dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 26
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 517
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dla mnie największym błędem większości inwestorów jest ocieplanie dopiero co położonej więźby. Z tego co obserwuję to drzewo prosto z lasu wędruje na dach i za trzy dni ocieplenie bo koniecznie za tydzień trzeba się wprowadzić. A potem olaboga co się stało - miało być tak pięknie a tu dupło.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar sawczuk2000
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam , czyli nie ma prawa być stosowana ta piana bezposrednio na membanę dachowa|?? pozdr

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    .Nic nie montujemy na kryciu wstępnym. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    No to jakie kilkadziesiąt lat? Mimo tych dwudziestu kilku jakoś wielkich efektów nie widać bo ta izolacja to żadna rewelacja! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #25

    Domyślnie

    Ja także ostatnio zainteresowałem się pianką natryskową.
    W przypadku nakładania pianki na skosie na membranę wysokoparoprzepuszczalną od wewnątrz uzyskujemy szczelność powietrzną i dokładność izolacji.
    Pianki są różne ale te które oglądałem zapewniają niewielką dyfuzję pary wodnej co stawia je na równi z warstwą wełny i "paroizolacji" od wewnątrz. Piszę paroizolacja w cudzysłowiu gdyż w naszych warunkach na budowie stosuje się zwykłą folię polietylenową, która nijak jest dobrana do membrany dachowej pod względem współczynnika sd.
    Zastanawia mnie natomiast lansowane przez "piankowców" sposoby renowacji poprzez:
    -nakładanie pianki na deskowanie pokryte papą
    -nakładanie pianki poprzez otwory w skosie pomiędzy paroizolację a płytę GK lub nawet wciskanie pianki gdzieś w wełnę
    Wg. mnie w obu przypadkach będziemy mieli niekorzystne zjawisko w postaci wykroplenia się pary wodnej w przegrodzie. W przypadku desek pod papą to wyrośnie niezła hodowla grzyba.
    W drugim przypadku pianka może powypychać płyty GK.
    W pierwszym przypadku można nałożyć piankę na deskowanie od wewnątrz ale należałoby zerwać papę i zastąpić ją membraną wysokoparoprzepuszczalną, dodatkowo rozszczelniając pokrycie z desek o ile zostały ułożone na styk.
    Innym aspektem są kwestie nakładania pianki na płyty OSB itp.
    Wg. mnie za każdym razem należy wykonać dokładne obliczenia cieplno wilgotnościowe i wtedy będzie wiadomo czy będziemy mieć problem w przegrodzie czy nie. Pianka jest dobrym materiałem, stosowana z powodzeniem od wielu lat w płytach warstwowych.
    I tak jak wspomniałem na wstępie przewagą pianki nad zwykłym dociepleniem (wełna, paroizolacja) jest możliwość wykonania przegrody w 100% szczelnej powietrznie. Co oznacza szczelność nie muszę przekonywać, mała dziurka jest gorsza od średniego mostka termicznego.
    Tym bardziej dziwi mnie stwierdzenie, że ta izolacja to żadna rewelacja. Może pod względem cenowym i zakresem stosowania tak ale pod innymi aspektami przebija wełnę oraz styropian.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Szanowny kolego zadawałem to pytanie już kilka razy i nikt nie jest w stanie mi na to pytanie sensownie odpowiedzieć. Może ty spróbujesz. Skąd w warstwie izolacji obojętnie jakiej ma się wziąć para wodna lub woda. Oczywiście pod warunkiem że ocieplenie robimy przy suchej więźbie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Para wodna w zależności od warunków dostaje się od wewnątrz lub zewnątrz przegrody.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fo_ Zobacz post
    Para wodna w zależności od warunków dostaje się od wewnątrz lub zewnątrz przegrody.
    Jeszcze raz zapytam - w jaki sposób? Chyba że wszyscy zakładają że ekipa od dachu spieprzyła robotę, ekipa od ocieplenia spieprzyła robotę i wentylacja w domu jest do dupy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunoted Zobacz post
    ...pod innymi aspektami przebija wełnę oraz styropian.
    Pod jakimi?
    Najlepszym rozwiązaniem jest ocieplenie nakrokwiowe. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #30

    Domyślnie

    Ja gdybym mógł (nie stać mnie), to zużyłbym duuuużo pianki.

    Jedyne czego nie wiem to: co za chemia uwalnia się w wyższych (+30*C} temperaturach,
    co z palnością, i jaka żywotność?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Szanowny kolego zadawałem to pytanie już kilka razy i nikt nie jest w stanie mi na to pytanie sensownie odpowiedzieć. Może ty spróbujesz. Skąd w warstwie izolacji obojętnie jakiej ma się wziąć para wodna lub woda. Oczywiście pod warunkiem że ocieplenie robimy przy suchej więźbie.
    W budynku jest inne ciśnienie niż na zewnątrz a w środku wytwarzamy wilgoć (gotujemy, pocimy się, oddychamy, pierzemy itp), która w wyniku dyfuzji przenika przez materiały budowlane oraz nieszczlności na membranach wewnętrznych (paroizolacjach itp.) i dostaje się do wnętrza przegrody. Wyciska ją na zewnątrz ciśnienie. Stąd para wodna w przegrodzie. a gdy ta para w niekontrolowanej ilości dotrze do chłodnej części izolacji wykropli się i mamy wtedy wodę w przegrodzie.
    Zjawisko jest intensywniejsze jeżeli nie działa nam dobrze wentylacja i mamy nieszczelności w przegrodzie.
    Czym innym jest woda wciekająca z zewnątrz przez nieprawidłowo wykonane poszycie.
    Ostatnio edytowane przez brunoted ; 18-03-2013 o 12:56

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czyli tak jak zasugerowałem z góry zakładasz spieprzoną robotę.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #33

    Domyślnie

    Po pierwsze w aspekcie wykonawstwa
    Bardzo rzadko spotykam się z prawidłowo wykonanym poddaszem. Nikt u nas nie sprawdza szczelności powietrznej przegród na etapie wykonawstwa. A wykonawcy nie dbają o szczelne wykonanie warstw membran. Ja zwykle muszę rozwiązywać problemy gdy już jest za późno. Poddasze na pierwszy rzut oka wyglądające super (wykonawca zachwala ile wełny upchnął) może być w całości skopane z uwagi na poprzecinaną "paroizolację". Problemy w takim poddaszu pojawią się po kilku - kilkunastu latach.
    Po drugie
    obliczenia cieplno-wilgotnościowe zakładają dyfuzję pary wodnej przez przegrody. Odpowiednio dobrane membrany wewnętrzna (paroizolacja) i zewnętrzna regulują dyfuzję w taki sposób aby (ciśnienie cząsteczkowe pary wodnej - chyba tak to fachowo się nazywa) nie powodowało zagrożeń w postaci powstania punktu rosy. U nas nie dobiera się membran, więc to co się dzieje w przegrodach jest loterią. Wszystko zależy jeszcze od tego jak użytkowane jest pomieszczenie (może to być basen, łazienka z wanną i prysznicem lub garderoba - dla każdego z nich będzie inna sytuacja)
    Po trzecie
    nie widziałem jeszcze w żadnym typowym projekcie architektonicznym domu obliczeń wilgotnościowych dla poszczególnych przegród z wpisaniem konkretnych materiałów lub np. wartości wsp. sd dla membran.
    O takie rzeczy trzeba się specjalnie prosić a architekci podchodzą do tego jak do zgniłego jajka.
    Nie spotkałem się nigdy żeby jakiś projektant założył inną membranę wewnętrzną do salonu a inną do łazienki (np. typu barrier)
    A już nie wspomnę o tym jakie głupoty projektują w zakresie wentylacji. Niektórych wypadałoby wysłać znów na studia specjalnie na wykłady z fizyki budowli.

    Więc podsumowując. Tak z góry zakładam spieprzoną robotę ale nie tylko przez wykonawcę ale także przez projektanta.
    Opieram to na bogatym doświadczeniu i udokumentowanych problemach za pomocą licznych badań oraz odkrywek.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nie rzecz w membranach a w skutecznej wentylacji przegrody. To, że membrana ma np. Sd=0,02 wcale nie oznacza iż będzie on przepuszczać parę wodną. To informuje jedynie o tym jaki opór przepływu stawia ta membrana parze wodnej. Nie oznacza również, w którą stronę ta para będzie przepływać. Jak stężenie pary wodnej po obu stronach membrany będzie takie samo to żadnego przepływu nie będzie. Odnośnie wentylacji przegrody, a tak dokładnie o teorii przepływów wiedzy brakuje projektantom i wykonawcom. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #35

    Domyślnie

    Rozważam tu typową sytuację w naszej strefie klimatycznej, zimą przy wentylacji grawitacyjnej, przy ogrzewanym budynku. Faktycznie w Kalifornii będzie to inaczej wyglądało...

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunoted Zobacz post
    Rozważam tu typową sytuację w naszej strefie klimatycznej, zimą przy wentylacji grawitacyjnej, przy ogrzewanym budynku. Faktycznie w Kalifornii będzie to inaczej wyglądało...
    To w takim wypadku wypadało to napisać w pierwszym poście bo generalizowanie jest delikatnie rzecz ujmując nie zdrowe.
    A zaglądają tu ludzie którzy mają WM a nie WG. Z ociepleniem połaci czekali pewien okres czasu więc więźba i dechy już zdążyły złapać odpowiednie parametry i.t.d. Raczej na takie rzeczy powinno się ludziom zwracać uwagę a nie straszyć że będzie źle.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #37

    Domyślnie

    @plusfoto
    Co oznaczają skróty WM i WG?
    Co mają wspólnego parametry wilgotnościowe więźby dachowej z dyfuzją pary wodnej z użytkowanego domu?
    Z tego co zauważyłem to rozmawiamy tu na temat pianki oraz starałem się odpowiedzieć na Twoje pytanie:
    "Szanowny kolego zadawałem to pytanie już kilka razy i nikt nie jest w stanie mi na to pytanie sensownie odpowiedzieć. Może ty spróbujesz. Skąd w warstwie izolacji obojętnie jakiej ma się wziąć para wodna lub woda. Oczywiście pod warunkiem że ocieplenie robimy przy suchej więźbie.
    Zaglądać to każdy tu może ale gdyby ktoś chciał wybudować dom lub przeprowadzić skomplikowany remont kierując się radami na forum to współczuję ;D

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Biegając po forum powinieneś wiedzieć.
    WM - wentylacja mechaniczna
    WG - wentylacja grawitacyjna
    Natomiast twoja odpowiedz w dalszym ciągu nic nowego nie wnosi a jest jedynie potwierdzeniem że przy prawidłowym montażu oraz sprawnie działającej wentylacji takie zjawisko nie ma prawa wystąpić.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #39

    Domyślnie

    Niema technicznej możliwości wykonania super szczelnej paroizolacji. Folia będzie podziurawiona przez wkręty bez względu na to czy będzie pod czy nad stelażem. Wilgoć będzie przenoszona także przez ściany.

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Folia paroizolacyjna to opóźniacz pary wodnej (nawet szczelnie ułożona przepuszcza parę).
    Oczywiście przy wydajnej wentylacji pomieszczeń,połaci i ocieplenia ryzyko kumulacji wilgoci jest praktycznie niemożliwe.

Strona 2 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony