dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 125
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2492
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    a ja mam trochę inny problem, mam fajne zielone, drewniane okna i wcale nie mam ochoty nabijac na nie prowadnic. Czy ktoś może mi zaproponować jakieś konkretne rozwiazanie np. z prowadnicami mocowanymi do ściany ?

  2. #22

    Domyślnie

    Można prowadnice w systemie RKS przykręcić do muru zamiast do ramy okna.Wtedy przykręcane są nie z czoła a wewnątrz ceownika prowadnicy- należy użyć wkrętów z łbem wpuszczanym aby licowały z wewn. płaszczyzną prowadnicy w innym przypadku pancerz a właściwie ślizgacz pancerza będzie się blokował na wkrętach.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    dobrzykowice, to moze stylowe drewniane okiennice zamiast rolet ?
    nie chce nikogo odwodzić od decyzji, ale znajomi sprawdzili na własnej skórze, ze rolety nie spełnija swojej antywłamaniowej roli (przede wszyskim dajaą sygnał złodzijowi do ataku jak sa zasuniete), a czy sa ładne to już kwetsia gustu...
    ja jestem urzeczona okiennicami jak morze sródziemne długie i szerokie
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  4. #24

    Domyślnie montaż rolet w jednowartwowej ścianie z BK

    Witam,

    jestem właśnie na etapie wznoszenia 1 kondygnacji domku i ... też chcę mieć rolety.

    I tutaj pytanie: jak najlepiej zabudować rolety i skrzynki w jednowarstwowej ścianie z Ytonga 36,5 PW???

    I drugie: jak należycie wykonać otwór okienny (wymiary!), by bezproblemowo można było później zabudować roletę i kasetę???


    Za pomoc z góry dziękuję.

    Pozdr. kocza.

  5. #25

    Domyślnie Do adru!!!

    Cytat Napisał adru
    Skrzynki na rolety w systemie RKS montujemy na etapie wznoszenia ścian przed wykonaniem nadproża lub wieńca.
    Nie zgdazam sie z tym. Tzn jest to jedno z rozwiazan, ale ja wole inne.
    Poniewaz RKS bedzie i tak pod nadprozem, to lepiej zrobic nadproze najpierw nie narazajac kaset na uszkodzeni i zamontowac ja pozniej, zostawiajac tylko po 1-2 cm luzu z kazdej strony na montaz.
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    A ja tym co jeszcze ich nie zamontowali odradzę je. Dużo kosztują, jest dużo zabawy z ich montażem, są mostki termiczne, mówią złodziejowi że kogoś nie ma w domu gdy są opuszczone, są żadnym zabezpieczeniem przed nawet prostackim włamywaczem bo bardzo/bardzo łatwo je podważyć, jak już się złodziej włamie łatwiej mu penetrować dom, spuszczone na dzień powodują, że usychają kwiatki, w firmach ubezpieczeniowych potwierdzą Wam, że to żadna ochrona a nawet więcej bo zagrożenie (częstsze włamania do domów z roletami - mało kto zakłada te naprawdę antywłamaniowe stalowe - a i tak łatwo je podważyć). Zaciemnienie to żadna zaleta bo żaluzje są znacznie tańsze. Ocieplenie okna przy spuszczonej rolecie to też nie zaleta bo z kolei o czym wspomnieliście zawsze będzie mostek ponad oknem. Jedyna zaleta to dodatkowe wygłuszenie okna - ale hałasy są na ogół w dzień a na dzień jak będziecie w domu chyba rolet nie spuścicie. Ja z powodów powyższych i po serii włamań w okolicy jakoś dziwnie do domów z roletam, z rolet zrezygnowałem. Każdy okniarz powie Wam że tańsze, pewniejsze i lepsze jest zastosowanie szyb i okuć antywłamaniowych. Nie dajcie się naciągnąć na coś co jes modne i szpanerskie. Bądzcie rozsądni. Pozdrawiam.

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    A ja robię bo mi się podobają. Są takie szpanerskie, pilocik klik i jadą w górę, pilocik klik i jadą w dół. Fajne to przecie. A okna i tak mam antywłamaniówki.

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    a ja polecam rolety, kosztują nie dużo, montują fachowcy, więc nic mnie nie obchodzi, mostków termicznych nie ma bo mam skrzynki zewnętrzne, złodziej nie wie czy jestem w domu, bo rolety sterowane są zegarem, łatwo je podważyć ale zamontowane kontaktrony natychmiast uruchamiają alarm przed zniszczeniem jeszcze okna, złodziejowi trudniej penetrować dom bo są dodatkow czujki, kwiaty nie usychają, gdyż na dzień rolety są otwierane ( zegarem sterującym ), z firmami ubezpieczeniowymi nie rozmawiałem, tych stalowych rolet nie zakładam bo po co ?, zaciemnienie to zaleta przed słońcem i jak chce pospać i nie muszę zakładać już żaluzji, faktem jest że wygłuszenie jest zaletą i to wtedy kiedy chcę, ponadto w zimę kurtyna powietrzna to dodatkowy izolator i mniejsze zużycie energii, każdy doświadczony i nie bajerant - okniarz powie wam że mając szyby antywłamaniowe można wyjąć całe okno. I nie dajcie się naciągać podejmujcie sami decyzje !

    CZ.

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    ja zakładam rolety, ale tak gwoli ścisłości kosztują makabrycznie dużo w porównaniu do okien/ okuć antywłamaniówek (takie i tak mam) . Zgodzę się że zabezpieczniem antywłamaniowym są żadnym, ale mnie zależy w wypadku rolet jedynie na zaciemnieniu i dodatkowej izolacji na zimę w nocy, a że kase mam to się nie przejmuję. Wyjąć okno (miałeś na myśli zapewne zsybę zespoloną) się da, ale od środka.

  10. #30

    Domyślnie

    Dobra Panowie to w końcu jak to jest z tymi roletami:
    a) "kosztują nie dużo"
    b) " kosztują makabrycznie dużo"

    Ktoś może podać jakieś przykłady cen?

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honorata
    dobrzykowice, to moze stylowe drewniane okiennice zamiast rolet ?
    ja jestem urzeczona okiennicami jak morze sródziemne długie i szerokie
    bedę miał i to i to, rolety dla psychicznego komfortu mojej żony , zdajemy sobie sprawę że dla złodzieja to żadna przeszkoda i nie po to je montujemy. Okiennice też bedą ale jako atrapy, czyli nie będą się zamykały, ale bedzie za to ładnie wyglądać

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    cena ok. 200-250 zł brutto za 1 m^2 ( po rabacie i zależy jakie ),
    włącznik podnoszenia/opuszczania rolet 80 zł.
    zegar sterujący ok. 350 zł,
    silnik ( zależy jaki ) 600-800 zł,
    doliczan są jeszcze jakieś drobiazgi typu linka, korba, sposób mocowania itp.
    No i instalację do sterowania roletami trzeba przewidzieć,

    Można też bez strerowania wówczas cena nie zawiera większoći tych pozycji.

    CZ.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr224
    Dobra Panowie to w końcu jak to jest z tymi roletami:
    a) "kosztują nie dużo"
    b) " kosztują makabrycznie dużo"

    Ktoś może podać jakieś przykłady cen?
    OK.Konkretnie.
    12 okien
    1 szt. 2x1,8m (na taras)
    3 szt. 1,5x1,5m
    3 szt. 0,9x0,9 m
    2 szt. 1,2x0,6m
    1 szt. 1,5x1,2m
    2 szt. 1,2x1,2m

    Razem całość mat+rob (w tym 1 napęd elektryczny 600,00 zł) 5900,00 zł.
    Rolety aluminiowe, z wypełnieniem pianką poliuretanową. Kolor brąz standardowy, prowadnice przymocowane do ramy okien drewnianych. Rolety nie są antywłamaniowe.SKS.Rolety montowane wraz z oknami.Nadproże zostało w czasie budowy podniesione 20 cm w górę.

  14. #34

    Domyślnie

    Ja mam w projekcie (kosztorysie) przyjęte rolety RKS za 1100 PLN/m^2.
    W sumie jest ok. 48m^2 okien co wraz z montarzem (kosztorys) daje prawie 68000 (sześdziesiąt osiem tysięcy) PLN.
    Nie jest ta cena trochę przesadzona?

  15. #35

    Domyślnie

    A ja chciałbym się zapytać, jak poprawnie zrobić paroizaolację w przypadku rolet w systemie SKS-a, np. takich

    Illbruck pokazuje, że trzeba okno obkleić od środka folią paroszczelną. To trzeba tego SKS-a też obkleić, a jak będę się chciał dostac do klapy rewizyjnej to mam tę folię zrywać?

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    piotr 224

    rolety z pełnym wypasem będą kosztować Cię może z 16-20 tys. zł,
    no chyba że masz 3 pośredników a wykonawcę zamawiają w Australii.

    Oczywiście dotyczy to rolet typowych alupiniowych z pianką w środku.
    Obecnie na rynku można już zamówić rolety z drewna np. meranti lub dąb afrykański - i wówczas cena pewnie będzie się zgadzać.

    CZ.

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    Też uważam jak niektórzy przedmówcy że rolety to szpan i tak naprawdę kompletny nonsens. Za taką kasę to wolę sobie założyć w domu klimę.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    alice

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    518
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Prośba o pomoc. Dzisiaj rozmawiałam z architektem i chciałabym już teraz zaplanować rolety zew.Ściana dwuwarstwowa 30 + 12 wełna. Proszę doradzić co mam wykonać

  19. #39

    Domyślnie

    Piotr 224 pisze:Ja mam w projekcie (kosztorysie) przyjęte rolety RKS za 1100 PLN/m^2.
    W sumie jest ok. 48m^2 okien co wraz z montarzem (kosztorys) daje prawie 68000 (sześdziesiąt osiem tysięcy) PLN.
    Nie jest ta cena trochę przesadzona?

    Odpowiadam: cena jest strasznie przesadzona , mnie RKS - pancerz alu wypełniony pianką, podnoszenie ręczne ;system Heroal- kosztowało ok. 150 zł/m2

  20. #40

    Domyślnie

    A po co ci wogole rolety? Moda na nie przemija lepiej zainwestuj w okna antywlamaniowe
    Maybe this world is another planet's Hell...

Strona 2 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony