gdyż RKSy występują nie tylko styropianowe, ale również z płyt pilśniowych, pianki poliuretanowej oraz ceglane czy z ytongu
    Jest to najstarszy typ rolet a wszystkie pozostałe powstały później jako tańsza uboższa wersja dla bardziej masowego klienta.
    Stosuje się solidniejsze komponenty jak: wałki 60 zamiast 40, łożyska 40 zamiast 28, taśmy 22 zamiast 14, uchwyty łożysk stalowe.

  3. #2223
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    woj33tek

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-311
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Wojtku33
    Wykaż zalety RKS bo ja w dalszym ciągu widzę same wady
    Największą zaletą jest możliwość wykonania nadproży do okien okrągłych, łukowych, trójkątnych, trapezowych i w zasadzie każdych innych
    Możliwość skrzynki roletowej o długości większej niż 6 mb
    Dostęp do rolety zazwyczaj od środka od dołu ale również od czoła "na ścianie" oraz od zewnątrz

  4. #2224
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    woj33tek

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-311
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Wojtku33
    Wykaż zalety RKS bo ja w dalszym ciągu widzę same wady
    Drugą największą zaletą
    jest możliwość demontażu okna bez większej dewastacji elewacji i tynków wewnątrz
    Demontaż okna z roletą nadstawną lub podtynkową wiąże się z kosztami olbrzymimi:
    nowe okno + przynajmniej nowa skrzynka i prowadnice rolety + naprawa elewacji z zewnątrz + malowanie elewacji z zewnątrz + naprawa tynków wewnątrz + malowanie wewnątrz. Przy RKSie wymieniamy okno robimy drobne wyprawki i po sprawie
    Aby się przekonać, że tak jest wystarczy zadzwonić do dowolnego sprzedawcy okien i zapytać o wymianę okna np pęknięta rama po włamaniu a na nim zabudowana roleta nadstawna lub podtynkowa zakotwiona kotwami do nadproża tak jak producent zaleca i prowadnice do połowy zakryte.

  5. #2225
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    woj33tek

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-311
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Wojtku33
    Wykaż zalety RKS bo ja w dalszym ciągu widzę same wady
    Kolejna zaleta
    Głównie dostęp od wewnątrz i duża przestrzeń rewizyjna
    Proszę naprawić roletę podtynkową na np 2 piętrze gdy pancerz opadł, bez dźwigu się nie obędzie

  6. #2226
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    woj33tek

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-311
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Wojtku33
    Wykaż zalety RKS bo ja w dalszym ciągu widzę same wady
    Wada
    Owszem jest - cena są droższe i wymagają dużej wiedzy od montującego
    bardziej czasochłonny montaż stąd ta cena
    ale jak dobrze zamontowane to najbardziej niezawodne i długotrwałe.
    Spotkałem RKSy z drewnianymi pancerzami w kamienicy z 1890 roku i nadal były sprawne.

  7. #2227
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    woj33tek

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-311
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Wojtku33
    Wykaż zalety RKS bo ja w dalszym ciągu widzę same wady
    W Niemczech żaden bardziej liczący się klient nie zamontuje u siebie badziewia nadstawnego czy podtynkowego
    Poza tym nie spełniają aktualnych niemieckich norm Enev i nie wolno ich wstawiać w nowowznoszonych budynkach
    Aluprofa podtynkowa spełnia ale:
    wymagana specjalna zabudowa
    dodatkowe docieplenia prowadnic i skrzynki - a gdy to dołożymy tak jak powinno być to już nie jest ani taka tania ani prosta w montażu
    tylko w rozmiarze 165 i żadnym innym więc gdy mamy wysoką roletę to już "dupa"

  8. #2228

    Domyślnie

    WItam, chciałbym zamontować rolety zewnętrzne. Schować je w ocieplenie 15 cm . Tylko, że skrzynki mają więcej 18cm. Czy można cofnąć nadproże o (3 cm rożnicy pomiędzy grubością skrzynki a ociepleniem + ocieplenie pod skrzynką 3cm + 2cm styropianu na skrzynce = 8 cm ) Tylko tak się zastanawiam jak wtedy montuje się okna? Też się je cofa, bo góry okna nie będzie do czego przykotwić. Jest jeszcze opcja ocieplenie dać 20 cm. Co polecacie ? Odrzucam wersje z poszerzeniem okien - wzgledy finansowe.

  9. #2229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Dać 20 cm ocieplenia i cofnąć nadproże by pod skrzynką było ocieplenie.
    Okno montować w licu.
    Cofnięcie okna w mur daje tylko straty chyba że zaczniesz cudaczyć z ociepleniem muru

  10. #2230
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lorak86

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Małogoszcz
    Kod pocztowy
    28-366
    Posty
    60

    Domyślnie

    Witam

    Czy może ktoś napisać jeden PROSTY poradnik jak w końcu zrobić to nadproże w roletach podtynkowych aby całość była w miarę najcieplej zamontowana?
    Przeczytałem już ponad 20 stron i nadal nic nie wiem. Same kłótnie i wymądrzanie.

    Jedyne co mi ten temat wyjaśnił to żeby robić rolety PODTYNKOWE, a nie RKS (nadokienne).

    Poradnik np:

    X cm ocieplenia (np15cm)
    Okna do 2m - nadproża w kształcie odwróconej litery L z cofnięciem o Y cm.
    Drzwi tarasowe 2,3m - nadproża kształcie odwróconej litery L z cofnięciem o Z cm.

    PS. Oczywiście chodzi o etap "w trakcie budowy". A oddzielny poradnik dla etapów "nadproża zrobione standardowo"

  11. #2231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Kolego każde zwężenie nadproża powinno być skonsultowane z projektantem Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z jakimiś niestandardowymi rozwiązaniami na przykład okna narożne bez filary podpierającego nadproże.
    Nikt nie poda ci takich wytycznych ale można spokojnie przyjąć że 2 czy nawet 4 cm nie powinny mieć znaczenia dla nośności nadproża zwłaszcza że zaraz nad nim znajduje się wieniec stropu lub wręcz nadproże jest elementem wieńca wtedy można je zwęzić najbardziej.
    W rolecie zewnętrznej pod skrzynką musisz mieć co najmniej 2 cm styropianu lub zastosować aerożel
    Swoją drogą kiepsko szukałeś bo temat cofnięcie nadproża był wałkowany to już wielokrotnie na wiele wiele stron

  12. #2232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Aluprof ma już swoje dystanse systemowe z tego co się orientuję, także nie trzeba już kombinować ze styropianem.

  13. #2233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Są od dawna Tylko widzisz trochę kosztują nie każdy chce jak kupować

  14. #2234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Poza tym powodują odsunięcie skrzynki od nadproża o 2 lub 4 cm i to jest problem bo Większość domów w dalszym ciągu ocieplenie w granicach 15 do 20 cm a do balkonów skrzynki mają 20,5 cm i jak to ukryć w ociepleniu dając się jeszcze dystans pod prowadnice

  15. #2235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    No Panie Jarku, ale to już nie nasz problem. Niektórych rzeczy się nie przeskoczy. Ja znowu mam tę zabudowę kątową w której architekt zaprojektował rolety nadstawne. Dodatkowo część otworów (parter) mam przygotowany pod skrzynki nadstawne, a na piętrze już musimy dawać Integro. To akurat też zasługa inwestora, który pozmieniał rzeczy na budowie w trakcie prowadzenia robót i nie do końca z kimkolwiek skonsultował, oraz faktu, że zatrudnił kier buda tylko na papierze. Oczywiście poinformowałem, że pod skrzynki 18-ki będzie trzeba wykonać dodatkową opaskę ze styropianu, albo dać więcej ocieplenia - teraz to jego brocha.

  16. #2236

    Domyślnie

    Można rolety zamontować tak http://forum.muratordom.pl/attachmen...3&d=1469280923.
    Chociaż jest to ściana 3W a nie 2W.

  17. #2237

    Domyślnie

    Witam.
    Mam dwie oferty zakupu rolet zewnętrznych montowanych w systemie intergo/intermo (przy nadprożu, pod elewacją). Pierwsza to rolety Aluprof z silnikami YOODA a druga opcja to Krispol z silnikami Mobilus. Którą wersja będzie lepsza? Bardzo proszę o pomoc

  18. #2238
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Ja mam Yoda i powiem szczerze fajnie i cicho to pracuje

  19. #2239

    Domyślnie

    Miałem zamontowć rolety nadstawne, ale po przeczytaniu całego wątku stwierdziłęm że to zły pomysł. Zastanawiem się w jaki sposób teraz zamontować okna z roletami, bo został powiększony otwór okienny o wysokość rolety. Poszukuje w miare dobrego i taniego rozwiązania. Okna chciałbym zamontować w warstwie ocieplenia.
    Ostatnio edytowane przez bezimienny ; 12-03-2017 o 13:51

  20. #2240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Jak już były otwory przygotowane to już po ptakach trochę. Teraz to już zamontowałbym nadstawne. Można zastosować do góry poszerzenia, ale nie jest to rozwiązanie stabilne, szczególnie przy montażu w warstwie ocieplenia.
    Ewentualnie można wykonać nowe nadproża, ale koszta będą ogromne żeby zrobić to dobrze.

    Można też spróbować zrobić wyższe okna, ale wiem z doświadczenia, że to nie zawsze wychodzi, bo:
    - zmienia się linia elewacji i może to ostatecznie źle wyglądać,
    - zwiększają się gabaryty okien i ze względów technologicznych niektórych nie da się wykonać,
    - w szczególności może być problem z balkonami, bo przeskok np. z 2300 na 2500 uniemożliwi wykonanie np w PCV lub drewnie. Ewentualnie można się pokusić na ocieplane aluminium, ale koszt okien wtedy będzie bez mała 1,5 - 2 x
    Ostatnio edytowane przez Jan Kalita ; 13-03-2017 o 09:26

Strona 112 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony