dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 26
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 517
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie dachu PIANKĄ zamiast wełną - OPINIE ZA I PRZECIW

    Witam, oglądałem dzisiaj na targach budowlanych alternatywną technikę ocieplania dachu pianka poliuretanową zamiast wełną. Podobno super rozwiązanie )))
    Wszystko fajnie: szybko się aplikuje, dobrze uszczelnia, lepsza izolacyjność ale na pewno jest jakieś ALE.
    Prośba o wymianę opinii na temat ocieplania pianką
    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    http://www.youtube.com/watch?v=5N5Kg...eature=related - filmik jakby ktoś nie widział o co chodzi
    pierwsze ale to cena 2x droższe niż wełną.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    metodą natryskową jest drogo, ale znalazłem płyty poliuretanowe za 200zł/m3
    osobiście położyłem na dach 20cm wełny i .... zabrakło miejsca na kolejne 10cm - przeszkodą były źle wyliczone okna i zostało sie 6cm - a potrzebuje 10, no i zacząłem szukać...
    znalazłem i na wełnę położę 5cm pianki ( w płytach - w konstrukcji do K-G) na to folię i K-G powinno wystarczyć

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiesiek30 Zobacz post
    http://www.youtube.com/watch?v=5N5Kg...eature=related - filmik jakby ktoś nie widział o co chodzi
    pierwsze ale to cena 2x droższe niż wełną.
    Cena za m2 to 65 PLN. Niby 2 razy drożej. Tyle, że w moim przypadku muszę zlecić ocieplenie dachu. Facet, który mi buduje dom wstępnie podał mi kwotę za ocieplenie wełną 50 PLN/m2. Nie dyskutowałem z nim na ten temat jeszcze ale wydaję mi się, że to rozbój w biały dzień.

    Suma summarum, w moim przypadku pianka wyszłaby taniej.
    Marcin

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Podciągam temat
    Troszkę czasu minęło, więc może są już osoby użytkujące poddasza ocieplane pianką?
    Warto? Zachęca mnie szybki czas realizacji i deklarowane dobre parametry ocieplenia oraz większa gwarancja szczelności (znowu w deklaracjach).

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Warto zastosować płyty nakrokwiowo. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie do końca jednak rozumiem, bo pytałam o piankę .
    Płyty układane nakrowiowo z pewnością są świetnym pomysłem, ale my mamy już dachówki .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Płyty są właśnie z pianki z pianki. Pytając nie napisałaś, że masz dach zakryty i interesuje Cię metoda natryskowa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Aaa... no tak - nie doprecyzowałam. Zatem doprecyzowuję, że chodzi o metodę natryskową i pytanie podtrzymuję .

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinsuszek

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-077
    Posty
    4

    Domyślnie

    Drugie ale jest palna choć niektóre samo gasnące
    zajmuje się natryskiem pianki gdybyś miał pytania gg10201055
    Ostatnio edytowane przez marcinsuszek ; 09-11-2012 o 21:08 Powód: pomyłka

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinsuszek

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-077
    Posty
    4

    Domyślnie

    Drugie ale jest palna (choć niektóre samo gasnące)
    zajmuje się natryskiem pianki gdybyś miał pytania gg10201055

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinsuszek

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-077
    Posty
    4

    Domyślnie

    .

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    splaton46

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Proponuję zajrzeć tutaj: http://www.pianka-pur.com.pl/
    Informacje tam zawarte mogą być przydatne w wyrobieniu sobie opinii.

  14. #14

    Domyślnie

    Temat wałkowany na izolacjach na tym forum, chcą się pozagryzać co niektórzy za i przeciw. Można poczytać.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jakie kilkadziesiąt lat? Chyba nie masz na myśli izolacji natryskowej? A tak na prawdę Twoja wypowiedź to spam! Szkoda, że nie masz nic mądrzejszego do napisania poza reklamą firmy. Najlepszym rozwiązaniem jest izolacja nakrokwiowa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    Andrzej, masz może jakiegoś producenta do polecenia - jak wrzuciłem to w google to ceny z kosmosu.

    ps jak cos to wrzuc na priv ze nie robić kryptoreklamy
    DZIENNIK BUDOWY - Dom w Idaredach G2 - budujemy w Krakowie

    230m2 po podłodze, Dom na płycie + porotherm, pod płytą 10cm, pod wylewkami 15cm, ściany 25cm grafit 0,031, skosy i sufit 35cm wełny 0,033.
    Do grzania PC Panasonic T-Cap 9kW

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar syper
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin ale juz niedługo (mam nadzieję) Tanowo
    Posty
    105

    Domyślnie

    No właśnie. Zamiast przerzucać się teoriami może wypowiedziałby się ktoś, kto taką izolację zastosował. Ja ostatnio przy okazji jakiejś wyceny dostałem propozycję 57 zł/m.kw. Poddasze będę miał nieużytkowe więc przyznam, że sam pomysł jest dla mnie dość atrakcyjny ale po pierwsze cena a po drugie nie mam pojęcia jak po takim ociepleniu będzie się zachowywać np. membrana paroprzepuszczalna, czy podczas pracy i wysychania więźby nie powstaną szczeliny. Same pytania a mało odpowiedzi - wolałbym jednakowoż usłyszeć opinię od użytkowników a nie wykonawców bo ta ostatnia to wiadomo
    Mam marzenia i nie zawaham się ich użyć

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wiedza płynie z każdej wypowiedzi tylko trzeba ją umieć odnaleźć. Miałem nic nie pisać bo jestem wykonawcą ale może ktoś inny skorzysta. Gdy poddasze nieużytkowe taka izolacja nie ma sensu. Przy stosowaniu takiej izolacji na żadną folię dachową nie ma miejsca. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar syper
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin ale juz niedługo (mam nadzieję) Tanowo
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Wiedza płynie z każdej wypowiedzi tylko trzeba ją umieć odnaleźć. Miałem nic nie pisać bo jestem wykonawcą ale może ktoś inny skorzysta. Gdy poddasze nieużytkowe taka izolacja nie ma sensu. Przy stosowaniu takiej izolacji na żadną folię dachową nie ma miejsca. Pozdrawiam.
    Nie do końca się zgodzę - niektóre wypowiedzi nic nie wnoszą, a zdarza się, że nawet wprowadzają w błąd. Dotyczy to zwłaszcza powielania tak zwanych "obiegowych opinii". Ponieważ jesteś wykonawcą to doskonale o tym wiesz jak pseudospecjaliści potrafią napsuć - słownie również. A za poradę dziękuję - bo właśnie takich konkretów poszukuję na forum.
    Mam marzenia i nie zawaham się ich użyć

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nie można bezkrytycznie przyjmować wszystkich porad nawet moich. Ja przynajmniej pod swoimi radami czytelnie się podpisuję. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 1 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony