dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 125
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 2492
  1. #1721

    Domyślnie

    Tak,rodzaj ocieplenia nie ma znaczenia

  2. #1722
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Dzieki.

    Tak zeby jeszcze sie usprawiedliwic - jestem poza PL, wiec nie moge odwiedzic punktu i nabyc wiedzy, wiec bede meczyl dalej.

    Rolety chce kupic z silnikami.
    Pytanie 3: Wielokrotnie piszecie o tym, zeby stosowac wieszaki z blokada, zamiast blaszek od konserw. Co to jest i do czego sluzy? Czy to jest wyposazenie standardowe czy trzeba sie o to upominać?

  3. #1723

    Domyślnie

    Wieszaki mocują pancerz do wałka z silnikiem. Jeżeli sa zwykłe wieszaki to mozna rolete podniesc ręka do góry. Jeżeli wieszaki są z blokadą to jest to znacznie utrudnione.
    Wiekszość producentow w standardzie ma te zwykłe. Te z blokadą sa za dopłata i trzeba się upomnieć. Mimo tego, ze wieszaki sa z cienkiej blachy, która umożliwia im elastyczną prace to zazwyczaj nie sprawiają żadnych problemów.

  4. #1724

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Dzieki.

    Tak zeby jeszcze sie usprawiedliwic - jestem poza PL, wiec nie moge odwiedzic punktu i nabyc wiedzy, wiec bede meczyl dalej.

    Rolety chce kupic z silnikami.
    Pytanie 3: Wielokrotnie piszecie o tym, zeby stosowac wieszaki z blokada, zamiast blaszek od konserw. Co to jest i do czego sluzy? Czy to jest wyposazenie standardowe czy trzeba sie o to upominać?
    tak wyglada przykladowa wieszakoblokada
    http://photos02.istore.pl/26111/photos/big/18990332.jpg
    a tak zwykły
    http://img19.olx.pl/images_tablicapl...opomorskie.jpg

  5. #1725
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Dzieki ludzie, jestem coraz madrzejszy.
    Pytanie 4: Zabezp. przeciwprzeciazeniowe i termiczne - to sa cechy charakterystyczne silnikow? Tzn nie jest do dodatkowa opcja, tylko trzeba kupic w wersji z silnikiem , ktory to ma? Czy zabezp. przeciwprzeciazeniowe to to samo co wykrywanie przeszkody ?

  6. #1726

    Domyślnie

    zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe działa w momencie oporu w ruchu rolety - powody mogą być różne - przymarznięta zamknięta roleta do parapetu, przeszkoda na drodze rolet itp Są to tzw silniki z elektrycznymi wyłącznikami krańcowymi
    Zabezpieczenie termiczne ma każdy silnik ( powinien mieć), dlatego czasem jak ktoś się latem bawi roletą podnosząc ją i opuszczając nagle ona staje bez powodu - musi spaść temperatura silnika by ponownie zaczął działać
    Jedno i drugie to dwie różne rzeczy

  7. #1727

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe działa w momencie oporu w ruchu rolety - powody mogą być różne - przymarznięta zamknięta roleta do parapetu, przeszkoda na drodze rolet itp Są to tzw silniki z elektrycznymi wyłącznikami krańcowymi
    Nie pomieszałeś coś ? silniki z wyłącznikami krańcowymi wcale nie muszą być przeciążeniowe. Krańcówki ma kazdy a przeciażeniówka to dodatkowa opcja silnika.

  8. #1728

    Domyślnie

    masz dwa rodzaje silników:
    - mechaniczne krańcówki
    - krańcówki pracujące na przeciążenie tzw elektroniczne, działające w momencie przekroczenia poboru prądu
    Jedne ustawiasz na stałe w pozycjach krańcowych i jak np. ktoś pod balkon podstawi krzesło i na nim zatrzyma się pancerz, roleta dalej będzie się rozwijać w skrzynce i w końcu ja rozwali. W przypadku zmrożenia pancerza do parapetu, zanim zadziała zabezpieczenie termiczne wyłączające silnik, pancerz już jest rozerwany, bo silnik pracuję pełną mocą
    W drugim, w analogicznej sytuacji, roleta zacznie się rozwijać w skrzynce i po prostu się wyłączy zanim ją rozp... i podobnie, jak nie da rady podnieść rolety bo lód ją złapał, nastąpi zwiększony pobór prądu i roleta się sama wyłączy.
    obie mają dodatkowe zabezpieczenie termiczne - czy to z mechanicznymi czy elektronicznymi krańcówkami
    W Somfy różnica między mechanicznymi krańcówkami a elektronicznymi to ok 2000 zł i tej kasy ludzie żałują.
    Tak naprawdę przy centralnym sterowaniu wszystkimi roletami rozsądnym jest dodać kasę na elektroniczne krańcówki

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Nie pomieszałeś coś ? silniki z wyłącznikami krańcowymi wcale nie muszą być przeciążeniowe. Krańcówki ma kazdy a przeciażeniówka to dodatkowa opcja silnika.
    Większość sprzedawców, montażystów, i klientów stosuje skrót myślowy nazywając wyłączenie po przekroczeniu poboru prądu (przeciążeniowe) - po prostu elektrycznymi krańcówkami
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 26-11-2014 o 21:22

  9. #1729
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Pytanko za pytankiem ...

    Nikt, mam nadzieje ze to zwykły chochlik te 2000 różnicy w Somfy? Chodzi o 200 pln na sztuce ?
    Czyli przeciążeniowka (krańcówka) elektroniczna to jest opcja do kupienia w każdym silniku, czy wiąże sie to z wyborem modelu B zamiast modelu A? Nie jest to jasne do końca bo raz piszesz o rodzajach silników a raz o opcji.

  10. #1730

    Domyślnie

    chochlik
    oczywiście coś około dwustu złotych
    Jest to wybór miedzy silnikiem A mającym ustawiane połączenia krańcowe mechanicznie, pokrętłami na silniku a silnikiem B który takich nie posiada tylko wyposażony jest w układ zatrzymujący roletę pod przeciążeniem
    Natomiast czy jest to producent Somfy, czy inny chyba już wszystkie mają takie dwie możliwości wyposażenia. nie wiem jak z Chińszczyzną
    Montuję klientom tylko Somfy - tam masz jeszcze jednen silnik, nazwijmy go C - możliwość sterowania z magistrali danych
    Najlepiej jak wejdziesz na stronę producenta silników i poczytasz to i owo

  11. #1731

    Domyślnie

    Faktycznie ja pomieszałem. Silniki przeciążeniowe nie mają już krańcówek mechanicznych. Do przeciążeniowych praktycznie się nie zagląda a skądś mi się wzięło, ze mimo wszystko można jej początek i koniec pracy ustawić mechanicznie.

  12. #1732
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Montuję klientom tylko Somfy - tam masz jeszcze jednen silnik, nazwijmy go C - możliwość sterowania z magistrali danych
    Najlepiej jak wejdziesz na stronę producenta silników i poczytasz to i owo
    Wielu stron nie moge otworzyc, w tym somfy - takie realia "kontrolowanej" sieci. Dostep do FM wymagal dzialan specjalnych
    Ale dzieki WAM do celu
    O sterowaniu troszke pozniej.
    Pytanie 5: Haslo odboje - czy to jest potrzebne we wszytkich roletach ? Czy moglby ktos wstawic jakas fotke o co kaman ? Bo ja wiem co do odboj do drzwi ale do rolet?
    Ostatnio edytowane przez karolek75 ; 28-11-2014 o 18:03

  13. #1733

    Domyślnie

    Zapewne chodzi Ci o te 2 dzyndzle na dole pancerza rolety


    Zapobiegają one wciągnięciu pancerza do skrzynki podczas zwijania. Zazwyczaj stosowane przy napędzie ręcznym rolety

  14. #1734
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Bene

    Ptanie 6: Rozne wersje pancerzy - moje zrozumienie tego tematu jest takie ze w zaleznosci od szerokosci okna dobiera sie je ze wzgledu na rozna sztywnosc. Czy cos jeszcze?
    Ostatnio edytowane przez karolek75 ; 28-11-2014 o 18:04

  15. #1735

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Bene

    Rozne wersje pancerzy - moje zrozumienie tego tematu jest takie ze w zaleznosci od szerokosci okna dobiera sie je ze względu na różną sztywność. Czy cos jeszcze?
    dobrze rozumiesz przeważnie większości stosuje sie pancez aluminiowy 39mm(PA39) w przypadku wielkich gabarytów idą większe lamele

  16. #1736

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2905 Zobacz post
    dobrze rozumiesz przeważnie większości stosuje sie pancez aluminiowy 39mm(PA39) w przypadku wielkich gabarytów idą większe lamele
    Lub czasem stosuje się szersze prowadnice, tak żeby pancerz byl głębiej w nich ukryty ale to są problemy bardzo szerokich rolet powyzej 2,5m

  17. #1737
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Te pancerze to czyste aluminum czy wsytepuja np ocieplane ( wypelnione izolacja) , a jesli nawet to to cos daje czy "marketing" ?
    Ostatnio edytowane przez karolek75 ; 27-11-2014 o 14:39

  18. #1738

    Domyślnie

    Wszystkie pancerze są wypełnione wewnątrz "pianka". Cos podobno daje ale ja bym to pominął w zyskach energetycznych.

  19. #1739
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    No tak, tym bardziej ze "otoczone zewsząd" superizolatorem aluminiowym
    Ostatnio edytowane przez karolek75 ; 27-11-2014 o 16:13

  20. #1740
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Pytanie 7: Co z podnoszeniem rolet jak zabraknie pradu, pali mi sie klatka schodowa, siedze na pietrze, a ja chce uciekac przez balkon ?

Strona 87 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony