dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 86 z 125
Pokaż wyniki od 1.701 do 1.720 z 2492
  1. #1701

    Domyślnie

    Wydaj pieniądze na lepsze okna lub na ich montaż w warstwie ocieplenia. Jak juz masz w warstwie ocieplenia to masz ok 9cm styropianu między skrzynka a murem (tak jest w mowo). Ja mam tak zrobione przy 22 cm styropianu na ścianie z HSem. Żeby było estetycznie mam na tej ścianie dodane 10 cm styropianu żeby skrzynka schowała się w całości w ociepleniu bo przykryje ja jeszcze 1 cm styropianu( skrzynka ma niecałe 21cm głębokości). Czysto, schludnischludnie i w miarę ciepło.
    Ostatnio edytowane przez songoku_xxx ; 04-11-2014 o 21:07

  2. #1702

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    spoko, już rozwiązałem temat.

    Kupiłem 2 radia Hormann (działają impulsowo - http://sklephormann.pl/p/62/198/uniw...i-radiowe.html ) i będą dawały impuls do uniwersalnego sterownika rolet firmy F&F STR-422 ( http://www.fif.com.pl/pub/File/downl...0205%20pdf.pdf )

    roleta będzię obsługiwana 1 przyciskiem (góra/dół/zatrzymaj). Proste i tanie, może się komuś przyda. Słabe jest to, że rozmawiając ze szpecami z hormanna i somfy nic od nich nie można się dowiedzieć. Kompletnie nie znają się - zwykli sprzedawcy co znają swój towar i nic poza tym.


    cześć,

    Chciałbym zameldować, że dziś wszystko zostało podłączone i działa tak jak miało działać

  3. #1703

    Domyślnie Napędy

    Chciałem zakupić napędy wraz ze sterowaniem radiowym do rolet jak na zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Napęd_do_rolet.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	288705
    Czy wie ktoś jak zdemontować tą skrzynkę ?
    Szukam czegoś tańszego ale możliwie niezawodnego. Czy możecie coś polecić?
    Myślicie że ten napęd będzie ok:
    http://www.ebay.com/itm/MOTORE-PER-T...item35dc08a3b7
    Ostatnio edytowane przez Bastard_ ; 12-11-2014 o 12:33

  4. #1704

    Domyślnie

    rewizja jest od wewnątrz, musisz ją otworzyć. najprawdopodobniej należy w szczelinę jaką widać na zdjęciu jako pierwszą od okna, włożyć nóż lub szpachelkę i próbować podważyć. Jak nie idzie to trzeba szukać innej szczeliny. Zastanawia mnie tylko dlaczego czoło jest zaokrąglone ? Oby nie okazało się że dół i pionowa część skrzynki to jedna całość, wtedy bez prucia tynku się nie obejdzie

  5. #1705

    Domyślnie

    A czy ktos ma doswiadczenia z napedami do takich rolet? Moze ktos polecić coś w miarę taniego (fajnie by było gdyby były już wbudowane radiowe sterowanie) ?

  6. #1706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bastard_ Zobacz post
    A czy ktos ma doswiadczenia z napedami do takich rolet? Moze ktos polecić coś w miarę taniego (fajnie by było gdyby były już wbudowane radiowe sterowanie) ?
    Popatrz sobie na silniki Inel

  7. #1707

    Domyślnie

    przerobienie napędu z ręcznego jaki masz na elektryczny wymaga smykałki do robótek ręcznych,
    Musisz:
    - otworzyć rewizję
    - spuścić roletę
    - odpiąć roletę od wałka
    - wyjąć wałek
    - zdemontować koło zwijacza ręcznego
    - zamontować gniazdo silnika bocznej obudowy rolety
    - włożyć silnik
    - sprawdzić długość wałka z silnikiem - przeważnie trzeba skrócić wałek o kilka centymetrów
    - zamontować z powrotem wałek
    - zrobić przepust na kabel elektryczny
    - podłączyć silnik do zasilania
    - zamknąć pokrywę
    Całość dla wprawnego montażysty wiedzącego co i jak to maksimum godzina roboty

  8. #1708

    Domyślnie

    Drogie te intela, chodzą po ~ 250 zł ze sterowaniem radowym, na allegro zdaje się po ok 200 zł .... nie ma czegoś tańszego? Przeciez to zwykły silniczek, w chinach pewnie to sprzedają za 20 zeta...

  9. #1709

    Domyślnie

    Pewnie tak tanio sprzedają ale pewnie tez 20% z nich po dotarciu do PL nie chce działać od nowości

    Inel to polski producent, ciężko będzie coś taniej o rozsądnej jakości

  10. #1710

    Domyślnie

    to kup chinola, nie ma sprawy, poszukaj w sieci, zapewne znajdziesz i powodzenia
    Masz napisane co i jak i szukaj
    Podpowiem Ci że dobre silniki z odbiornikiem to koszt 500-700 zł
    A g.... w cenie 100 zeta jest warte tyle co g....
    i tu przykłady silników z odbiornikiem
    http://allegro.pl/silnik-naped-mobil...754619856.html
    http://allegro.pl/somfy-oximo-rts-6-17-i4772966512.html
    http://allegro.pl/silnik-naped-radio...773444600.html
    Oczywiście dla Ciebie to tylko silniczek i powinien kosztować tyle co modelarski tak z 20 zeta
    Ludzie zejdźcie na ziemię

  11. #1711

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bastard_ Zobacz post
    Drogie te intela, chodzą po ~ 250 zł ze sterowaniem radowym, na allegro zdaje się po ok 200 zł .... nie ma czegoś tańszego? Przeciez to zwykły silniczek, w chinach pewnie to sprzedają za 20 zeta...
    a potem będzie się dziwił ze przy probie pierwszego uruchomiania już się spali

  12. #1712
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś z was posiada roletety typu integro, będę miał ściany z silki 24 cm i zastanawiał się jakie dac nadproża i o ile cm dac większe otwory , ocieplenje przewiduje 20 cm ?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  13. #1713

    Domyślnie

    a weź sobie przeczytaj ten wątek - znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania

  14. #1714
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    Czy ktoś z was posiada roletety typu integro, będę miał ściany z silki 24 cm i zastanawiał się jakie dac nadproża i o ile cm dac większe otwory , ocieplenje przewiduje 20 cm ?
    dużo ludzi posiada ,
    jeśli okna montowane "na lico" to nadproża cofnij daj styrodur lub coś podobnego i na to roleta
    otworów w tym przypadku nie musisz robić większych
    chyba że masz wysokie okna gdzie nie starczy puszka 18 cm
    warto się wybrać do jakiegoś salonu i tam powinni powiedzieć i doradzić

  15. #1715
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Kolejne pytanie zadam juz w watku bardziej do tego przeznaczonym, a rzecz o rewizji:

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Co prawda czołgistą nie jestem ale węgarek przy montażu w warstwie ocieplenia nie ma realnego wpływu na współczynnik strat okno-mur
    Podobnie węgarek ale tu uwaga - i tak prowadnicy nie możesz zakryć bo musisz pozostawić dostęp do rewizji - czyli do zakrycia 5-15 mm w zależności od rodzaju skrzynek i producenta. Np. Anwis - 15mm, Krispol - 5mm i to sa wartości już ze strukturą
    Czemu nikt nie wpadl na pomysl by rewizje byla dzielona przez srodek i przesuwana lewo-prawo lub przod/tyl po lekkim uniesieniu i wyjmowana - rozwiazaloby to problem zasloniecia prowadnic wegrkiem. Czy mozna by to jakos przerobic ?

    edit: wspolczynnik strat - czy ma znaczenie sposob montazu w ociepleniu? MOWO vs konsole ?
    Ostatnio edytowane przez karolek75 ; 24-11-2014 o 20:06

  16. #1716
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Czemu nikt nie wpadl na pomysl by rewizje byla dzielona przez srodek i przesuwana lewo-prawo lub przod/tyl po lekkim uniesieniu i wyjmowana - rozwiazaloby to problem zasloniecia prowadnic wegrkiem. Czy mozna by to jakos przerobic ?
    A jak masz zamiar przez takie "cudo" wyjąć w razie potrzeby pancerz?

  17. #1717

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    ....Czemu nikt nie wpadl na pomysl by rewizje byla dzielona przez srodek i przesuwana lewo-prawo lub przod/tyl po lekkim uniesieniu i wyjmowana - rozwiazaloby to problem zasloniecia prowadnic wegrkiem. Czy mozna by to jakos przerobic ?...
    Pancerz tez podzielić
    Wałek także
    Rewizja ma za zadanie dostać się nie tylko do pancerza lecz także by móc wyjąć silnik który jest wewnątrz metalowej rury
    Przykro mi ale nic nie zrobisz, poza tym, przy montażu w warstwie ocieplenia zakrywanie prowadnicy mija się z celem, realnie nic nie daje
    Dlaczego?
    Większość prowadnic jest aluminiowa a wiadomo, że to dobry przewodnik ciepła/zimna, tym samym nawet jak osłonisz całkowicie pancerz i tak to ocieplenie nic nie da gdyż prowadnica będzie miała taką samą temperaturę jak powietrze

  18. #1718
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Ja mam czas +4h, zmeczony bylem jak pisalem
    Co do oslaniania prowadnic - o tym ze wegarek wg mnie nic nie daje juz napisalem w watku o montazu w warstwie ocieplenia, ale jeszcze sa kobiety i ich wzgledy wizualne

    Bedzie musiala przezyc.

  19. #1719
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    zawsze myślałem że widoczna prowadnica się bardziej podoba ale ok o gustach nie na tym forum

  20. #1720
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cofnalem sie troche w tym watku i poczytalem , ale slabo mi cos idzie wylapywanie istotnych informacji. Pozwole sobie tu troche popytac, liczac ze uzyskam odpowiedzi od tych madrzejszych i doswiadczonych. Pytan bedzie sporo, ale nie od razu bo nikomu nie bedzie sie chcialo odpowiedziec.

    Okna bede mial w warstwie ocieplenia, na konsolach. Rolety beda w systemie integro/intermo czy jak je tam zwal. Pytanie drugie, po dzieleniu pancerza i walka , dotyczy skrzynki - montuje sie ja do prowadnic przykrecanych do oscieznicy okna? Zatem zastosowany material izolacyjny pomiedzy skrzynka a sciana nie ma znaczenia dla monatzu rolet, czyli im cieplejszy tym lepiej?

Strona 86 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony