dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakie są Wasze odczucia na temat szprosów metalowych (międzyszybowych) w oknach?

Głosujących
74. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tandeta, kicz, bezgu

    29 39,19%
  • 26 35,14%
  • 11 14,86%
  • 8 10,81%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie metalowe szprosy międzyszybowe

    Proszę o opinię - mam poważny dylemat okienny...

  2. #2

    Domyślnie

    zaznaczyłam tandeta, ale po zastanowieniu dodam. Jak domek taki mniej więcej z bajki, to nawet moze pasować. Do nowoczesnego domu nie.
    Widziałam kilka udanych realizacji (ładnie zgrane z cała elewacją, i dachem, słodkie kwiatki pod oknem i było ok.) i o wiele wiele więcej totalnego badziewia. Np szara, typowa kostka i białe okna ze złotymi szprosami.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    A ja tam mam białe i mi nie przeszkadzają

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    A ja nie wyobrażam sobie, żeby moje wielgachne okna od strony ogrodu przedzielały szprosy w jakiejkolwiek postaci. Dla mnie to trochę jak kraty w oknach .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze. Podciągam jeszcze do góry, może więcej głosów wpadnie?

  6. #6

    Domyślnie

    Chciałam mieć szprosy, dopóki na targach muratora nie zrozumiałam, że podobałyby mi się tylko prawdziwe szprosy konstrukcyjne drewniane - gdyby nie musiały być aż tak grube (co najmniej 5 cm). Zaś te z metalową listewką pomiędzy szybami... M.zd. to nie jest ładne. Sztuczne. Udaje że jest czymś, czym nie jest.
    No więc w projekcie nie mam szprosów, za to [dość duże] okna są podzielone w górnej części (tak gdzieś w 1/5 wysokości).

    Joasia.

  7. #7

    Domyślnie

    Oknom ze szprosami NIE! No chyba ze, jak pisze kksia, domek z bajki, ale i wtedy tylko drewniane.

  8. #8

    Domyślnie Re: metalowe szprosy międzyszybowe

    Zrezygnowałam z nich, pomimo że są w projekcie, ponieważ znacznie podnoszą koszty okna.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja również zrezygnowałam ze szprosów,mialam robic mahoniowe, ale:
    1. odnosza niesamowicie koszty okien /jedno tzw. pole to ok. 23-27 zl dodatkowo/
    2. teraz są "modne", a nie wiadomo, czy za rok dwa tez beda
    3. ograniczaja ilosc swiatla

  10. #10

    Domyślnie

    Z tym ograniczeniem światła to taki fakt naciągany.
    My nie braliśmy, bo znacznie powyższa koszty.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    U nas projekt przewidywał okna ze szprosami ale kupiliśmy je bez i myślę, że zdecydowanie lepiej wyglądają Miałam takie same odczucia co Zbych - czułabym się jak za kratkami a poza tym takie metalowe wyglądają tandetnie. Jeżeli miałabym już kupować szprosy to tylko drewniane nakładane - te jeszcze wyglądają w miarę dobrze no i zawsze można je zdjąć jak już się znudzą

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Co się komu podoba, dla mnie to niemiecki-mieszczański styl i nie jest to okreslenie pejoratywne. Ale mnie nie pasuje!
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  13. #13

    Domyślnie Re: metalowe szprosy międzyszybowe

    czerwone oczka

  14. #14

    Domyślnie

    Sam zrezygnowałem, ale sąsiedzi nie
    Myślę że zdecydowanie powinieneś kierować się tym co ci się podoba oraz możliwościami finansowymi.

    Pozdrawiam

    _Miro_

  15. #15

    Domyślnie

    My też mamy w projekcie szprosy w oknach, ale szczerze mówiąc jeszcze nie wiem czy je zrobimy ponieważ podnoszą koszt okna

  16. #16

    Domyślnie

    Nie zobaczyłem takich, które by mi się podobały. U siebie takich też nie zamontuję. Ale oczywiscie każdy ma swój gust

  17. #17

    Domyślnie

    nie lubie podróbek, nie lubie imitacji, nie lubie więc szprosów międzyszybowych

    jeśli już, to szprosy obustronnie naklejane (a jeszcze lepiej z profilem międzyszybowym pod szprosem)

    tak są np. wykonane szprosy w drziach zewnętrznych dz-12 stolbudu włoszczowa (szpros międzyszybowy + szprosy obustronnie naklejane)

    z tego co wiem, szprosy obustronnie naklejane (ale bez międzysybowej ramki) kosztują podobnie jak szprosy międzyszybowe. takie szczeblinki są widoczne nawet, gdy od szyb odbija się światło.

  18. #18

    Domyślnie

    Okna czyste w fornmie bez dodatkowych "wynalazów", takie mi się podobają i nie chc innych, a z tego co widzę większość ma podobne zdanie.

  19. #19

    Domyślnie

    zaglosowałam, ale nie powiem jak, bo nie chcę nikogo obrażać....
    de gustibus...
    Aga

  20. #20
    Legalista
    Guest
    Legalista

    Domyślnie

    Pozdrawiam "większość". W projekcie miałem okna z szprosami i w domku mam okna z szprosami. Okna zewnątrz machoń wewnątrz białe. 9 okien (w tym drzwi 220x180 na taras) cena 8500PLN w 2001.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony