dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 125
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 2492
  1. #1661

    Domyślnie

    mam pytanie: chcę zakupić rolety zewnętrzne z Krispol'u , do wyboru trzy silniki Mobilus ok170zł za sztukę, Nice 280zł i Somfy 340zł ... dodatkowo na Mobilusa od wczoraj jest promocja 25% ... tyle że Mobilus jest z mechanicznymi krańcówkami sterowany z włącznika klawiszowego. mam dwa pytania:
    wybierając Mobilusa czy można:
    - np. prócz osobnych włączników klawiszowych do każdej rolety zrobić jeden centralny obsługujący 6 rolet jednocześnie ?
    - czy wystarczy zakupić włączniki klawiszowe z podtrzymaniem by roleta po naciśnięciu i puszczeniu otwierała się sama? chodzi mi o to by nie trzymać cały czas włącznika aż roleta się otworzy

    mój szwagier ma rolety z silnikami mobilusa i w każdej puszce od włącznika dodatkowo sterownik do obsługi za pomocą pilota, ja chciałbym uniknąć tych sterowników ( jeden ok 150zł) a zamiast tego zrobić sobie jeden włącznik centralny. Jestem na etapie przed instalacją elektryczną.

  2. #1662
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kora11 Zobacz post
    Ja jestem bardzo zadowolona
    To raczej nie jest blog dla spamerów-pozycjonerów

  3. #1663

    Domyślnie

    Cytat Napisał marnon Zobacz post
    mam pytanie: chcę zakupić rolety zewnętrzne z Krispol'u ,....
    subiektywnie bardzo dobry wybór, producent OK.
    Sterowanie centralne zawsze wymaga dodatkowych rzeczy np. sterowników Zamel SMR 10. Nie możesz ot tak sobie wszystkich silników podłączyć pod jeden klawisz. Są mocno naszpikowane elektroniką same wyłączniki naścienne, nawet z możliwością sterowania pilotem

  4. #1664

    Domyślnie

    Pod każdy przełącznik klawiszowy jak pisze nikt ważny, musisz wsadzić odpowiedni sterownik. Czy to będzie sterownik umożliwiający sterowanie 1 przyciskiem czy na radio, różnica w cenie nie jest duża (choć sam pilot tani nie jest ale odpada kładzenie przewodów).
    Przykład sterownika radiowego: http://www.napedy.net/inel-st01r-ste...let-p-337.html
    Do takiego sterownika można zamocować na stałe naścienny przełącznik z bateria, który będzie radiowo sterował lub kupic pilota przenosnego.

    Pytanie 2: tak, wystarczy kupić przełącznik z podtrzymaniem
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 20-08-2014 o 20:49

  5. #1665

    Domyślnie

    A jakie polecilibyscie rolety zewnetrzne natynkowe do bloku mieszkalnego na wyzszych pietrach? Byle chronily przed cieplem/zimnem oraz halasami i wytrzymaly 10 lat. Ostatni argument to jak najtaniej

  6. #1666
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emmer

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    81

    Domyślnie

    witam. przebrnąlem przez temat ale nie zauważyłem rozwiązania na temat okien narożnych. Posiadam takowe: trzy balkonowe i jedno kuchenne (chodzi mi o pogląd na wielkość). Jest możliwośc zamontowania rolet? Rolety musza być mocowane do nadproża bo stolarka już zamocowan a ściany przed ociepleniem.

  7. #1667

    Domyślnie

    Jeżeli nadproża masz nie przystosowane do montażu rolet (dodatkowo docieplone), to zostaje ci zastosować rolety "elewacyjne" z widoczną puszką montowane na oknie

  8. #1668

    Domyślnie

    montaż rolet typu integro/intermo - czy ktoś może montował nadproże przygotowane do tego typu rolet? Na rynku lokalnym znalazłam poniże rozwiązanie:
    http://stropex.pl/oferta/nadproza-do-rolet-intermo
    Fajnie to wygląda, ake czy spełni swoją funkcję. Nie chcemy mieć za bardzo cofniętych okien do wewnątrz. Minimalny uskok nadproża na kasetę to 4 cm - wg firmy od okien. Kasety na roletą maja wymiar 16x16 i tarasowe/balkonowe 18x18. Uskok termo-elki ze stropexu jest 7,5 cm - trochę za dużo. Kaseta 16x16 będzie wystawać 8,5 cm. Dajemy ocieplenie 15 cm, więc na kasetę przyjdzie 6,5 cm. Parapety zewn. będą około 22,5 + 2 cm wypust poza ściane = 24,5 cm długie - za długie
    Myśleliśmy by tą termo-elkę przyciąć u góry i zmniejszyć uskok do 4 cm. Termo-elka zostanie przesunięta do przodu, a od tyłu doklei się styropian.
    Wtedy wyszedł by 19 cm + 2 cm wypust poza ścianę.
    Może macie inne rozwiązania by zamontować tak roletę, by nie było mostków termicznych i okno by nie było za głęboko osadzone?

  9. #1669

    Domyślnie

    Z czego jest zrobiona Termo-elka?

  10. #1670

    Domyślnie

    Nie trzeba nic wysuwać i obcinać. Wystarczy uskok 7,5 cm pod roleta zmniejszyć ociepleniem o grubości 4 cm i na nie zamontowac skrzynki rolet.

    Generalnie nie potrzebujesz specjalnych nadproży. Wystarczy standardowe lane lub gotowe tak wykonać, żeby uskok był na tyle duży, żeby dać pod roletę ocieplenie.

  11. #1671

    Domyślnie

    Przy zastosowaniu Termo-elki pamiętaj o odpowiednim górnym mocowaniu górnej części ramy do nadproża. Kotwy nie będą tutaj dobrym rozwiązaniem. Zastosuj śruby o odpowiedniej długości.

  12. #1672
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    a konsole w rolecie twoim zdaniem nie dadzą rady?

  13. #1673
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Mam ofertę z na rolety z MS okna, produkt producenta okien-montują silniki ORANGE(sterowanie radiowe) nigdzie ni mogę znaleźć informacji na temat tych napędów.Może ktoś coś wie?

  14. #1674

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    a konsole w rolecie twoim zdaniem nie dadzą rady?
    Ale tutaj masz rolety do zabudowy a nie nadstawne, więc gdzie ta konsola?

  15. #1675

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Mam ofertę z na rolety z MS okna, produkt producenta okien-montują silniki ORANGE(sterowanie radiowe) nigdzie ni mogę znaleźć informacji na temat tych napędów.Może ktoś coś wie?
    Poproś o wycenę na silnikach Somfy, takie też oferują. Orange to produkt z Azjii, raczej bym nie polecał.

  16. #1676
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stibdom
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    124

    Domyślnie

    Czy skrzynki rolet do zabudowy typu Integro
    M oga zostać na okres zimowy nie osloniete. Inaczej mówiąc
    nie przewiduje w tym roku ocieplenia budynku. Obawiam sie ze silniki
    Może ktoś z instalatorow coś podpowie.dziekuje hej

  17. #1677

    Domyślnie

    Tak mogą.

  18. #1678

    Domyślnie

    o co się obawiasz? Silniki ? By się do nich dostać trzeba cała roletę rozmontować, więc o silniki się nie obawiaj. Prędzej Ci cała roletę "zwiną" niż sam silnik

  19. #1679
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stibdom
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    124

    Domyślnie

    Mało precyzyjnie zapytałem ale faktycznie obawiam sie o silniki . Podobno skrzynki mogą przeciekac. A jeżeli to prawda to trochę ryzykowny interes.

  20. #1680

    Domyślnie

    A gdzie niby mają przeciekać? Wg mnie nie masz się czego obawiać, wielu inwestorów montuje rolety a za jakiś czas dociepla budynek. Tylko opuść pancerz.

Strona 84 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony