dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 114 z 125
Pokaż wyniki od 2.261 do 2.280 z 2492
  1. #2261

    Domyślnie

    Cześć.
    Potrzebuję pilne porady odnośnie markizy na okno dachowe (zewnętrznej) oraz żaluzji w środku.
    Pytanie ogólne - markizy maja chyba tylko dwie firmy na rynku FAKRO I VELUX (ciężko znaleźć kogoś innego), w opisie markiz jest wyraźnie podane że pasują one tylko do dedykowanych okien producentów. Czy tak jest naprawdę?.
    Posiadam okna dachowe marki Dobroplast czy idzie założyć taką markizę na okno inne niż VELUX czy FAKRO?.
    Tak w ogóle, jak to się dobiera? na stronach producentów podane są wymiary okna, ale nie ma informacji jakie to są wymiary (szyba zewnętrzna rama okna, czy też łącznie z tymi blaszanymi "maskownicami" na około ramy).
    Moje wymiary okna za zewnątrz to: szyba 60cmx124cm, rama 68cmx134cm, z maskownicami zewnętrznymi około 76x140cm. Da się tutaj dobrać jakąś markizę?.

    To samo tyczy się żaluzji , czy można coś dobrać do okna o wymiarach wewnętrznych szyby 58x119cm i do końca ramy (praktycznie wnęka okna) 131x68xm.
    Tutaj problemem jest chyba to że, rama od szyby do końca idzie po dużym promieniu (jest zaokrąglona) i ciężko złapać wymiar gdzie może być zamocowanie żaluzji.
    Sprawa pilna.

  2. #2262
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Wiele było o cofnięciu nadproża żeby wstawić 3-4 cm styropianu pomiędzy nadproże a skrzynkę rolety podtynkowej, ale czy ktoś kiedyś wkleił pod nadproże XPSa na całą grubość ściany? Tak się składa że w projekcie mam rolety nadstawne z których chce zrezygnować, ale samych nadproży ruszać nie chcę. Wiem że są poszerzenia, ale taniej i mimo wszystko cieplej byłoby podkleić tego xpsa. Ktoś to testował?

    P.S. Rozmawiałem z kumplem który montował okna w Niemczech i twierdzi że tam w ogóle całe ościeża okleja się 2-3 cm styroduru i dopiero po tym montuje okna. Tyle że u mnie byłoby to 20cm xpsa pod nadprożem więc ciut więcej niż u sąsiadów preferują.

  3. #2263

    Domyślnie

    Zapewne znajdziesz takich co Ci dadzą u gory kotwy i w magiczny sposób przymocują je potem do tego XPSa jednak jezeli chcesz mieć okna zamontowane w prawidłowy sposób to jak rozwiązesz mechniczne połaczenie okna z murem w górnej części jeżeli będzie tam 20cm XPS ?

  4. #2264
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    No właśnie myślałem o dłuższych kotwach, przez xpsa w nadproze. Skoro ludzie na tym HSy stawiają i się da to dlaczego zakotwic by nie można.

  5. #2265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    No zwyczajnie wkręcą śrubę w styropian...
    A poważnie - mocowanie górne (szczególnie na środku w szerszych oknach) jest bardzo ważne, bo odpowiada za trzymanie okna przed naporem wiatru.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #2266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    No właśnie myślałem o dłuższych kotwach, przez xpsa w nadproze. Skoro ludzie na tym HSy stawiają i się da to dlaczego zakotwic by nie można.
    Dłuższa kotwa do naproża oznacza kawał blachy zamocowanej po skosie i pozorne trzymanie.
    HS stawiają, ale na odpowiednio wyprofilowanych kształtkach które pasują do progu i HS powinien być do tego przyklejony. Poza tym działa ciężar (na nogach też stoisz stabilniej i trudniej przewrócić człowieka od dołu, niż ciągnąc za głowę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #2267
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Wyjątkowy argument w dyskusji że coś w Niemczech robią guzik nic takiego w Niemczech nie robią
    czasami stosują specjalny kształtki styropianowe które tworzą nadproże Zresztą u nas dostępne w systemie pustaków styropianowych
    Kolejny przykład szukania oszczędności kosztem późniejszego prawidłowego zamontowania okien i tego co z nimi się będzie działo
    Prz 20 cm nie dasz nic co będzie mocować okno nawet śrub do montażu ościeżnic nie ma tak długich żeby złapały dobrze w nadprożu
    Pomijam już kwestie że przy 20 cm i parcie wiatru będą się gieły
    Chcesz mieć dobrze niestety wydaje kasę i dodaj poszerzenia tak jak to powinno być prawidłowo zrobione
    zresztą możesz eksperymentować w końcu to twoje pieniądze twoje okna twój dom

  8. #2268
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Chcialem zapytac kto ma duze okna wieksze niz 7m2 i profil pancerze PA39??

  9. #2269
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    o ile wiem żaden szanujący się producent na pancerzu 39 mm nie wykona takiej powierzchni
    Poza tym ważne jest nie tylko powierzchnia ale także szerokość i wysokość ale i tak mkw przekroczone dla 39 mm

  10. #2270
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    o ile wiem żaden szanujący się producent na pancerzu 39 mm nie wykona takiej powierzchni
    Poza tym ważne jest nie tylko powierzchnia ale także szerokość i wysokość ale i tak mkw przekroczone dla 39 mm
    Mam okno 3m szerokości i 2,4 wysokości samo okno bez skrzynki. Warstwa ocieplenie stanowić będzie 20cm styropianu. POtrzebuję roletę na te okno jakie wybrać ale warunek jest taki, aby zmieściła się w skrzynce 18cm bo 20,5 będzie wystawała. Boni czy bonie nie wchodzą w grę

  11. #2271
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    to raczej masz problem. Jeśli nie zamówiłeś jeszcze styropianu to zmień go 20 cm
    z klejem i strukturą da to ok 22 cm czyli skrzynka się zmieści o ile nadproże jest cofnięte i ocieplone

  12. #2272
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    to raczej masz problem. Jeśli nie zamówiłeś jeszcze styropianu to zmień go 20 cm
    z klejem i strukturą da to ok 22 cm czyli skrzynka się zmieści o ile nadproże jest cofnięte i ocieplone
    Nadproze mam cofniete i ocieplone xps. Zamowic chcialem 20cm grafitu. Rozumjem ze skrzynka 20,5 cm sie zmiesci jak dam styropaniu 20cm??
    Jaki profil pancerza bedzie najlepszy wybirem dla okien o wysokosci 2,4 mam 3 takie ona
    3 x 2,4
    2 x 2,4
    1 x 2,4
    ??

  13. #2273

    Domyślnie

    Dawno mnie tutaj nie było, a mam pytanie, na które nie potrafię odnaleźć odpowiedzi. Chodzi o docieplenie krawędzi okien węgarkiem w przypadku rolet typu integro. Okna mam wysunięte poza lico ściany zewnętrznej o ok. 1,5-2 cm, zastosowane zostały taśmy z Illbrucka. Z tego co widziałem na wystawce w firmie sprzedającej i montującej rolety (bodajże z Krispola) prowadnice są montowane blisko zewnętrznej krawędzi profilu okiennego (daleko od wkładu szybowego). W takim montażu za bardzo nie ma miejsca, żeby przykleić na okno węgarek, bo zasłoni się dojście do rewizji w skrzynce z roletą. Co z tym zrobić ? Czy spróbować zamówić węższe rolety, żeby prowadnice zostały przykręcone bliżej szyby, dzięki czemu będę miał trochę więcej miejsca na przyklejenie węgarka ? Czy w ogóle węgarek przykleja się do prowadnic z rolety ? No i w którym miejscu profilu okiennego powinno się prawidłowo montować prowadnice ?

  14. #2274
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam,
    W moim projekcie jest okno tarasowe 270/230 - nie przewiduje wstawiania HS, ocieplenie styropian 20cm, nadproże węższe o 5cm.
    Potrzebuje roletę na to okno, jaka rozmiar skrzynki 18x18? jaki producent, pozostałe rolety powinny się zmieścić w skrzynkach 16.
    Ktoś mi sugerował, że skrzynka dla tego okna może być zamarła... będę wdzięczny za doradzenie, chce aby skrzynki były pod elewacją.

  15. #2275

    Domyślnie

    Jezeli zrobisz podzial rolety to zmiesci sie w 180mm. Jak chcesz w calosci to zapewne trzeba 205mm

  16. #2276
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał mgorski1980 Zobacz post
    Dawno mnie tutaj nie było, a mam pytanie, na które nie potrafię odnaleźć odpowiedzi. Chodzi o docieplenie krawędzi okien węgarkiem w przypadku rolet typu integro. Okna mam wysunięte poza lico ściany zewnętrznej o ok. 1,5-2 cm, zastosowane zostały taśmy z Illbrucka. Z tego co widziałem na wystawce w firmie sprzedającej i montującej rolety (bodajże z Krispola) prowadnice są montowane blisko zewnętrznej krawędzi profilu okiennego (daleko od wkładu szybowego). W takim montażu za bardzo nie ma miejsca, żeby przykleić na okno węgarek, bo zasłoni się dojście do rewizji w skrzynce z roletą. Co z tym zrobić ? Czy spróbować zamówić węższe rolety, żeby prowadnice zostały przykręcone bliżej szyby, dzięki czemu będę miał trochę więcej miejsca na przyklejenie węgarka ? Czy w ogóle węgarek przykleja się do prowadnic z rolety ? No i w którym miejscu profilu okiennego powinno się prawidłowo montować prowadnice ?
    Nigdzie nie jest powiedziane że prowadnice muszą być na krawędzi okna
    Mogą być dowolnie
    Jest to po prostu wygoda dla monterów i tak naprawdę niewiele większe straty przez brak węgarka.
    Przeważnie profile mają ok 65 mm całości a 60 mm do zaokrąglenia czy ścięcia profila. prowadnice 50 mm. Ten 1 cm węgarek niewiele wniesie w oszczędności energii
    Dla klienta liczy się estetyka.
    Zupełnie inaczej wygląda okno gdzie choć odrobinę widać profil a zupełnie inaczej (do bani) gdy widać tylko samą prowadnicę.
    Dlatego na zachodzie często po bokach można spotkać poszerzenia by zakryć je węgarkiem. Pomijam już fakt że przy sterowaniu ręcznym jest to dodatkowa zaleta
    A tak na marginesie
    Najlepszym rozwiązaniem (moim zdaniem) jest montaż rolet na elewacji ale ten pęd do chowania skrzynek....

  17. #2277
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Jezeli zrobisz podzial rolety to zmiesci sie w 180mm. Jak chcesz w calosci to zapewne trzeba 205mm
    Dlaczego podział rolety ma mieć wpływ na wielkość skrzynki ?

  18. #2278
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    a czemu nie chcesz dać skrzynki 205? Styropian i elewacja spokojnie przykryją tą skrzynkę.

    Dominik

  19. #2279

    Domyślnie

    Generalnie, jak ktoś znalazł konkretne rozwiązanie dot. silników/napędów do rolet, które można łatwo podłączyć do automatyki i spełniają fajne zadania, piszcie tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-inteligentny)
    life to fly...
    burn to ride o'#o...

  20. #2280

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Dlaczego podział rolety ma mieć wpływ na wielkość skrzynki ?
    Wyższe "pióro" pancerza jak to standardowe zazwyczaj zwija się na większym wałku. Przy podziale zostaje standardowe (najcześciej 39mm)

Strona 114 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony