dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 26
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 517
  1. #461

    Domyślnie Pilna prośba o opinię przy zerwanym poszyciu i zamokniętej wełnie

    Cześć

    Po wichurze zerwalo mi poszycie dachu płaskiego z papy z kominem obróbkami blacharskimi itd i zamokła wełna + woda kapała przez lampy w suficie podwieszanym. Deskowanie zostało. Dach robiony w 2012 roku, a zamieszkaliśmy w nowym budynku w 2013 roku.

    Czy welnę mineralną wymieniać od góry czy od dołu?
    Od dolu to też zerwanie kartongipsów. Byc może stelaż zostanie choć wątpię.

    Od góry to ryzyko ponownego zamoknięcia wełny bo ekipa sie nie wyrobi.

    A może piana? Otwartokomórkowa to najlepiej zaaplikować od dołu...

    Co najlepiej zrobić, bo ja już nie myślę logicznie.

    W załączniku przekrój jak to wygląda u mnie
    Lokalizacja Górny Śląsk.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj_z_wełna.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	395359  

  2. #462
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RaczyEmeryt

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    137

    Domyślnie

    Jesli woda lala sie z sufitu jak piszesz to znaczy ze regipsy tez masz mokre - do wymiany.
    Wiec od dolu...

    Akurat koncze podobny temat u siebie - remontuje dom ktory stal 6-7 lat nieogrzewany,
    welna zamokla, etc. Zerwalem plyty gipsowe, wszystkie folie, zdjalem stelaze, nabilem
    wywalilem welne, nabilem na krokwie / laty nowa membrane, uszczelnilem pozostale male
    otwory styropianem na piance...
    Teraz czekam na natrysniecie pianki poliuretanowej - ekipa ma byc w sobote.

    Na podstawie tego co zobaczylem u mnie stwierdzilem ze WELNA TO SYF a nie material
    izolacyjny. Nie wierze ze ktokolwiek ma w domu dobrze zrobiona izolacje - teoretycznie
    da sie to zrobic tak, zeby welna nie zawilgla przez te 20-30 lat eksploatacji, ale to teoria.
    Ja w to nie wierze. Wystarczy malanki mostek termiczny i zaczyna sie blyskawiczne degradacja
    ocieplenia, po kilku sezonach masz mokra szmate porosnieta grzybami a nie izolacje

    Pianka ma to do siebie, ze byle lajza natrysnie ja poprawnie - tu nie da sie nic spieprzyc.

    Jak Ci sie chce mozesz przyjechac do mnie pod Krakow zobaczyc jak teraz wyglada dach
    (przygotowany pod pianke). Ew. po niedzieli juz z pianka.

    Jakub

  3. #463
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał RaczyEmeryt Zobacz post
    ...Pianka ma to do siebie, ze byle lajza natrysnie ja poprawnie - tu nie da sie nic spieprzyc.
    Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #464
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Popieram Andrzeja w całości. To co napisałeś nadaje się do księgi cudów. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile warunków musi zostać zachowane.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #465

    Domyślnie

    a po co zdejmować stelaże ?
    Moze da się odkręcić płyty karton gips i zostawić stelaże - będzie szybciej.

    Andrzej Wilhelmi , plusfoto rozwińcie mi ten temat .

    bo co mnie ma zniechęcić do piany? Przecież jest szybka do aplikacji ... czy krokwie i deskowanie nad pianą nie zgniją itp?

  6. #466
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Przy pełnym deskowaniu konieczna jest szczelina wentylacyjna. Wielokrotnie o tym wspominaliśmy.
    By zachować ciągłość ocieplenia, przy aplikacji piany konieczna jest dokładność. Bez tego nie będzie szczelności, nie bez znaczenia jest jakość sprzętu do natrysku, jak i odpowiednio dobrane proporcje składników.
    Jeszcze jedno doświadczenie na rynku.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 24-08-2017 o 11:34
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #467

    Domyślnie

    Pod deskowaniem mam listywy przybite i do tego folię paroprzepuszczalną więc szczelina wentylacyjna jest.
    Czy dookoła krokwi też trzeba zrobić szczelinę dylatacyjną z folii paroprzepuszczalnych?

  8. #468
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #469
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RaczyEmeryt

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    137

    Domyślnie

    U mnie robota juz skonczona. Ekipa rozpoczela prace dzisiaj o 7 rano, skonczyla o 10.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170826_101931835.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	395527

    Welny na oczy widziec nie chce...

  10. #470
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał RaczyEmeryt Zobacz post
    U mnie robota juz skonczona. Ekipa rozpoczela prace dzisiaj o 7 rano, skonczyla o 10.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170826_101931835.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	395527

    Welny na oczy widziec nie chce...
    Tak na pierwszy rzut oka to wygląda faktycznie jakby to kładła pierwsza z brzegu byle łajza ale może się mylę.A dodatkowo to jak ty bidoku teraz stelaż zrobisz ? Będziesz skrobał pianę aby do krokwi się dostać?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #471
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RaczyEmeryt

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    137

    Domyślnie

    Tak - bede "skrobal" piane ktorej jest na krokwiach ladwo 2-3cm (plyty maja byc jak najblizej zeby nie tracic powierzchni).
    Wystarczy przylozyc uchwyt i docisnac do krokwi zeby go przykrecic, nic nie trzeba skrobac.
    Wole tak niz czyscic uchwyty z piany, albo je jakos zabezpieczac na czas pryskania.

    Tak wiem napewno robie zle a Ty z checia wytlumaczysz dlaczego. Dawaj

  12. #472
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Ile cm piany? Na moje oko 18 cm.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Ile cm piany? Na moje oko 18 cm.
    Pewnie znów ktoś sprzedał kit że 18 cm piany to tak jakby z 30 wełny. A przy położeniu wieszaków przed pianowaniem drogi RączyEmerycie nic potem nie trzeba skrobać ani czyścić. Oczywiście pod warunkiem że nie robi tego byle łajza jak to określiłeś w swoim poście #462
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #474
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Pewnie znów ktoś sprzedał kit że 18 cm piany to tak jakby z 30 wełny. A przy położeniu wieszaków przed pianowaniem drogi RączyEmerycie nic potem nie trzeba skrobać ani czyścić. Oczywiście pod warunkiem że nie robi tego byle łajza jak to określiłeś w swoim poście #462
    Też o tym pomyślałem.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #475
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RaczyEmeryt

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Ile cm piany? Na moje oko 18 cm.
    Piany do wys. stropu 20cm, powyzej kilka cm. wiecej.

    J.

  16. #476

    Domyślnie

    Witam,

    Przymierzam sie do ocieplenia poddasza. Aktualnie wygląda to u mnie tak, że mam blachę położoną bezpośrednio na listwach i krokwiach. Skłaniam się ku piance PUR - ale chętnie wysłucham Waszych porad za/przeciw, bo z tego co widzę nie ma jednoznacznej opinii co lepsze :/
    Rozumiem, że między samą blachą, a pianką trzeba dać dodatkową warstwę ... właśnie czego? Membrany izolacyjnej, płyt OSB, czegoś innego? Rozmawiałem z ekipą, która zajmuje się ocieplaniem pianką i doradzili, że wystarczy płyta OSB. no właśnie - wystarczy?

    Z góry dzieki za wszelkie sugestie i porady.
    Postaram sie później wrzucić fotki, jak teraz wygląda u mnie dach.

    pozdrawiam,

  17. #477
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RaczyEmeryt

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    137

    Domyślnie

    Blacha w sensie pokrycie dachowe?

    Zrob tak jak ja - rozciagnalem membrane pomiedzy krokwiami przyszywajac na srodku do lat.
    Potrzebny taker, zszywki i membrana

    Wypelnianie przestrzeni pomiedzy krokwiami czymkolwiek sztywnym jest karkolomne -
    napewno nie masz odleglosci miedzy krokwiami dokladnych co do milimetra, nie bedziesz
    chyba odmierzal kazdego kawalka OSB - wiecej pierniczenia niz roboty.
    Mambrane odmierzasz z zapasem (i tak ma szer 1m) i jazda. Nadmiar obcinasz, albo i nie...

    Jakub

  18. #478

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź i poradę!
    Tak, blacha jako pokrycie dachowe.
    Właśnie dzisiaj był u mnie jeden spec od ocieplania dachu i powiedział dokładnie to samo
    poniżej obiecane foto dachu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	396157

  19. #479
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Nie masz wykonanego krycia wstępnego. Tak wykonany dach nie nadaje do wykonania izolacji cieplnej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #480
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RaczyEmeryt

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    137

    Domyślnie

    Wlasnie o "kryciu wstepnym" byla mowa, przeoczyles?

    R.E.

Strona 24 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony