dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zszymanska

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Aluplast ideal - 4000 (5 komorowe) czy 6000 (6 komorowe)?

    Witam, proszę o pomoc w wyborze okien - Aluplast ideal 4000, 5 komorowe, 3 szybowe czy Aluplast ideal 6000, 6 komorowe, 3 szybowe?

    - Za 4 okna z parapetami ideal 4000 (z montażem) firma chce 4.600
    - Za 4 okna z parapetami ideal 6000 (z montażem) chcą 5.400

    Z innej firmy mam Schico (5 komorowe) lub Veca (6 komorowe) - 4 okna 3 szybowe bez parapetów za 7000, więc różnica dość spora...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Zdecydowanie Aluplast Ideal 6000. Tylko co to za montaż jak wszystko za 5.400?

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zszymanska

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Montaż przy ideal 6000 jest gratis, przy ideal 4000 wychodzi koło 90 zł od okna.

  4. #4

    Domyślnie

    Na tym brutalnym świecie nic nie jest gratis..............

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał zszymanska Zobacz post
    Montaż przy ideal 6000 jest gratis, przy ideal 4000 wychodzi koło 90 zł od okna.
    Szanowna Pani, jak słusznie zauważył IVO wszystko ma swoją cenę, montaż też. Pisze Pani, że dla okien w Idealu 4000 montaż, to 90,- zł za okno. To ja mam takie pytanie. Czy Pani wie czym się różni sposób montażu okien wykonanych z kształtowników Ideal 4000 od okien wykonanych z kształtowników ideal 6000? Jeśli Pani wie, to dobrze, jeśli nie, to podpowiem. N I C Z Y M. No to teraz przyjrzyjmy się tej cenie 90,- zł za okno. Jak mniemam przedmiotem umowy jest wymiana okien w istniejącym obiekcie wraz z wymianą parapetów i robotami wykończeniowymi. Z reguły, kalkulacja ceny montażu odnosi się do obwodu okna. Przyjmując, że Pani okno ma 4 mb obwodu ( co raczej nie możliwe) stawka wyniosłaby 22,50 ,-/mb za całość robót montażowych. To cena całkowicie nieadekwatna do zakresu prac (jaki mogę sobie wyobrazić), o ile te mają być wykonane zgodnie z zasadami sztuki.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Z jakiej firmy masz ofertę?

    Ja pytałem w firmie PRO-SYSTEM http://www.pro-system.com.pl/ bo takie proponuje mój developer, o ofertę na stolarkę w systemie IDEAL 4000 i 6000 i zaoferowano mi:

    IDEAL 4000 - 3.777 zł netto (9 okien w tym podwójne drzwi na taras, powierzchnia łączna szyb 9,53 mkw, obwód całkowity 45,6 m)
    IDEAL 6000 - 5.117 zł netto (jw)

    Ale są to okna dwuszybowe Top Glass 4/16/4 Planitherm Ultra U=1,0

    Montaż do stanu surowego kotwy+pianka 20 zł/ mb, transport w cenie okien ...

    Jak oceniacie tą ofertę?

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zszymanska

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Okna mam z Miroxa, Poznań.

    Z tego co zauważyłam to Ideal 4000
    - 3 szyby
    - 70 mm
    - u - 0,7

    ideal 6000:
    - 3 szyby
    - 80 mm
    - u - 0,7

    Nie wiem na ile te 10 mm przełoży się np. na uciekające ciepło, czy jest to warte te 800 zł. Obie podane przeze mnie ceny nie zawierają demontażu (1 zł za m2) i obróbki (55 zł za m2).

    T12345T - podejrzewam, że montaż niczym się nie różni, a w przypadku ideal 6000 jest gratis ze względu na cenę samych okien.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał zszymanska Zobacz post
    T12345T - ... w przypadku ideal 6000 jest gratis ze względu na cenę samych okien.
    . Jak Pani sobie życzy.
    PRO QUALITY

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Znalazłem ciekawe porównanie poszczególnych systemów Aluplasta od Ideal 2000 do najnowszego rozwiązania Energeteo 8000

    http://oknotest.pl/1/news/artykuly/a...-rewolucja.php

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zszymanska

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zastanawiam się jeszcze nad oknami Trocal - 5 komorowe, 3 szybowe za 4600 z parapetami - czyli cena jak za te same parametry u ideal 4000. Pytanie, która marka lepsza?

    W ogóle zrezygnowałam z 6 komorowych - wydaje mi się, że w moim 20 letnim domu mogłoby to być po prostu przegięcie - jak mi ciepło oknem nie ucieknie to ścianą...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T
    Szanowna Pani, jak słusznie zauważył IVO wszystko ma swoją cenę, montaż też. Pisze Pani, że dla okien w Idealu 4000 montaż, to 90,- zł za okno. To ja mam takie pytanie. Czy Pani wie czym się różni sposób montażu okien wykonanych z kształtowników Ideal 4000 od okien wykonanych z kształtowników ideal 6000? Jeśli Pani wie, to dobrze, jeśli nie, to podpowiem. N I C Z Y M. No to teraz przyjrzyjmy się tej cenie 90,- zł za okno. Jak mniemam przedmiotem umowy jest wymiana okien w istniejącym obiekcie wraz z wymianą parapetów i robotami wykończeniowymi. Z reguły, kalkulacja ceny montażu odnosi się do obwodu okna. Przyjmując, że Pani okno ma 4 mb obwodu ( co raczej nie możliwe) stawka wyniosłaby 22,50 ,-/mb za całość robót montażowych. To cena całkowicie nieadekwatna do zakresu prac (jaki mogę sobie wyobrazić), o ile te mają być wykonane zgodnie z zasadami sztuki.
    To czym się różnią, bo nie wyjaśniłeś?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    To czym się różnią, bo nie wyjaśniłeś?
    Zapomniałem o czymś forgetit? Chyba nie. Niezależnie od systemu kształtowników PVC, z których wykonamy okna, podstawowe zasady prawidłowego montażu są takie same, czyli montaż okien o takiej samej konstrukcji i wielkości wykonanych z Aluplast 4000 i Aluplast 6000 nie różni się N I C Z Y M. Co pozwalam sobie powtórzyć.
    PRO QUALITY

  13. #13

    Domyślnie

    Nie ma się co nadymać, nie każdy zajmuje się montażem okien na codzień

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    No właśnie.
    PRO QUALITY

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony