dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 125
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 2492
  1. #681
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    od puszki górnej do wyłącznika wystarczą ci trzy kable
    jednym idzie faza
    drugim idzie po włączniku - ruch góra
    trzecim po włączniku - ruch dol
    w puszcze będziesz miał
    - dwa kable - faza i zero
    - trzy kable z puszki wylacznika
    - trzy kable z rolety
    no i oczywiście po jednym kablu ziemi czy jak to się tam teraz nazywa

    a najlepiej - w sytuacji gdy nie planuje sie rolet od razu zamontować później rolety z sterowaniem radiowym - masz wtedy tylko jedna puszkę do której podpinasz zasilanie rolety - w sumie dwa kable plus ta nieszczęsna ziemia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    cmsydney82 - no takie myślenie zmienia postać rzeczy
    ja ci coś powiem
    zapomnij o roletach - już to widzę jak po kilku latach od zamieszkania zaczniesz pruć elewację, montować rolety, naprawiać całą strukturę, pruć tynki, kłaść choćby kabel z rolety do puszki, tynkować, malować
    echhh.... a nie lepiej zamiast kafelków żyć przez kilka lat chodząc po linoleum ? mając rolety
    Jak już się kończy budowa to chce się po prostu mieszkać i cieszyć się chałupą i życiem a nie od razu myśleć o remoncie - policz sobie koszty - wybierasz najdroższą opcję z możliwych, nie wartą swej ceny
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 03-03-2011 o 14:02
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #683

    Domyślnie

    Dobra, chyba jednak zrezygnuje calkowicie. Co do elewacji zewnetrznej to nie jest problem wyciac styropian, zamontowac, obudowac i polozyc nowy tynk robiac np. te takie obwodki wokol okien. Nie ma problemu wtedy z kolorem. Ale zapomnialem o sznurku, przebicu w scianie i malowaniem.
    No to 7-10tys w kieszeni. Mam nadzieje, ze trzy szyby wystarcza bo chyba na nie sie zdecyduje.

    Dzieki

  4. #684
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a chciałeś by roleta zmniejszyła ci wydatki na ogrzewanie? wybacz mój uśmiech ale jeśli tylko po to miałeś wydawać kasę to może zwróci się się za życia twych wnuków
    Nie zastanawiaj się - bierz szyby k=0,5-0,6
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #685
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    od puszki górnej do wyłącznika wystarczą ci trzy kable
    jednym idzie faza
    drugim idzie po włączniku - ruch góra
    trzecim po włączniku - ruch dol
    w puszcze będziesz miał
    - dwa kable - faza i zero
    - trzy kable z puszki wylacznika
    - trzy kable z rolety
    no i oczywiście po jednym kablu ziemi czy jak to się tam teraz nazywa
    4 kable bym zalecił.
    Góra, dół, N i PE.
    Dziękuje dobranoc.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  6. #686

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    a chciałeś by roleta zmniejszyła ci wydatki na ogrzewanie? wybacz mój uśmiech ale jeśli tylko po to miałeś wydawać kasę to może zwróci się się za życia twych wnuków
    Nie zastanawiaj się - bierz szyby k=0,5-0,6
    Nie. Glownie mi chodzi o ochrone przed wiatrem jak i sloncem. Mieszkalem sporo czasu w pokoju z roleta zewnetrzna i spisywala sie znakomicie. A byl to klimat poludniowo europejski. Ale jednak cena rolet, ktora wynosi prawie tyle samo co okien odstrasza. I z drugiej strony Polska to nie ten sam klimat ale przyzwyczajenie zostalo. Prawdopodobnie zludne i kosztowne. Decyzja podjeta - rezygnuje z rolet.
    Jesli chodzi o oszczednosci to zrobilem arkusz, ktory liczy wszystko. Rolety cos tam daja ale inwestycja zwroci sie po ok. 116 latach.
    Trzy szyby to juz raczej pewne. Zwroca sie po ok. 15 latach (ogrzewanie drewnem). Mam rowniez pytanie odnosnie szyb ale to juz w innym temacie by nie zasmiecac.

  7. #687

    Domyślnie

    wnioskujac z tego schematu (i podobnych)


    to mamy 5 żył z centralki do puszki z wlacznikiem/sterownikiem, a od puszki 4 żyły do rolety.

    Jeśli mam montować rolety, to ze sterowaniem. A jak ze sterowaniem to i centralnym

  8. #688
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    przy takim sterowniku miedzy RCS-ami masz 4 + ziemia - czyli 5.
    przy sterowaniu radiowym masz tylko zasilanie rolety - 2 przewody + ziemia
    sterowanie (radiowe) miejscowe - jak dobierzesz odpowiedni sterownik - masz bez przewodów gdyż zasilany jest na baterię (3 lata) i montowany na taśmę obustronnie klejącą w dowolnym miejscu. Możesz dowolnie konfigurować system sterowania i dowolnie go grupować jak i później zmieniać konfigurację - to podstawowa zaleta tego systemu. Np. w salonie możesz jednym przełącznikiem sterować wszystkie rolety w oknach - co w RCS wymaga innego skonfigurowania i rozbudowy. A co jak później okaże się że dwa okna chcesz ze sterowania wyłączyć? Prucie ścian? Tu zmieniasz tylko przyporządkowanie rolety do pilota itd itd
    Możliwości jest wiele i tylko trzeba wiedzieć choć mniej więcej czego się chce Jak już to się wie dopiero wtedy się dobiera system
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 04-03-2011 o 12:20
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #689
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebko73

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-231
    Posty
    38

    Domyślnie

    WItam
    Pytałem już o silniki (automatykę) do rolet Somfy ale wrócę jeszcze do tematu. Jestem już blisko wyboru okien/rolet, a więc niedługo z mojej strony popłynie może mniej pytań, a więcj odpowiedzi... ale póki co:
    Stoję przed wyborem silników do rolet: Somfy lub Nice. Firma dysponuje obiema markami, naciska jednak na Nice argumentując, że Somfy (wg nich) miało kilka wpadek ostatnio - silniki się psuły.
    Kilka postów wyżej pisaliście, że Somfy jest ok, a jak Waszym zdaniem wypada porównanie Somfy - Nice? Pytanie o obiektywne odczucia i chyba w dużej mierze kierowane do montażystów.

  10. #690
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    wpadki zdarzają się każdemu ale... ale w ciągu wielu lat praktyki zdarzył mi się tylko JEDEN !!!! i to z winy, ewidentnej winy klienta - podał napięcie do ruchu w dol i gore jednocześnie paląc od razu silnik
    Dalej uważam że Somfy i...... dopiero później cała reszta
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #691
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebko73

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-231
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    wpadki zdarzają się każdemu ale... ale w ciągu wielu lat praktyki zdarzył mi się tylko JEDEN !!!! i to z winy, ewidentnej winy klienta - podał napięcie do ruchu w dol i gore jednocześnie paląc od razu silnik
    Dalej uważam że Somfy i...... dopiero później cała reszta
    No dobrze... niech Wam będzie wybrałem Somfy
    Poza tym silniki Somfy do bram garażowych mają ponoć akumulatorki i można w razie czego (w czasie braku zasilania) otworzyć i zamknąć nawet do 12 razy!

    A jak już silniki Somfy w roletach to już cała automatyka do bram garażowych, wjazdowych itp. z Somfy.

    Zamówienie na okna, rolety i bramy garażowe złożone. Teraz jeszcze ok. 6-7 tyg. i już będę mógł coś napisać.

  12. #692

    Domyślnie rolety razem z oknami czy osobno?

    Witam. Bardzo prosze o porade czy wybrac okna od razu z roletami - czy osobno rolety na zewnatrz? Jakie rozwiazania stosowaliscie - jakie sa plusy i minusy. Dziekuje i pozdrawiam .Michal

  13. #693
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    to już zalezy kto co lubi.kazde rozwiazanie ma jakies plusy i minusy.
    jak chcesz schowac rolety to z nadstawnymi bedzie prościej
    jak nie chcesz słyszeć silników to lepiej RZ
    jak masz juz wybudowany domek to pewnie wiesz ze okna musisz pomniejszyc jesli miały by byc nadstawne
    duzo tego jest

  14. #694
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    placiu1

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    2

    Domyślnie Ocieplenie starego domu vs rolety zenętrzne

    Witam, planuje ocieplnie domu jednak nie wiem jak rozwiązać sprawę okien.
    Dom stary lata 80-te, okna wymienione na nowe , na oknach mam rolety zewnętrzne.
    Roleta częściowo nachodzi na okno.


    Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

  15. #695
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    najlepszym rozwiazaniem jest zastosowanie rolet naokiennych od wewnatrz inaczej masz albo mega mostki albo skrzynki obudowane styro.....tak czy siak niemorowo

  16. #696
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    placiu1

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tak to wyglada w rzeczywistości ,
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110401299.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	50756   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110401301.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	50757   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110401300.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	50758  

  17. #697

    Domyślnie

    Mam zaplanowane rolety z silnikami radiowymi Somfy Oximo RTS. Przejrzałem instrukcję do napędów Oximo RTS i napotkałem na taki zapis "PODCZAS PROGRAMOWANIA ZASILANY POWINIEN BYĆ WYŁĄCZNIE NAPĘD PROGRAMOWANY W DANYM MOMENCIE" - i tu pojawia się problem, bo ja mam wykonany jeden obwód elektryczny pod rolety, czyli jak wyłączę zasilanie to do wszystkich rolet. A puszki w których mają być podłączone rolety zamierzałem zatynkować na amen.

    Czy są jakieś standardowe sposoby rozwiązania tego problemu, żeby mieć puszki zatynkowane a móc zaprogramować pojedyncze rolety. Czy pozostaje mi tylko puścić osobny kabel do każdej rolety (rolet jest 9 sztuk) ? albo pogodzić się z tym, że puszek nie będę zatynkowywał ? (jeszcze nie mam tynków)
    Pozdrawiam,
    Radek

  18. #698

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyk123 Zobacz post
    Narysowałem to o czym mówi jareko (jeśli coś pokręciłem to proszę o uwagi).



    Mała uwaga do PliP: myślę, że Twoje uwagi o "dodatkowych dochodach" w kontekście porad jareko były co najmniej niesmaczne. Jareko jest b. dobrym fachowcem w tematach "okiennych" i skoro poświęca swój czas żeby Ci pomóc to doceń to!
    Fajne rozwiązanie, podoba mi się bo i fajne i dobre i tańsze niż dobry montaż w warstwie ocieplenia a efekty cieplne podobne. Planuję ścianę dwuwarstwową z ociepleniem 20 cm, wejdą rolety pod styropian jeśli okno będzie zlicowane ze ścianą?
    i jakie proponujecie poszerzenia po bokach i od dołu? bo od góry to już w zależności od wielkości skrzynki więc można dać we wszystkich oknach od góry 20 cm powinno być dobrze czy źle rozumuje??

  19. #699
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    w oknach wejdą, w balkonach mogą być kłopoty - większość skrzynek pod zabudowę dla wysokości ponad 2100 ma wymiary 205/205 w mm
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #700

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ...........większość skrzynek pod zabudowę dla wysokości ponad 2100 ma wymiary 205/205 w mm
    To w zależności od zastosowanego profilu oraz rodzaju wieszaków

Strona 35 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony