dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 64
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SylwiaK.

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    44

    Domyślnie kuchnia_ fronty waniliowe, boki venge POMÓŻCIE

    Witam,
    remontuję kuchnię i zamówiłam sobie mable w moich ulubionych kolorach (fronty waniliowe na wysoki połysk a boki venge). Mam małą kuchnie dlatego nie bardzo mogę poszaleć z ciemnymi ścianami i w ogóle. Jedna ściana, ktora jest prostopadła do okna pozostanie całkowicie pusta. Mam ogromny problem jak ją pomalować. Pomóżcie dobrać mi kolory do moich mebelków. Dodam, że blat kuchenny będzie w kolorze piaskowym, płyta gazowa i piekarnik z białego szkła. Zamiast płytek pomiędzy szafkami planuję przymocować szkło, a pod szkło można dać fototapetę.
    Może macie jakieś propozycje kolorów ścian?
    Serdecznie pozdrawiam Forumowiczów

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nie miała baba kłopotu, kupiła wenge z wanilią Dlaczego??? W jaki sposób wenge ma powiększyć optycznie małą kuchnię? Co masz na podłodze? Jakie drzwi?
    Przy takich kolorach nie widzę szansy na uniknięcie efektu deseru Paula... Ściany tylko w zimnym odcieniu off white, np.:

    Cloud white OC-130, BM

    Moonlight White OC-125, BM

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Propozycja wyżej jest raczej asekuracyjna. Mnóstwo inspiracji znajdziesz w temacie: pokażcie swoje kuchnie. Taki zestaw wenge i wanilia był bardzo modny w zeszłym roku.
    Ja bym poszła w zieleń ( jasną zieleń). Można dobrać ciekawą tapetę i dodatki.
    Np. http://deccoria.pl/galeria/foto,id,11962,113004
    http://www.artofwall.com.pl/go/_info...c0c39c87d97ba6
    http://www.artofwall.com.pl/go/_info...id=914&lang=pl

    lub kolor ścian jak wyżej tylko zielone dodatki:
    http://www.dobrzemieszkaj.pl/a/2748/..._traw,,kuchnie

    Albo bardziej odważnie i mało sztampowo poszłabym w taki kolor nie wiem jak go nazwać dyniowy.
    Ostatnio edytowane przez aglig ; 16-09-2010 o 11:56
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Nie miała baba kłopotu, kupiła wenge z wanilią
    ]
    czy to było konieczne?

    P.S. Poszłabym w białe ściany, powiększają optycznie przestrzeń

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SylwiaK.

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    44

    Domyślnie

    joliska - moim zamiarem była jasna kuchnia z ciemnymi elementami. Boki nie zmienijszają optycznie pomieszczenia. nie ma drzwi, mam duże okno przez co kuchnia jest jasna.
    dzięki za kolory, bardzo ładne......... też takie miałam na myśli bo odpada jakiś akcent kontrastujący. Oglądałam mnóstwo aranżacji wnętrz i chyba wychodzi na to (aby nie zaśmiecić kolorami kuchni), ze muszę wybrać jakiś kolor typu kawy z mlekiem czy coś w tym stylu

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SylwiaK.

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    44

    Domyślnie

    aglig - wiem, że kolory mebli nie są ostatnim krzykiem mody ale w tej kolorystyce jestem zakochana dlatego spelniłam swoje marzenie o takich mebelkach natomiast co do kolorów to linki są bardzo interesujące. wielkiie dzięki za inspirację

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SylwiaK.

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    44

    Domyślnie

    dzięki

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Sylwio,
    m bardziej ściana będzie podobna do frontów, tym lepiej - nie dodawaj absolutnie kawy z mlekiem, proszę... Czy ta wanilia jest typowa, czy wybrałaś ją z wzornika? Podaj proszę numerek RAL.
    Tu kilka podpowiedzi, jak zrobić deserek łatwo strawnym







    A potem w nagrodę
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 16-09-2010 o 16:41

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylwiaK. Zobacz post
    chyba wychodzi na to (aby nie zaśmiecić kolorami kuchni), ze muszę wybrać jakiś kolor typu kawy z mlekiem czy coś w tym stylu
    no wlasnie....dlaczego ta wanilia plus wenge jest taka trudna?
    swego czasu bardzo popularny zestaw,kilka moich kolezanek go wybralo i wszedzie na ich scianach jest budyn,albo kawa....
    odeszlabym osobiscie lekko od tego schematu i poszla w biel,ktora proponuje nina,a ktora jak widac na drugim zdjeciu od joliski,jednak o dziwo moze stworzyc z tymi meblami fajne wnetrze
    mowie o dziwo,bo moja wyobraznia dotad nie przyjmowala czego innego do waniliowych mebli,jak wlasnie budyn czy kawa....
    zycze dobrych wyborow

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    dlaczego ta wanilia plus wenge jest taka trudna?
    Bo to połączenie bladej żółci z ciemnym brązem - połączenie kojarzone wyłącznie z kulinariami deserowymi* (lody czekoladowo-waniliowe, budyń waniliowy z sosem czekoladowym itd.). Kolory kulinarne są trudne w aranżacji, bo wywołują właśnie takie skojarzenia, bo przeważnie są ciepłe (a jako przyjemne odczuwamy wnętrza zrównoważone), bo kobieta (pomiędzy 10 a 70 rokiem życia) nie założyłaby na siebie takiej kombinacji kolorów.

    * w ramach testu proponuję w wyszukiwarkę na images.google pl wrzucić frazę vanilla-venge kitchen

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SylwiaK.

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    44

    Domyślnie

    joliska - kolor wanilii wybrałam z wzornika (połysk). Niestety na stronach BRW nie widzę takich frontów jak moje, w weekend przywiozą mi próbki więc dziś jeszcze nie dyponuję numerem frontów. Ale to jest delikatna wanilia, nie taka budyniowa.
    Powiem szczerze, że białe ściany mogłyby dobrze komponować się z fototapetą za szkłem, które przymocuję pomiędzy szafki kuchenne zamiast płytek. Planuję zamówić fototapetę w kolorze (pomysł świeży) białym lub gołębim a na niej delikatne maki (gałązki czarne, wyrastające jakby z blatu)....... no tak mi przyszło do głowy zwłaszcza, że płytę gazową mam z białego szkła z czarnymi palnikami, piekarnik też z białego szkła (innego AGD nie będzie widać, wszystko z Mastercook'a). Więc może wszystko fajnie by pasowało :) jak myślicie? chciałabym aby głównym elementem, który przykuwałby wzrok były meble.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Oj nie Dwukolorowe meble + piaskowy blat + biel sprzętu + kolor podłogi - to już wystarczy, nawet w dużej kuchni.

    Jak wanilia wygląda, będzie widać dopiero po zamontowaniu kuchni - połysk przechwyci trochę koloru z otoczenia i nie wiadomo, w którą stronę ta wanilia skręci. Może poczekasz z decyzjami ściennymi?

  13. #13

    Domyślnie

    a jaki jest kolor podlogi?

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SylwiaK.

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    44

    Domyślnie

    kolor podlogi to bardzo blady piasek, ogólnie jasna nie rzucająca się w oczy.

    co do tapety to koleżanki z pracy zaproponowały abym pomalowała sufit na biało a ścianę, ktora będzie cała niezagospodarowana (pusta) abym machnęła farbą w kolorze kawy z mlekiem. A pod szkłem pomalowała ścianę na biało i na tym maznęła coś bardzo delikatnego w kolorze kawy z mlekiem (np. kilka ziaren kawy). Może być ciekawie.....

    ech.... nawet nie przypuszczałam, że remont i wyposażenie kuchni będzie takie trudne...... chyba rzeczywiście z freskami pod szkłem zaczekam dopóki nie będzie zamontowanych mebli
    Ostatnio edytowane przez SylwiaK. ; 17-09-2010 o 12:18

  15. #15

    Domyślnie

    Będzie mdło i banalnie. Przepraszam, ale tak uważam.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SylwiaK.

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    44

    Domyślnie

    jaksie - doceniam każde Wasze zdanie. Dziekuję Ci za szczere zdanie. Mam kurna duży problem. Teraz zaczynam żałować, ze nie wzięłam szafek jednego koloru to byłoby mi łatwiej ale tak strasznie podoba mi się zestawienie wanilii z venge. I teraz mam problem bo nie wiem jaką fototapetę zamontować pod szkło, czy może kupić szkło w kolorze przydymionym, czy polożyć standardowo płytki...... szlag mnie już trafia (((((

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Sylwia,
    nie panikuj. Zaczekaj na montaż kuchni i wtedy podejmiesz decyzję Płytki odpadają, bo już teraz masz 4 różne materiały.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszelek

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Krakow
    Posty
    121

    Domyślnie

    sylwia u mnie tez problem kolorow z tym ze ja mam biale lakierowane fronty i dol ciemnobrazowy - tez nie wiem czy szklo matowe czy plytki cieplejsze (ecru)
    podloga bedzie taka bialopiaskowa - a blat?? ha, no wlasnie jaki blat?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Muszelku,
    masz przewagę białych frontów Z czego chcesz mieć blat? Jaki dokładnie masz kolor dołu? Pokażesz płytkę podłogową?

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Spoko, ja już parę lat myślę nad kuchnią Najpierw do domu ale okazało się, że domu nie będzie więc teraz do mieszkania. Parę miesięcy zastanawiania się nad frontami, w końcu stanęło na białych z aluminiowymi uchwytami. Fronty są, boki szaf grafitowe i tyle. Nie wiem jaki blat, co na ścianę, jak pomalować kuchnię, jaki stół.
    Nic nie wiem

    O tym wszystkim myślę ale podejmę decyzję dopiero jak będzie zamontowana kuchnia. Teraz mam bajzel i nawet na oknie nic nie mam. Na kuchnię czekam już 3 miesiace.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony