dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 125
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 2492
  1. #1481

    Domyślnie

    Wie ktoś może gdzie można zobaczyć jakieś zdjęcie, ze schowanymi całkowicie pod ocieplenie prowadnicami rolet Integro, jak jest rozwiązany problem dostępu do rewizji?

  2. #1482

    Domyślnie

    widziałem coś takiego, rozmawiałem z właścicielem. Zamówił rolety z silnikami Sompy z elektronicznymi wyłącznikami końcowymi i po prostu zaryzykował. Całkowicie zakrył prowadnice i ma świadomość, ze w razie awarii musi pruć elewację by otworzyć rewizję.
    Z innej beczki. Robiłem sobie kawałek sufitu podwieszanego i nie miałem gdzie schować trafo do halogenów, było to z 20 lat temu. Wszyscy mi mówili że muszę mieć do niego dostęp bo jak się zepsuje...zaryzykowałem, by się do niego dostać trzeba by wyciąć kawałek sufitu, ponad 20 lat, nic się nie dzieje. Może przesadzamy z awaryjnością?

  3. #1483

    Domyślnie

    Przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania. Zrobić przy rewizjach podcięcia na całej szerokości węgarka tylko na kilka cm w dól od rolety, żeby zmieścić wiertło do rozwiercenia nitów, zdjąć rewizję i wysunąć ją od okna. Z tym, że mamy od przodu widoczną dziurę. Albo podcięcie tylko na szerokość rewizji ale w dół długie, żeby pod przewierceniu nitów jeden z boków odciągać na dół, aż uda się zdjąć rewizję. Tylko tak na prosto licząc to te podcięcia musiałby być trochę długie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	220033


    Chyba sobie daruję ;]

  4. #1484
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    ostatnie zdanie popieram

  5. #1485

    Domyślnie

    eeetam, na siłę walczyć o to by coś tam zakryć ? Coraz bardziej przychylam się do koncepcji (gdy tylko się zdecyduję ,że chce rolety bo to ciągle nie postanowione) pozostawienia widocznej skrzynki i niczym nie zakrytych prowadnic lub okna z poszerzeniami jak tutaj Swoją drogą, niesamowita skarbnica wiedzy, szkoda, że faceta już tu nie ma.
    Ostatnio edytowane przez domowy cieć ; 22-10-2013 o 20:09

  6. #1486

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    ostatnie zdanie popieram


    Nie ukrywam, że mi się bardzo podoba, kiedy widać samą roletę, która chowa się "za ścianą", ale w przypadku integro coś za coś. Zasłonię chyba tylko prowadnice do połowy i będzie mi się musiało zacząć podobać.

    Zapytam Was jeszcze o taśmy rozprężne. Miałby być montowane między prowadnicą a węgarkiem (1). Ale jest jedno ale. Między ościeżnicą, a prowadnicą i tak będzie hulał wiatr. Czy montować je w tym miejscu, a naroże w między ościeżnicą okna, a prowadnicą pianować przed montażem styropianu i węgarka? Czy przenieść taśmy w miejsce (2) na poniższym rysunku? Taśmy rozprężają się od 4-7mm, chociaż fizycznie trochę więcej. Szerokość - 15mm. Prowadnica jest od końca okna przesunięta o jakieś 10mm.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Taśmy.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	220050

  7. #1487
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sturmer
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Płock
    Posty
    228

    Domyślnie

    Przeczytałem cały wątek i wcale nie jestem mądrzejszy. Powinno się zrobić podwieszony zamknięty z opisem poszczególnych rodzajów montażu i wymienionymi za i przeciw.
    Według sztuki montażu okna powinny być zamontowane wysunięte w warstwie ocieplenia i wtedy brakuje? miejsca na rolety - przy 20 cm styro się zmieszczę z roletą?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wmn.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	4,8 KB
ID:	220282

    Bo przy cofniętym nadprożu wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tn.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	4,9 KB
ID:	220283

    i wtedy okno nie jest w warstwie ocieplenia na 2/3 obwodu. Czy to ma sens?

    Kolejna sprawa - jak czyścić rolety kiedy zamontowane są na fixie? Czy jest prosty sposób demontażu pancerza w celu umycia?
    Chcemy waszego dobra – powiedział rząd, a ludzie, słysząc te słowa, przestraszyli się i zaczęli chować swoje dobra w bezpiecznych miejscach.

  8. #1488

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sturmer Zobacz post
    Według sztuki montażu okna powinny być zamontowane wysunięte w warstwie ocieplenia i wtedy brakuje? miejsca na rolety - przy 20 cm styro się zmieszczę z roletą?
    Średnio. Przy balkonach mam skrzynki głębokie na 185 mm, przy oknach 165 mm, okna wysunięte 25mm. Dziś położono u mnie część ocieplenia 20cm i przy skrzynkach przy oknach zostało może 10-15mm miejsca na położenie styropianu na front skrzynki. Na balkonach skrzynki wyjdą na pewno za ocieplenie.

  9. #1489
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sturmer
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Płock
    Posty
    228

    Domyślnie

    A jakby nie kłaść styro na skrzynkę tylko jakąś siatkę i na to tynk? A pod skrzynkę aerogel? Np 2 cm za 465 zł za m2, wychodzi mi max 3m2 to 1,500 zł.
    Chcemy waszego dobra – powiedział rząd, a ludzie, słysząc te słowa, przestraszyli się i zaczęli chować swoje dobra w bezpiecznych miejscach.

  10. #1490

    Domyślnie

    Jak masz dużo kasy Ja przy oknach na parterze miałem nadproża ocieplone 5cm XPS. Dla wyrównania wysunięcia okien do rolet dałem 20mm płyty steinothan 107 Steinbachera. Na piętrze przy balkonach miałem gołe nadproża. Podkułem je kilka cm i dałem dwa razy te płyty.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	abc.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	220287

    A dookoła okien jakieś ozdoby pewnie się zrobi, więc problem schowania skrzynek zniknie.

  11. #1491
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sturmer
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Płock
    Posty
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał putek Zobacz post
    Ja przy oknach na parterze miałem nadproża ocieplone 5cm XPS.
    Czyli coś takiego? :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vn09.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	17,9 KB
ID:	220297
    To chyba da się tak zrobić jak się wylewa nadproża samemu, a jakby się chciało nadproża prefabrykowane, bo ja będę miał silkę i do tego są gotowe nadproża.

    A jak to się ma do stabilności górnej ramy okna?
    Chcemy waszego dobra – powiedział rząd, a ludzie, słysząc te słowa, przestraszyli się i zaczęli chować swoje dobra w bezpiecznych miejscach.

  12. #1492
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kapat

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-680
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dobry wieczór wszystkim

    Jestem na etapie stawiania ścian i w najbliższym czasie muszę podjąć decyzję na temat okien i rolet. Przejrzałem ten kilkuletni wątek na temat rolet i chciałbym się podzielić rozwiązaniem, które tylko teoretycznie będzie eliminować utratę ciepła na styku okno-nadproże. Proszę osoby, które zajmują się montowaniem rolet o ocenę tego rozwiązania z punktu montażu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ROLETA.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	222070

    pozdrawiam

  13. #1493
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A co masz zamiar zrobić z przestrzenią pomiędzy prowadnicami a oknem? Do czego i jak zamocujesz prowadnice?

  14. #1494
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kapat

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-680
    Posty
    14

    Domyślnie

    bwojtek np tak bym zamontował jak zamontowano okna na załączonym obrazku. Zaznaczam, że nie znam się całkowicie na montażu rolet i nie wiem czy tak można

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	40.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	222354

  15. #1495

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapat Zobacz post
    Dobry wieczór wszystkim

    Jestem na etapie stawiania ścian i w najbliższym czasie muszę podjąć decyzję na temat okien i rolet. Przejrzałem ten kilkuletni wątek na temat rolet i chciałbym się podzielić rozwiązaniem, które tylko teoretycznie będzie eliminować utratę ciepła na styku okno-nadproże. Proszę osoby, które zajmują się montowaniem rolet o ocenę tego rozwiązania z punktu montażu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ROLETA.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	222070


    pozdrawiam
    Jeżeli chodzi o montaż rolet do zabudowy to przesyłam link: http://www.oknagalio.pl/rolety/rolety-integro
    Pierwszy sposób to nadproże w kształcie odwróconego L, drugi montaż na poszerzeniach. Oba rozwiązania ciepłe.
    W rozwiązaniu jakie Pan proponuje skrzynka roletowa nie jest zlicowana z oknem, wobec czego nie wiem jak zamontować prowadnice (wg mnie nie ma możliwości).

  16. #1496

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapat Zobacz post
    bwojtek np tak bym zamontował jak zamontowano okna na załączonym obrazku. Zaznaczam, że nie znam się całkowicie na montażu rolet i nie wiem czy tak można

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	40.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	222354
    Na tym obrazku pokazujesz kotwy systemu JBD do montowania okien w strefie docieplenia. Prowadnica rolety na której opiera się skrzynka powinna być montowana albo do ramy okna, albo do poszerzeń ramy okna lub bezpośrednio do muru. Innych rozwiązań nie znam.

  17. #1497
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kapat

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-680
    Posty
    14

    Domyślnie

    ok**t rysunek po lewej ze strony www, którą podałeś dokładnie obrazuje to co miałem na myśli. Dzięki. Tylko jedno ale moim zdaniem , aby ocieplenie nadproża i ściany "miały ze sobą lepszy kontakt" ja roletę lekko wysunę, tak aby wystawało przed ocieplenie ściany i zastanawiam się nad obniżeniem w dół.

    kapat

  18. #1498

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapat Zobacz post
    ok**t rysunek po lewej ze strony www, którą podałeś dokładnie obrazuje to co miałem na myśli. Dzięki. Tylko jedno ale moim zdaniem , aby ocieplenie nadproża i ściany "miały ze sobą lepszy kontakt" ja roletę lekko wysunę, tak aby wystawało przed ocieplenie ściany i zastanawiam się nad obniżeniem w dół.

    kapat
    Z tą tylko różnicą, że w twoim rysunku skrzynka nie była zlicowana z ramą okna pozdrawiam

  19. #1499
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kapat

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-680
    Posty
    14

    Domyślnie

    Czyli problem z zastosowaniem "mojego" rozwiązania polega na tym, że jeżeli kaseta nie jest zlicowana z oknem to nie można zamontować prowadnic ? dobrze rozumiem ?
    Ostatnio edytowane przez kapat ; 04-11-2013 o 16:56

  20. #1500

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapat Zobacz post
    Czyli problem z zastosowaniem "mojego" rozwiązania polega na tym, że jeżeli kaseta nie jest zlicowana z oknem to nie można zamontować prowadnic ? dobrze rozumiem ?
    Zgadza się nie można wówczas zamontować prowadnic do ram okna

Strona 75 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony