dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 26
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 517
  1. #441
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie trzeba dylatacji.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #442

    Domyślnie

    Ale tez otwartokomurkowa. A jesli chodzi o to poddasze to jak dam ciebki styropian przez co pozostanie szczelina grubości deski ok 2cm miedzy styropianem a blachą i na to pianę, paroizolację i płytę gk to będzie w miarę?

  3. #443
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jeśli pomiędzy krokwie wciśniesz styro tak by pomiędzy deskowaniem a nim była dylatacja to będzie ok. Masz deskowanie przykryte papą?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #444

    Domyślnie

    Nic, blacha pod nią tylko deski co ok pół metra i krokwie

  5. #445
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Myślałem, że masz pełne deskowanie. Nie wiem dlaczego taki właśnie układ wbił mi się w pamięć. Wiesz co, skontaktuj się z kolegą z forum mat3006, jest specjalistą w tej dziedzinie. Napewno Ci podpowie.
    P.S.
    Sam raczej nie zdecydowałbym się na natrysk bezpośrednio na blachę, ciekaw jestem co powie pan Sławomir.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 10-06-2017 o 21:16 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Jeśli pomiędzy krokwie wciśniesz styro tak by pomiędzy deskowaniem a nim była dylatacja to będzie ok.
    Będzie bardzo źle. W przypadku natryśnięcia pianki otwartokomurkowej na tak cienki styropian może na jego spodzie wystąpić kondensacja pary wodnej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #447
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Czyli w takiej sytuacji pozostaje zastąpić styropian membraną wysokoparoprzepuszczalną i do kondensacji nie dojdzie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #448

    Domyślnie

    Po namyśle też doszedłem do wniosku że styropian nie jest najszczęśliwszym wyborem bo zadziała jak paroizolacja. Tylko czy membrana nie zostanie dosciśnięta przez panę do blachy?!

  9. #449
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jak ją naciągniesz to na pewno nie. Po za tym piana zwiększa swoją objętość przeciwnym kierunku
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #450

    Domyślnie

    I tak jeszcze się upewnie i pod płytę gk paroizolscja

  11. #451
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Tak, koniecznie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #452

    Domyślnie

    No to wiem już co robić. Dzięki wszystkim za pomoc.

  13. #453
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    ... zastąpić styropian membraną wysokoparoprzepuszczalną i do kondensacji nie dojdzie.
    Do kondensacji w określonych warunkach dojdzie bo tzw. "Punkt rosy" wystąpi zawsze w izolacji. Natomiast nie zamykamy drogi parze wodnej czyli ma ona możliwość wydostania się na zewnątrz. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Te zdjęcia pokazują, że nie jest aż tak źle. Drewno mimo, że bez atestu też nie wygląda najgorzej. Było czymś impregnowane tyle, że nie wiadomo czym. Należy dokładnie sprawdzić przekroje i rozmieszczenie słupów. Nie podobają mi się podparcia jętek na ściankach działowych i po co te podparcia? Dobrze byłoby w połączeniach zastosować np. wkręty ciesielskie kapeluszowe o odpowiedniej długości. Warto aby kompetentna osoba oceniła to na miejscu. Pozostaje temat krycia wstępnego. Pozdrawiam.
    Jeszcze Panie Andrzeju wracając do naszego tematu, musze powiedzieć, że po wizycie osoby kompetentnej jestem mile zaskoczony, co do zgodności oceny sytuacji, czyli
    najpierw zdziwienie odnośnie podparcia belek podmurówką ceglaną, zaproponowanie wzmacniających połączeń śrubowych oraz przesunięcia słupów w mniej przeszkadzające miejsca. To mi akurat nie przeszkadza przy sporej powierzchni, słupy drewniane też swój urok mają.
    Natomiast z racji tego, że kolega jest głównie konstruktorem, nie za bardzo był w stanie pomóc mi w kwestii piany membrany.

    Specjalista od piankowania zaleca natrysk bezpośrednio na membranę, którą radzi wcześniej podreperować.
    Wiem, że ma Pan na ten temat kompletnie odmienne zdanie.
    Jaki jest zatem możliwy najgorszy scenariusz przy tak nakładanej piance?

    Otrzymałem dokładnie taką informację (nie wiem, czy wypada tak kogoś cytować):

    Gwarancja na Bayera z naszej strony to 15 lat, Gwarancja na piankę amerykańską Quadfoam 500 to 25 lat z naszej strony jako firmy i tzw "dożywotnia gwarancja" producenta na budynek.
    ad 3. Będąc na budowie nie zauważyłem niczego złego jeśli chodzi o membranę, może w paru miejscach jest luźno i trzeba będzie ją popodklejać przed wykonaniem izolacji pianką. Sytuacja i stan membrany byłby zupełnie zły gdyby dach był bez dachówki, a membrana narażona na bezpośrednie działanie słońca i UV przez długi czas (zwykle membrana może być 3 miesiące na słońcu przed położeniem dachu jeśli nie jest przykryta np po pół roku czy roku dachówką wtedy lubi popękać i skruszeć nawet ale takiego stanu nie zauważyłem).
    ad 4. Piankę można natryskiwać bezpośrednio na membranę. 3 cm szczeliny dotyczy wełny która powinna być wentylowanym materiałem i powinna w przypadku wełny być membrana odpowiednio rozcięta w kalenicy dachu tak by był możliwy przewiew. Pianka nie musi być wentylowana, nie ma w niej swobodnego ruchu powierza (podobnie jak w krokwi czy drewnie) nie ma przedmuchów tak jak ma to miejsce w wełnie, ale na drodze dyfuzji pary wodnej pianka otwartokomórkowa uznawana jest za materiał paroprzepuszczalny.

    I ponadto
    Dużo zależy od wiedzy samych osób przetwarzających materiał (z pianką twardą w konstrukcji drewnianej zdecydowanie mogłyby być problemy z pianką miękką która wywodzi się z konstrukcji dewnianych "szkieletowych"
    - końcówka lat 80' w Kanadzie i Stanach problemów nie ma pod warunkiem odpowiedniej wilgotności więźby dachowej czego pilnujemy) nie natryskujem pianki na świeżą wieźbę, wilgotność musi być poniżej 20% u Pana po paru latach ma pewnie 12-13% wilgotności co innego z łatami, które świeże mogą mieć 25-30% - kwestia przeschnięcia).
    Możemy zagłębiać się w badania przegród pod kątem cieplno - wilgotnościowym i współczynniki oporu dyfuzyjnego materiału, które przerabiałem nie raz ale jest to temat na wykład Warunki gwarancji do lektury przesyłam w załączniku.
    Gwarancja z naszej strony to 25 lat na Quadfoam 500 (+tzw dożywotnia gwarancja producenta) gwarancja na Baymer 15 lat z naszej strony.


    Teraz pytanie Panie Andrzeju, co konkretnego może grozić więżbie po zastosowaniu tego rozwiązania przy piance 24-27 cm?
    Kwestia ewentualnej dylatacji (min 3 cm) byłaby mocno kłopotliwa. Samo ugięcie foliii między krokwiami ma ok. 5 cm
    Mam jeszcze sporo czasu, zanim krokwie będą nabite, ale temat nie daje mi spokoju.

  15. #455
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z tego co wiem szczelina dotyczy pełnego deskowania. Z tego co napisałeś wynika że u ciebie tego nie ma.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #456

    Domyślnie

    Zgadza się, Nie ma pełnego. Krokwie + łaty + kontrłaty + dachówka ceramiczna.

  17. #457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szarota Zobacz post
    ... co konkretnego może grozić więżbie po zastosowaniu tego rozwiązania przy piance 24-27 cm?
    Tego nie wiem. Pewnie nic złego. Grubość pianki nie ma tu nic do rzeczy. Pozostaje natomiast kwestia w jakim stanie jest folia, czy nie utraciła własności hydroizolacyjnych? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #458
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BigSack

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    35

    Domyślnie

    Od wielu lat w Niemczech stosuje się tzw. nakrokwiowe docieplenie dachu. Obecnie stosowana piana poliuretanowa PIR o współczynniku 0,023W/m2/K jest najwyższym ze stosowanych materiałów izolacyjnych. Płyty z piany układamy bezpośrednio na krokwiach, przy czym świadomie rezygnujemy z deskowania i papowania dachu. Zapewniamy doskonałą izolację termiczną i eliminujemy mostki cieplne, które występują często przy tradycyjnym ocieplaniu wełną. Płyta o grubości 120 mm równoważy zastosowaniu 200 mm wełny o dużych parametrach. Obecnie system z zastosowaniem płyt izolacyjnych PIR jest o ok. 40% tańszy od systemu standardowego. Olbrzymią zaletą PIR jest fakt, że w produkcie tym nie gnieżdżą się kuny i inne gryzonie.
    Posiadam 25-letnie doświadczenie w branży dekarskiej. Moje atuty to jakość i wiedza.

    Jeżeli chcesz kontynuować temat uczestnicz w dyskusji.

    BigSack

  19. #459
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Kolejny raz piszesz o tym produkcie nieprofesjonalnie. Współczynnik "U" zależy od grubości produktu. Wszystkie płyty nie zastępują krycia wstępnego należy podać konkretną nazwę. Na chwilę obecną to najlepsze choć nadal drogie rozwiązanie. Pisanie, że jest tańsze od tradycyjnego o 35% (pisałeś w innym wpisie) czy 40% to wielkości wyssane z palca. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #460
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rączy Emeryt

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kopanka
    Kod pocztowy
    32-050
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cześć mam pytanie związane z tematem izolacji poddasza pianką poliuretanową Przepraszam za błędy ale piszę z telefonu wprost z budowy i może być różnie wymieniam izolację dachu czy też jak kto woli poddasza z wełny mineralnej która musiała być usunięta ponieważ No nie spełnia swojej rolnik chcę teraz nacisnąć piankę żeby to zrobić Muszę między krokwie czy też do Jak zamocować membranę na którą będzie na to się nie ta pianka No i to właśnie jest pytanie nie wiem jak to zrobić nakręciłem krótki film z ilustracją problemu i pytaniem zerknijcie z łaski swojej odpowiedzi jeśli możecie Przepraszam za brak akapitów ale nie wiem jak podyktować nowa w linię w telefonie Pozdrawiam pa
    https://youtu.be/sMc2KPauV0I
    Jakub

Strona 23 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony