dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Winda

  1. #1
    Jacek69
    Guest
    Jacek69

    Domyślnie Winda

    Zastanawiam się nad kupieniem nowego mieszkania, które sąsiaduje z windą. Architekt osiedla (ursynów - jarzębiny) twierdzi, że jest całkowicie bezgłośna (Krone), że szyb został "delatyzowany" a mieszkanie ma 29 cm żelbetewe ściany, które wyciszają o 60dB (6 więcej niż norma).

    Zaryzykować? Jest coś takiego jak bezgłośna winda??

    Jacek

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na twoje pytanie bo to forum glownie dla tych co buduja domy i w 99,999999% bez windy.
    A ci co domy buduja to najczesciej uciekaja z blokowisk i maja nieprzyjemne wspomnienia chocby dzieki trzaskajacym dzwia od wind i glosnym windom itp

    Wiec musisz poszukac forum dla mieszkajacych w blokach lub tak jak wiekszosc z nas przemyslec jeszcze raz oplacalnosc kupowania drogiego mieszkania i rozwazenia wlasnej budowy.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Na twoim miejscu bym nie kupowała takiego mieszkania.
    Pracuję b. blisko wind są tam i stare (trzaskanie drzwi) i nowe z rozsuwanymi drzwiami. Niestety też je słychać, szczególnie to ciągłe dzwoneczki gdy zatrzymuje się na piętrze. Ja osobiści lubię ciszę i nie chciałabym słuchać dzwonienia i rozmów przed moimi drzwiami ludzi czekajacych na windę. A czy sciana wygłuszy? Myslę ze i tak zawsze będzie ją słychać, beton zawsze ładnie przenosi hałasy.

    Decyzja należy do Ciebie.
    Pozdrawiam Groszek

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    dosyć często podróżuję służbowo i wówczas śpię w hotelach, zawsze w nienajgorszych, min. *** i najczęściej w dużych miastach, także za granicą.

    I jeśli trafi mi się pokój przy windach to zazwyczaj mam kiepską noc jednak slychać je nieco, a głównie osoby w/wysiadające.


    Cz.

  5. #5
    Jacek69
    Guest
    Jacek69

    Domyślnie

    Na szczęście na mijej klatce będa 3 mieszkania... może nie będzie tak źle.

  6. #6

    Domyślnie

    ja w tej chwili mieszkam doslownie obok windy - sasiaduje z nia moja sypialnia - dodam jeszcze ze lozko jest przystawione do sciany gdzie jest szyb.
    windy w ogole nie slysze! jest to nowy blok, z winda bardzo cicha otis. musze tez dodac ze mieszkam na 5 ostatnim pietrze i na naszym pietrze jest to jedyne mieszkanie, wiec jak winda sie zatrzymuje to slysze bardzo cichy delikatny gong i wiem, ze to do mnie.
    jest to wygodne bo rano slysze ze opiekunka wlasnie przyszla a wieczorem ze idzie maz - wiec jak widac powyzej winde slysze tylko dwa razy dziennie, jest to delikatny bardzo gong, wiec zeby go uslyszec musze byc przy drzwiach lub w sypialni a do tego w mieszkaniu musi byc bardzo cicho.

    jaki wniosek? wszystko zalezy od okolicznosci - jak cicho pracuje winda, jaki ma gong i ile mieszkan jest na pietrze.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Ja mieszkam w wieżowcu 10 piętrowym na 9-tym piętrze i ... można przyzwyczaić się do windy. Jak wieczorem siedzę w pokoju i wszystkie urządzenia wydzielające dzwięki (TV, radio itp.) są wyłączone to słychać jak chodzi ale jakoś nie zwracamy na to uwagi. Gorszym problemem są dzwięki wiercenia w ścianach wiertarkami. Jak wiadomo nie każdy ma dobrą udarówkę i aby wywiercić 1 dziureczkę pod obraz przez 1 minutę to ta tak prosta czynność zajmuje mu 30 min. .
    Nieraz mam ochotę powiesić ogłoszenie na klatce: "Chcesz wywiercić dziurę w ścianie - pożyczę wiertarkę" .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony