dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 95 z 125
Pokaż wyniki od 1.881 do 1.900 z 2492
  1. #1881

    Domyślnie

    Nie montowałem A i K ale montowałem innych producentów na aluprofie i Beclever, i poprostu załamka. W Portosie przynajmniej wiem, że wszystko mają sprawdzone i przetestowane na tysiąc sposobów (skala produkcji). Wg mnie to dobre, niskoawaryjne rolety. Ktoś powie: poprostu miałeś szczęście, ale ja sprzedaje rocznie kilkaset szt takich rolet i mam dobre doświadczenia.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  2. #1882

    Domyślnie

    sprzedawcy kształtują rynek i oczekiwania klientów.
    Jeśli już sprzedawca boi się sprzedać droższy, lepszy, nie wymagający dojazdów do klienta po montażu, towar to jego sprawa
    Wiele razy widziałem na własne oczy jak zapytany np. o HS sprzedawca od razu zaczął roztaczać czarne wizje co to złego się z nim dzieje i widziałem przerażenie w oczach - jak podać taaaaaaaką cenę klientowi
    Takie samo przerażenie w oczach widziałem jak klient zapytał o trzy szyby i uparł sie by takie było zamówienie
    Sprzedawcy w porażającej większości boją się podać cenę odbiegającą od CCC

    Może jak choć raz sprzedaż i zamontujesz K czy A zrozumiesz o czym mówię

  3. #1883

    Domyślnie

    No właśnie o to chodzi, że stawiasz tezę, że jeżdżę i poprawiam. A ja nie jeżdżę bo nie muszę. Więc?....... Ja jakiej podstawie mam sądzić, że Portos jest gorszy do Krispola czy Anwisu?
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  4. #1884
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kubaar
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    106

    Domyślnie

    Panowie,

    Co myślicie o silnikach Zephir (Cosmo)? Bo troche tańsze niż Somfy i nie wiem czy szukać oszczędności czy nie ma sensu. Gwarancja taka sama, somfy troche cichsze

  5. #1885

    Domyślnie

    Witam,
    Jak przymocować kasetę roletę jeżeli z każdej strony jest styropian? Czyli tak jak na rysunku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	roleta_integro_schemat_montazu.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	314072

  6. #1886

    Domyślnie

    Nie musisz dodatkowo mocować kasety. A jeśli już musisz to ją przyklej do styropianu. Ale jeśli nie wierzysz w kleje, to czeka cię dużo pracy, bo trzeba rolety rozebrać na części: wymontować pancerz i wał; a następnie przykręcić tylną ściankę rolety przez styropian do nadproża.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  7. #1887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Nie musisz dodatkowo mocować kasety. A jeśli już musisz to ją przyklej do styropianu. Ale jeśli nie wierzysz w kleje, to czeka cię dużo pracy, bo trzeba rolety rozebrać na części: wymontować pancerz i wał; a następnie przykręcić tylną ściankę rolety przez styropian do nadproża.
    tylko po kiego to robić ?

  8. #1888

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Nie musisz dodatkowo mocować kasety. A jeśli już musisz to ...........
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  9. #1889

    Domyślnie

    Dla mnie to nowy temat Jednak na logikę na ten element z kasetą przenoszone są siły skrętne od samej rolety i jej silnika. To ma się trzymać tylko na prowadnicach?

  10. #1890

    Domyślnie

    Tak, wystarcza tylko na prowadnicach.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  11. #1891

    Domyślnie

    możesz wierzyć bądź nie ale sama skrzynka nie spełnia żadnej funkcji mechanicznej, jest tylko osłoną pancerza prze świństwem jakie może się tam dostać.
    Boki skrzynki nie są blaszane tylko kompozytowe i one przenoszą wszelkie obciążenia których tak naprawdę nie ma, jedyne obciążenie to ciężar pancerza, żadnych obciążeń dynamicznych
    Dlatego nie mocuje się skrzynki bo blacha aluminiowa grubości 0,8 mm nie przeniesie żadnych obciążeń i nie utrzyma ciężaru pancerza

  12. #1892

    Domyślnie

    Dzięki za informacje. Skoro tak jest to duże ułatwienie dla mnie. Jeden problem mniej

  13. #1893

    Domyślnie

    mam na parterze zamontowane 6 rolet krispola z napędami simu auto job, przewodowe, każda roleta ma kabel do puszki... zastanawiam się czy kupować sterownik do każdej rolety i pilot do sterowania grupowego ... w sumie to nie problem z klawisza bo 5 rolet jest w jednym pomieszczeniu salon+kuchnia jedna w gabinecie... przejdę i w 30sek kliknę każdy włącznik z podtrzymaniem i sprawa załatwiona.. ale wiadomo wygoda, widziałem że somfy ma np przełącznik klawiszowy gdzie można dwie rolety sterować z jednego klawisza np taki http://silnikdorolet.pl/przelaczniki...somfy-duo.html... czy jest jakiś system żeby można było spasować przełącznik klawiszowy z kontaktem i np. włącznikiem światła? mam obok siebie np 3 puszki gdzie jedna jest z rolety a dwie następne z kontaktu, lub dwie puszki do rolet i jedna z kontaktu

  14. #1894

  15. #1895
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy pionowe markizy zewnętrzne mogą zastąpić zewnetrzne rolety, głównie mi chodzi o unikniecie nagrzewania się domu w słoneczne letnie dni jak markizy wypadają cenowo wobec rolet ???
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  16. #1896
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Witam w tym wątku.
    Nie miałem wcześniej zamiaru montować rolet i niestety nie zgłębiłem tematu, a teraz mi się odwidziało . Głównym powodem jest duże przeszklenie od zachodu i boję się, że będzie mi przegrzewać dom w lecie. Zwykłe rolety nie bardzo do mnie przemawiają, bo albo są otwarte,albo zamknięte - pomijam fakt rozszczelnienia, bo to podobno tylko 2 % powierzchni. Zdecydowanie bliżej mi do żaluzji, ale te podobno hałasują na wietrze, a w mojej okolicy to istny wygwizdów.

    Znalazłem dzisiaj taki o to produkt, co łączy obie te funkcje - to rolety z pancerzem s_orno. Szukałem opinii na ich temat, ale poza reklamami nic nie znalazłem. Macie jakieś doświadczenia?

    I jeszcze odnośnie montażu... mam okna zamontowane w systemie MOWO. Chciałbym żeby kaseta rolety była niewidoczna. Da się to uzyskać przy grubości styropianu 30 cm nie produkując przy okazji ogromnych mostków cieplnych? Za półtora miesiąca wchodzi ekipa na elewację, więc nie mam dużo czasu na załatwienie tematu. Bardzo proszę o pomoc.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  17. #1897

    Domyślnie

    przy MOWO wysuniętym na 9 cm jak i na 16 cm spokojnie się zmieścisz i nie przesadzałbym z tymi mostkami, pod osłoną żaluzji i tak masz 9 cm styro+MOWO więc nic się nie będzie działo

  18. #1898
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Dzięki. A w jaki sposób montować kasety i jaki rodzaj będzie u mnie najlepszy? Wiesz może coś o s_orno?
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  19. #1899

    Domyślnie

    a jak montować popatrz sobie na YB, są filmiki
    Sam będziesz to robił ?

  20. #1900
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    a jak montować popatrz sobie na YB, są filmiki
    Sam będziesz to robił ?
    Nie, zlecę montaż. Ale nie znam zagadnienia, bo jak wspomniałem nie planowałem tego wcześniej. Zwykle sam szukam informacji i przetrawiam temat, ale teraz nie mam na to czasu i zależy mi na gotowych odpowiedziach. Za 6 tygodni wchodzi ekipa z ociepleniem, ja wymyśliłem sobie na ostatnią chwilę rolety, a nic na ten temat nie wiem. Czy montować przed ociepleniem czy po? Wydaje mi się że przed, ale - może głupie pytanie - do czego przymocuję prowadnice jak nie ma styropianu wokół okien? Jakie żaluzje zamawiać, jakie kasety, jakie lameme? Najmniejszy problem będzie ze sterowaniem, bo wystarczy jak pociągnę sobie kabel od silnika do szafy rozdzielczej. Automatykę robię sam, wiec tutaj nie będzie kłopotu.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

Strona 95 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony